تعمیر تلفن سانترال در محل همراه قیمت و هزینه‌ها

تلفن سانترال یک تلفن معمولی در خانه‌های شما نیست. تصور کنید که در یک شرکت نیاز به استفاده از 50 خط تلفن باشد. بی‌شک امکان قرار دادن 50 تلفن مجزا روی میز و پاسخ دادن به همه آن‌ها وجود ندارد. استفاده از تلفن سانترال به شما کمک می‌کند که تنها با یک تلفن جوابگوی همه خطوط باشید. به‌علاوه استفاده از تلفن سانترال باعث رایگان شدن تلفن‌های داخلی، امکان اتصال تماس‌گیرنده به اپراتور و وصل کردن او به شخص مربوطه، پیاده‌سازی تلفن گویا، جلوگیری از تماس‌های غیرضروری به خارج از شرکت و کنترل هزینه‌ها می‌شود. اگر از این تلفن در شرکت خود استفاده می‌کنید و نیاز به تعمیر تلفن سانترال پیدا کرده‌اید، تا پایان این مطلب با استاده همراه باشید.

تعمیر تلفن سانترال

بررسی مشکلاتی تلفن سانترال

با توجه به اینکه تلفن سانترال برای مدیریت خطوط تلفن و تماس‌های داخلی و خارجی شرکت استفاده می‌شود، نیاز به سرویس و تعمیر آن همیشگی است. اگر در داخل شرکت خود تکنسین ماهری ندارید، بهتر است با پیدا شدن کوچک‌ترین مشکل با شرکت‌های ارائه‌کننده خدمات تماس بگیرید. تعمیرات تلفن سانترال در محل و از طریق تکنسین‌های ماهر قابل انجام است. پس فکر اینکه خودتان پیچ‌گوشتی به دست گرفته و دست‌به‌کار شوید را از سرتان بیرون کنید. چون مانند سیم کشی تلفن ثابت کار ساده‌ای نیست!

اگر مدت‌زمان گارانتی نصب شما به اتمام نرسیده، با نمایندگی تماس گرفته و بدون صرف هزینه مشکل را برطرف کنید. در غیر این صورت از یک شرکت معتبر برای تعمیر کمک بگیرید. اموری مانند سرویس مرتب تلفن سانترال، مشکلات ایجادشده پس از نصب و قطعی خطوط یا اپراتور باعث می‌شود که شما با سرویس‌دهنده تلفن سانترال تماس گرفته و یک تکنسین درخواست کنید.

بیشتر اوقات مشکلات تلفن سانترال مربوط به مدار تغذیه و جعبه‌تقسیم آن است. این موضوع به‌خصوص درزمانی که قطعی و اختلال تنها در بخشی از شبکه پیش‌آمده محتمل‌تر است. در این مواقع تکنسین اقدام به تعمیر یا تعویض سیم‌ها، پریزها و جعبه‌تقسیم کرده و مشکل را برطرف می‌کند.

اگر مشکل از مدار تغذیه نبود باید به سراغ تلفن‌های رومیزی رفت. ممکن است تلفن‌های مورداستفاده برای سرویس سانترال قدیمی بوده و نتوانند همه خدمات آن را پیاده‌سازی کنند. در این مواقع علاوه بر هزینه عیب‌یابی سیستم باید هزینه‌های مربوط به ارتقای تلفن‌ها و در بعضی مواقع خطوط اتصال را نیز بپردازید. این هزینه‌ها بسته به تعداد پورت‌ تلفن متفاوت است.

یکی دیگر از خرابی‌هایی که در تلفن‌های سانترال رخ می‌دهد اشکال در میکروفون و اسپیکرهای آن‌ها است. با توجه به اینکه از تلفن‌های سانترال برای پیاده‌سازی تلفن‌های گویا نیز استفاده می‌شود، خرابی میکروفون‌های آن‌ها می‌تواند باعث قطع تلفن گویا و عدم امکان برقراری ارتباط با آن‌ها شود. از سوی دیگر خرابی اسپیکرها نیز باعث قطعی صدا و مشکل در ارتباط بخش‌های مختلف می‌شود.

در نهایت آخرین اشکال تلفن‌های سانترال می‌تواند خرابی باتری و دکمه‌های تلفن‌ها باشد. از تلفن‌های سانترال برای وصل کردن تماس‌گیرنده‌های مختلف به شخص موردنظرشان استفاده می‌شود. اگر دکمه‌ها و کلیدهای این تلفن‌ها خراب شود امکان وصل تلفن وجود نداشته و در امور داخلی و خارجی سازمان اختلال ایجاد می‌شود. خرابی باتری نیز شامل عدم شارژ صحیح یا زود خالی شدن باتری می‌شود. در چنین مواردی راه‌حل نهایی تعویض خود تلفن است؛ اما در مواردی می‌توان به تعویض دکمه‌ها یا باتری بسنده کرد.

قیمت تعمیر تلفن سانترال در محل

با استفاده از جدول زیر می‌توانید به طور تقریبی هزینه تعمیرات تلفن سانترال را متوجه شوید.

نوع خدماتقیمت به تومان
تعمیرات سیم‌کشی35.000 تا 50.000 برای هر متر کابل‌کشی روکار
25.000 تا 50.000 برای هر متر کابل‌کشی داکت
80.000 تا 100.000 برای تعمیر مدار تغذیه و سیم‌کشی
تعمیرات پورت‌ها200.000 تا 400.000 برای سانترال کم‌ظرفیت
300.000 تا 580.000 برای سانترال پرظرفیت
تعمیر میکروفون‌ها و اسپیکرها70.000
تعمیر کلیدها20.000 تا 100.000 برای هر تلفن
تعویض باتری75.000 تا 1.700.000 بسته به نوع باتری
تعویض کامل تلفن 1.800.000 تا 4.000.000 بسته به مدل تلفن
تنظیم مجدد110.000 تا 500.000

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم اکثر تعمیرات تلفن‌های سانترال در محل انجام می‌شود. به همین دلیل مشکلات این تلفن خیلی زود برطرف شده و شما را منتظر نمی‌گذارد. البته این موضوع تا زمانی که نیاز به تعویض قطعات اصلی نباشد صحت دارد. اگر مشکل ایجادشده در تلفن سانترال به دلیل خرابی یکی از قطعات اصلی باشد، باید تا زمان رسیدن قطعه منتظر بمانید.

اگر مشکل تلفن شما با تعمیر قطعات فعلی حل شود، هزینه خیلی کمتری نسبت به زمانی که نیاز به تعویض قطعات دارید می‌پردازید. در مقابل نیز در مدت کوتاه‌تری مجددا نیاز به تعمیرکار پیدا خواهید کرد. در چنین حالتی علاوه بر پرداخت خسارت‌های قطعی تلفن سانترال باید هزینه رفت‌وآمد تکنسین و قطعه خریداری‌شده را نیز بپردازید.

تلفن‌های سانترال دیجیتال به علت تخصصی‌تر بودن هزینه تعمیرات بالاتری دارند. در مقابل این تلفن‌ها طول عمر بیشتری داشته و کارکرد بهتری به شما ارائه می‌دهند. هزینه رفت‌و‌آمد تکنسین یا استخدام او برای حضور در محل نیز یکی دیگر از مواردی است که باید در پشتیبانی تلفن سانترال در نظر بگیرید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.