آموزش فعال کردن منوی مخفی تلویزیون ال جی

منوی مخفی تلویزیون ال جی

تلویزیون‌های ال جی یکی از پیشرفته‌ترین و پرطرفدارترین تلویزیون‌های موجود در بازار به شمار می‌روند. یکی از قابلیت‌هایی که در تلویزیون‌های هوشمند نسل جدید ال جی که علاوه بر تنظیمات معمولی در نظر گرفته شده است، منوی تنظیمات مخفی می‌باشد. منوی مخفی تلویزیون ال جی به صورت پنهانی در دستگاه تعبیه شده است و امکانات متنوعی را برای کاربران فراهم می‌نماید. بعضی از این امکانات عبارت هستند از: تنظیمات حرفه‌ای و پیشرفته‌ی رنگ، طول و عرض تصویر، صدا و… که کاربران می‌توانند باتوجه به دلخواه خود تنظیمات آن را تغییر دهند.

البته شایان ذکر است مزایا و کاربرد منوی مخفی تلویزیون ال جی بیشتر برای تکنسین‌های فنی و تعمیرکاران متخصص در نظر گرفته می‌شود. با این حال ما در این صفحه از استاده مگ قصد داریم به آموزش فعال سازی منوی مخفی تلویزیون ال جی و نکات مربوط به آن بپردازیم. از شما عزیزان دعوت می‌نماییم تا انتهای این مطلب از استاده همراه ما باشید.

منوی مخفی تلویزیون ال جی رسیور دار

به طور کلی سه روش جهت دسترسی به منوی مخفی تلویزیون ال جی وجود دارد با استفاده از آنها می‌توانید نسبت به فعال سازی منوی مخفی اقدام نمایید. شایان ذکر است نوع روش انتخابی به مدل تلویزیون شما بستگی دارد و گاهی اوقات نیاز است یک یا هر سه روش را جهت فعال سازی منوی مخفی این تلویزیون امتحان نمایید. این روش‌ها عبارت هستند از:

 • روش اول: با نگه‌داشتن هم‌زمان دکمه‌ی OK در ریموت کنترل تلویزیون ال جی و پنل تلویزیون به مدت 5 الی 7 ثانیه به منوی مخفی تلویزیون ال جی دسترسی پیدا کنید.
 • روش دوم: راهکار بعدی که به منظور فعال سازی و دسترسی به منوی مخفی انجام می‌شود، نگه‌داشتن هم‌زمان دکمه‌ی کاهش volume صدا در ریموت کنترل تلویزیون و پنل تلویزیون می‌باشد که به طور معمول حداکثر به مدت 15 ثانیه به طول می‌انجامد. پس از سپری شدن این مذت زمان منوی مخفی تلویزیون نمایان خواهد شد.
 • روش سوم: آخرین راهکاری که برای دسترسی به منوی مخفی کاربرد دارد، نگه‌داشتن هم‌زمان دکمه‌ی منو در ریموت کنترل و پنل تلویزیون خواهد بود که به طور معمول در هنگام ثانیه‌های ابتدایی فشردن آنها منوی مخفی تلویزیون ال جی ظاهر می‌شود.

توصیه می‌شود به منظور فعال سازی منوی مخفی تلویزیون ال جی از ریموت کنترل اصلی تلویزیون استفاده نمایید و نه ریموت‌های دیگر.

رمز عبور هنگام فعال سازی منوی مخفی چیست؟

پس از اجرای هریک سه راهکاری که جهت دسترسی به منوی مخفی تلویزیون ال جی معرفی شده است، پنجره‌ی جدیدی با عنوان منو باز می‌شود که نیاز است در این مرحله رمز عبور را وارد نمایید. همانطور که در تصویر زیر مشخص است، برای کادر رمز عبور، عددی چهار رقمی در نظر گرفته شده است.

شما می‌توانید با کلیک کردن روی لینک قرار داده شده، آموزش کامل تعمیر کنترل تلویزیون را بخوانید و خودتان کنترل تلویزیون را تعمیر کنید!

در این مرحله توصیه می‌شود ابتدا رمز 0000 را امتحان نمایید. درصورتی که با پیغام خطا مواجه شدید و رمز چهارتا صفر صحیح نبود از یکی از کدهای زیر کدهای زیر را امتحان نمایید:

 • 7777
 • 0413
 • 8741
 • 8878
 • 8743

مطمئنا یکی از کدهای بالا باتوجه به مدل تلویزیون ال جی شما رمز عبور صحیح می‌باشد و به کمک آن پنجره‌ی جدید منوی مخفی تنظیمات باز خواهد شد. اکنون می‌توانید تغییرات مدنظر خود را اعمال کرده و در انتها گزینه‌ی OK را انتخاب نمایید.

منوی مخفی تلویزیون ال جی هوشمند

امکانات و قابلیت‌های منوی مخفی تلویزیون ال جی فراوان و تخصصی می‌باشد. شما عزیزان از طریق منوی مخفی تلویزیون به تنظیمات و امکاناتی دسترسی پیدا کنید که قبل‌تر از وجود آنها هیچ اطلاعی نداشتید. به عنوان مثال بخشی از امکانات و تنظیمات مربوط به تصویری که منوی مخفی در اختیار کاربران قرار می‌دهد، عبارت هستند از: تنظیمات مربوط به شدت نور، عمق سیاهی تصویر، وضوح و کیفیت، تعادل رنگ سفید، میزان روشنایی، میزان کنتراست تصویر، تنظیات ارتقا رنگ و…

همچنین بخشی از امکانات و قابلیت‌های مربوط به سیستم صوتی که می‌توانید از طریق منوی مخفی تلویزیون تنظیم نمایید عبارت هستند از: منحنی حجم، تراز صدا، کیفیت صدای خروجی، بالا و پایین بودن حجم صدا و یا قدرت پایه‌ی صدا، صدای زمینه و… علت قطع شدن صدای تلویزیون ال جی چیست؟

از دیگر امکانات منوی مخفی تلویزیون ال جی می‌توان به Golden eye، Hotel Mode، به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون و… اشاره کرد.

به طور خلاصه مجموعه قابلیت‌ها و امکاناتی که منوی مخفی تلویزیون ال جی در دسترس خریداران قرار می‌دهد، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • تنظیمات مربوط به صدا و تصویر که پیش‌تر توضیحات کامل ارائه داده شده است.
 • تغییر مجموعه دستور العمل حالت مصرف برق از طریق بخش General
 • به ‌روز رسانی سیستم عامل تلویزیون از طریق بخش Upgrade

خوب است بدانید به روز رسانی سیستم عامل تلویزیون منجر به بهبود عملکرد دستگاه خواهد شد. بنابراین توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز استاده این است که همواره نسبت به آپدیت سیستم عامل دستگاه خود، توجه و اهتمام کافی را داشته باشید. شایان ذکر است به طور معمول به روز رسانی جدید هر دوماه یکبار از طرف شرکت ال جی در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.