معرفی بهترین روش تخلیه چاه فاضلاب و مراحل آن


آگهی‌های بالا تبلیغاتی می‌باشند و استاده صرفا معرفی مشاغل خدماتی را انجام می‌دهد و هرگونه توافقات انجام کار و مالی مربوط به آن بر عهده طرفین می‌باشد.

پرشدن چاه فاضلاب از اتفاقات ناگواری است که هر فردی حداقل یک بار با آن مواجه شده است. بنابراین دانستن روش‌های تخلیه چاه فاضلاب و بهترین روش تخلیه چاه فاضلاب برای همه مفید است. در این مقاله موضوعات زیر را بررسی خواهیم کرد:

روش‌های تخلیه چاه فاضلاب
 • تخلیه چاه چیست؟
 • روش‌های تخلیه چاه
 • بهترین روش تخلیه چاه فاضلاب
 • مراحل تخلیه چاه فاضلاب

لیست شماره تلفن لوله بازکنی‌‌های تهران در استاده

از میان امتیاز و نظر کاربران به برترین لوله بازکنی‌های تهران دسترسی پیدا کنید.

تخلیه چاه چیست؟

در اکثر شهرهای بزرگ، فضولات خانه‌ها توسط شبکه فاضلاب سراسری جمع آوری می‌شود و همین موضوع از پرشدن فاضلاب جلوگیری می‌کند. اما در شهرهای کوچک و محله‌هایی که هنوز بافت قدیمی ساختمان‌ها وجود دارند، از چاه فاضلاب برای دفع فضولات ساختمان‌ها استفاده می‌شود. بدیهی است که با پرشدن چاه فاضلاب، سرریز کرده و توانایی دفع فضولات را نخواهد داشت. در این شرایط بایستی تخلیه چاه صورت پذیرد. در گذشته برای تخلیه چاه، فردی را با طناب به داخل چاه انتقال می‌دادند تا تخلیه چاه را انجام دهد اما امروزه به لطف پیشرفت تکونولوژی، از دستگاه‌های مخصوصی برای تخلیه چاه استفاده می‌شود.

روش‌های تخلیه چاه

برای تخلیه چاه، روش‌های مختلفی وجود دارد که متناسب با شرایط مکانی چاه، تشخیص ترکیدگی لوله یا نوع گرفتگی، یکی از این روش‌ها را انتخاب می‌کنیم. انواع روش‌های تخلیه چاه به شرح زیر است:

 • تخلیه چاه با حفر چاه کمکی

اگر چاه مورد نظر هنوز ظرفیت دفع فضولات را دارد و به دلیل اینکه زمان برای دفع کم است، چاه سرریز کرده است، یک چاه دیگر به عنوان کمکی برای چاه اول حفر می‌شود و لوله ای بین دو چاه قرار می‌گیرد تا فضولات و مایعات از طریق آن به چاه دوم انتقال یابد. استفاده از این روش زیاد رایج نیست و تنها در صورتی می‌توان از این روش استفاده کرد که چاه اول هنوز ظرفیت و گنجایش دفع فضولات را دارد و فقط به زمان بیشتری نیاز دارد. این روش تخلیه چاه، دردسر و هزینه کمتری دارد.

با روش های کلاهبرداری در لوله بازکنی آشنا شوید تا حین کار هزینه بیشتری از شما دریافت نگردد و یا آسیبی به لوله‌ها وارد نشود.

 • تخلیه چاه به وسیله دستگاه مکنده یا ساکشن

یکی از دستگاه‌های کاربردی در زمینه تخلیه چاه، دستگاه مکنده یا ساکشن است که تخلیه چاه را به سرعت و آسان انجام می‌دهد. در این روش نیاز به کامیون انتقال فضولات مکش شده از فاضلاب است. در اغلب شرکت‌های تخلیه چاه از دستگاه مکنده یا ساکشن برای تخلیه چاه استفاده می‌شود.

 • تخلیه چاه به وسیله پمپ آبکش

این نوع پمپ که به آن پمپ تخلیه چاه نیز گفته می‌شود، بیشتر برای تخلیه لجن‌های چاه فاضلاب و فضولات درون چاه مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت واقعی لوله بازکنی با سه نظام چقدر است؟

 • تخلیه چاه به وسیله پمپ لجن کش

تخلیه چاه به وسیله پمپ لجن کش از قدیمی‌ترین انواع روش‌های تخلیه چاه فاضلاب است. در این روش پمپ به ته چاه فرستاده می‌شود و با ایجاد حرکاتی باعث خرد شدن فضولات می‌شود سپس فضولات را به سمت بالا می‌آورد و در به وسیله لوله‌ها و شلنگ‌هایی به داخل مخزن ماشین می‌ریزد. این روش بسیار آرام و بی سر و صدا است و باعث اذیت و آزار برای همسایگان نمی‌شود.

مراحل تخلیه چاه فاضلاب

مراحل تخلیه چاه به صورت خلاصه به شرح زیر است :

 1. تماس با بهترین شرکت تخلیه چاه
 2. پیدا کردن محل چاه
 3. بازکردن درب چاه
 4. تخلیه به وسیله تانکر تخلیه فاضلاب
 5. لایروبی چاه و در آوردن فضولات و جامدات درون چاه
 6. کف تراشی چاه فاضلاب

بهترین روش تخلیه چاه فاضلاب

می‌توان گفت تمامی روش‌های تخلیه چاه تقریبا یکسان هستند و تنها تفاوت آن در هزینه و سر و صدای ایجاد شده است. به طور کلی بهترین روش تخلیه چاه فاضلاب، تخلیه چاه با استفاده از پمپ لجن کش است. این روش که در بالا توضیح داده شد بسیار کم سر و صدا است و هزینه آن نیز مقرون به صرفه است.

جمع بندی

در این مقاله به بررسی تخلیه چاه فاضلاب و انواع روش‌های انجام آن پرداختیم و بهترین روش تخلیه چاه فاضلاب که تخلیه چاه به وسیله پمپ لجن کش است را به همراه مراحل تخلیه چاه شرح دادیم. امیدواریم از مطالعه این مقاله استفاده لازم را برده باشید و بتوانید با انتخاب بهترین شرکت تخلیه چاه فاضلاب، این کار را به خوبی انجام دهید و از دردسرهای بعدی در امان باشید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *