آموزش تمیز کردن توری پلیسه ای، اینجا توری مثل روز اول کن

تمیز کردن توری پلیسه ای

برای خانه‌هایی که از پنجره‌های دوجداره استفاده می‌کنند، نصب توری پلیسه‌ای بسیار پرطرفدار است. این موضوع به دلیل نصب آسان و بی‌دردسر، طول عمر بالا و باز و بسته شدن آسان است. به‌علاوه این توری‌ها در ابعاد مختلفی عرضه شده و قابلیت استفاده در انواع پنجره‌ها را دارند. مسئله‌ای که بسیاری از صاحبان توری‌های پلیسه‌ای با آن درگیرند، تمیز کردن این توری‌هاست. اینکه چگونه باید بدون آسیب رساندن به توری گرد و غبار آن را پاک کرد و جلوی کثیف شدن توری را گرفت. این صفحه مناسب کسانی است که قصد تمیزکاری آسان و بی‌دردسر توری پلیسه‌ای در زمان نظافت منزل را دارند.

مراحل تمیزکردن توری پلیسه‌ای

توری‌های پلیسه‌ای به دلیل اینکه به طور مستقیم در معرض هوا قرار دارند، گرد و غبار، دوده و سایر آلودگی‌ها را خیلی زود جذب می‌کنند. نحوه تمیز کاری توری پلیسه‌ای به نوع آن بستگی دارد. توری‌های پلیسه‌ای به دو نوع تک فریم و دبل فریم تقسیم می‌شوند که هردو برای نصب در درب ورودی منزل و پنجره‌های مفید هستند. روش تمیز کردن این توری‌ها تفاوت چندانی با یکدیگر ندارد. در ادامه روش تمیز کردن هر دو نوع را معرفی می‌کنیم.

تمیز کردن توری تک فریم

توری‌های پلیسه‌ای تک فریم معمولا به قاب خود پیچ شده‌اند و امکان جدا شدن ندارند. اگر نگران هستید که در اثر تمیز کردن توری دیوارهای منزل یا پرده‌ها کثیف شود بهتر است پیچ‌ها را باز کرده و توری را با قاب خارج کنید.

  1. برای تمیز کردن توری‌های تک فریم ابتدا با پارچه خیس یا یک جاروی نرم به توری ضربه بزنید. به این صورت پرهای پرندگان، حشرات ریز و بخش عمده‌ای از گرد و غبار چسبیده به توری از آن جدا می‌شود.
  2. قدم دوم برای تمیز کردن توری پلیسه‌ای تک فریم استفاده از یک پارچه خیس است. با این پارچه به آرامی روی توری بکشید تا گرد و غبار ریز چسبیده به آن جدا شود. پس از این کار می‌توانید از اسپری چند منظوره و آب برای تمیزکاری نهایی استفاده کنید. فشار ناشی از اسپری مواد تمیزکننده باعث می‌شود که ذرات دوده یا چربی چسبیده به توری جدا شود.
  3. برای شست‌وشوی نهایی باید از آب گرم با فشار استفاده کنید. در صورتی که شلنگ پرفشار آب گرم دارید، آن را روبه روی توری گرفته و توری را بشویید. در هنگام تمیزکاری با این روش بهتر است مراقب عابرانی که از زیر پنجره شما عبور می‌کنند باشید.

در صورتی که شلنگ پرفشار ندارید می‌توانید از اسپری آب بر روی توری استفاده کنید. دقت کنید که اگر پنجره یا قاب توری چوبی است، هنگام اسپری مراقب باشید. چرا که این عمل در طولانی مدت باعث پوسیدگی پنجره یا قاب توری می‌شود. برای افزایش اثر شست‌وشو بهتر است مراحل را برای توری باز و بسته تکرار کنید.

تمیز کردن توری دبل فریم

ویژگی اصلی توری‌های پلیسه‌ای دبل فریم امکان جداسازی آسان آن‌ها است. به همین دلیل شست‌وشوی این توری‌ها از توری‌های تک فریم آسان‌تر است. برای جداسازی این توری‌ها لازم است توری را تا کنید و فریم دوم را که به چهارچوب در یا پنجره پیچ نشده است با کمی فشار خارج کنید. مراحل تمیزکاری این توری‌ها مانند توری‌های تک فریم است. با این تفاوت که دیگر نیازی نیست نگران عابران یا چهارچوب توری و پنجره باشید.

  1. بهترین و آسان‌ترین روش تمیز کردن توری‌های پلیسه‌ای دبل فریم، استفاده از مواد شوینده مناسب و آب پرفشار است. با این روش در مدت بسیار کوتاهی توری تمیز شده و به بافت آن آسیبی نمی‌رسد. برای خشک شدن توری نیز می‌توانید آن را مجددا نصب کرده و به طور کامل باز کنید تا خشک شود. در هنگام نصب مجدد مراقب نخ توری باشید. اگر قصد نصب مجدد توری را ندارید، آن را در حالت باز به دیوار تکیه دهید و پس از خشک شدن کامل جمع کنید.
  2. اگر پس از استفاده از این روش‌ها توری تمیز نشد و هنوز هم اثرات چربی و گرد و غبار وجود داشت، از مسواک یا برس‌های کوچک مخصوص شست‌وشوی توری استفاده کنید. به این ترتیب می‌توانید روی تمیزکاری هر قسمتی که فکر می‌کنید به درستی پاک نشده است تاکید بیشتری کرده و توری خود را مثل روز اول تمیز کنید. برای بهتر شدن نتیجه همه مراحل تمیزکاری را روی توری باز و بسته انجام دهید.

کلام آخر

آنچه در این مطلب بیان شد توضیح کامل روش تمیز کردن توری پلیسه‌ای بود. اگر شما هم از جمله کسانی هستید که از گرد و غباری که روی توری پنجره نشسته است خسته شده‌اید، این مطلب را از دست ندهید. به طور کلی بهترین روش برای تمیز کردن توری پلیسه‌ای استفاده از مواد شوینده مناسب و آب ولرم پرفشار است. برای اطمینان از نتیجه تمیزکاری می‌توانید از فرچه‌های تمیز کننده یا مسواک نیز استفاده کنید. اما اکیدا توصیه می‌کنیم که از کشیدن فرچه‌های زبر یا سیم‌های ظرف‌شویی بر روی توری خودداری کنید. این امر باعث پاره شدن توری یا باز شدن منافذ آن می‌شود.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.