با دوام ترین گیاه آپارتمانی کدام است؟

با دوام ترین گیاه آپارتمانی

هر گیاهی طول عمر و چرخه زندگی مشخصی را طی می‌کند. برخی افراد به دنبال با دوام ترین گیاه آپارتمانی هستند تا گیاه چرخه طبیعی طولانی‌تری را داشته باشد. با دوام ترین گیاه آپارتمانی مقاومت بالایی در شرایط سخت دارد و این چرخه برای آن طولانی‌تر است. هر گیاه می‌تواند طول عمر زیادی دارد اما با دوام‌ترین گیاه آپارتمانی مقاومت بالایی در شرایط سخت دارد.

گیاهان نیازمند به شرایط نگهداری خاصی هستند که در این صفحه به بررسی آن پرداخته‌ایم. با دوام ترین گیاه آپارتمانی دارای ویژگی‌هایی است که اگر علاقه دارید با آن‌ها آشنا شوید ادامه مطلب را از دست ندهید. علاوه بر موارد ذکر شده در ادامه نام برخی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی موجود است که می‌توانید با آن‌ها آشنا شوید.

شرایط نگهداری از گیاهان

برای نگهداری از همه گیاهان حتی با دوام ترین گیاه آپارتمانی باید شرایط خاصی را رعایت نمود. این شرایط شامل کوددهی، نور و آبیاری می‌شود. اما باید توجه داشته باشید که کوددهی در زمانی که گیاه دچار بیماری شده باشد و یا رشد نمی‌کند، باید این این اقدام انجام گیرد. اگر کوددهی در موارد ذکر شده انجام نشود حتی با دوام ترین گیاه آپارتمانی نیز رشد نخواهد کرد و از بین می‌رود. (بهترین کود برای رشد گیاهان آپارتمانی چیست؟(هیومیک اسید؟))

نور برای هر گیاه میزان متفاوتی دارد. نور مورد نیاز هر گیاه باید تامین شود تا آن گیاه به زندگی خود ادامه دهد. مورد بعدی آبیاری است. باید توجه داشته باشید که آبیاری نیز مانند نور ممکن است برای گیاه متفاوت باشد و باید به اندازه مورد نیاز آبیاری شوند.

ویژگی‌های با دوام ترین گیاه آپارتمانی

  • مقاوم در برابر کم آبی
  • مقاوم در برابر سرما و گرما
  • مقاوم نسبت به نور کم

با دوام ترین گیاه آپارتمانی

در ادامه برخی از بادوام‌ترین گیاهان آپارتمانی نام برده شده و اطلاعات لازم در مورد آن‌ها بررسی شده است. اگر شما نیز به دنبال بادوام‌ترین گیاه آپارتمانی برای نگهداری در منزل هستید، ادامه مطلب را از دست ندهید.

گیاه بونسای

گیاه بونسای

این گیاه به طور معمول طول عمر بالایی دارد و اگر مراقبت‌های لازم از آن صورت بگیرد می‌تواند عمر طولانی داشته باشد. اگر آب‌وهوای مرطوب را برای این گیاه فراهم بیاورید رشد بهتری خواهد داشت زیرا آب‌وهوای مورد نیاز آن است.

نکته مهم در نگهداری از این گیاه که جزو با دوام‌ترین گیاه آپارتمانی به حساب می‌آيد این است که بهتر است در روز دو بار برگ‌های آن را اسپری کنید.

نور مستقیم از دییگر ملزومات این گیاه برای ادامه به حیات است. خاکی با زهکشی بالا نیز برای این گیاه باید فراهم شود. اما پس از گذشت یک سال این خاک مواد مغذی خود را از دست می‌دهد پس باید برای این گیاه کوددهی صورت بگیرد.

گیاه زاموفیلیا

گیاه زاموفیلیا

این گیاه که با نام همیشه سبز نیز شناخته می‌شود جزو با دوام ترین گیاه آپارتمانی محسوب می‌شود. دلیل نامیدن این گیاه و قرار دادن آن در دسته با دوام ترین گیاه آپارتمانی نقاومت خوب آن در برابر شرایط دشوار است. این گیاه با نور کم هم می‌تواند به حیات خود ادامه دهد. به طور کلی نور مورد نیاز نور متوسط است و به نور مستقیم نیازی ندارد. آب کمی برای آبیاری نیاز دارد و پیش از آبیاری حتما بررسی کنید که سطح خاک و 5 سانت روی آن خشک باشد و سپس این اقدام را انجام دهید. خاکی که زهکشی بالایی دارد مورد علاقه این گیاه است.

روش کاشت و نگهداری گیاه زامیفولیا و تکثیر آن را در این صفحه از استاده بخوانید.

گیاه آگلونما

گیاه آگلونما

ارتفاع کم و و برگ‌های سبز و قرمز از ویژگی‌های ظاهری این گیاه که یکی از بادوام‌ترین گیاان آپارتمانی است، به شمار می‌رود. آبیاری زیادی نیازی ندارد و باید بین دو آبیاری از خشک بودن خاک آن اطمینان حاصل کنید.

اگر تمایل دارید بهترین گیاهان آبزی آپارتمانی برای زیبایی منزل و محل کار کدام گیاهان هستند، روی لینک قرار داده شده کلیک کنید و منزل یا محیط کار خود را زیبا کنید.

گیاه آلوئه ورا

گیاه آلوئه ورا

از جمله با دوام ترین گیاه آپارتمانی می‌توان به این گیاه اشاره کرد. یکی از مفیدترین گیاهان برای نگهداری در منزل آلوئه ورا است. این گیاه برای زخم و جای سوختگی بسیار موثر است. بهترین مکان برای مراقبت و نگهداری از این گیاه کنار پنجره است. البته این گیاه را در آشپزخانه و اتاق نیز می‌توانید نگهداری کنید.

گیاه بامبو

گیاه بامبو

این گیاه در مکان‌های بدون نور و تاریک نیز دوام می‌آورد. پس اگر خانه‌ای تاریک دارید می‌توانید از این گیاه زیبا استفاده کنید. این گیاه در خاک و آب می‌تواند زندگی کند اما نگهداری در آب انتخب بهتری است.

گیاه سانسوریا

گیاه سانسوریا

این گیاه به دلیل مقاومت در نور کامل و غیرمستقیم، آبیاری کم و خاک کمپوت و دمای بین 20 تا 30 درجه از جمله بادوام‌ترین گیاه آپارتمانی به شمار می‌رود.

نکته جالب در نگهداری این گیاه این است که حتی اگر شما نتوانید شرایط لازم برای نگهداری از این گیاه که پیش‌تر ذکر شد را فراهم آورید باز هم این گیاه به حیات خود ادامه می‌دهد، زیرا مقاومت بالایی دارد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *