ابروها یکی از مهم‌ترین اجزای چهره هر فرد به شمار می‌روند که در زیبایی آن نقش به سزایی دارند. امروزه به منظور شکل‌دهی مناسب به ابروها، راه‌های جدیدی به کار گرفته می‌شود که دو مورد از محبوب‌ترین آنها، میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن می‌باشند. انتخاب بین میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن ابرو به نیاز و ترجیح شما بستگی دارد. بنابراین، اگر به دنبال ایجاد تغییر در چهره و ابروهای خود هستید، در ادامه با ما همراه باشید تا به تفاوت میان میکروپیگمنتیشن و میکروبلیدینگ ابرو همراه با عکس پی ببرید.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

ویژگیمیکروبلیدینگ ابروفیبروز ابروتتو ابرومیکروپیگمنتیشن ابرو
نوع روشموقتدائمیدائمیدائمی
استفاده از ابزارمیکروبلید (Microblade)ایمپلنت (Implant)تتو قلم (Tattoo Pen)سوزن‌های میکروپیگمنتیشن
نتیجه نهایینازک و طبیعیدقیق و ماندگارچگونگی نتیجه متفاوت استطبیعی و ماندگار
درد و مدت زمانکم درد و مدت زمان کمتریدرد کمتر و مدت زمان بیشتردرد بیشتر و مدت زمان طولانی‌ترکم درد و مدت زمان کمتری
نیاز به ترمیم
(Touch-up)
ممکن است نیاز به تاچ‌آپ باشدبله، معمولاً نیاز به تاچ‌آپ داردبله، معمولاً نیاز به تاچ‌آپ داردممکن است نیاز به تاچ‌آپ باشد
عوارض و مشکلاتکمترین عوارض و مشکلاتریسک عفونت بیشترریسک ایجاد ظاهر مصنوعیکمترین عوارض و مشکلات
مواد مورد استفادهرنگ‌های مخصوصفیبر یا پلی‌پروپیلنمواد تتورنگ‌های میکروپیگمنتیشن
قابلیت تطابق با چهرهبلهبلهبلهبله

علی رغم اینکه این دو روش شباهت‌های زیادی دارند، اما تفاوت‌هایی نیز میان آنها و روش کار هر یک وجود دارد. فرق میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن ابرو در روش اجرایی آنهاست که به منظور فرم‌دهی به ابروها به کار گرفته می‌شوند. در هر دو روش، رنگ و جوهر خاصی که غالبا از مواد طبیعی به دست آمده، به صورت سطحی در لایه زیرین پوست (حد فاصل درم و اپی درم پوست) قرار می‌گیرد. موقتی است و نسبت به تاتو در عمق سطحی‌تری انجام می‌شود.

میکروپیگمنتیشن ابرو

در میکروپیگمنتیشن یا میکروشیدینگ ابرو از دستگاهی استفاده می‌شود که با به کارگیری سوزن‌های بسیار نازک و ریز، رنگ و پیگمان‌های خاصی را درون لایه زیرین پوست ابرو قرار می‌دهد. نتایج این روش به نسبت میکروبلیدینگ طولانی‌تر است و ماندگاری بیش‌تری هم دارد. علاوه بر این، نتایج این روش صاف‌تر و طبیعی‌تر از میکروبلیدینگ ابرو است و با ظاهر سایه‌مانندی که به ابروها می‌دهد، جلوه خاصی دارد. مزایای این روش شامل: صاف‌تر و طبیعی‌تر بودن نتایج، عدم نیاز به تکرار مداوم و مقاومت در برابر آب و تعریق می‌باشد.

تفاوت میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن

میکروبلیدینگ ابرو

در میکروبلیدینگ ابرو، به واسطه یک ابزار خاص و با استفاده از سوزن‌های خیلی ریز، رنگ، درون پوست با ظاهر خطوط تارهای ابرو قرار می‌گیرد و به آن جلوه می‌بخشد. این روش به عنوان یک روش موقت شناخته می‌شود. چرا که؛ نتایج آن بعد از ۱ تا ۳ سال کم کم محو می‌شود و نیاز به تجدید دارد. گفتنی است این روش به طور کلی برای تیرگی‌های کمتر و صاف‌تر ابرو استفاده می‌شود.

فرق میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن در عکس

فرق میکروبلیدینگ و میکروپیگمنتیشن در عکس

طبقه بندی شده در

با برچسب در