شاید برایتان پیش بیاید که در حین کار ماشین لباسشویی، دستگاه خودبه‌خود خاموش شده و حتی آب در آن جمع شود. اگر با این موقعیت مواجه شدید، خونسردی خود را حفظ کنید؛ چرا که در این محتوا به توضیح کامل علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی در برندهای مختلف اشاره کرده و راه‌حل‌هایی را جهت رفع آن توضیح خواهیم داد. پس تا انتهای این مطلب همراهمان باشید.

علت خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی ال جی

به طور کلی اگر ماشین لباسشویی ال جی در حین کار شستشو ناگهان خاموش می‌شود، علت آن در خرابی قطعات است؛ یعنی اگر قطعه‌ای از کار بیفتد یا خراب شود، ماشین لباسشویی از کار می‌ایستد و خاموش می‌شود.

قطعاتی که احتمال خرابی آن‌ها وجود دارد، شامل تایمر، شیر برقی، میکروسوئیچ، زبانه یا قفل در ماشین لباسشویی، برد کنترل، سوختن فیوز حرارتی و غیره است. همانطور که متوجه شدید باید دانش فنی داشته باشید تا بتوانید قطعه معیوب را یافته و سپس نسبت به تعویض آن اقدام کنید.

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار

در صورتی که برند ماشین لباسشویی شما سامسونگ است و در حین کار خودبه‌خود خاموش شد، احتمالا قطعاتی اعم از شیر الکتریکی، رابط هیدرواستات، موتور تایمر، موتور دستگاه، فیلتر ورودی شیر الکتریکی، سوختن خازن، مدار الکتریکی و غیره دچار مشکل شده است. دانستن اینکه کدام قطعه باعث بروز مشکل شده، توسط فردی که دانش و مهارت کافی در این زمینه را ندارد، دشوار است و به همین سبب پیشنهاد می‌کنیم از نیروهای متخصصی که استاده به شما معرفی می‌کند کمک بگیرید.

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ در حین کار

خاموش شدن ناگهانی ماشین لباسشویی دوو

یکی از رایج‌ترین مشکلات ماشین لباسشویی دوو، خاموش شدن آن در حین کار بوده که نیازی به نگرانی نیست. برای حل این مسئله ابتدا باید قطعه خراب را تشخیص و سپس نسبت به تعویض آن اقدام کنید. شایان ذکر است که هزینه تعمیر نیز بستگی به قطعه مشکل‌دار دارد اما کمک گرفتن از نیروی متخصص باانصاف در بحث هزینه بسیار مؤثر است. به طور کلی دلایل خاموش شدن این ماشین لباسشویی شامل موارد زیر است:

 • خرابی تایمر ماشین لباسشویی
 • خرابی پارازیت گیر
 • مشکل در برد
 • تجمع بیش از حد آب در ماشین لباسشویی
 • قطع شدن اتصال برق به ماشین لباسشویی

همانطور که متوجه شدید این مشکلات اغلب نیاز به کمک متخصص داشته و در صورتی که خودتان دستکاری کنید، ممکن است آسیب‌های دیگری نیز به دستگاه وارد کنید.

دلیل خاموش شدن ماشین لباسشویی اسنوا در حین کار

در صورتی که ماشین لباسشویی اسنوا در حین کار ناگهان خاموش شد، خونسردی خود را حفظ کنید؛ زیرا این مشکل به راحتی قابل حل بوده و نهایتا می‌توانید از متخصصان کمک بگیرید. در حالت کلی ابتدا این کارها را انجام دهید:

 • چک کردن اتصالات برقی
 • کاهش بار ماشین لباسشویی
 • انتخاب برنامه درست
 • کاهش مواد شوینده

در صورتی که مشکلاتان حل نشد و همچنان ماشین لباسشویی به درستی کار نکرد، مشکل از قطعات است. قطعه معیوب ممکن است تایمر، درب لباسشویی، خازن پارازیت گیر، فیلتر یا پمپ، شیر برقی و غیره باشد. پیشنهاد می‌کنیم اگر دانش فنی ندارید، از اقدام به تعمیر و تعویض این قطعات بپرهیزید؛ چرا که اگر خودسر نسبت به تعویض و باز کردن قطعات بپردازید، ممکن است به دیگر قطعات یا حتی برد دستگاه آسیب برسانید.

برای آگاهی از برنامه شستشوی ماشین لباسشویی اسنوا، روی لینک قرار داده شده کلیک کنید و مطلب را مطالعه فرمایید.

علت خاموش شدن ماشین لباسشویی پاکشوما در حین کار

یکی از برندهای مطرح کشور در زمینه تولید لوازم خانه، پاکشوما است. اگر لباسشویی این برند را تهیه کرده باشید و حال در حین کار خاموش شده، نگران نباشید که به راحتی این مسئله قابل حل است. اولین کاری که باید انجام دهید، چک کردن اتصالات برق است؛ برای این کار از کارکرد صحیح دو شاخه و پریز برق مطمئن شوید.

اگر مشکل از اتصالات برق نبود، ایراد از قطعات است. تعمیر قطعات توسط افرادی که از دانش فنی کافی برخوردار نیستند، دشوار بوده و همچنین ممکن است به سایر بخشهای دستگاه نیز آسیب برسانند. قطعاتی که احتمالا دچار آسیب شده‌اند شامل برد الکترونیکی، موتور دستگاه، شیر برقی، تایمر و غیره است.

علت پر آب شدن ماشین لباسشویی خاموش

علت پر آب شدن ماشین لباسشویی خاموش

از دیگر مشکلاتی که پس از خراب شدن ماشین لباسشویی حین کار و خاموش شدن آن اتفاق می‌افتد، جمع شدن آب در داخلش است. البته در برخی از مواقع، در شستشوی بعدی لباس‌ها متوجه می‌شوید که از پیش آب در داخل دستگاه وجود دارد.

 • اولین مسئله‌ای که باید به آن توجه کنید تمیز یا کثیف بودن آب داخل لباسشویی است. اگر تمیز باشد، به معنای خرابی قطعه شیر برق است و در صورت کثیف بودن، نشانه گرفتگی لوله فاضلاب است.
 • از دیگر علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش سامسونگ و سایر برندها، خرابی پمپ تخلیه، انسداد فیلتر پمپ و شلنگ تخلیه، خرابی برد الکترونیک و غیره است. برای رفع این مشکل ابتدا باید متخصص علت را پیدا کرده و سپس نسبت به تعویض قطعه معیوب اقدام کند.

این علل در اکثریت برندهای لباسشویی یکسان بوده و برای مثال علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش آبسال شامل خرابی پمپ، عدم تخلبه آب لباسشویی، کثیف شدن فیلتر، خرابی شیر برقی و غیره است. پس نیازی به نگرانی نبوده و متخصصان به راحتی می‌توانند ایرادات تمامی برندهای لباسشویی را رفع و آن را تعمیر کنند.

طبقه بندی شده در