نوع کاربردی و جدید صافکاری که امروزه نیز طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است، صافکاری PDR است. در ادامه از این مطلب از “استاده” مطالبی موجود است که شما می‌‌توانید با عوامل موثر در هزینه صافکاری PDR و همچنین خدمات صافکاری PDR آشنا شوید. همچنین به طور کلی نحوه انجام این کار توضیح داده شده و مزایای استفاده از خدمات PDR نیز شرح داده شده است.

خدمات مربوط به خدمات لوکس خودرو در استاده:

عوامل موثر بر هزینه صافکاری PDR

همانطور که می‌دانید، برای تعیین هزینه صافکاری PDR نیاز به آشنایی با عوامل موثر در این زمینه است که در ادامه به بررسی آنها پرداخته‌ایم.

هزینه صافکاری بدون رنگ ماشین چقدر است؟

مدل و برند خودرو

همانطور که می‌دانید، به طور کلی هزینه تعمیرات برای خودروها با برندها و مدل‌های گوناگون، متفاوت است. این موضوع برای برآورد هزینه صافکاری PDR نیز صدق می‌کند. به عنوان مثال، هزینه انجام این کار برای ماشین ایرانی و خارجی متفاوت است.

میزان ضربه وارد شده و عمق آسیب دیدگی

واحد سکه در این کار جهت وصف کردن اندازه ناحیه آسیب دیده به کار می‌رود. به همین دلیل هر چقدر میزان ضربه وارد شده و عمق آسیب دیدگی بیشتر باشد، این هزینه بیشتر خواهد شد. بهترین راه برای از بین بردن خط و خش ماشین چیست؟

قسمت آسیب دیده

ناحیه و قسمت آسیب دیده نیز در هزینه صافکاری PDR موثر است. زیرا به طور مثال لبه‌های ماشین به دلیل نیاز داشتن به زمان بیشتر هزینه بالاتری نیز برای این کار دارند.

ابزار مورد نیاز

ابزاری که در صافکاری PDR استفاده می‌شود به میزان خرابی و عوامل ذکر شده دیگر بستگی دارد. پس متوجه می‌شویم که ابزار مورد نیاز نیز عاملی تعیین کننده در میزان قیمت این کار است.

نیاز یا عدم نیاز به نقاشی

برخی مواقع ممکن است پس از ترمیم خودرو، به نقاشی نیز نیاز باشد که در این صورت هزینه صافکاری بیشتر خواهد شد.

نیاز یا عدم نیاز به خرید قطعات یدکی

همچنین گاهی مواقع در پایان کار جهت اتمام کار ترمیم و تعمیرات، به خرید قطعات یدکی نیاز پیدا می‌شود. در این صورت میزان هزینه‌ها افزایش می‌یابد.

میزان سختی کار و زمان مورد نیاز

هر چه آسیب دیدگی بیشتر باشد، سختی کار بیشتر شده و در نتیجه زمان مورد نیاز جهت تعمیر و ترمیم بیشتر خواهد شد. در این صورت هزینه صافکاری PDR نیز بیشتر خواهد شد.

میزان تخصص و اجرت تعمیرکار یا صافکار

میزان تخصص تعمیرکار و صافکار مربوطه نیز عاملی موثر در هزینه نهایی خواهد بود. همچنین زمانی که تخصص فرد بیشتر باشد، اجرت بالاتری نیز دریافت خواهد کرد‌.

خدمات صافکاری PDR

در این قسمت تلاش می‌کنیم تا شما را با خدمات صافکاری PDR آشنا کنیم. همچنین در جهت آگاهی یافتن از این خدمات بهتر است تا با قطعات قابل تعمیر و اقداماتی که در این کار انجام می‌گیرد نیز آشنا شوید.

خدمات ارائه شده جهت انجام صافکاری PDR

  • احیای رنگ آینه‌های بغل
  • رگلاژ درب خودرو
  • پولیش و واکس
  • تعویض سپر
خدمات صافکاری PDR

قطعات قابل تعمیر در صافکاری PDR

درب خودرو

بعضی از درب‌های ماشین‌ها مثل کاپوت قابلیت جدا شدن از بدنه را دارند که همین امر به صافکار جهت ترمیم خودرو کمک خواهد کرد. به این صورت که تعمیرکار یا صافکار با جدا کردن آنها از بدنه، فرورفتگی را با صافکاری PDR ترمیم خواهد کرد.

