تعمیرات شیشه میرال و قیمت نصب شیشه میرال در بازار

لیست افراد شیشه بر در تهران

تعمیرات شیشه میرال

شیشه میرال نوعی از شیشه (نام دیگر شیشه سکوریت) است که بیشتر برای ویترین مغازه‌ها استفاده می‌شود و در رنگ‌های مختلفی عرضه می‌شود. جالب است بدانید که تعمیرات شیشه میرال امری نشدنی است ولی می‌توانید از شیشه‌های میرال دست دوم استفاده کنید.

در این صفحه به چگونگی تعمیرات شیشه میرال ، نصب و قیمت آن در بازار می‌پردازیم. پس همراه ما باشید.

قیمت شیشه میرال در بازار

قیمت شیشه میرال

در مبحث تعمیرات شیشه میرال، قیمت آن مطرح می‌شود. قیمت شیشه میرال با توجه به فاکتورهای زیر محاسبه می‌شود:

 • ضخامت شیشه میرال
 • ابعاد و سایز شیشه میرال
 • مکان نصب شیشه میرال
 • کیفیت شیشه میرال
 • یراق‌ آلات شیشه میرال
 • میزان شفافت شیشه میرال
 • نصب و خدمات پس از فروش شیشه میرال

بعضی افراد از هزینه‌های بالای تعمیرات شیشه میرال شکایت دارند اما نکته مهم این است که این شیشه به نسبت شیشه معمولی برای شما عمر زیاد و کیفیت فوق‌العاده‌ای خواهد داشت و به این زودی‌ها خراب یا از بین نمی‌رود. به علاوه قیمت شیشه میرال جزء هزینه‌های ایستایی است که یک بیزنس یه بار انجام می‌دهد و بعد با خیال راحت از آن لذت می‌برد و با داشتن مشتری‌های زیاد آن را جبران می‌کند.

نصب شیشه میرال

نصب شیشه میرال

نصب شیشه میرال که بسیار مقاوم است و قدرت بالایی در برابر فشار و ضربه دارد چندان پیچیده نیست. همچنین تعمیرات شیشه میرال، ساخت و نصب آن‌ها توسط افراد خبره انجام می‌شود و اقداماتی مانند تعیین سایز و حتی برش کاری روی آن باید در کارخانه صورت گیرد. نام میرال که بر روی این شیشه‌ها ماندگار شده است، در واقع اسم کارخانه تولیدی این شیشه‌های نشکن است که به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد و محبوبیت خاصی بین مشتریان دارد.

مقاومت شیشه میرال

 • جالب است بدانید این شیشه‌ها به قدری مقاوم هستند که تا ۷ برابر شیشه‌های معمولی فشار را تحمل می‌کنند. حتی بعضی از این شیشه‌ها به ضد لوگوله معروفند.
 • علت این مقاومت و علاقه‌مندی برای نصب شیشه میرال، حرارت بالا است. در واقع در پروسه ساخت شیشه میرال حرارت خیلی بالاست و این شیشه از چند لایه شیشه و با فشار قوی تولید می‌شود.

از طرفی وقتی از مقاومت صحبت می‌کنیم، به این معنی نیست که این شیشه‌ به هیچ عنوان نمی‌شکند. به هر حال با نصب شیشه میرال هم ممکن است با خسارت شکستگی آن در اثر فشار و ضربه بیش از حد تحمل آن روبه رو شوید. اما باز هم تفاوتی که با نصب شیشه میرال حس خواهید کرد نحوه شکستن و عدم آسیب رساندن آن به کسی است. زیرا این شیشه‌ها اصلا خرد نمی‌شوند و تکه‌های نوک تیز و برنده‌ای به جای نمی‌گذارند. در عوض لبه‌های قطعات شکسته کاملا صاف و صیقلی بوده و دست و بدن شما را نمی‌برد و جراحتی به دنبال نخواهد داشت. بنابراین با نصب شیشه میرال مطمئن باشید که حتی در صورت شکستن به افراد حاضر در آن محل هیچ گونه آسیبی وارد نمی‌شود و ذرات به اطراف پراکنده نمی‌شوند.

از طرفی ضعف تعمیرات شیشه میرال این است که علیرغم مقاومت بسیار بالا، قسمت‌های کناری و لبه‌ای این شیشه‌ها حساس هستند و اگر از آن قسمت‌ها به شیشه ضربه وارد شود بسیار شکننده خواهند بود و شاید شیشه ترک بخورد و یا کاملا بشکند.

از بیشترین مشتریان برای تعمیرات شیشه میرال باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • مغازه‌داران برای اجرای آن به عنوان ویترین مغازه

شیشه یا ویترین مغازه بخش بسیار مهم آن است که باعث می‌شود مشتری جذب کارها بشود و داخل مغازه وارد شود یا خیر. بنابراین این شیشه‌ها باید بسیار با کیفیت، شفاف و روشن، مقاوم و عمری باشند. به علاوه شیشه‌های میرال انواع دیگر رنگی و یا حتی مات و برفکی نیز دارند که به وسیله آن نیز می‌توان زیبایی‌های بصری جذابی در پشت ویترین یا حتی داخل مغازه ایجاد نمود.

 • ساخت لوازم آشپزخانه مانند هود

این شیشه‌ها در قسمت‌هایی مثل بخش بالایی هود و یا مکان‌هایی مانند روی گاز و داخل ماکروفر که تحت حرارت بالا است نیز استفاده می‌شوند.

 • خودروسازان برای شیشه‌های کناری و پشت ماشین

منظور از تعمیرات شیشه میرال در واقع به نوعی استفاده مجدد از آن است. زیرا این کار هم به محیط زیست کمک می‌کند و هم با توجه به اینکه در ظاهر شیشه تغییری ایجاد نشده، ضرورتی به استفاده از شیشه‌های نو وجود ندارد و می‌توان دست دوم آن‌ را جایگزین نمود. اما نکته حائز اهمیت این است که این شیشه‌ها را نمی‌توان مجدد به سایزی که شما می‌خواهید برش داد و در واقع اندازه آن‌ها پس از ساختن در کارخانه غیر قابل تغییر است.

هم‌چنین اگر ترجیح دادید از تعمیرات شیشه میرال استفاده کنید و شیشه دست دوم بخرید حتما دور تا دور آن را چک کنید تا پریدگی و شکستگی نداشته باشد. زیرا همانطور که اشاره شد کناره های شیشه خیلی حساس هستند و به راحتی باعث شکستن کل شیشه می‌شود.

بهترین نصاب شیشه میرال را از کجا پیدا کنیم؟

نصاب شیشه

نصاب شیشه میرال باید فردی حاذق باشد زیرا با یک اشتباه کوچک و به دلیل ضعف شیشه در قسمت دور بدنه، کل شیشه نابود می‌شود. بنابراین نصب شیشه میرال باید توسط نصاب متخصص و آنقدر دقیق انجام شود تا فشاری به آن نیاید.

از طرفی همانطور که گفتیم تغییر سایز در این شیشه انجام نمی‌شود. یعنی حتی پس از ساخت اگر نیاز باشد که روی درب سوراخ شود هم امکانش وجود ندارد. بنابراین این نکات اهمیت نصاب شیشه میرال را بالاتر هم می‌برد زیرا آن فرد قسمت‌‌های ضعیف شیشه را می‌شناسد و مانع از بروز حوادث و شکستگی شیشه خواهد شد.

از طرفی اگر شما به شرکتی این شیشه را سفارش داده‌اید و خودشان اندازه‌ها را تنظیم کردند در صورتی که از نصاب شیشه میرال کمک بخواهید بهانه‌ای برای ایراد در کارشان نخواهند داشت.

کلام آخر

تعمیرات شیشه میرال عملا در رابطه با این شیشه‌های نشکن صدق نمی‌کند و می‌توان برای جلوگیری از اسراف آن‌ها را مجددا استفاده کرد اما دقت داشته باشید که این شیشه‌ها قابلیت تغییر سایز ندارند و قبل از خرید باید حتما سایز دقیق و قیمت شیشه میرال را با فروشنده چک کنید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.