امروزه نیاز به بنایی به جهت استحکام ساختمان در برابر زلزله، سیل و … و همچنین بازسازی و تغییرات معماری داخلی ساختمان افراد را نیازمند مشاوره از مهندسین معماری و ساختمان قرار داده است تا بتوانند با مشاوره صحیح از صفر تا صد ساختمان سازی را به نحو احسن به استادکاران کاردان بسپارند.

به طور کلی فعالیت ها و اموری که هنگام ساخت ساختمان و یا تعمیرات ساختمان توسط استادکار و تیم حرفه ای در نهایت رعایت استانداردها و ایمنی انجام می پذیرد بنایی ساختمان نام دارد.

اما چگونه می توان یک استاد بنای حرفه ای یافت؟ خدمات قابل ارائه در این زمینه چیست؟ دستمزد آن چقدر است؟ و چه موارد و نکاتی هنگام اجرای کار باید رعایت شود؟ مباحثی می باشند که در این صفحه به آن ها اشاره خواهیم کرد تا بتوانید انتخابی دقیق تر در این زمینه داشته باشید.

در بنایی ساختمان چه خدماتی ارائه می گردد؟

برای بنایی جزئی یا کلی ساختمان از چه بنایی باید کمک گرفت ؟

باید گفت هنگامی که تصمیم به ساخت و ساز خانه می گیرید و وارد عمل می شوید تقریبا از ابتدا تا انتهای کار به یک بنای ماهر در ساختمان نیازمند می باشید. اما خدمات بنایی ساختمان به دو دسته تقسیم می گردد:

قیمت اجاره داربست و نرخ اتحادیه نصب داربست فلزی 1400 را در این صفحه از استاده بخوانید.

بنایی کلی

که شامل دیوار چینی، سفید کاری، گچ کاری، سیمان کاری، سنگ کاری، نازک کاری، کف سازی، آجر کشی، بتن ریزی، سرامیک کاری، کاشی کاری، اجرای پله و … می باشد که همانطور که می دانید تمامی این امور برای ساخت یک ساختمان محکم و اصولی ضروری می باشد و می بایست با بهترین متریال و ماهرترین تیم بنایی ساختمان اجرا شود.

بنایی جزئی

شامل گچبری، جابه جایی و تخریب دیوار، بتونه کاری، تعویض کاشی و سرامیک، تعویض موزاییک، تعویض و نصب توالت فرنگی و ایرانی، نصب روشویی، قیرگونی حمام و سیرویس بهداشتی و غیره می باشد.

قیمت بنایی و دستمزد بنا چقدر است؟

 جزئی و کلی

به طور کلی تعمیرات و ساختمان سازی نیز همچون خدمات دیگر بسته به شرایطی از قیمت ها و دستمزدهای مختلفی برخوردار می باشد که از جمله عوامل مهم در تعیین دستمزد و قیمت بنایی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • متراژ ساختمان
 • تعداد طبقات ساختمان
 • درصد خرابی جهت تعمیرات ساختمان
 • کیفیت مواد و مصالح مصرفی
 • نوع خدماتی اجرایی نظیر
 • تفاوت قیمت بنایی در شهر های مختلف
 • تعداد کارگران در کنار استاد بنا

نکات مهم انتخاب بنای ماهر برای بنایی ساختمان

بنای ماهر در بنایی کلی و جزئی ساختمان

اگر می خواهید پس از ساختمان سازی و یا تعمیرات ساختمان نسبت به تمامی امور بنایی از آسودگی خاطر برخوردار باشید به نکات زیر توجه نمایید.

 1. وقت شناس باشد؛ به این منظور که پروژه ای که تحویل می گیرد طی زمان اخذ شده در قرارداد به اتمام برساند. صبح ها در اسرع وقت در محل کار آماده باشد و در زمان مشخص شده به کار خود پایان دهد.
 2. بنای مورد اطمینان یک قیمت کلی قبل از شروع به کار به شما ارائه می دهد سپس با یکدیگر به توافق خواهید رسید و یا نرخ ثابت و مشخصی را به عنوان روزمزد اعلام می دارد.
 3. مهارت کافی در تمام زمینه های بنایی ساختمان از جمله آجر چینی و … را داشته باشد.
 4. رطوبت و نم ساختمان را تشخیص دهد.
 5. پس از انجام تعمیرات و بازسازی ساختمان، بنا می بایست محل مورد تعمیر را پس از اجرای کار به طور کامل پاکسازی کند و به صاحبخانه تحویل دهد.
 6. بنای ماهر می بایست با تمام ابزار ها و مصالح جدید ساختمانی آشنا باشد.
 7. باید علاوه بر رعایت کیفیت مواد مصرفی هنگام کار، صرفه اقتصادی را مد نظر بگیرد.
 8. تمام نکات ایمنی را هم خود و هم کارگران حین کار رعایت نماید.
 9. از کثیف کاری، بی دقتی و اصراف بپرهیزد.
 10. تعمیرات ساختمان را در فصل های مناسب انجام دهید تا نتیجه بهتری دریافت کنید.
 11. از دوستان و آشنایان خود در مورد شرکت های خدماتی ساختمان معتبر پرس و جو کنید.
 12. گروهی از بنایان ساختمان نیز وجود دارند که در زمینه اجرای سقف کاذب اطلاعات دارند و می توانند شما را در این زمینه کمک کنند و ایده های جالبی به شما بدهند.

هنگام بنایی ساختمان ممکن است به طور اتفاقی ماسه یا گچ بر نمای خارجی و یا داخلی ساختمان بریزد و به علت مشغله فراوان فراموش گردد که آن ها را از سطح پاک کرد و یا مکانی غیر قابل دسترس باشد و با گذشت زمان خشک گردد و دیگر نتوان به سادگی گچ و ماسه را جدا کرد و جلوه ای نا مناسب به ساختمان بدهد؛ در این مواقع با انتخاب بهترین شرکت های خدمات ساختمان می توانید به استخدام گارگران و متخصصین حاذق بپردازیم مشکل را برطرف سازید.

طبقه بندی شده در