با برقی شدن بیشتر وسایل خانه این جریان روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. حال تصور کنید وسط گرمای تابستان آن هم نیمه شب کولر منزلتان بسوزد. تصورش نیز وحشتناک است. در این وضعیت بهتر است جلوی بیرون زدن رگ کار بلدی خود را گرفته تا مشکل از این بدتر نشود و به یک برقکار سیار متوسل شوید؛ البته اگر در این زمینه کاربلد هستید که قضیه فرق خواهد کرد!

در سال‌های اخیر خدمات سیار و 24 ساعته بسیار رونق گرفته و دیگر نیازی نیست مدت‌ها با مشکلی سر و کله بزنید تا شاید یکی وقت پیدا کرده و با کلی داستان آمده و نگاهی به وسیله از کار افتاده شما بیندازد. کافیست شماره چند مورد تعمیرکار سیار خوب را در گوشی یا دفترچه تلفن خود ذخیره کرده و هر ساعت که خواستید از آن‌ها کمک بگیرید.

برق کار سیار کیست و چه وظیفه‌ای دارد؟

برق کاری یکی از شغل‌های حساس و مهم بوده که با سیم‌کشی برق در ساختمان‌ها و انواع تجهیزات سر و کار دارد. حال تصور کنید این فرد بتواند در هر ساعت از شبانه روز و به صورت مداوم به مردم خدمت رسانی کند. بله این فرد را برقکار سیار می‌گویند.

برقکار 24 ساعته یا سیار در هر ساعت از شبانه روز قادر است در محل آماده شده و به سرویس دهی ساختمان یا تجهیزات مورد نظر شما که از کار افتاده‌اند بپردازد. او با کمک دانش و حرفه خود که در طول سال‌ها تلاش به دست آورده، به بررسی سیستم برق کشی ساختمان محل کار یا زندگی شما پرداخته و با یافتن ایراد در سیم کشی‌ها آن را رفع و رجوع کند.

از اصلی ترین قسمت‌های ساختمان سازی، برق کشی ساختمان و برقکاری آن بوده که در همیشه جزء اولین و مهم ترین نکات در طراحی یک ساختمان است. بنابراین جهت انجام این کار از برق کار ساختمان استفاده می‌شود که به صورت حرفه‌ای این کار را انجام داده و خیال همه را از این بابت راحت می‌کند.   

هزینه خدمات برق کار سیار در چه حدودی است؟

بیشینه قیمت به تومانمتوسط قیمت به تومانکمینه قیمت به تومان
500.000150.00050.000

نمی‌توان هزینه دقیقی برای برق‌کاری سیار ساختمان در نظر گرفت؛ چراکه بر اساس عوامل متفاوت متغیر است. نوع دستگاه مورد تعمیر و مسافت طی شده اصلی‌ترین عوامل تعین کننده هزینه دستمزد برق کار سیار است؛ اما به طور کلی در اغلب شهرهای کشور این هزینه در بازه‌های قیمتی زیر هستند.

هزینه لوله کشی برق ساختمان [ لوله گذاری برق سقف و راه پله ] را در این صفحه از استاده بخوانید.

ویژگی‌ها و وظایف برق کار 24 ساعته چیست؟

می‌گویند هر فرد را از چشمانش می‌توان شناخت، حرفه‌ای بودن آدم‌ها را نیز از نحوه کاری که می‌کنند. برق کار سیار ماهر را نیز از نتیجه کاری که به ما تحویل می‌دهد می‌توان شناسایی کرد. یک برق کار ماهر سیار و زبده دارای ویژگی‌ها و وظایف زیر است:

 1. در هر زمان و هر مکان آماده است تا خدمات مورد نیاز مشتری را ارائه دهد.
 2. وی باید با تمام دانش و حرفه خود به تعمیر ابزارهای برقی بپردازد.
 3. این فرد باید تخصص و دقت کافی در انجام وظیفه خود داشته باشد.
 4. در زمینه نقشه کشی برق ساختمان نیز حرفه‌ای باشد.
 5. با توان فیوزها و انواع آن‌ها در هر شرایطی آشنایی داشته باشد.
 6. با انواع مدارهای الکتریکی و مسیرهای برق آشنایی کامل داشته باشد.
 7. قادر به نصب و سیم کشی دزدگیرها و مدارات آن‌ها
 8. قادر به کابل کشی است.
 9. سیم کشی‌های برق فشار قوی و اضطراری
 10. نصب و سیم کشی تجهیزات و مدارهای روشنایی از جمله:
 11. سیستم‌های شارژ
 12. UPS ها
 13. تابلوی توزیع و کنتوری منازل
 14. سیستم‌های هشداردهنده آتش سوزی
 15. سیستم‌ها و سایت‌های رایانه‌ای
 16. آشنایی با اصول مدارات اماکن و ساختمان‌ها و… .

هیچوقت، تاکید می‌کنیم هیچوقت برق کاری ساختمان را دست کم نگرفته و در زمان از کار افتادن برق ساختمان اگر مهارتی ندارد خود را به خطر نیندازید که عواقب بسیار بدی خواهد داشت. اینکار را باید به عهده یک برق کار بگذارید. از طرفی در صورتیکه راهتان به یک برقکار سیار خورد حتما از فردی مطمئن که مورد قبول دوستان و اطرافیانتان باشند کمک بگیرید و هر کسی را به خانه خود راه ندهید. شغل این افراد به صورت 24 ساعته بوده و ممکن است مغازه یا مرکز خاصی نداشته باشند پس حتما بعد از پایان کارشان دستمزد و هزینه رفت و آمد آن‌ها را به طور کامل پرداخت کنید.

نکات حائز اهمیت در انتخاب برق کار شبانه روزی

دقت داشته باشید که وقتی یک برقکار شبانه روزی و سیار را به منزل خود راه می دهید ممکن است ریسک های زیادی شامل حال شما شوند. ممکن است حرفه ای نبودن این شخص، کار اساسی دست وسایل برقی منزل شما بدهد. و یا ممکن است برق گرفتگی باعث شود تا مجبور به جای دستمزد به وی، به خانواده اش دیه پرداخت کنید. همچنین ورود چنین افرادی به داخل منزل و دیدن اثاثه و دارایی شما می تواند ریسک سرقت منزل را افزایش دهد. بنابراین سعی کنید برقکار 24 ساعته را از شرکت های معتبر بخواهید.

سخن آخر

با ایجاد هر گونه مشکل در سیستم برق کشی ساختمان ممکن است بیشتر کارهای روزانه در منزل یا محل کار روی دستمان مانده و خود به دردسری بزرگ تبدیل شوند. اما جای نگرانی نیست. در هر زمان و شرایطی کافیست از برقکارهای سیار شبانه روزی و ماهر که در حرفه خود قابل اعتماد و خبره هستند استفاده کرده و در زمانی کوتاه این مشکل را حل کنید. کافیست از مطمئن‌ترین آن‌ها کمک بگیرید. آن‌ها در زمانی کوتاه حاضر شده و مشکل برق رسانی ساختمان شما را حل خواهند کرد. پس دیگر از این بابت نگرانی به خود راه ندهید.  

طبقه بندی شده در