لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

یکی از این ابزارها ریموت درب منزل است که اگرچه باورش سخت است اما خراب شدن آن برای بعضی از ما مصادف با فاجعه است؛ اما هر دردی درمانی دارد. در این صفحه می خواهیم با دلایل و شرایط نقص و نحوه تعمیر ریموت درب پارکینگ آشنا شویم. همراه ما بمانید.

دلایل خرابی ریموت درب پارکینگ

عوامل زیادی را می توان به عنوان دلایل خرابی ریموت درب پارکینگ به حساب آورد که در اینجا به چند مورد آن اشاره خواهیم کرد:

  • باتری‌های ریموت غیرفعال شده‌اند

رایج ترین دلیل کار نکردن ریموت همین مورد است. اغلب ما با این مشکل روبه رو شده­ایم که تنها راه حل تعویض باتری­هاست. البته قبل از قضاوت درباره باتری­ها باید ببینیم که فرستنده نصب شده روی دیوار با فشار دادن دستی، درب را برای شما باز می­کند یا خیر. اگر باز شد پس باید باتری­های ریموت را عوض کرد.

  • کثیف شدن چشمی درب پارکینگ

ممکن است چشمی درب پارکینگ کثیف شده باشد که سیگنال­های ریموت را نمی­پذیرد، پس به این مورد نیز خوب دقت کنید، زیرا احتمالا نیازی به تعمیر ریموت درب پارکینگ نداشته باشید.

  • در فرستنده اشکالاتی ایجاد شده است

می­دانیم که ریموت­ها توسط دریافت و ارسال سیگنال­ها کار می­کنند و این سیگنال­ها در محدوده­ای خاص قابل پذیرش بوده تا عملکردی مناسب داشته باشند. پس از دیگر دلایل خرابی ریموت درب پارکینگ و کار نکردن آن این است که شما در محدوده مورد نظر نیستید و یا در سیگنال گیری ریموت اختلالاتی ایجاد شده است که باید در اولین فرصت حل شوند. 

  • تماس ریموت با آب

ریموت­ها از اجزاء برقی تهیه شده­اند. اگر این اجزاء با آب تماس پبدا کنند قطعا از کار خواهند افتاد. پس همیشه مواظب ریموت خود باشید.

  • آسیب دیدن برخی قطعات ریموت در اثر ضربه

ممکن است ریموت شما در اثر ضربه به زمین یا هر جای دیگری از کار افتاده باشد که این مورد را نیز می  توان دلیل خرابی و کار نکردن آن دانست.

قیمت تعمیرات ریموت درب پارکینگ

قیمت تعمیرات ریموت درب پارکینگ

ریموت­ها اغلب در نوع سیگنالی در بازار یافت می­شوند که پیام را به صورت سیگنالی دریافت می­کنند. اما یک نمونه دیگر از آنها نوع بلوتوثی بوده که پیام خود را به صورت بلوتوث به گیرنده ارسال می­کند. نوع بلوتوثی برد بالاتری نسبت به انواع دیگر ریموت دارند و همین موجب گران‌تر بودن آن و البته پرطرفدار بودنش شده است. اما باید دقت نمود که اگر این ریموت ها به تعمیر نیاز به تعمیر پیدا کنند قیمت تعمیرات ریموت درب پارکینگ این نمونه بالاتر است.

در طرف دیگر نیز ریموت­های کدی قرار دارند که با استفاده از کدهای 3 یا 6 رقمی با گیرنده خود در ارتباط قرار گرفته و هماهنگ می­شوند. این ریموت ها از امنیت بالایی برخوردارند اما در صورت خراب شدن هزینه بیشتری باید برای تعمیرشان متقبل شد. به هر حال قیمت تعمیرات ریموت درب پارکینگ متفاوت بوده و این امر وابسته به نوع، جنس و کارکرد ریموتی است که استفاده می­کنیم.

در نهایت قیمت تعمیر ریموت درب پارکینگ به میزان خرابی و قطعات آن بستگی دارد اما برای خرید مجدد یک ریموت معمولی می‌توانید در لیست زیر قیمت‌ها را ملاحظه کنید.

تعمیر برد و قطعات ریموت

تعمیر برد و قطعات ریموت

ریموت نیز مانند هر وسیله الکترونیکی دیگر ممکن است در طول زمان و با کاربرد زیاد آن، به تعمیر نیاز داشته باشد.

برای تعمیر ریموت درب پارکینگ منزل یا محل کارتان کافیست قطعه‌ای را تعویض یا در صورت امکان قطعات برد آن را لحیم کاری کنید یعنی در واقع با تعمیر برد و قطعات ریموت می‌توانید مجددا از آن استفاده کنید.

در برخی موارد نیز شستشوی ریموت کنترل ها با استفاده از یک مسواک و الکل می تواند کارگشا باشد. یک راه نهایی نیز این است که اگر تحت هیچ شرایطی ریموت شما کار نکرد از ریموت یدکی استفاده کنید و با استفاده از روش کد دادن به ریموت جدید آنرا مورد استفاده قرار دهید.

تعمیرکار چه ضمانتی به شما می دهد؟

در هنگام خرید و نصب ریموت درب منزل خود باید بدانید که تعمیرکار چه ضمانتی به شما می دهد. اگر به تعمیر ریموت درب پارکینگ نیاز داشتید و خودتان قادر به تعمیر آن نبودید باید از فردی که صادقانه و در عین حال حرفه ای قادر به تعمیر ریموت درب منزلتان است کمک گرفت. چراکه تشخیص اشتباه تعمیرکار ممکن است هزینه های اضافی را برای شما بار آورد. پس حرفه ای بودن را حتما باید در نظر داشت و از کسانی که در کار خود وارد هستند استفاده کرد. پس در این مورد حتما محافظه کارانه تر تصمیم بگیرید.

  • بهترین ضمانت یک تعمیرکار برای شما سابقه زیاد وی در این زمینه و حرفه ای بودنش است.
  • ضمانت کارکرد صحیح و تعیین بازه 1 ماهه جهت خرابی و تعمیر مجدد
  • ضمانت اصل بودن قطعات مصرفی جهت تعویض

در آخر

حتی اگر از بهترین برندها استفاده کنید بلاخره در جایی و در زمانی باید منتظر مستهلک شدن آن باشید. ریموت درب منزل شما نیز از همین نوع است. ضربه، تماس با آّب، استفاده­های پشت سرهم و نابه جا، خرابی قطعات و… هر کدام می توانند عاملی برای این خرابی باشند. ممکن است پس از مدتی با وجود مراقبت خوب شما به تعمیر ریموت درب پارکینگ نیاز پیدا کنید. در اینصورت بهترین راهکار استفاده از تعمیرکاری مناسب و حرفه ای است تا در کوتاه ترین زمان کارتان راه بیفتد. 

طبقه بندی شده در