ریست کردن تلویزیون سامسونگ (بازگشت به تنظیمات کارخانه)

ریست کردن تلویزیون سامسونگ

همانطور که می‌دانید، یکی از برندهای معتبر و محبوب در حیطه تولید تلویزیون‌ در جهان، شرکت سامسونگ است. این شرکت توانسته با تولید با کیفیت، همواره رضایت مشتریان خود را به دست آورد. در برخی از مواقع، تلویزیون‌های سامسونگ همانند تلویزیون برندهای دیگر دچار اشکالات و ایراداتی می‌شوند که نیاز به ریست کردن تلویزیون سامسونگ الزام پیدا می‌کند.

اشکالات پیش آمده در اکثر موارد با بازگشت به تنظیمات کارخانه قابل برطرف شدن هستند. از همین رو، تنها با ریست کردن می‌توانید از تلویزیون خود، همانند روز اول استفاده کنید. در این راستا، در این مطلب از “استاده” قصد داریم به طور کامل به موضوع ریست کردن تلویزیون سامسونگ و ریست کنترل تلویزیون سامسونگ بپردازیم. با ما همراه باشید تا از خدمات تعمیر تلویزیون بهره ببرید.

آموزش ریست تلویزیون سامسونگ

در مورد ریست کردن تلویزیون سامسونگ می‌توانیم بگوییم که بازگشت به تنظیمات کارخانه در تلویزیون‌های این برند به دو نوع مختلف تقسیم می‌شود که در ادامه به توضیح آنها می‌پردازیم.

ریست کردن صدا و تصویر به‌ صورت مجزا

هنگامی که صدا و تصویر تلویزیون به‌ صورت مجزا با مشکلات مختلفی روبه‌رو می‌شود، می‌توان به منوی تلویزیون رفته و هر یک از گزینه‌های مربوط به صدا یا تصویر را برگزینیم. بدین ترتیب با انتخاب گزینه‌ای که مربوط به بازگشت به تنظیمات کارخانه است، می‌توانیم چنین عملی را انجام دهیم. اصلی‌ترین و مهم‌ترین علت قطع شدن صدای تلویزیون سامسونگ چیست؟

به طور مثال برای ریست کردن صدا در تلویزیون های سامسونگ باید مراحل زیر را بگذرانید:

 1. گزینه تنظیمات را وارد کنید
 2. در میان گزینه‌های مطرح شده، گزینه sound را برگزینید.
 3. سپس expert settings را انتخاب کرده و در نهایت تنظیم مجدد صدا را انجام دهید.

ریست کلی تلویزیون سامسونگ

همان گونه که از نام آن پیداست، در این شرایط تمامی تنظیمات تلویزیون به ریست کردن نیاز پیدا می‌کند. این نوع از بازگشت به تنظیمات کارخانه از طریق دو روش مختلف انجام می‌شود. در ادامه به توضیح اختصاصی این روش‌ها می‌پردازیم. علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ چیست؟

ریست کردن کنترل تلویزیون سامسونگ

بازگشت به تنظیمات کارخانه تلویزیون و درواقع ریست کردن کنترل تلویزیون سامسونگ به دو روش زیر انجام می‌شود.

مراحل روش اول:

 1. ابتدا به سراغ گزینه menu بروید.
 2. گزینه support را انتخاب کنید.
 3. سپس گزینه self diagnosis را برگزینید.
 4. گزینه reset  را انتخاب کنید.
 5. در نهایت پین یا همان رمزی که برای تلویزیون خود قرار داده‌اید را وارد نمایید. اگر که پین را تغییر نداده‌اید با وارد کردن 0000 می‌توانید از آن استفاده نمایید.

 بدین ترتیب تلویزیون سامسونگ به تنظیمات کارخانه بازمی‌گردد. روش گفته شده بسیار آسان است و در اکثر مواقع با استفاده از آن، نتیجه‌ی لازم به عمل می‌آید. روش دیگری نیز برای بازگشت به تنظیمات کارخانه وجود دارد که با استفاده از کنترل تلویزیون انجام می‌شود.

در روش دیگر می‌توانیم با استفاده از کدهای خاصی ریست تلویزیون را انجام دهیم. در این روش که نام دیگر آن ریست کردن از طریق منوی مخفی است، باید دکمه‌های مشخصی از کنترل تلویزیون را وارد نماییم.

آموزش تنظیم خودکار کانال تلویزیون سامسونگ را در این صفحه مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که کدها را به‌ اشتباه وارد نکنید. در صورت استفاده از کدهای اشتباه ممکن است اشکالات دیگری برای تلویزیون به وجود بیاید. در نتیجه، در هنگام استفاده از این روش سعی کنید دقت و توجه لازم را داشته باشید. با استفاده از این روش، تمامی تنظیمات تلویزیون ریست خواهد شد.

مراحل روش دوم:

 1. در ابتدا دکمه‌هایی را که در ادامه ذکر شده‌اند، به ترتیب و بدون مکث وارد کنید:
 2. Info+menu+mute+power on
 3. پس از وارد کردن دکمه‌های فوق، جدولی در تلویزیون نشان داده می‌شود. گزینه option را انتخاب کنید.
 4. در نهایت گزینه reset را انتخاب کنید. تلویزیون چند ثانیه‌ای خاموش شده و سپس روشن می‌شود. بدین ترتیب فرآیند ریست کردن را به‌ درستی انجام داده‌اید.
ریست کردن کنترل تلویزیون سامسونگ

ریست کردن کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ

کنترل‌های تلویزیون هوشمند سامسونگ به دلیل دارا بودن قابلیت‌ها و آپشن‌های بیشتر به کنترل‌های جادویی معروف هستند. در صورت به پایان رسیدن باتری این نوع از کنترل‌ها، شاهد اختلال عملکرد آنها هستیم. بدین ترتیب در این مواقع باید برای ریست کردن کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام کنیم.

برای ریست کردن کنترل‌های تلویزیون کافی است دکمه back+home را هم‌زمان فشار دهید. پس از آن باید دکمه ok را نگه دارید تا کنترل ریست شود. در صورتی که مشکلات کنترل از طریق بازگشت به تنظیمات کارخانه درست نشد، بهتر است با مراکز معتبر تعمیرات سامسونگ تماس بگیرید.

نتیجه‌ گیری

برخی از مواقع می‌توانیم با استفاده از ریست کردن تلویزیون سامسونگ مشکلات به وجود آمده برای تلویزیون را برطرف کنیم. در اینگونه موارد هم می‌توان بازگشت به تنظیمات کارخانه تلویزیون‌های سامسونگ را به‌ صورت کلی انجام داد و هم می‌توان بخش‌هایی مانند صدا و تصویر را ریست کرد. بدین ترتیب می‌توانیم از تلویزیون خود به‌ مانند سابق استفاده کنیم. توصیه می‌گردد جهت بهره‌مندی از خدمات ریست کردن تلویزیون سامسونگ با کارشناسان ما در “استاده” در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *