نحوه نگهداری استخر روباز در زمستان

نگهداری استخر روباز

نگهداری استخر روباز در همه فصول مخصوصا فصل زمستان از اهمیت بالایی برخوردار است. با نگهداری صحیح می‌توانید از هزینه‌های اضافی و بروز آسیب ناشی از آلوده بودن آب و دمای بالای آن جلوگیری کنید. در این صفحه از استاده قصد داریم شما را با نحوه نگهداری استخر روباز در باغ در زمستان آشنا کنیم. اگر مراقبت‌های لازم در فصل زمستان صورت نگیرد، آب یخ خواهد زد. بنابراین اگر به دنبال روش جلوگیری از یخ زدن استخر باغ هستید، این مطلب را از دست ندهید.

نحوه نگهداری استخر روباز در زمستان

پس از پایان فصل تابستان و زمانی که دمای هوا به ۶۵ درجه رسید، باید اقدامات لازم را جهت نگهداری استخر روباز انجام دهید. البته توجه داشته باشید که اگر زودتر از زمان اشاره شده این مراحل را انجام دهید، با جلبک روبه‌رو خواهید شد. در ادامه مراحل این کار بررسی شده‌اند.

  1. پاک کننده‌ها، سبد کفگیر، پله‌ها و نردبان را از داخل استخر خارج کنید. سپس تمام آلودگی‌ها و جلبک‌ها را از بین ببرید.
  2. لجن‌ها و برگ‌های موجود در استخر را تمیز کنید. برای تمیز کردن سطح از کفگیر مخصوص و برای تمیز کردن زباله‌ها و از بین بردن آنها از کف از جاروی مخصوص استفاده کنید.
  3. در قدم بعدی با فرچه، کف و کناره استخر را تمیز کنید. با این کار از رشد کپک و جلبک جلوگیری شده و در سطح شیمی آب تعادل ایجاد خواهد شد. سپس باید استخر را بپوشانید.
  4. پیش از پوشاندن، از شوک برای از بین بردن باکتری و جلبک کش برای از بین بردن جلبک استفاده کنید. طبق دستورالعمل محصول تهیه شده عمل کنید. توجه داشته باشید که مواد شیمیایی را به طور مساوی در همه قسمت‌ها بریزید.
  5. تا زمانی که درجه حرارت به زیر یخ می‌رود برای اینکه آب منبسط نشود، تمام تجهیزات را تخلیه کنید. آب را از خطوط استخر با دمنده تمیز کنید و بعد آنها را با شاخه‌های انبساط متصل کنید.

در صورت استفاده نکردن از کفگیر و زندگی در مناطق سردسیر، پیش از بستن استخر برای نگهداری استخر روباز، سطح آب را پایین بیاورید.

۳-هفت روز پیش از انجام اقدامات برای نگهداری استخر روباز، سطح شیمی آب را تست کنید. قلیائیت باید بین ۸۰ تا ۱۵۰ ppm، سطح phبین ۷.۲ تا ۷.۶، سطح کلسیم بین ۱۷۵ تا ۲۲۵ ppm، سطح کلر بین ppm1 تا ppm3 باشد. در صورت نیاز باید تنظیمات لازم را انجام دهید تا به سطح مد نظر برسید.

گفتنی است روکش ایمنی با لنگر به زمین محکم می‌شود و روکش زمستانی محافظت کمتری نسبت به آن دارد. با توجه به نیاز خود از یکی از این دو مدل روکش جهت پوشاندن استخر استفاده کنید.

نحوه نگهداری استخر روباز در زمستان

جلوگیری از یخ زدن استخر باغ

به طور کلی شما می‌توانید برای نگهداری استخر روباز در باغ در زمستان اقدامات زیر را انجام دهید.

  • پیش از پوشاندن استخر یک بالش استخری روی سطح آن قرار دهید. پس از قرار دادن پوشش در بالای استخر و پوشاندن آن با روکش، از مرکز قرار گفتن بالش اطمینان حاصل کنید.
  • به صورت منظم و دوره‌ای برف و یخ را پاک کنید.
  • پس از هر طوفان، استخر را تمیز کنید. برف‌های جمع شده را با بیل بردارید. در حین انجام این کار از خراش ندادن لبه‌های استخر اطمینان حاصل کنید. برای این کار می‌توانید از بیل‌های پلاستیکی به دلیل آسیب نرساندن به لبه‌ها استفاده کنید.
  • از پمپ پوشش استخر برای از بین بردن برف و یخ آب شده استفاده کنید.
  • یک پمپ درپوش شناور در بالای پوشش قرار دهید. این پمپ، آب را از بین برده و از یخ زدن مجدد آن جلوگیری می‌کند.

جهت اقدام برای لوله کشی موتورخانه استخر در استاده روی آن کلیک کنید.

جلوگیری از یخ زدن استخر باغ

هزینه نگهداری استخر روباز

برای اینکه بتوانید به بهترین نحو اقدامات لازم را جهت نگهداری استخر روباز انجام دهید تنها توجه به موارد فوق کافی نیست. شما پیش از هر کاری باید از هزینه نگهداری استخر روباز آگاهی داشته باشید. در ادامه عوامل تاثیرگذار در تعیین این قیمت بررسی شده‌اند.

شکل هندسی

بیشتر استخرهای ساخته شده در کشور ما مربع و یا مستطیل شکل هستند. به طور کلی استخرهایی که شکل ساده‌تری دارند، هزینه نگهداری کمتری را نیز شامل می‌شوند.

ابعاد

همانطور که می‌دانید، هرچه ابعاد استخر بزرگ‌تر باشد، هزینه نگهداری نیز افزایش خواهد یافت.

جنس

فایبرگلاس، وینیلی و بتنی سه نوع جنس معروف استخر هستند. با توجه به جنس استخر از مواد شیمیایی مخصوص استفاده خواهد شد. به همین دلیل، آگاهی داشتن از جنس و نوع استخر ساخته شده از اهمیت بالایی برخوردار است.

آپشن ها

استخرهای مدرن از آپشن‌های متنوعی برخوردار هستند. مشخص است که هر چه آپشن‌های به کار رفته پیشرفته‌تر و بیشتر باشند، مبلغ نهایی جهت نگهداری از استخر روباز نیز افزایش خواهد یافت.

مواد شیمیایی

برای نگهداری از استخر روباز باید از مواد شیمیایی مخصوصی استفاده کنید که با توجه به نیاز هر استخر، نوع مواد مشخص خواهد شد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *