لیست نقاشان ساختمانی و نصاب کاغذ دیواری در تهران

 • یکی از راه حل‌هایی که برای نو کردن خانه و ایجاد جذابیت بیشتر در دیزاین و دکور آن می‌توان در نظر گرفت نقاشی ساختمان مدرن است. احتمالا وقتی بخواهید خانه‌تان را سر و سامانی بدهید یا بازسازی کنید، اولین گزینه‌ای که به آن فکر خواهید کرد، حال تصور کنید با نقاشی ساختمان می‌توانید خانه‌تان را لاکچری و مدرن‌تر جلوه دهید. این راه حل، در مقابل دیگر کارها و گزینه‌هایی که برای به روز شدن خانه‌تان پیش رو دارید، هزینه‌ها و انواع مختلفی دارد و جدیدترین آن رنگ آمیزی مدرن ساختمان است.

  در این صفحه نیز قصد داریم تا نقاشی ساختمان مدرن، ابزارها و سبک‌های جدید رنگ‌آمیزی مدرن ساختمان را با هم بررسی کنیم.

  نقاشی مدرن ساختمان چیست؟

  امروزه همه ما شاهد تغییر سبک ساختمان‌ها و آپارتمان‌ها در شهرها هستیم، هم زمان با این تغییر سبک در ساختمان‌ها و مدرن شدن معماری و دکوراسیون داخلی خانه‌ها، نقاشی و سبک رنگ آمیزی ساختمان‌ها نیز به سمت مدرن شدن پیش رفته و اکنون شاهد حضور رنگ آمیزی مدرن ساختمان هستیم و این سبک مدرن تنها به معماری و دکوراسیون ختم نشده است، نقاشی ساختمان نیز یکی از خدماتی است که به مدرن‌تر و شیک شدن خانه کمک به سزایی می‌کند.

  اگر بخواهیم نقاشی مدرن ساختمان را در یک جمله توصیف کنیم باید بگوییم این نوع از رنگ آمیزی تلفیق همان رنگ‌های قدیمی است با عناصر مدرن ساختمانی و دکوراسیون که با هم تناسب و تناسخ داشته باشند و به زیباتر شدن هر چه بیش‌تر ساختمان بیانجامد.

  نوع نقاشی در مناطق کویری:

  در این مناطق به دلیل گرمی هوا معمولا از رنگ‌های روشن بالاخص سفید استفاده می‌شود.

  مناطق سرد‌سیر:

  در این مناطق بهتر است از رنگ‌های گرم مانند زرد و قهوه‌ای به سلیقه خودتان استفاده کنید.

  نقاشی ساختمان در شهرهای معتدل مانند شمال ایران:

  توجه داشته باشید که آب و رطوبت به سهولت رنگ را می‌پوساند. پس در این مناطق باید از رنگ‌های ضدآب و مناسب استفاده کنید.

  انواع مختلف رنگ‌ها و طرح‌های موجود در بازار به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید دکوراسیون داخلی منزل خود را همان طور که می‌خواهید رغم بزنید، حالا مثل همیشه یا متفاوت از آنچه تابه حال دیده‌اید و داشته‌اید. این رنگ‌ها و پوشش‌هایی که در زیر به آن‌ها اشاره شده است جهت نقاشی ساختمان مدرن کاربرد دارند.

  • رنگ روغن مات
  • رنگ روغن براق
  • رنگ پلاستیک
  • نصب بلکا (Belka color)
  • پتینه (patina)
  • مولتی کالر (multi color)
  • رومالین
  • اکرلیک
  • و …

  به علاوه مواردی مانند طرح‌های سنگی یا چوبی هم در برای نقاشی ساختمان مدرن جدیدا مورد استقبال قرار گرفته‌اند. در این موارد طرح‌های بسیار زیبایی روی دیوار، با رنگ طراحی می‌شوند.

  حضور رنگ‌های جدیدی مثل مولتی کالر یا طرح‌ های بلکا و پتینه این امکان را به شما می‌دهد که از رنگ‌های یک دست همیشگی فاصله‌ای بگیرید و ظاهری نو در خانه‌تان داشته باشید. البته هر کدام از انواع رنگ‌هایی که گفتیم مزایا و معایب و کاربردهایی دارد که می‌توانید با توجه به کاربرد مورد نظرتان آن‌ها را انتخاب کنید. البته یادتان باشد که باید حواس‌تان به هزینه‌ای که برای این کار در نظر گرفته‌اید نیز باشد.

   هزینه تمام شده نقاشی ساختمان مدرن شما بر اساس نوع رنگی که انتخاب کرده‌اید، متراژ ساختمان‌تان، زیرکاری دیوار و میزان اندازه رنگ آمیزی سقف منزل محاسبه خواهد شد.

  ابزارهای نقاشی مدرن چیست؟

  ابزارهای مختلفی برای نقاشی مدرن ساختمان وجود دارد؛ برخی از این ابزارها از قدیم بوده‌اند و کاربرد داشته‌اند و برخی از آن‌ها برای نقاشی ساختمان مدرن اختراع شده و به وجود آمده‌اند.