کاپوت خودرو

همانطور که پیش‌تر نیز اشاره شد، کاپوت قابلیت جدا شدن از بدنه را دارد که همین موضوع کمک بسیاری در انجام این کار خواهد کرد. با جدا کردن آن از بدنه به راحتی فرو رفتگی‌ها از قسمت داخلی خودرو برطرف و ترمیم خواهند شد.

لازم به ذکر است کاپوت فیبر کربن و فایبرگلاس با این روش قابل تعمیر و ترمیم نیستند.

سقف خودرو

اگر خرابی ایجاد شده و فرورفتگی عمق کمی داشته باشند و به رنگ قسمت مربوطه آسیبی وارد نکرده باشند، می‌توان آن را با این روش ترمیم کرد.

گلگیر عقب و جلو

برای انجام صافکاری PDR ناحیه گلگیر عقب باید از سمت چراغ عقب و یا صندوق عقب اقدام به انجام این کار کرد. اما گلگیر جلو به دلیل برخوردار بودن از قابلیت جدا شدن از بدنه کار را آسان کرده است. زیرا با جدا کردن آن می‌توان به راحتی فرورفتگی را تعمیر کرد.

اقداماتی که در صافکاری PDR انجام می‌گیرد

به طور کلی در صافکاری PDR که به منظور ترمیم ماشین صورت می‌گیرد، اقدامات زیادی انجام شده که برخی از آنها به شرح زیر است.

ترمیم خرابی ایجاد شده در اثر برخورد توپ سنگین به بدنه ماشین

زمانی که توپ با ماشین برخورد کرده است و فرو رفتگی دایره‌ای شکلی بر روی بدنه آن ایجاد کرده باشد، به صافکاری خودرو نیاز پیدا می‌کنید. با انجام صافکاری PDR در این حالت می‌توانید به راحتی فرو رفتگی‌های موجود را از بین ببرید.

ترمیم خرابی‌های ایجاد شده توسط بلایای طبیعی

پس از بارش تگرگ اگر خودروی شما در دسترس این بارش قرار گرفته باشد، احتمالا در ناحیه سقف یا کاپوت و بدنه دچار فرورفتگی خواهد شد. اگر این فرورفتگی به رنگ کردن نیاز نداشته باشد می‌توانید با انجام صافکاری PDR به تعمیر این خرابی اقدام کنید.

ترمیم آسیب‌های سطحی ایجاد شده در اثر تصادف

زمانی که بدنه، درب، سپر و گلگیر در اثر تصادف دچار آسیب و فرورفتگی سطحی شده باشند، می.توانید با انجام این کار این مشکل را نیز برطرف کنید.

اقداماتی که در صافکاری PDR انجام می‌گیرد

مزایای استفاده از خدمات PDR

این نوع صافکاری نیز مانند انواع دیگر مزایا و معایبی دارد که در ادامه برخی مزایای آن نام برده شده‌اند.

برخورد نداشتن ابزار مورد استفاده با رنگ بدنه ماشین

در این روش به دلیل برخورد نداشتن ابزار مورد استفاده با رنگ بدنه ماشین، به بدنه و رنگ آن آسیبی وارد نخواهد شد.

نیاز نداشتن به چکش زدن

همچنین به دلیل استفاده نکردن از چکش در صافکاری PDR خودرو آسیب نخواهد دید.

بدون تغییر باقی ماندن ساختار بدنه ماشین

در نهایت با مواردی که پیش‌تر نیز بررسی شد به دلیل اینکه در صافکاری PDR در بدنه خودرو تغییری ایجاد نمی‌شود، محبوبیت این صافکاری افزایش یافته است.

ترمیم بدون نقاشی

عدم نیاز به نقاشی پس از صافکاری pdr نیز علاوه بر ایجاد نکردن تغییر، باعث کم شدن هزینه نیز خواهد شد.

ترمیم در کمترین زمان ممکن

صافکاری PDR با سرعت زیادی انجام می‌شود که همین مورد سبب صرفه جویی در زمان شما خواهد شد.

طبقه بندی شده در