ریکاوری عکس و فیلم گوشی سامسونگ (آموزش و نرم افزار)

ریکاوری عکس و فیلم گوشی سامسونگ

خبر خوشایندی که برای کاربران گوشی اندروید داریم این است که پس از حذف کردن اطلاعات، ریکاوری عکس و فیلم گوشی سامسونگ امکان پذیر است. تمامی داده‌های موجود در موبایل سامسونگ به صورت کامل حذف نمی‌‌گردند و تنها همانند اطلاعات از دست رفته شناخته می‌شوند. بنابراین ریکاوری حافظه داخلی گوشی سامسونگ تا زمانی که با اطلاعات جدید جایگزین نشده باشد، امکان‌پذیر می‌باشد.

ما در این مطلب از استاده قصد داریم به آموزش ریکاوری گوشی سامسونگ مدل‌های: S7، J7، A5 و… بپردازیم و در ادامه بهترین برنامه ریکاوری اطلاعات گوشی سامسونگ را معرفی نماییم. از شما عزیزان دعوت می‌شود تا در انتهای مطلب همراه ما باشید و از خدمات تعمیرات موبایل بهره‌مند شوید.

بازیابی اطلاعات گوشی سامسونگ

قدم اول برای ریکاوری حافظه داخلی گوشی سامسونگ اتصال دستگاه به کامپیوتری می‌باشد که به نرم افزار بازیابی اطلاعات مجهز باشد. قدم بعدی، انتخاب فایل مورد نظر می‌باشد تا بتوانید درنهایت تمامی آنها را بازیابی نمایید.

توصیه می‌شود جهت پیشگیری از حذف شدن همیشگی داده‌ها تا زمانی که نسبت به بازیابی اطلاعات پوشه امن سامسونگ اقدام نکرده اید، دستگاه را خاموش نموده و آن را کنار بگذارید.

ریکاوری عکس گوشی سامسونگ

در این قسمت به آموزش نحوه ریکاوری گوشی سامسونگ می‌پردازیم. اولین قدم جهت ریکاوری عکس گوشی سامسونگ اطمینان حاصل نمودن از به روز بودن سیستم عامل دستگاه و نرم‌ افزارهای مربوطه می‌باشد. اکنون می‌توانید بدون نیاز به نصب برنامه‌ ریکاوری گوشی سامسونگ و تنها با کمک گالری و  Google photos نسبت به ریکاوری عکس سامسونگ و ریکاوری گالری گوشی سامسونگ اقدام فرمایید. تعمیرات نرم افزاری موبایل شامل چه خدماتی می‌شود؟

شایان ذکر است گالری تا 30 روز و Google photos تا 60 روز از اطلاعات پاک شده نگهداری می‌کند و پس از آن برای همیشه حذف خواهند شد. جهت ریکاوری گالری گوشی سامسونگ به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید:

 1. پس از ورود به گالری دستگاه بر روی منوی همبرگری (سه خط افقی) کلیک نمایید.
 2. بخش Recycle bin را باز کنید تا عکس‌ها و فیلم‌های پاک شده قابل مشاهده باشد.
 3. پس از انتخاب فایل‌هایی که قصد بازگردانی آنها را دارید، بر روی گزینه‌ی Restore کلیک نمایید. اکنون عملیات ریکاوری عکس سامسونگ با موفقیت انجام شده است.
 4. جهت ریکاوری عکس و فیلم گوشی سامسونگ از طریق Google photos می‌بایست به جای کلیک بر گزینه‌ی Recycle bin گزینه‌ی Library را انتخاب نموده و سپس بر روی گزینه‌ی Bin ضربه بزنید.
 5. مراحل بعدی کاملا مشابه روند بازیابی اطلاعات از طریق گالری گوشی سامسونگ می‌باشد.

لازم به ذکر است دانلود و نصب نرم‌ افزارهای Dr.fone، Fonepaw و Airmore و… از دیگر روش‌ها برای ریکاوری عکس گوشی سامسونگ در نظر گرفته می‌شود. دلایل و حل مشکل نصب نشدن برنامه در اندروید چیست؟

ریکاوری فیلم گوشی سامسونگ

روش ریکاوری فیلم گوشی سامسونگ کمی دشوارتر از روش بازیابی تصاویر می‌باشد و کوچک‌ترین اشتباه منجر به حذف شدن دائمی فیلم‌های مد نظر شما خواهد شد. بنابراین توصیه می‌شود جهت ریکاوری فیلم گوشی سامسونگ دستگاه خود را به مراکز معتبر و قابل اطمینان که به شکل تخصصی در این حیطه آموزش دیده‌ اند، بسپارید.

با این حال مهم‌ترین و کارآمدترین برنامه ریکاوری فیلم گوشی سامسونگ شامل موارد زیر می‌باشد:

 • نرم افزار Android Photo Recovery
Android Photo Recovery
 • نرم افزار Dumpster: Recover My Deleted Pictures and Video
Dumpster: Recover My Deleted Pictures and Video

شایان ذکر است امکان بازیابی عکس و فیلم گوشی سامسونگ بدون نیاز به روت بودن دستگاه و تنها از طریق دانلود و نصب نرم افزار Dumpster که از تمامی نسخه‌های MP3، MP4، PPT، DOC، AVI، MPG، JPG، RAR و… پشتیبانی می‌کند، امکان‌پذیر می‌باشد. چگونه گوشی را روت کنیم؟

ریکاوری مخاطبین گوشی سامسونگ

قدم اول جهت ریکاوری مخاطبین گوشی سامسونگ، استفاده نکردن از دستگاه و خاموش نمودن شبکه‌ی اینترنت جهت پیشگیری از آپدیت خودکار سیستم عامل می‌باشد. در ادامه‌ی مطلب به معرفی و بررسی سه روش برای بازیابی مخاطبین گوشی سامسونگ می‌پردازیم.

استفاده از نرم افزار Samsung Data Recovery

پس اجرای نرم افزار، گوشی سامسونگ خود را با کمک کابل USB به کامپیوتر مورد نظر متصل نمایید. در مرحله‌ی بعد اشکال زدایی USB را در گوشی سامسونگ خود فعال سازید. اکنون پس از اتمام اسکن اطلاعات پاک شده توسط نرم افزار Samsung Data Recovery، شما می‌توانید مخاطبین مورد نظر را انتخاب نموده و آنها را بازگردانید.

بازیابی مخاطبین پاک شده گوشی سامسونگ از طریق Cloud

شما عزیزان می‌توانید با تهیه‌ی نسخه‌ی Backup (پشتیبان) از مخاطبین ذخیره شده، هنگام پاک شدن آنها بدون نیاز به کامپیوتر و یا نرم افزار خاصی نسبت به بازگردانی اطلاعات اقدام فرمایید.

ریکاوری مخاطبین گوشی سامسونگ از طریق برنامه‌ها و نرم افزارهای مرتبط

استفاده از برنامه‌های کاملا رایگانی که در ادامه به معرفی و بررسی آنها می‌پردازیم، یکی دیگر از روش‌های بازیابی مخاطبین گوشی سامسونگ می‌باشد.

 • GT Recovery

برنامه‌ی GT Recovry امکان ریکاوری مخاطبین گوشی سامسونگ را بدون نیاز به روت شدن دستگاه فراهم می‌نماید. البته لازم به ذکر است امکان دسترسی به فایل‌های تصاویر، SMS، گزارش تماس، TXT و بازگردانی آنها علاوه بر بازیابی مخاطبین امکان‌پذیر است. 

GT Recovery
 • Deleted Contact Recovery

شما عزیزان می‌توانید از طریق حساب FaceBook خود وارد برنامه‌ی Deleted Contact Recovery شده تا برنامه مخاطبین حذف شده را از طریق FaceBook بازیابی نماید.

Deleted Contact Recovery
 • Super Backup & Restore

نرم افزار Super Backup & Restore از طریق نسخه‌ی پشتیبانی که در کارت SD دستگاه تهیه‌ کرده است، می‌تواند به راحتی مخاطبین حذف شده را بازگرداند. البته شایان ذکر است امکان ذخیره‌ی نسخه‌ی پشتیبان در حساب Gmail و Google Drive نیز امکان‌پذیر می‌باشد.

Super Backup & Restore

بهترین برنامه ریکاوری گوشی سامسونگ

شما عزیزان می‌توانید پس از انجام مراحل زیر از طریق بهترین برنامه ریکاوری گوشی سامسونگ، به آسانی نسبت به بازیابی اطلاعات حذف شده اقدام نمایید. این مراحل عبارت هستند از:

 1. دانلود و نصب نرم افزار و اتصال گوشی سامسونگ به کامپیوتر مورد نظر
 2. اسکن اطلاعات حذف شده
 3. بازگردانی فایل‌های انتخاب شده

دانلود نرم افزار بازیابی اطلاعات گوشی سامسونگ

اکنون در این بخش از مطلب استاده قصد داریم به معرفی و بررسی بهترین برنامه ریکاوری گوشی سامسونگ و ارائه‌ی لینک دانلود آنها بپردازیم.

نرم افزار Fonelab قابل استفاده برای PC و Mac

پس از اتصال گوشی سامسونگ به کامپیوتر مورد نظر، نرم افزار Fonelab امکان بازیابی تمامی اطلاعات حذف شده مانند: تصاویر، فیلم‌ها، پیام‌های واتساپ، Voice Recordها و… را فراهم می‌آورد. شایان ذکر است ریکاوری اطلاعات گوشی سامسونگ به علت طراحی کاربر پسندانه‌ی نرم افزار به راحتی انجام می‌پذیرد.

Fonelab

نرم افزار Dumpster

برنامه‌ی Dumpster با سرعت بالایی که دارد، امکان ریکاوری اطلاعات حذف شده‌ گوشی سامسونگ را بدون نیاز به روت شدن آن فراهم آورده است.

Dumpster

نرم افزار EaseUs Mobile Saver for Android

با استفاده از برنامه‌ی کاملا رایگان EaseUs Mobile Saver for Android می‌توانید به راحتی اطلاعات پیامک‌ها، مخاطبین، تصاویر، فیلم‌ها، موزیک و… را بازیابی نمایید.

 EaseUs Mobile Saver for Android

اسامی برخی دیگر از بهترین برنامه‌های ریکاوری عکس و فیلم گوشی سامسونگ به شرح زیر می‌باشد:

 • نرم افزار Disk Drill قابل استفاده برای PC و Mac
 • نرم افزار iMobile Phone Rescue قابل استفاده برای PC و Mac  
 • نرم افزار MiniTool Mobile Recovery for Android قابل استفاده برای ویندوز
 • نرم افزار FonePaw
 • نرم افزار Airmore
 • نرم افزار Tenoshare UltData

مطالب مرتبط برای شما...

 1. رضا گفت:

  سلام فیلم شخصی داشتم حذف شد و گوشیم بازگشت کارخانه زدم قبل اینکه گوشی رو بفروشم یکبار کامل ۱۲۸ گیک پر کردم خالی کردم ایا فیلم شخصی قابل بازیابی است

  • مدیر محتوا استاده گفت:

   درود بر شما کاربر گرامی استاده
   در حالت عادی و با استفاده از نرم افزارهای موجود قادر به بازیابی فیلم نمی‌باشید. می‌توانی از متخصصین این امر کمک بگیرید، احتمال دارد برخی از متخصصین این مشکل را رفع کنند.
   موفق باشید

 2. نادر گفت:

  🤡 به تمام معنا.من تا بخوام این ها را بخوانم پیر شدم.

 3. علی گفت:

  سلام من یه فیلم خانوادگی داشتم حذف شد بعد چند روز ۱۲۸ گیگ فیلم ۱۰ و ۱۵ و ۲۰ دقیقه ای از طبیعت گرفتم و گوشی رو بازگشت کارخانه زدم ایا فیلم خانوادگی برمیگرده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *