رنگ آمیزی درب آهنی حیاط و بهترین رنگ برای درب حیاط ساده

لیست نقاشان ساختمانی و نصاب کاغذ دیواری در تهران

 • رنگ آمیزی درب آهنی حیاط

  درب‌های آهنی طول عمر و دوام بالایی دارند، اکثر خانه‌ها و ویلاها درب‌هایی از جنس فلز دارند که نیاز به مرمت و بازسازی دارند. رنگ آمیزی درب آهنی حیاط با رنگ آمیزی دیوارها بسیار متفاوت است، اما شما می‌توانید با رعایت مراحل رنگ آمیزی درب حیاط و انتخاب بهترین رنگ برای درب حیاط به راحتی این کار را انجام دهید و درب کهنه خود را نو کنید و جلوه‌ای زیبا به آن ببخشید.

  البته باید نکات مهم رنگ کاری درب حیاط را بدانیم تا بتوانیم این کار را به خوبی انجام دهیم؛ قصد ما در این نوشته توضیح مراحل رنگ آمیزی درب آهنی حیاط، بهترین رنگ برای درب حیاط و نکات مهم هنگام رنگ کاری درب حیاط است، پس با ما همراه شوید.

  رنگ درب حیاط ساده

  انتخاب رنگ درب حیاط ساده را می‌توان گفت که بیشترین سلیقه‌ها را در بر می‌گیرد و از محبوب‌ترین رنگ‌ها برای درب حیاط، رنگ درب حیاط ساده هستند.

  پیشنهاد می شود که اگر درب شما قدیمی است و تمایل به رنگ کاری درب حیاط را دارید، از یک آهنگری حرفه‌ای ویا از یک جوشکار سیار باتجربه مشورت بگیرید.

  بهترین رنگ برای درب حیاط

  رنگ‌ها انواع گوناگونی دارد که انتخاب را بسیار سخت می‌کند؛ نکته‌ای که باید حتما مد نظر داشته باشید این است که رنگ مناسب برای آهن و فلز را خریداری کنید.

  درب حیاط مانند حفاظ پنجره حافظ امنیت است پس همانطور که در انتخاب رنگ آن دقت می‌کنید، زمانی مناسبی برای کیفیت آن هم بگذارید.

  اگر اطلاعات کافی در این باره را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم با یک فرد حرفه‌ای مشورت کنید یا کار انتخاب بهترین رنگ برای درب حیاط را به فروشنده بسپارید.

  نکات مهم هنگام رنگ کاری درب حیاط

  رعایت برخی نکات در رنگ درب حیاط، نتیجه کار شما را مانند یک رنگ کار حرفه‌ای خواهد کرد: برای افزایش امنیت درب‌های داخلی ساختمان می توانید اقدام به ساخت درب آکاردئونی نمایید.

  • بتونه کاری یعنی فوت کوزه‌گری کارتان. اگر می‌خواهید درب صاف و زیبایی در انتهای کار داشته باشید، سراغ اصول بتونه کاری بروید و آن‌ها را خوب به کار بگیرید.
  • در مرحله سمباده زنی برای نتیجه بهتر از سمباده درشت شروع کنید و بعد به سراغ سمباده ریزتر بروید، این کار همه ایرادات و مشکلات درب آهنی شما را برطرف خواهد کرد.
  • قلم موها انواع مختلفی دارند که با توجه به ابعاد درب و نوع رنگی که انتخاب می‌کنید، باید قلم موی مناسبی نیز تهیه کنید تا کارتان را ساده‌تر کند؛ پس در این باره نیز با فروشنده یا افراد حرفه‌ای بد نیست که مشورت کنید.
  • غلظت رنگ‌تان باید مناسب باشد، هم رنگ رقیق کارتان را خراب خواهد کرد و هم رنگ غلیظ. با قلم مو می‌توانید از غلظت رنگی که درست کرده‌اید اطمینان حاصل کنید، رنگ نباید از قلم مو بچکد و نیز نباید خیلی به آن بچسبد.
  • در مرحله آخر که رنگ اصلی را روی درب آهنی می‌زنید باید سرعت عمل داشته باشید تا از چکه کردن رنگ روی درب جلوگیری کنید؛ قلم مو را سریع حرکت دهید.
  • اگر قسط انجام بازسازی ساختمان را دارید، پیشنهاد می‌شود این کار را بعد از بازسازی کامل ساختمان انجام دهید.

  با رعایت همین نکات ساده، اما کاربردی که دیدید، می‌توانید با هزینه بسیار کم‌تری، خودتان درب کهنه منزل‌تان را تبدیل به دربی نو کنید تا در نگاه اول همه را متوجه تغییر چشم‌گیری کرده باشید.

  مراحل رنگ آمیزی درب حیاط

  اگر می‌‌خواهید نتیجه انجام رنگ آمیزی درب آهنی حیاط شما رضایت بخش باشد کافیست مراحلی را که در ادامه برایتان خواهیم گفت را رعایت کنید، البته باید بدانید و در نظر بگیرید که کار به همین جا ختم نمی‌شود؛ پس تا انتهای این نوشته صبر داشته باشید و بعد دست به کار شوید.

  نکته: اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که می‌خوتهید رنگ آمیزی و طرح درب حیاط با طرح حفاظ پنجره شما یکی باشد باید دقت داشته باشید که رنگ‌ها را دقیقا شبیه هم دربیاورید.

  1. وسایل لازم را تهیه کنید

  نگذارید وسط رنگ آمیزی درب آهنی حیاط‌، وسیله‌ای کم بیاورید و این مقوله کارتان را عقب بیندازد. از ابتدا به فکر وسیله‌های مورد نیازتان باشید؛ قلم‌مو، سمباده، تینر، ضد زنگ و رنگ مناسب را خریداری کنید.

  2. درب را از لولا جدا کنید

  شاید بتوانید درب را به صورت عمودی رنگ کنید، اما کار حرفه‌ای و راحتی نیست؛ پس بهتر است درب را از لولا جدا کنید و بعد کار رنگ آمیزی درب حیاط را شروع کنید. اگر بتوانید دستگیره و قفل را نیز جدا کنید که بسیار بهتر است و کارتان را خیلی راحت‌تر می‌کند.

  3. درب را تمیز کنید

  قبل از شروع کار، درب را کاملا با یک پارچه خشک تمیز کنید تا گرد و غبار نداشته باشد تا رنگ درب حیاط شما خراب نشود.

  4. سمباده بزنید

  این مرحله بسیار مهم است، پس کمی حوصله به خرج دهید. اگر درب آهنی‌تان زنگ زدگی زیادی دارد باید بدانید در صورتی که این مرحله به درستی انجام نشود، رنگ درب حیاط ساده شما خوب نخواهد شد و این کار آسان به بار نخواهد نشست. پس با سمباده آهن حسابی و به دقت تمام درب را سمباده بزنید.

  5. بتونه کاری

  بعد از این‌که به خوبی درب را سمباده زدید، احتمالا شاهد برخی آسیب‌ها و … روی درب خواهید بود؛ اگر اینطور است برای بهترین نتیجه لازم دارید که درب را بتونه کاری کنید. برای بتونه کاری به لیسه و کاردک نیز احتیاج دارید، پس آن‌ها را نیز در لیست خرید ابتدایی خود بگذارید.

  6. درب آهنی حیاط خود را ضد زنگ کنید

  حالا باید این درب قدیمی خود را در مقابل رطوبت و باران و … محافظت کنید تا سال‌ها این رنگ آمیزی درب آهنی حیاط برایتان باقی بماند. یک لایه رنگ آستری یا همان ضد زنگ را باید حالا روی درب بزنید و به شکل کامل آن را بپوشانید.

  اگر در منطقه‌ای مرطوب زندگی می‌کنید و این درب در برابر رطوبت زیادی قرار دارد، پیشنهاد می‌کنیم این لایه را یک بار دیگر بعد از خشک شدن لایه اول، باز تکرار کنید تا خیال‌تان راحت باشد که هیچ اتفاقی برای آن نخواهد افتاد. سعی کنید قلم مو را مرتب و یکنواخت روی درب بکشید و فاصله قلم موها را رعایت کنید تا نتیجه رنگ آمیزی درب آهنی حیاط شما مطلوب حاصل شود.

  بهترین رنگ برای درب حیاط را انتخاب کنید

  انتخاب رنگ مناسب شاید مهم‌ترین بخش باشد؛ پس دقت کنید. رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید تا سراغ مرحله آخر برویم.

  رنگ آمیزی درب آهنی حیاط را شروع کنید

  حالا دیگر نوبت آن است که رنگ آمیزی درب آهنی حیاط را آغاز کنید؛ در این مرحله باید حواس‌تان باشد تا رنگ یکدست از کار دربیاید؛ پس قلم مو را فقط از بالا به پایین تکان دهید تا موج در رنگ ایجاد نشود و کارتان خراب نشود. این مرحله را باید دو بار تکرار کنید، بار اول را با رنگ رقیق‌تر و بار دوم با رنگی که غلظت مناسبی داشته باشد.

  یادتان نرود که دست دوم رنگ را باید وقتی شروع کنید که لایه زیرین کاملا خشک شده باشد.

  مطالب مرتبط برای شما...

  1. زینب شعبانی گفت:

   برای رنگ سبز سلطنتی یا سبز خیلی پررنگ چه ترکیب رنگی برای در اهنی خونه
   و چه مارک رنگی

  2. نقوی ( نقاش ساختمان ) گفت:

   سلام
   یک کیلو رنگ سفید + یک قاشق غذاخوری گل ماشی + نصف قاشق مربا خوری قرمز + چند قطره رنگ مشکی

  3. مشکات گفت:

   سلام ازچه ترکیبی برای رنگ نسکافه ای در که درعکس هست استفاده شده

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.