باتری مناسب پراید و بهترین مارک باتری پراید چیست؟

لیست تعمیرکاران خودرو در تهران

باتری پراید

با توجه به این که خودروی پراید در کشور ما بیشترین استفاده را دارد، در این مقاله از “خدمات آنلاین استاده” می‌خواهیم درباره‌ بهترین مارک باتری پراید و ویژگی‌های باتری مناسب پراید توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم.

یکی از بخش‌های مهم هر اتومبیلی از جمله پراید، باتری آن است. وظیفه باتری خودرو، تامین برق مورد نیاز برای استارت زدن خودرو، چراغ‌های اتومبیل، سیستم صوتی، نمایشگر پشت فرمان، کولر و بخاری ماشین است. انتخاب و خرید باتری مناسب پراید، همواره دغدغه‌ای برای افراد دارای ماشین بوده است. با بررسی دقیق قبل از خرید باتری و انتخاب بهترین باتری پراید، می‌توانید عملکرد بهتری را از ماشین خود دریافت کنید.

قیمت باتری پراید

خدمتقیمت به تومان
باتری پراید واریان 50 آمپر500.000
باتری پراید تینو 50 آمپر650.000
باتری پراید کارپیل 50 آمپر680.000
باتری پراید تینو 55 آمپر700.000
باتری پراید کارپیل 55 آمپر740.000
باتری پراید واریان 60 آمپر640.000
باتری پراید تینو 60 آمپر770.000

باتری چند آمپر برای پراید مناسب است؟

به طور کلی می‌توان گفت که بهترین باتری برای پراید، 12 ولت و 50 آمپرساعت است. ولتاژ باتری همه‌ خودروها 12 ولت بوده و اختلافی که میان آنها وجود دارد، در میزان آمپرساعت آنها است. باتری مناسب پراید 131 نیز دارای همین ولتاژ و آمپرساعتی در حدود 50 تا 55 است.

  می‌توان از باتری‌های 55 آمپرساعت تا 65 آمپرساعت نیز برای پراید استفاده نمود. برخی متخصصان خودرو معتقد هستند که انتخاب آمپرساعت باتری باید با نگاه بر میزان استفاده از کولر، بخاری یا سیستم صوتی انجام شود.

آموزش تعویض لنت ترمز پراید [ عقب و جلو ] را در این صفحه از استاده مگ بخوانید.

در صورتی که سیستم صوتی پیشرفته روی ماشین خود نصب نموده‌اید، بهتر است سراغ باتری‌هایی با آمپرساعت بیشتر باشید.

برخی دیگر از متخصصان این حوزه نیز بر این نظر هستند که به دلیل محدودیت جریان دینام بین 45 تا 55 آمپر، نباید باتری پراید بیشتر از این محدوده آمپرساعت باشد. در غیر این صورت به سیستم برقی ماشین آسیب خواهد رسید.

بهترین برند تولید کننده باتری پراید

باتری مناسب در برندهای گوناگونی در بازار کشور ما وجود دارند. از نظر کیفیت و کشور سازنده تفاوت میان قیمت‌های آنها محسوس است. به جرأت می‌توان بهترین مارک باتری پراید را برند دلکور کُره‌ای با نام‌های پوما و شارک دانست.

کیفیت بالای این باتری‌ها از نظر ساختار شیمیایی و عمر زیاد، این برند را به بهترین مارک باتری مناسب پراید 131 تبدیل کرده است.

برندهای ایرانی تولیدکننده باتری پراید نیز از کیفیت مطلوب و قیمت مناسب‌تری برخوردارند. در میان آنها باتری اوربیتال سپاهان و باتری سوزوکی را می‌توان بهترین مارک باتری ایرانی دانست. باتری اصلی مورد استفاده هنگام تولید خودرو در کارخانه، از برند صبا باتری است. باتری‌های آرمو و پراید نیز واریان از پرفروش‌ترین باتری‌های تولید شده‌ صبا باتری برای پراید هستند.

جهت اقدام برای تعمیر صندلی پراید در استاده می‌توانید روی آن کلیک کنید.

انواع باتری پراید

انواع باتری پراید

باتری‌ ماشین در یک دسته‌بندی کلی به دو دسته‌:

  • باتری‌های سیلد اسیدی
  • باتری‌های اسیدی قابل شارژ تقسیم می‌شوند.

باتری‌های سیلد اسیدی که با نام اتمی نیز شناخته شده‌اند، امروزه بیشترین کاربرد را به عنوان باتری خودرو‌ها از جمله پراید دارند. محفظه‌ این باتری‌ها کاملا بسته و مهر و موم می‌باشد. بنابراین امکان دسترسی به مواد درون آنها وجود ندارد. روی باتری‌های اتمی، نشانگر رنگی وجود دارد که در وضعیت سلامت باتری به رنگ سبز است. هنگامی که نیاز به تعویض آن وجود داشته باشد، به رنگ قرمز در می‌آید.

تعمیر قفل درب پراید و تعویض قفل باک، صندوق و داشبورد پراید از دیگر خدماتی است که در استاده می‌توانید از آن بهرمند شوید.

چه نوع باتری برای پراید مناسب است؟

این روزها با توجه به مزایای باتری‌های اتمی، باتری‌های اسیدی قابل شارژ که قدمت بیشتری نسبت به نوع دیگر دارند، کم‌تر مورد استقبال قرار می‌‌گیرند. باتری‌های اسیدی قابل شارژ دارای شش دریچه‌ می‌باشند. با باز کردن درب آنها می‌توان میزان مایع الکترولیت درون آن را کنترل نمود و در صورت نیاز به آن آب مقطر وارد کنید.

باتری‌های اسیدی در برابر باتری‌های اتمی ارزان‌تر هستند. ولی به مراقبت و سرویس بیشتری نیاز دارند. همچنین باتری‌های اتمی به دلیل ساختار پلمپ شده‌ای که دارند، تمیزتر می‌باشند. این باتری‌ها آلودگی‌های ناشی از ریزش اسید و الکترولیت نخواهند داشت.

عوامل موثر بر قیمت باتری پراید

از دلایلی که بر قیمت باتری 55 آمپر یا سایر باتری‌های ماشین تأثیرگذار است، اسیدی یا اتمی بودن باتری، تاریخ انقضای آن و سال ساخت باتری است. هنگام خرید باتری حتما به سال تولید آن و میزان انقضای آن توجه نمایید. زیرا متاسفانه برخی افراد سودجو باتری‌های تاریخ گذشته را با قیمتی کمتر در بازار به فروش می‌رسانند. عمر این باتری‌ها بسیار کم بوده و به سیستم برقی خودرو آسیب می‌زنند.

قبل از اقدام به خرید باتری، بهتر است با تعمیرکار حرفه‌ای در ارتباط با نوع باتری مناسب و زمان تعویض باتری مشورت کنید.

گاهی اوقات نشانه‌هایی که عموما به عنوان علائم تعویض باتری مانند استارت نزدن ماشین و روشن نشدن نمایشگر پشت فرمان، دلایل کافی برای تعویض باتری نیستند. در این موارد امکان دارد که خرابی ناشی از سایر قسمت‌های خودرو باشد. در این صورت با برطرف نمودن آنها، مشکل خودرو حل شده و نیازی به خرج هزینه‌ اضافه برای خرید و نصب باتری جدید نخواهیم داشت.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *