عوامل گوناگونی مانند: وجود اشکال در عملکرد قطعات کولر گازی، نصب نادرست دستگاه، تراز نبودن آن و… منجر به شنیده شدن صداهای زیاد، عجیب و آزاردهنده از کولر گازی خواهند شد. ما در این صفحه از استاده مگ قصد داریم به بررسی علت صدای زیاد کمپرسور کولر گازی، صدای زیاد کندانسور کولر گازی و صدای زیاد موتور کولر گازی بپردازیم و راه حل‌های کاربردی برای حل این مشکل را به شما عزیزان معرفی نماییم. در نظر داشته باشید تعمیرکاران متخصص معرفی شده توسط مجموعه استاده کلیه خدمات تعمیر کولر گازی را با بهترین کیفیت به شما ارائه می‌دهند. با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

علت صدای زیاد کولر گازی

علت صدای زیاد کولر گازی می‌تواند با موارد زیر در ارتباط باشد. این موارد عبارت هستند از:

نصب نادرست کولر گازی

اگر کولر گازی به درستی نصب نشده باشد، ممکن است اتصالات و قطعات آن به هم برخورد کنند و صداهای غیر طبیعی به گوش برسد.

گیر کردن شی خارجی در کندانسور کولر گازی

در صورتی که کولر گازی شما عملکرد خود را به شکل طبیعی اجرا می‌کند ولی به طور ناگهانی صدای عجیبی از آن شنیده می‌شود، ممکن است شی خارجی، پرندگان، جانوران موذی و… وارد کندانسور دستگاه شده باشند.

در این شرایط می‌بایست دستگاه را خاموش کرده و به بررسی دقیق کولر گازی با کمک یک چراغ قوه بپردازید و در صورت مشاهده شی خارجی، آن را بیرون بیاورید.

شل شدن پایه‌های کندانسور دستگاه

یکی دیگر از دلایل صدای زیاد کولر گازی، لق شدن پایه‌های آن می‌باشد که در این شرایط می‌بایست نسبت به آچارکشی دستگاه اقدام شود.

عدم رعایت تعادل و تراز نبودن دستگاه

اگر کولر گازی بر روی سطح نامناسبی قرار داده شود، زمین خمیده باشد و یا پایه‌های دستگاه به درستی تراز نشوند، تعادل آن بهم می‌خورد و به دنبال آن لرزش و صداهای ناخوشایندی ایجاد خواهد کرد. از این رو نصب صحیح کولر گازی جهت پیشگیری از بروز این مشکل، از اهمیت بالایی برخوردار است.

بهترین محل نصب کولر گازی و نصب کمپرسور کجاست؟

علت صدای زیاد کولر گازی

بروز مشکل در عملکرد تیغه‌های فن دستگاه

اگر به دنبال ورود شی خارجی، تیغه‌های فن کولر گازی شکسته و یا تاب برداشته باشند، صدای زیاد از دستگاه شنیده می‌شود که برای برطرف نمودن آن باید تیغه‌ها را به حالت اولیه بازگردانید. علت کار نکردن فن کولر گازی چیست؟ و کم شدن دور فن

وجود لوله‌های خراب

لوله‌های کولر گازی در طول مدت زمان استفاده طولانی دچار فرسودگی می‌شوند و ممکن است نشتی پیدا کنند. این نشتی‌ها می‌توانند علت صدای زیاد کولر گازی باشند.

اگر از دستگاه شما صدای سوت شنیده می‌شود، احتمال دارد کانال آب به خوبی آب‌بندی نشده است. بدین ترتیب میزان برق مصرفی توسط دستگاه تا چندین برابر افزایش پیدا خواهد کرد.

روغن کاری نکردن قطعات کولر گازی

در این شرایط صدایی مشابه تق تق از کولر گازی شنیده می‌شود. توصیه می‌شود جهت پیشگیری از بروز این مشکل، پیش از راه اندازی دستگاه نسبت به روغن کاری تمامی قسمت‌های مورد نیاز اقدام نمایید. 

عدم رعایت تمیزی دستگاه

اگر پنل داخلی و خارجی کولر گازی به طور منظم و دوره‌ای تمیز نشود، گرد و غبار و سایر ذرات معلق در داخل دستگاه جمع می‌شوند و باعث ایجاد صداهای ناخوشایند خواهند شد. کولر گازی هر چند وقت باید سرویس شود؟

نصب نادرست لوله‌ها

اگر لوله‌های کولر گازی به درستی نصب نشوند و با دیوارها یا سقف در تماس باشند، صداهای اضافی ایجاد می‌کنند که به آرامش ساکنین منزل و همسایه‌ها آسیب می‌زند.

بسته نشدن قاب جلویی دستگاه

در صورتی که قاب جلویی کولر گازی دقیق فیکس نشده باشد و به اصطلاح لق بزند، زمان کارکرد دستگاه صدای تق تق شنیده می‌شود. برای برطرف نمودن این مورد باید قاب جلویی دستگاه را به درستی و محکم ببندید.

راهکار رفع صدای زیاد کولر گازی

بروز اشکال در عملکرد فیلتر

خرابی فیلتر کولر گازی نیز به عنوان عامل دیگری برای شنیده شدن صداهای زیاد و ناخوشایند از دستگاه، در نظر گرفته می‌شود. به عنوان مثال اگر کثیفی فیلتر دستگاه به حدی زیاد باشد که هوا در داخل آن حبس شود و نتواند عبور پیدا کند، موتور دمنده فشار بالایی را متحمل خواهد شد و صدای سوت مانندی به گوش خواهد رسید. خدمات نصب فیلتر هپا همراه قیمت را در استاده بخوانید.

