قیمت ایزوگام استخر تاثیر آن در طرح دار کردن و رنگ استخر

ایزوگام استخر

در پروسه ساخت یک استخر ورزشی، کشاورزی و یا پرورش ماهی مهم‌ترین گام، اجرای صحیح ایزوگام استخر است. این مرحله باهدف عایق‌کاری و به عبارت بهتر آب‌بندی کردن استخر صورت می‌گیرد. مسئله‌ای که به نگرانی‌های شما بابت نفوذ هرگونه نم و رطوبتی به بخش‌های داخلی استخر پایان می‌بخشد. ایزوگام استخر علاوه بر بحث ارتقای عمر مفید و همچنین زیبایی استخر، یک‌راه بسیار راهگشا برای ذخیره هرچه بیشتر آب استخر (با توجه به مشکل جهانی کمبود آب) نیز به شمار می‌رود.

لازم به ذکر است که شما می‌توانید از تمام استراتژی‌های بیان‌شده در بحث ایزوگام برای آب‌بندی کردن مخازن آب نیز استفاده کنید. چراکه ایده ایزوگام برای استخر، به‌عنوان یک‌راه بسیار کم‌هزینه در جهت حفظ منابع آبی کشور شناخته می‌شود.

برای مشاوره در زمینه عایق نانو می توانید تماس بگیرید
سایت استاده
نام: شرکت پارس پوشش نقش جهان
تلفن کارگاه: 0913000795809133197958
تلفن همراه: 0912833795809130007958
اطلاعات بیشتر: دفتر اصفهان :شیخ صدق شمالی -خیابان نیکبخت غربی-کوچه کیهان
آدرس: تهران – بزرگراه رسالت-خیابان بنی هاشم-بن بست شریعت

ایزوگام برای استخر کشاورزی در بحث زهکشی خاک و همچنین تغییر سطح آب در اطراف استخر نیز مؤثر است؛ بنابراین؛ وقت آن فرارسیده است که به‌صورت جدی در ارتباط با ایزوگام استخر تصمیمات لازم را اتخاذ کنید.

برای عایق کردن و آب‌بندی کردن استخر، عموماً از پوششی برای جلوگیری از نفوذ نم استفاده می‌شود. جنس‌های قابل‌استفاده برای این پوشش دامنه بسیار وسیعی را به خود می‌گیرند و استفاده از هریک از این مواد دارای مزیت‌ها و معایب خاص خود می‌باشد. نمونه‌ای از این مواد در ادامه آورده شده است:

  • خاک
  • بتن
  • مصالح ساختمانی
  • مواد گیاهی و پلیمری
ایزوگام استخر

یکی از رایج‌ترین موادی که برای پوشش استخر استفاده می‌شود، قیر است. استفاده از قیر برای عایق‌کاری ساختمان و در این مورد خاص استخر اصطلاحاً با نام ایزوگام شناخته می‌شود. در بحث ایزوگام استخر یکسری استانداردها و ویژگی‌هایی وجود دارد که در ادامه به بیان مهم‌ترین آن‌ها پرداخته‌شده است:

  •  برخورداری از یک ضریب مقاومت بالا نسبت به نفوذ رطوبت و همچنین نم
  • بهره‌مندی از استحکام و مقاومت مکانیکی:

به‌این‌علت که به‌هرحال سازه (استخر) در معرض تماس مداوم با آب می‌باشد و لازم است از استحکام کافی برخوردار باشد.

  • برخورداری از ضریب مقاومت بالا نسبت به دماهای بالا، پایین و همچنین تغییرات دمایی
  • چسبندگی بالای ایزوگام و همچنین کشش قابل‌قبول آن
  • ضخامت

لازم به ذکر است که تفاوت ایزوگام‌ها، تفاوت در فرمولاسیون آن‌هاست. فرمولاسیونی که منجر به داشتن خواص مختلفی در ایزوگام می‌شود. این فرمولاسیون به‌صورت خاص از شرایط آب‌وهوایی منطقه‌ای که قصد استفاده از ایزوگام را دارید و همچنین کاربرد آن بستگی دارد. به‌عنوان‌مثال اگر قصد استفاده از ایزوگام برای استخرهای پرورش ماهی و یا کشاورزی دارید، مسئله حیات موجودات زنده نیز مطرح است؛ بنابراین، در تمامی مراحل سفارش تا نصب، مراجعه به یک کارشناس خبره و استفاده از نظرات و راهنمایی‌های او بسیار مهم است.

