خبر خوشایندی که برای کاربران گوشی اندروید داریم این است که پس از حذف کردن اطلاعات، ریکاوری عکس و فیلم گوشی سامسونگ امکان پذیر است. تمامی داده‌های موجود در موبایل سامسونگ به صورت کامل حذف نمی‌‌گردند و تنها همانند اطلاعات از دست‌رفته شناخته می‌شوند. بنابراین ریکاوری حافظه داخلی گوشی سامسونگ تا زمانی که با اطلاعات جدید جایگزین نشده باشد، امکان‌پذیر می‌باشد.

ما در این مطلب از استاده قصد داریم به آموزش ریکاوری گوشی سامسونگ مدل‌های: S7، J7، A5 و… بپردازیم و در ادامه بهترین برنامه ریکاوری اطلاعات گوشی سامسونگ را معرفی نماییم. از شما عزیزان دعوت می‌شود تا در انتهای مطلب همراه ما باشید و از خدمات تعمیرات موبایل بهره‌مند شوید.

بازیابی اطلاعات گوشی سامسونگ

قدم اول برای ریکاوری حافظه داخلی گوشی سامسونگ اتصال دستگاه به کامپیوتری می‌باشد که به نرم‌افزار بازیابی اطلاعات مجهز باشد. قدم بعدی، انتخاب فایل مورد نظر است تا بتوانید آن را بازیابی نمایید.

توصیه می‌شود جهت پیشگیری از حذف شدن همیشگی داده‌ها، تا زمانی که نسبت به بازیابی اطلاعات پوشه امن سامسونگ اقدام نکرده‌اید، دستگاه را خاموش نموده و آن را کنار بگذارید.

ریکاوری عکس گوشی سامسونگ

در این قسمت به آموزش نحوه ریکاوری گوشی سامسونگ می‌پردازیم. اولین قدم جهت ریکاوری عکس گوشی سامسونگ، اطمینان حاصل نمودن از به روز بودن سیستم عامل دستگاه و نرم‌ افزارهای مربوطه می‌باشد. اکنون می‌توانید بدون نیاز به نصب برنامه‌ ریکاوری گوشی سامسونگ و تنها با کمک گالری و  Google photos نسبت به ریکاوری عکس سامسونگ و ریکاوری گالری گوشی سامسونگ اقدام فرمایید. (اما خدمات تعمیرات نرم‌افزاری موبایل شامل چه مواردی می‌شود؟)

شایان ذکر است گالری تا 30 روز و Google photos تا 60 روز از اطلاعات پاک‌شده نگهداری می‌کند و پس از آن اطلاعات برای همیشه حذف خواهند شد. جهت ریکاوری گالری گوشی سامسونگ به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید:

 • پس از ورود به گالری دستگاه بر روی منوی همبرگری (سه خط افقی) کلیک نمایید.
 • بخش Recycle bin را باز کنید تا عکس‌ها و فیلم‌های پاک‌شده قابل مشاهده باشد.
 • پس از انتخاب فایل‌هایی که قصد بازگردانی آنها را دارید، بر روی گزینه‌ی Restore کلیک نمایید. اکنون عملیات ریکاوری عکس سامسونگ با موفقیت انجام شده است.
ریکاوری عکس گوشی سامسونگ
 • جهت ریکاوری عکس و فیلم گوشی سامسونگ از طریق Google photos می‌بایست به جای کلیک بر گزینه‌ Recycle bin، گزینه‌ی Library را انتخاب نموده و سپس روی گزینه‌ Bin ضربه بزنید.
 • مراحل بعدی کاملا مشابه روند بازیابی اطلاعات از طریق گالری گوشی سامسونگ می‌باشد.

دانلود و نصب نرم‌ افزارهای Dr.fone ،Fonepaw و Airmore و… از دیگر روش‌های ریکاوری عکس گوشی سامسونگ می‌باشند.

ریکاوری فیلم گوشی سامسونگ

روش ریکاوری فیلم گوشی سامسونگ کمی دشوارتر از روش بازیابی تصاویر می‌باشد و کوچک‌ترین اشتباه منجر به حذف دائمی فیلم‌ها خواهد شد. بنابراین توصیه می‌شود جهت ریکاوری فیلم گوشی سامسونگ، دستگاه خود را به مراکز معتبر که به شکل تخصصی در این حیطه آموزش دیده‌‌اند، بسپارید.

به طور کلی چند روشی که برای ریکاوری فیلم گوشی سامسونگ وجود دارد، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • Recycle bin گالری
 • Cloud Storage
 • Google Drive
 • استفاده از برنامه ریکاوری فیلم گوشی سامسونگ
 • استفاده از کارت SD

ریکاوری مخاطبین گوشی سامسونگ

قدم اول جهت ریکاوری مخاطبین گوشی سامسونگ، خاموش نمودن اینترنت جهت پیشگیری از آپدیت خودکار سیستم عامل می‌باشد. سه روش عمده‌ای که برای بازیابی مخاطبین گوشی سامسونگ کاربرد دارند، عبارت هستند از:

نرم‌افزار Samsung Data Recovery

پس اجرای نرم افزار، گوشی سامسونگ خود را با کمک کابل USB به کامپیوتر مورد نظر متصل نمایید. در مرحله‌ی بعد اطلاعات پاک‌شده توسط  نرم‌افزار Samsung Data Recovery اسکن می‌شوند و سپس شما می‌توانید مخاطبین مورد نظر را انتخاب نموده و آنها را بازگردانید.

Cloud Storage

با تهیه‌ی نسخه‌ی Backup از مخاطبین در فضای Cloud، شما می‌توانید هنگام پاک شدن اطلاعات بدون نیاز به کامپیوتر و یا نرم‌افزار خاصی، نسبت به بازگردانی اطلاعات اقدام فرمایید.

ریکاوری مخاطبین گوشی سامسونگ

نرم‌افزارهای مرتبط دیگر

استفاده از برنامه‌های کاملا رایگانی که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم، یکی دیگر از روش‌های بازیابی مخاطبین گوشی سامسونگ می‌باشند.

GT Recovery

نرم‌افزار GT Recovry امکان ریکاوری مخاطبین گوشی سامسونگ را بدون نیاز به روت شدن دستگاه فراهم می‌نماید. همچنین دسترسی به فایل‌های تصاویر، SMS، گزارش تماس، TXT و بازگردانی آنها نیز از طریق این نرم‌افزار امکان‌پذیر است. 

Super Backup & Restore

نرم افزار Super Backup & Restore از طریق نسخه‌ی پشتیبانی که در کارت SD دستگاه تهیه‌ کرده است، می‌تواند به راحتی مخاطبین حذف شده را بازگرداند. شایان ذکر است امکان ذخیره‌ی نسخه‌ی پشتیبان در حساب Gmail و Google Drive نیز میسر می‌باشد.

بهترین برنامه ریکاوری گوشی سامسونگ

شما می‌توانید پس از دانلود و نصب برنامه ریکاوری گوشی سامسونگ و انجام مراحل زیر، به آسانی نسبت به بازیابی اطلاعات حذف‌شده اقدام نمایید. این مراحل عبارت هستند از:

 1. دانلود و نصب نرم افزار مورد نظر و اتصال گوشی سامسونگ به کامپیوتر
 2. اسکن اطلاعات حذف‌شده
 3. بازگردانی فایل‌های انتخاب‌شده

دانلود نرم افزار بازیابی اطلاعات گوشی سامسونگ

اکنون در این بخش از صفجه استاده قصد داریم به معرفی و بررسی بهترین برنامه ریکاوری گوشی سامسونگ و ارائه‌ لینک دانلود آنها بپردازیم.

نرم افزار Dumpster

برنامه‌ی Dumpster با سرعت بالایی که دارد، امکان ریکاوری اطلاعات حذف شده‌ گوشی سامسونگ را بدون نیاز به روت شدن آن فراهم آورده است. (اما روش روت کردن گوشی چگونه است؟)

نرم افزار Fonelab قابل استفاده برای PC و Mac

نرم افزار Fonelab امکان بازیابی تمامی اطلاعات حذف شده مانند: تصاویر، فیلم‌ها، پیام‌های واتساپ، Voice Recordها و… را فراهم می‌آورد. ریکاوری اطلاعات گوشی سامسونگ به علت طراحی کاربر پسندانه‌ این نرم افزار به راحتی انجام می‌پذیرد.

نرم افزار EaseUs Mobile Saver for Android

با استفاده از برنامه‌ کاملا رایگان EaseUs Mobile Saver for Android می‌توانید به راحتی اطلاعات پیامک‌ها، مخاطبین، تصاویر، فیلم‌ها، موزیک و… را بازیابی نمایید.

طبقه بندی شده در