یکی از ایده‌های مدرن و زیبا برای تزئین سقف آشپزخانه و پذیرایی، کناف کاری سقف است. کناف، صفحه گچی روکش‌ داری است که به وسیله پیچ به یک‌دیگر و به سقف متصل شده و درزهای میانی آنها نیز توسط ملات پر می‌شود. پس از اطمینان از اتصال همه‌ی قطعات کناف به یک‌دیگر، آن را رنگ می‌کنند تا ظاهری یک‌دست و زیبا پدید آید.

کناف کاری سقف و مراحل نصب آن بسیار تخصصی بوده و اهمیت زیادی دارد. نصب غیراصولی کناف، علاوه بر تأثیرگذاری بر ظاهر سقف پذیرایی یا آشپزخانه، ممکن است خسارات زیادی از جمله سقوط آن را به همراه داشته باشد. بنابراین اگر قصد کناف کاری سقف پذیرایی و آشپزخانه خود را دارید، در این محتوا از “استاده” همراه ما باشید تا نکات لازم درباره این موضوع را بیان کنیم.

کناف کاری سقف پذیرایی

امروزه با تغییر سبک منازل به سمت سبک‌های کلاسیک و مدرن، دیگر استفاده از نماهای گچ‌ بری سقف پذیرایی منسوخ شده است. علاوه بر زیبایی و جذابیتی که کناف سازی سقف پذیرایی به منزل شما می‌بخشد، مزایای دیگری را نیز دارد. امکان گذراندن سیم‌ها و سایر اتصالات برقی جهت نصب لوستر و… در کناف سازی بسیار راحت بوده و حتی برای زیبایی بیشتر سقف پذیرایی می‌توان از چراغ‌های تزئینی توکار و روکار بهره برد.

ساختار کناف به گونه‌ای بوده که نسبت به سایر مصالح ساختمانی وزن کم‌تری داشته و همین موضوع سبب می‌شود تا نصب آن آسان‌تر و سرعت اجرای آن بیشتر باشد. کناف سازی سقف پذیرایی در طرح‌های بسیار متنوعی و به دلخواه شما قابل پیاده‌ سازی است.

از دیگر مزایای کناف کردن سقف، می‌توان به قابلیت تعمیر آسان و رنگ‌ پذیری آن اشاره نمود. در صورت نصب استاندارد و اصولی کناف سقف پذیرایی، استقامت بالایی در برابر عواملی مانند زمین‌لرزه خواهد داشت. همچنین عدم نیاز به زیرساخت در نصب کناف کردن سقف و وجود طرح‌های پیش‌ساخته در بازار سبب شده که کناف کاری نسبت به گچ‌ بری و گچ‌ کاری سقف مقرون به صرفه‌تر باشد. قیمت بتونه کاری کناف سقف و گچ کاری روی کناف چقدر است؟

طرح‌های اصلی کناف کاری سقف

طرح‌های اصلی کناف سقف پذیرایی معمولا به شکل مستطیل، مربع یا دایره هستند. از کناف‌های مستطیلی و مربعی معمولا هنگامی که دکوراسیون پذیرایی مدرن بوده، استفاده می‌شود و کناف‌های دایره‌ای همراه با نورپردازی مخفی و لوسترهای تجملاتی، انتخاب بهتری برای دکوراسیون‌های کلاسیک و لوکس هستند. رنگ کناف سقف پذیرایی نیز می‌تواند با توجه به دکوراسیون منزل و ارتفاع سقف پذیرایی انتخاب شود.

کناف کاری سقف آشپزخانه

خدمات کناف کاری سقف آشپزخانه یکی از بهترین انتخاب‌ها برای این بخش از خانه می‌باشد. کناف کردن سقف سبک کلاسیک و مدرن را توأم با زیبایی و جذابیت به آشپزخانه شما هدیه می‌کند. انواع گوناگونی از کناف کردن سقف آشپزخانه وجود دارد که بهتر است متناسب با چیدمان آشپزخانه و محل کابینت‌ها انتخاب گردد.

هلالی

برای آشپزخانه‌هایی که هر سه طرف آن‌ها کابینت و سایر لوازم آشپزخانه وجود دارد، یکی از بهترین انتخاب‌ها، کناف کاری سقف هلالی شکل است. این شکل از کناف کاری سقف برای کسانی که به دنبال انتخاب‌هایی لوکس و مجلل هستند نیز بسیار مناسب خواهد بود.

L شکل

کناف کردن سقف برای آشپزخانه‌هایی که چیدمان آن‌ها به صورت حرف انگلیسی L است، بهتر است به گونه‌ای باشد که به جای تمرکز در مرکز سقف، کناف کاری سقف به سمت کناره‌های دیوار رفته و به کمک نورپردازی مناسب، جلوه بیشتری به آشپزخانه بخشید.

مستطیلی یا مربعی

کناف کاری سقف برای آشپزخانه‌هایی که کانتر جداگانه داشته و یا به صورت جزیره هستند، از زیباترین و جذاب‌ترین انتخاب‌ها خواهد بود. در این نوع کناف کاری سقف معمولا کناف‌های ساده مستطیلی یا مربعی شکل در بالای کانتر نصب شده که به وسیله لامپ‌های بلند زینت می‌یابند.

یکی از ویژگی‌های خوب کناف کردن سقف آشپزخانه این است که به کمک دستمال خشک می‌توان کناف سقف را تمیز نمود. در صورت وجود لکه بر روی کناف نیز می‌توان ابتدا با دستمالی نمناک و سپس با دستمال خشک آن را پاک کرد.

کناف کاری ساده

خدمات کناف سازی سقف در دو مدل کلی ساده و طرح‌دار قابل اجرا است. کناف کاری ساده نیز از زیبایی فراوانی برخوردار بوده و مزایای قابل توجهی دارد. یکی از مهم‌ترین این مزایا، عایق صوتی بودن کناف است که این موضوع باعث می‌شود کم‌ترین صدا بین طبقه‌های مختلف ساختمان نفوذ کند. همچنین از دیگر مزایای کناف کاری ساده عایق حرارتی بودن این نوع از مصالح است که سبب می‌گردد اتلاف انرژی در فضا به کم‌ترین میزان برسد و در میزان مصرف انرژی صرفه‌جویی شود. قیمت گچ کاری ساختمان و نرخ دستمزد چقدر است؟

موارد استفاده از کناف کاری ساده

کناف کاری ساده بهترین انتخاب برای محیط‌های شلوغ است. زیرا استفاده از طرح‌های پیچیده برای سقف باعث می‌شود که ازدحام در فضا بیش از پیش شده و محیط از جذابیت و زیبایی خود فاصله بگیرد. همچنین از کناف کاری ساده برای سقف‌هایی با ارتفاع کم باید استفاده نمود. زیرا ارتفاع کم سقف این محیط مانع از اجرای طرح‌های پیچیده کناف کردن سقف شده و باید استانداردی را در این مورد رعایت نمود.

گفتنی است حتی اگر دکوراسیون پذیرایی یا آشپزخانه شما ساده باشد نیز به کمک تعبیه چراغ‌هایی با رنگ‌های گوناگون در کناف سازی ساده سقف می‌توان جلوه‌ی محیط را چندین برابر نمود.

طبقه بندی شده در

با برچسب در