آینه کاری روی کمد دیواری در سال‌های اخیر در دکوراسیون منازل نیز راه پیدا کرده و با استقبال خوبی مواجه شده است. وجود آینه به فضای اتاق عمق و روشنایی می‌دهد. حال اگر این آینه‌ها با طرح و رنگ‌های ویژه‌ به صورت حرفه‌ای و هنرمندانه نصب شوند، زیبایی صد چندان به فضا خواهند بخشید.

اگر به فکر آینه کاری روی کمد دیواری یا ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری هستید، ما در این مطلب درباره طرح‌ها و نکات آینه کاری توضیحاتی را به شما ارائه خواهیم داد.

آینه کاری روی کمد دیواری

به جرأت می‌توان گفت آینه کاری روی کمد دیواری از بهترین و کارآمدترین انتخاب‌ها برای تزیین و دکوراسیون اتاق خواب و منزل است. امروزه ابعاد اتاق خواب‌ها بسیار کوچک شده‌اند. و پذیرای همه وسایل سرویس خواب مانند میز‌های آرایش و آینه‌های قدی ایستاده نیستند. آینه کاری روی کمد دیواری سبب می‌شود که هم از کم‌ترین فضا بیشترین استفاده را کرد. و هم با انعکاس بیشتر نور، اتاق درخشان‌تر و روشن‌تر شود.

جهت اقدام برای نصب کاغذ دیواری در استاده روی آن کلیک کنید.

علاوه بر کمد دیواری داخل اتاق، اگر در بخش ورودی منزل شما کمد دیواری وجود داشته باشد، از انجام آینه کاری روی آن پشیمان نخواهید شد. زیرا همه‌ی ما قبل از خروج از خانه ترجیح می‌دهیم ظاهر خود را بررسی کنیم. آینه کاری روی کمد دیواری به شیوه‌های مختلفی قابل انجام است. در برخی موارد تنها لازم است آینه‌ها روی بخش بیرونی کمد دیواری نصب شوند. و در موارد دیگر برای استحکام و ایمنی کار، آینه از بخش داخلی درب کمد دیواری نصب می‌شود. جدیدترین مدل‌های آینه کاری پذیرایی 2022 را اینجا مشاهده کنید.

طرح آینه کاری روی کمد دیواری

طرح‌های آینه کاری روی کمد دیواری بسیار متنوع هستند. انتخاب آن‌ها به سبک و رنگ غالب دکوراسیون اتاق بستگی دارد. آینه‌ها اکثرا در چند رنگ متفاوت مانند نقره‌ای، برنزی‌، طلایی، مسی، رزگلد و حتی مشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند. هنگام انتخاب رنگ آینه، به رنگ درب کمد دیواری، سرویس خواب و تم اصلی اتاق دقت کنید. قیمت ساخت کمد دیواری را در این صفحه از استاده مطالعه کنید و جهت ساخت آن اقدام نمایید.

در بیشتر مواقع برای طرح آینه کاری روی کمد دیواری به دلیل پراستفاده و کاربردی بودن آن، از طرح و قطعات ساده استفاده می‌شود. اما استفاده از اشکال منتظم هندسی نیز بسیار پرطرفدار بوده است. البته با توجه به فضای اتاق خود می‌توانید از طرح‌های فانتزی، طرح‌های اسلیمی یا طرح‌های سه بعدی برای آینه کاری کمد دیواری نیز استفاده کنید.

ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری

از دیگر مصادیق آینه کاری در تزیین منزل، ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری است. شما به سادگی می‌توانید دیوار کاغذ شده منزل خود را به جای تابلو‌های شلوغ با آینه کاری زیبا کنید. اما قبل از ترکیب این دو باید دیوار مناسب برای این کار را برگزینید. زیرا با نصب آینه در آن دیوار، انعکاس تصویر محیط از آن زاویه‌‌ی خانه بیشتر خواهد شد. ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری تنها به خانه‌های بزرگ اختصاص ندارد بلکه استفاده از آن در خانه‌های کوچک باعث بزرگ‌تر به نظر آمدن فضا خواهد شد.

چگونه سلیقه خود را در انتخاب کاغذ دیواری مناسب به رخ بکشیم؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال کلیک کنید.

نکته دیگری که حتما باید به آن اشاره نمود، انتخاب مراکز حرفه‌ای و خبره برای اجرای آینه کاری است. ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری دقت بسیار زیادی می‌طلبد. زیرا رعایت فواصل و نصب صحیح قطعات آینه روی جلوه‌ی نهایی آن بسیار تأثیرگذار است. از طرفی دیگر نصب محکم و درست آینه‌ها، ایمنی و طول عمر کار را افزایش خواهد داد.

 در مراکزی که به صورت تخصصی به انجام آینه کاری روی کمد دیواری یا ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری می‌پردازند، از انواع چسب‌ها از جمله چسب‌های دوطرفه، چسب آکواریوم مخصوص آینه،  چسب نواری و هم‌چنین ابزار حرفه‌ای و مهم دیگری مثل ترازسنج‌های لیزری استفاده می‌‌شود. هر چقدر این کار دقیق‌تر و با حوصله و مهارت بیشتری انجام شود، نتیجه رضایت‌بخش‌تر خواهد بود.

طرح کاغذ دیواری با آینه کاری

طرح‌های آینه کاری که روی جدیدترین کاغذ دیواری مدل روز دنیا در طرح‌های ساده و مدرن نصب می‌شوند از تنوع بالایی برخوردار هستند. قبل از انتخاب طرح مورد نظر بهتر است ابعادی که برای این کار در نظر دارید را مشخص نمایید. در صورتی که قصد ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری در ابعاد بزرگ که شامل بخش عظیمی از دیوار یا کل دیوار می‌شود را دارید، طرح‌های ساده و منتظم به کمک اشکال هندسی انتخاب بهتری خواهد بود.

در ترکیب آینه کاری یا کاغذ دیواری در ابعاد کوچک‌تر، طرح‌های بی‌شماری وجود دارند که انتخاب آن‌ها بیشتر سلیقه‌ای بوده و متناسب با دکوراسیون فضای منزل صورت می‌گیرد. طرح‌های گوناگون اسلیمی و سنتی، طرح‌های سه بعدی و طرح‌هایی با قطعات نامنظم و با اندازه‌های متفاوت در ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری بیشتر به چشم می‌خورند.

در انتخاب طرح آینه کاری می‌توان از ترکیب آینه‌های شفاف و مات یا آینه‌های تراش خورده استفاده نمو که جلوه‌ی زیباتری به کاغذ دیواری و فضای خانه می‌دهند. از آینه های رنگی در ترکیب کاغذ دیواری و آینه کاری غافل نشوید. علاوه بر آینه‌های ساده و نقره‌ای در میان رنگ‌های گوناگون آینه‌ها، رنگ‌های رزگلد و طلایی در آینه کاری‌های روی دیوار منزل نیز بسیار محبوب هستند.

طبقه بندی شده در