یکی از روش‌های پرطرفدار و خاص طراحی دکوراسیون داخلی منزل، گچبری سقف پذیرایی می‌باشد. گچبری سقف در معماری و طراحی منازل قدیمی ایرانیان و حتی مساجد محبوبیت و زیبایی خاصی داشته است. امروزه نیز در اکثر منازل سقف‌های کاذب و یا سقف کناف دیده می‌شود که زیبایی و جذابیت خاصی به محیط می‌بخشد. گچبری پذیرایی در اندازه، رنگ‌ و طرح‌های بسیار مختلفی اجرا می‌شود که شما عزیزان می‌توانید بهترین گزینه را باتوجه به سلیقه‌ی شخصی و نحوه‌ی دکوراسیون منزل انتخاب نمایید.

جهت اقدام برای خدمات بنایی ساختمان در استاده و ثبت سفارش خود کلیک کنید.

در این صفحه از استاده قصد داریم به معرفی و بررسی 40 ایده منتخب گچبری سقف پذیرایی منازل بپردازیم. با ما همراه باشید.

اجرای گچبری سقف پذیرایی

به طور کلی بهتر است جهت اجرای ایده گچبری سقف پذیرایی مورد نظر خود آگاه باشید که این هنر به دو روش زیر انجام می‌شود.

  • روش اول: گچبری پیش ساخته: در این روش طرح و الگوهای متنوع از قبل ساخته شده و شما عزیزان با توجه به ایده و علاقه خود و شیوه‌ی دکوراسیون منزل گزینه‌ی مدنظر خود انتخاب نموده و درنهایت طرح مورد نظر توسط تکنسین حرفه‌ای و متخصص نصب می‌شود. شایان ذکر است این روش از نظر اقتصادی بسیار به‌صرفه‌تر می‌باشد.
  • روش دوم: دستی و ثابت: در این روش پس از انتخاب الگوی مورد نظر، گچبر زبردست در محل حاضر شده و به صورت دستی و ثابت طرح انتخاب‌شده را اجرا می‌نماید. 22 ایده گچبری نور مخفی سقف جدید در سال 2022 را در این صفحه مشاهده کنید.
  • گچبری سقف پذیرایی به همراه نورپردازی درست و اصولی، جذابیت ویژه‌ای را به سالن پذیرایی منزل شما هدیه می‌دهد.

عکس های خیره کننده گچبری سقف ساختمان را در این صفحه مشاهده کنید.

نکاتی مهم درمورد گچبری‌های سقف پذیرایی

پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که جهت انتخاب بهترین طرح، اندازه و رنگ برای گچبری سقف پذیرایی منزل خود به نکات زیر توجه کافی داشته باشید:

  • ارتفاع سقف پذیرایی: در حالتی که سقف پذیرایی منزل شما از مقدار استاندارد پایین‌تر می‌باشد، بهتر است از انتخاب طرح‌های گچبری بزرگ و شلوغ پرهیز نمایید.
  • نحوه‌ی چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل: هماهنگی دکوراسیون داخلی منزل با گچبری‌های سقف پذیرایی امری بسیار مهم و شایان توجه می‌باشد. پیشنهاد می‌شود اگر دکوراسیون منزل شما به سبک مدرن می‌باشد از طرح‌های ساده، خطوط صاف، خطوط گوشه دار (مانند مربع، مستطیل و…) و در صورتی که نحوه‌ی چیدمان سالن پذیرایی به سبک کلاسیک می‌باشد، از طرح‌های دایره‌ای، شلوغ و با زرق و برق فراوان استفاده نمایید.
  • رنگ گچبری: توصیه می‌شود جهت انتخاب رنگ گچبری‌های سقف از رنگی استفاده نمایید که علاوه بر هماهنگی با دکوراسیون فضا، پذیرایی شما را نیز بزرگ‌تر و دل‌بازتر نشان دهد. (رنگ آمیزی کناف سقف پذیرایی و رنگ آمیزی گچبری سقف منزل)
  • حس خوب در فضای منزل: در نظر داشته باشید که طرح انتخابی می‌بایست درنهایت موجبات حس خوب شما عزیزان را به ارمغان آورد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در

,