قیمت ایزوگام استخر

نوعقیمت
ایزوگام بدون نصب۱۴ تا ۲۴ هزار تومان
ایزوگام با نصب۲۰ تا ۳۰ هزار تومان

سوای از بحث کیفیت مواد به‌کاررفته و همچنین درصد خلوص آن‌ها، پارامترهایی که در قیمت ایزوگام استخر اثرگذار هستند، وزن و ضخامت هر رول از ایزوگامی است که شما سفارش می‌دهید. همچنین خیلی مهم است که شما به چه شرکتی برای دریافت مشاوره و سفارش ایزوگام مراجعه می‌کنید. یکی دیگر از موضوعاتی که قیمت ایزوگام را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد، داشتن و یا نداشتن مواد اولیه‌ای همچون گونی، پلی‌استر و … است. دقت داشته باشید، تخصیص هزینه‌ای معقول در مرحله خریداری و در ادامه، نصب آن در کاهش هزینه‌های بعدی شما همچون هزینه‌ای که صرف تعمیرات می‌کنید، بسیار مؤثر است. به عبارت بهتر قیمت ایزوگام به صورت نمایی در کاهش هزینه های ناشی از آسیه‌ای به وجود آمده در آینده نقش دارد.

ایزوگام طرح دار استخر

ایزوگام طرح دار استخر

ایزوگام طرح دار برای استخر به‌واسطه استفاده از مواد باکیفیت و همچنین نمای زیبایی که به استخر می‌بخشد، عموماً یک‌راه بسیار پرطرفدار برای آب‌بندی کردن استخرها و همچنین عایق کردن آن‌ها شناخته می‌شود. ایزوگام طرح دار طول عمر بالایی دارد و در کنار گارانتی 15 ساله خود، حجت را بر کلیه طرفدارانش تمام کرده است. این ایزوگام‌ها عموماً آبی‌رنگ هستند و به‌صورت ساده و یا در طرح‌های مختلفی همچون لاله زنبوری قابل سفارش می‌باشند.

لازم به ذکر است؛ گرچه ایزوگام طرح دار از دولایه فویل و روکش تشکیل‌شده است، اما در ساخت آن محدودیت ضخامت (به‌ویژه برای حفظ زیبایی) وجود دارد. ضخامت ایزوگام و به‌صورت کلی ایزوگام‌های طرح دار مقداری بین 3.5 الی 4 میلی‌متر دارد و نباید از 4 میلی‌متر بیشتر شود.

ایزوگام های رنگی

ایزوگام رنگی استخر

ایزوگام رنگی استخر نمونه‌ای از ایزوگام‌های دولایه فویل دار است. این ایزوگام‌ها در طرح‌ها و رنگ‌های مختلفی همچون چمنی، موزاییکی، سنگی و … وارد بازار می‌شوند. ایزوگام رنگی عموماً به‌واسطه نمای زیبایشان بسیار محبوب هستند که شما می‌توانید از آن‌ها در بحث عایق بندی نیز استفاده کنید که البته با در نظرگیری بحث ضریب مقاومت بالا نسبت به نفوذ نم و رطوبت در ایزوگام این کار امکان پذیر است .

کلام آخر

در نهایت بنابرآنچه گفته شد، ایزوگام راهی مطمئن برای ارتقای طول عمر استخر و زبیایی آن است که می‌تواند در کاهش هزینه ها به صورت چشمگیری اثرگذار باشد. اگر از آن دسته افرادی هستید که نمای ایزوگام هم توجه شما را به سمت خود جلب می‌کند از ایزوگام طرح دار برای استخر و کیفیت و دوام بالای آن غافل نباشید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.