امروزه یکی از محصولاتی که در سراسر کشور خریداران زیادی را به خود جذب کرده است، پکیج لورچ می‌باشد. کارخانه سازنده آن، علاوه بر تولید پکیج لورچ به تولید محصولات دیگری از قبیل آبگرم‌کن‌های دیواری و خانگی نیز پرداخته است. همچنین کارخانه لورچ به تولید انواع پکیج پرداخته است. در این میان می‌توان به پکیج لورچ مدل آرتا، پکیج لورچ مدل هرما، پکیج شوفاژ دیواری مدل آدنا و… اشاره کرد. حال قصد داریم در این صفحه از استاده برای سهولت در تعمیر پکیج لورچ، برخی از ارور های پکیج لورچ و رفع خطاهای آن را در مدل‌هایی که ذکر شد، بیان کنیم.

برای اطلاع از خدمات تعمیر پکیج شبانه روزی و قیمت تعمیرات، روی آن کلیک کنید.

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

برخی از کد ارور پکیج لورچ مدل هرما

معمولا کد خطا پکیج لورچ مدل هرما روی صفحه نمایش، مشاهده می‌شود که همراه با علامت RESET می‌باشد. در بعضی از مواقع پس از رفع خطا، دستگاه به صورت خودکار راه‌اندازی می‌شود. در حالیکه ممکن است در بعضی از مواقع دیگر، نیاز باشد که دستگاه را به طور دستی تنظیم کنید که در این صورت باید ابتدا دکمه RESET به مدت سه ثانیه نگه دارید. حال کد خطا از روی صفحه نمایش پاک شده و پس از رفع عیب، سیستم دوباره بازیابی خواهد شد.

کد خطا: E08

این کد معمولا به علت کاهش بیش از حد فشار آب در سیستم گرمایش، ظاهر می‌شود.

نحوه رفع ارور:

این مشکل می‌تواند به دلایل مختلفی رخ داده باشد. ابتدا بهتر است به بررسی اقداماتی نظیر بستن شیر پرکن پکیج لورچ، رفع نشتی احتمالی در سیستم، هواگیری رادیاتورها و… بپردازید.

کد خطا: E09

معمولا این ارور زمانی روی صفحه نمایش پکیچ لورچ ظاهر می‌شود که به علت بالا رفتن دمای پکیج لورچ، سنسور حد، فعال شده است.

نحوه رفع ارور:

دکمه RESET تا هنگامی که دما به شصت درجه نرسیده باشد عمل نمی‌کند. بنابراین پس از رفع خطا با فشردن دکمه RESET دستگاه شروع به کار می‌کند. در بعضی از مواقع ممکن است که کد خطا دوباره تکرار شود. در این صورت ممکن است علت بالا رفتن دما، عواملی مانند خرابی منبع انبساط، وجود رسوب در سیستم، وجود نقص در سنسور و… باشد که لازم است بررسی شوند. دلیل ایجاد رسوب پکیج چیست؟ چور پکیج را رسوب گیری کنیم؟ برای مشاهده کلیک کنید.

برخی از کد ارور پکیج لورچ مدل آدنا

معمولا کد خطاهای این نوع پکیج به وسیله برد دستگاه شناسایی می‌شوند. پس از شناسایی روی کنترل پنل جلوی پکیج لورچ ظاهر می‌شوند. بعضی از این کد خطاها، دستگاه را برای مدتی موقت، در حالت قفل نگه می‌دارد. در حالیکه بعضی از کدهای دیگر فعالیت دستگاه را به طور کامل متوقف می‌نماید و پس از رفع خطا، سیستم دوباره شروع به کار می‌کند.

همچنین در بعضی از مواقع لازم است که برای رفع مشکل، پکیج لورچ به طور دستی تنظیم شود. برای انجام این کار لازم است ابتدا با فشار دادن دکمه C روی صفحه کنترل پنل، علامت RST  را  روی نمایشگر فعال کرد. پس از نمایش RST باید دوباره دکمه C را فشار داده تا برد الکترونیکی تمام تنظیمات منجر به خطا را راه‌اندازی کند.

کد خطا: E8

ممکن است این ارور به علت کاهش بیش از حد فشار آب سیستم گرمایش باشد.

نحوه رفع ارور:

معمولا برای رفع این کد خطا، باید اقداماتی نظیر:

  • تامین فشار آب ورودی با باز نمودن شیر پرکن دستگاه
  • بررسی کردن نشتی در سیستم لوله‌کشی رادیاتور
  • تعمیر پمپ پکیج
  • هواگیری مدار سیستم گرمایش

را انجام داد. دلیل گرم نشدن آب پکیج چیست؟

کد خطا: E9

این کد خطا بر اثر بالا بودن دمای بیش از صد درجه سیستم و عمل کردن ترموستات حد، ایجاد می‌شود. در این حالت پکیج لورچ در حالت قفل قرار خواهد گرفت.

نحوه رفع خطا:

برای رفع این ارور، بهتر است دکمه C را فشار داده تا زمانی که سیستم از حالت قفل خارج شده و دمای سیستم به شصت درجه برسد که در این حالت سیستم خود به خود روشن خواهد شد. همچنین می‌توان اقداماتی نظیر تعویض سنسور دما و سنسور حد پکیج لورچ را انجام داد.

کد خطا: E26

این کد خطا معمولا به علت خطای الکترونیکی در شیر برقی گاز پکیج ایجاد می‌شود. در این صورت پکیج لورچ، در حالت قفل شدن قرار خواهد گرفت.

نحوه رفع ارو

برای رفع این ارور باید با فشردن دکمه C، سیستم را از حالت قفل خارج نمایید. در صورتی که باز هم این ارور ایجاد شد باید توسط یک متخصص به بررسی شیر برقی گاز پکیج بپردازید.

برخی از کد خطا پکیج لورچ مدل آرتا

کد خطا: E8

این کد خطا ممکن است به علت افت فشار در سیستم ایجاد شود.

نحوه رفع ارور

برای رفع این ارور باید اقداماتی از قبیل بررسی باد مخزن انبساط پکیج لورچ، بررسی لوله‌ها و  رفع نشتی آب سیستم و بررسی شیر پرکن پکیج و در صورت لزوم تعویض آن را انجام دهید.

کد خطا: E9

این کد خطا بیانگر خطای عملکرد در ترموستات اطمینان می‌باشد.

نحوه رفع ارور

در حالت عادی زمانی‌که دمای سیستم به کمتر از شصت درجه برسد، پکیج لورچ به طور خودکار روشن خواهد شد، در غیر این صورت باید ترموستات اطمینان یا حد را بررسی کرده و در صورت لزوم آن را تعویض نمود. چرا شیر اطمینان معیوب می‌شود؟ برای رفع عیب و تعمیر شیر اطمینان کلیک کنید.

کد خطا: E15

این کد خطا بیانگر خطای موقت در سوئیچ فشار هوا می‌باشد.

نحوه رفع ارور

در واقع وجود این ارور بیان‌کننده این است که سوئیچ فشار هوا فعال شده و یا وجود اجسام خارجی در دودکش باعث ایجاد شرایط نامناسب بر عملکرد آن شده است. در این هنگام، دستگاه شروع به فعالیت خنک کننده می‌کند. در صورتی‌‌که این مشکل ادامه پیدا کند، سیستم به صورت خودکار بعد از دو دقیقه خاموش شده و پس از سی دقیقه دوباره شروع به کار خواهد کرد.

نتیجه گیری

پکیج لورچ، یکی از برندهایی است که طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است. هنگامی که پکیج لورچ دچار مشکل یا خرابی می‌شود، کد خطاهایی را نمایش می‌دهد. این کد خطا شامل ترکیبی از حروف و اعدادی می‌باشند که هر کدام معنای خاصی دارند. در این صفحه به صورت مختصری درباره بعضی از این کد خطاها و همچنین نحوه رفع ارور پرداختیم. در واقع بعضی از این خطاها را می‌توانید خودتان شناسایی کرده و به رفع آن‌ها بپردازید ولی بعضی دیگر از خطاها که فنی و اساسی هستند باید توسط تعمیرکار پکیج لورچ، رفع شود.

همچنین به نظر می‌رسد با توجه به حجم بالای خطاهای مختلف پکیج لورچ، تعمیر و عیب یابی این دستگاه، تنها با استفاده از کد خطاها، به آسانی میسر نمی‌باشد. بنابراین با توجه به حساسیت بالای پکیچ لورچ، سرویس پکیج توسط افراد متخصص امری ضروری است که انجام این عمل باعث می‌شود کد خطاها کم‌تر نمایش داده شوند.

طبقه بندی شده در