توصیه می‌شود به‌طور منظم به تمیز کردن فیلترهای کولر گازی خود بپردازید.

شل شدن پیچ‌های دستگاه

اگر پیچ‌های کولر گازی شل شده باشند، هنگام کارکرد دستگاه صدای زیادی تولید می‌کنند که جهت رفع این مشکل باید آنها را سفت کنید.

یخ‌زدگی قطعات کولر گازی

اگر قطعات کولر گازی یخ زده باشد، صدایی مشابه صدای وز وز از دستگاه شنیده می‌شود. یخ‌زدگی قطعات کولر گازی با عملکرد نادرست ترموستات و یا کمبود گاز مبرد مرتبط می‌باشد. بنابراین، در این شرایط می‌بایست پس از مشورت با تعمیرکار متخصص نسبت به شارژ و وکیوم کولر گازی اقدام نمایید.

بروز اشکال در عملکرد قطعات موتور بلوور، تسمه، کمپرسور، خازن، بلبرینگ موتور، کنتاکتور و… نیز از دیگر دلایل شنیده شدن صدای زیاد کولر گازی شمرده می‌شوند که پس از بررسی توسط تکنسین متخصص می‌بایست نسبت به تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض آنها اقدام شود.

توصیه ما به شما همراهان عزیز استاده این است که جهت پیشگیری از بروز مشکلات ذکر شده به صورت سالیانه و دوره‌ای نسبت به سرویس کولر گازی خود اقدام نمایید و در صورت بروز مشکل، جهت عیب‌یابی دقیق و رفع اصولی مشکل شنیده شدن صدای زیاد کولر گازی، دستگاه خود را به تعمیرکار متخصص و مجرب بسپارید.

صدای زیاد کولر گازی پنجره‌ای

کولر گازی پنجره‌ای که به علت مصرف انرژی اقتصادی خود از محبوبیت بالایی برخوردار است، در کنار پنجره‌ها نصب می‌گردد و به راحتی حمل می‌شود. از آن جایی که محل قرارگیری موتور و پنل در کولر گازی پنجره‌ای برعکس اسپلیت در یک مکان مهندسی شده است، هنگام کارکرد دستگاه صدای بیشتری به گوش ساکنین منزل می‌رسد.

علت صدای زیاد کولر پنجره‌ای مشابه مواردی است که پیش‌تر اشاره کردیم که در این قسمت به طور خلاصه به بررسی مهم‌ترین آنها می‌پردازیم:

 • بروز اشکال در عملکرد موتور فن، موتور بلوور، فیلترها، خازن، تسمه و سایر قطعات دستگاه
 • گرم شدن بیش از مقدار استاندارد کمپرسور به علت استفاده زیاد از کولر گازی
 • نصب غیر اصولی کولر گازی و تراز نبودن آن
 • عدم سرویس کولر گازی پنجره‌ای به صورت دوره‌ای و تمیز نکردن آن
صدای زیاد کولر گازی پنجره‌ای

دلیل صدای زیاد کولر گازی ایران رادیاتور

دلیل شنیده شدن صدای زیاد کولر گازی ایران رادیاتور می‌تواند به عوامل گوناگونی مرتبط باشد. چند مورد از مهم‌ترین این دلایل، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • کندانسور، اوپراتور، فیلترها و یا سایر قطعات دستگاه کثیف است.
 • شیر انبساط کولر گازی دچار مشکل شده است.
 • کولر گازی ایران رادیاتور به درستی نصب نشده و تراز نمی‎باشد.
 • شاهد نشت گاز مبرد هستیم.
 • گاز دستگاه کاهش یافته است.
 • قطعات دستگاه شل شده و یا به اصطلاح لق می‌زنند.
 • کولر گازی ایران رادیاتور به صورت منظم و دوره‌ای سرویس و تمیز نشده است.
 • قطعات موتور بلوور، تسمه، کمپرسور، خازن، بلبرینگ موتور، کنتاکتور و… به درستی کار نمی‌کنند.

در این شرایط بهتر است جهت عیب‌یابی دقیق و برطرف نمودن مشکل پیش آمده به شکل کاملا اصولی، با تکنسین ماهر و یا تعمیرکار متخصص مشورت نمایید.

دلیل صدای زیاد کولر گازی ایران رادیاتور

علت صدای کولر گازی گری

اگر صداهای عجیب و ناخوشایند از کولر گازی گری شما شنیده می‌شود، جهت پیشگیری از بروز مشکلات بعدی و افزایش هزینه تعمیرات می‌بایست هرچه سریع‌تر نسبت به عیب‌یابی دقیق مشکل پیش آمده و برطرف نمودن آن اقدام نمایید. بهتر است در این مسیر از دانش و تجربه تعمیرکاران متخصص کمک بگیرید.

علت صدای زیاد کولر گازی گری می‌تواند با بروز اشکال در عملکرد قطعات موتور فن، رله برد الکترونیکی، کمپرسور، فیلترها، کندانسور، موتور بلوور و… و یا شکستگی یا تاب برداشتن تیغه‌های فن، تراز نبودن و نصب ناصحیح دستگاه، شل بودن پایه‌ها، نشت گاز مبرد و یخ‌زدگی، وارد شدن شی خارجی به کندانسور، روغن کاری نکردن و… در ارتباط باشد که پیش‌تر به معرفی و ارائه راه حل‌های کاربردی جهت برطرف نمودن آنها پرداخته‌ایم.

طبقه بندی شده در

با برچسب در