چه اشتباهاتی در زمان خشکشویی انجام میدهیم؟

اشتباهات قبل از خشکشویی

یکی از معضلاتی که به صورت روزمره با آن روبرو هستیم شستشوی البسه، ملحفه‌ها و سایر تجهیزات پارچه‌ای منزل است. خشکشویی‌ها یکی از مراکزی هستند که ما را در این راه یاری می‌کنند، ترجیح بسیاری از افراد در شستشوی البسه استفاده از ماشین لباسشویی‌های خانگی و یا حتی گاها شستشو با دست است، اما باید توجه داشته باشید که این روش‌ها در اکثر مواقع انتظارات ما را در داشتن لباس‌ها و پارچه‌هایی تمیز و پاکیزه برآورده نمیکند، از طرفی دیگر روش شستشو با آب در اکثر مواقع به پارچه‌ی لباس‌های شما آسیب زده، فرم و حالت لباس را از بین میبرد و آنها را با سرعت بیشتری دچار فرسودگی میکند.

شستشو با آب گاها باعث تغییر رنگ در البسه و پارچه‌ها نیز می‌شود. همچنین امروزه با افزایش آپارتمان نشینی و کمبود فضای لازم برای شستشو و خشک کردن لباس‌ها امکان نظافت البسه به صورت گسترده در منازل وجود ندارد و احساس رضایت مطلوب را برای فرد ایجاد نمیکند. در این صفحه به اشتباهات رایجی که هنگام استفاده از خدمات خشکشویی انجام می‌دهیم پرداخته می‌شود.

قبل از تحویل لباس‌ها به خشکشویی این نکات را بدانید!

در تحویل لباس‌ها به خشکشویی نیاز است تا مواردی را در نظر داشته باشید، یکی از باورهای غلط رایج در بین مردم این است که تنها لباس‌هایی که برچسب خشکشویی دارند قابلیت تحویل به این مراکز را دارند، اما اینطور نیست. برچسبی که روی این لباس‌ها زده می‌شود تاکیدی است بر این موضوع است که آنها را داخل لباسشویی نیندازید. اما شما می‌توانید هر لباسی را با الیاف مختلف به آنها تحویل دهید.

بهتر است قبل از اینکه لباس را به متصدیان خشکشویی بدهید تمام جیب لباس‌ها را که ممکن است اشیایی داخل آنها قرار داده باشید خالی کنید. همچنین اگر توضیحاتی را در مورد نحوه آلوده شدن لباس و مواد تشکیل دهنده لکه‌های لباس برای مامور خشکشویی تشریح کنید به استفاده از مواد مناسب برای تمیز شدن البسه خود کمک کرده‌اید.

قبل از اینکه لباس‌ها را به خشکشویی بدهید آنها را از لحاظ وجود پارگی و یا هر گونه خراشیدگی بررسی کنید و این مسئله را به مسئول خشکشویی گوشزد کنید تا شسشتوی لباس شما با توجهات ویژه انجام شود. بهتر است قبل از تحویل لباس این پارگی‌ها را برطرف کنید چرا که ممکن است پس از چرخش در دستگاه‌های خشکشویی، میزان پارگی افزایش یابد و آسیب‌های جدی به لباس شما وارد شود.

توجه داشته باشید که در زمان ایجاد هر گونه لکه بر روی لباس سعی در برطرف ساختن آن با انواع مواد لکه بر و یا آب نداشته باشید، زیرا هر عمل اشتباه یا هر گونه مواد نامناسبی که برای این کار استفاده میکنید می‌تواند عمق لکه‌ها را بیشتر کند و کار پاکسازی آن را برای مامورین خشکشویی به فرایندی سخت و زمان بر تبدیل کند و در نتیجه هزینه خشکشویی افزایش یابد.

این کارها را در ارتباط با خشکشویی لباس‌هایتان انجام ندهید!

اولین موردی که باید به آن توجه داشته باشید انتخاب یک خشکشویی مناسب و با سابقه برای تحویل لباس‌هایتان است. امروزه برخی از خشکشویی‌ها گزینه‌های تحویل لباس درب منزل را دارند و بهتر است در انتخاب خشکشویی مناسب این مورد را نیز در نظر داشته باشید. در مرحله بعد سعی کنید قبل از تحویل لباس به خشکشویی در مورد قیمت آن به توافق برسید، از اشتباهات رایج ما در انجام هر کاری به توافق نرسیدن اولیه است که در اتمام آن کار ما را با مشکلاتی روبرو میکند.

خشکشویی یکی از روش‌های مطمئن برای شستشوی البسه می‌باشد که مکانیزم عملکرد دیگری را به جای استفاده از آب پیاده سازی میکند. باور عمومی که در مورد خشکشویی وجود دارد این است که شستشوی لباس‌ها بدون خیس شدن آنها صورت میگیرد، اما جالب است بدانید که بر خلاف این باور، لباس‌ها در فرایند خشکشویی خیس می‌شوند اما نه با آب! در این فرایند البسه داخل مایعات شوینده ریخته میشوند. البته در برخی از مواقع که لکه‌ها بر پایه آب باشد ممکن است از آب نیز استفاده شود.

در روش خشکشویی برای از بین بردن لکه‌ها از حلال پرکلرواتیلن که مایعی بی‌رنگ است و توانایی پاک کردن لکه‌هایی که با آب پاک نمی‌شوند را دارد، به کار گرفته می‌شود. البسه در داخل دستگاه شستشو داده می‌شوند و پس از آن خشک میشوند. حلال پرکلرواتیلن لکه‌ها را سست و نرم کرده و سپس با استفاده از فشار در دستگاه آنها را از بین میبرد.

استفاده از خشکشویی‌ها علاوه بر حفظ کیفیت لباس‌ها به شما کمک میکند تا در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید و از فرایند روزمره شستشو، خشک کردن و اتو کردن البسه خود رهایی یابید. بهتر است بدانید که امروزه بسیاری از خشکشویی‌ها به صورت آنلاین فعالیت میکنند.

در حالت کلی نیاز است قبل از اینکه از خدمات یک خشکشویی برای البسه خود استفاده کنید نکاتی را در نظر بگیرید که این نکات از انتخاب مرکز مناسب تا مواردی قبل و پس از تحویل آن را در بر میگیرد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.