  • قلم مو
  • اسپری
  • غلتک
  • پمپ

  هر کدام از این ابزارها برای رنگ آمیزی ساختمان مدرن کارایی دارند و هر کدام کاربرد مخصوص خود را ایفا می‌کنند.

  1. انواع قلم موی موجود هر کدام نقش معینی دارند که شما می‌توانید با توجه به طرح مورد نظرتان از آن‌ها برای رنگ آمیزی مدرن ساختمان نیز بهره ببرید.
  2. اسپری رنگ برای ساختمان و نقاشی مدرن ساختمان اخیرا کاربرد پیدا کرده است، پیش از این از اسپری بیش‌تر در صنایع خودروسازی استفاده می‌کردند، اما امروزه نقاشان خلاق و مدرن برای نقاشی مدرن از اسپری نیز استفاده می‌کنند و آثار هنری زیبایی را در ساختمان‌های مورد نظرشان خلق می‌کنند تا چهره زیباتری به ساختمان ببخشند. آیا رنگ کردن کاغذ دیواری ممکن است؟
  3. غلتک یکی از ساده‌ترین و همین طور سریع‌ترین ابزارهای نقاشی مدرن ساختمان است، این ابزار به شما امکان آن را می‌دهد که هم رنگ یک دست‌تری داشته باشید و هم به خاطر این‌که سطح بیش‌تری را پوشش می‌دهد سرعت کار شما را بالاتر خواهد برد، اما برای طرح‌های ریز و خاص به شما کمکی نخواهد کرد و می‌بایست ابزار دیگری را انتخاب کنید. 30 تا از بهترین و جالبترین ایده نقاشی ساختمان 2021 را اینجا می‌توانید مشاهده کنید.
  4. پمپ نیز یکی دیگر از ابزارهای نقاشی مدرن ساختمان است که همانند اسپری عمل می‌کنند اما سرعت و پاشش بسیار بیش‌تری نسبت به آن دارد. این ابزار رنگ تحت فشار را با شتاب به محل مورد نظر شما پمپ می‌کند و به شکلی یکنواخت روی سطح می‌‎نشاند.

  نکته: اگر می‌خواهید از پمپ برای رنگ آمیزی مدرن ساختمان خود استفاده کنید، ماسک را برای سلامتی خودتان فراموش نکنید.

  آموزش نقاشی ساختمان می تواند کمک بسیار زیادی در بهتر شدن نقاشی مدرن شما و سلامتی شما داشته باشد.

  سبک‌های جدید رنگ آمیزی مدرن ساختمان

  سبک‌های بسیاری برای رنگ آمیزی مدرن ساختمان وجود دارد که شما باید با توجه به دکوراسیون منزل‌تان و وسایل خود، بهترین و مناسب‌ترین سبک را برای خانه خود انتخاب کنید و آن را دنبال کنید. هر یک از این سبک‌ها حال و هوای جدید و منحصر به فردی دارند که باید متناسب با دکوراسیون داخلی منزل شما باشد. بعضی از سبک‌های مدرن نقاشی ساختمان را در ادامه با هم خواهیم دید:

  • استنسیل (stencil)

  در روش استنسیل طرحی که دوست دارید را می‎توانید به صورت قالب شابلون دربیاورید و روی دیوار با غلتک طرح مورد نظر بیندازید و بعد از خشک شدن رنگ، شابلون را از روی دیوار بردارید.

  • مولتی کالر (multi-color)

  این روش بسیار سریع و آسان است. ابتدا با اسپری رنگ روی دیوار زمینه اجرا  و پاشیده می‌شود و سپس با رگه‌هایی از رنگ‌های مختلف بعد از اجرا دیده می‌شود.

  • Color wash

  در روش کالر واش، هم زمان که دیوار رنگ می‌شود با برس رنگ‌ها در طیف‌های مختلف به صورت نامنظم روی دیوار طراحی می‌شوند.

  • متالیک

  نقاشی مدرن ساختمان به روش متالیک برای فضاها و محیط‌های لوکس مناسب است که جلوه بسیار زیبایی نیز به آن می‌بخشد.

  • رنگ آمیزی با اسفنج

  در نقاشی ساختمان مدرن با اسفنج، خبری از قلم مو و غلتک نیست، رنگ‌ها با اسفنج به دیوار مورد نظر زده می‌شوند.

  در پایان

  نقاشی ساختمان مدرن با سبک‌های متفاوت و زیبایی که دارد، به شما کمک می‌کند زیبایی بیشتری در محل رنگ‌آمیزی شده احساس کنید و با روش نقاشی مدرن ساختمان، کمک می‌کنید هم زمان با مدرن شدن دکوراسیون داخلی و هم چنین مدرن شدن معماری کلی ساختمان‌، نقاشی دیوارهای منزل‌تان مانند گذشته فقط سفید و کرم سابق نباشد و جلوه جدید و زیبایی به وجود بیاورد.

  طبقه بندی شده در