علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ

خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ

تلویزیون جزو لوازم بسیار پرکاربرد در منزل محسوب می‌شود. امکان دارد وقتی که از آن استفاده می‌کنید، با مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ روبه‌رو شوید. در این حالت باید با حفظ آرامش خود نسبت به چک کردن تلویزیون سامسونگ و تعمیر تلویزیون خود اقدام کنید. خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ علت‌های گوناگونی دارد که در ایم صفحه از “استاده مگ” به مهم‌ترین آن‌ها خواهیم پرداخت.

شکستگی پنل و ضربه خوردگی صفحه تلویزیون از طرف کارشناسان زیر قابل تعمیر یا تعویض نیست.

علت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ

نوسان برق

نوسان برق بر روی تلویزیون سامسونگ تاثیر منفی می‌گذارد. پیشنهاد می‌شود هنگامی که برق دچار نوسان شده است، از محافظ برق استفاده کنید. در صورتی که هنگام بروز نوسان محافظ برق به تلویزیون سامسونگ وصل باشد، اما باز هم با مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ‎‌روبرو شدید، سلامت محافظ تلویزیون خود را بررسی کنید.

اگر بعد از متصل کردن تلویزیون سامسونگ به پریز اصلی برق این ایراد برطرف شد، لازم است محافظ تلویزیون را تعمیر کنید. در ادامه درمورد تاثیر جداگانه نوسان برق بر روی هر قطعه مهم از تلویزیون سامسونگ توضیح داده خواهد شد.

بررسی محافظ برق از مهم‌ترین اقدامات اولیه برای عیب‌یابی تلویزیون سامسونگ می‌باشد. اگر پس از وصل کردن تلویزیون سامسونگ به پریز اصلی مربوط به اتصال برق تلویزیون مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ رفع شد، نسبت به تعمیر و یا تعویض محافظ برق اقدامات لازم را انجام دهید.

وجود مشکل در برد پاور یا برد تغذیه تلویزیون سامسونگ

برد پاور از مهم‌ترین قطعه‌های کاربردی تلویزیون سامسونگ محسوب می‌شود این قطعه انرژی موردنیاز قطعه‌های تلویزیون از جمله مین برد را تامین می‌کند. در نتیجه، ایجاد هرگونه مشکل و خرابی در این قطعه از تلویزیون باعث به بار آمدن مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ خواهد شد. در ادامه درباره علت بروز این مشکل و همچنین راهکار برطرف کردن آن توضیح داده خواهد شد.

وجود مشکل در برد پاور تلویزیون سامسونگ

علت

نوسانات برق: از آنجایی که برد پاور ولتاژ مورد نیاز قطعه‌های داخلی را به آن‌ها می‌رساند، قطع و وصل شدن برق و نوسان آن از دلایل اصلی خراب شدن برد پاور محسوب می‌شود. زمانی که برق قطع و وصل می‌شود، پس از اتصال دوباره برق، ولتاژ زیادی به تلویزیون و قطعات آن وارد خواهد شد که در این حالت با خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ مواجه می‌شوید.

فرسوده شدن قطعات تلویزیون سامسونگ: به دلیل اینکه برد پاور به قطعات زیادی متصل است، کهنه شدن این قطعه از تلویزیون و یا خرابی آن در ایجاد مشکل برای برد پاور نیز تاثیرگذار خواهد بود.

راهکار

 • خاموش کردن تلویزیون سامسونگ در هنگام قطع و وصل شدن برق یا نوسان داشتن آن
 • تعویض قطعات فرسوده
 • تعویض برد پاور در صورت زیاد بودن تعداد قطعات فرسوده و معیوب متصل به آن

وجود مشکل در مین برد تلویزیون سامسونگ

این قطعه از قطعات مهم و تاثیرگذار تلویزیون سامسونگ به‌شمار می‌آید. مین برد تلویزیون مدیریت سایر قطعه‌های تلویزیون را بر عهده دارد و دستورات اجرایی تلویزیون را به سایر قطعات ارسال می‌کند. اگر این قطعه دچار خرابی شود و یا با مشکل عدم کارکرد صحیح و مناسب رو‌به‌رو شود، خرابی‌اش را با خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ بروز می‌دهد. در این صورت باید علت خرابی این قطعه را جستجو کرده و نسبت به رفع این مشکل اقدام کنید.

نشانه

 • خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ و چشمک زدن چراغ تلویزیون ضمن روشن نشدن آن (علت چشمک زدن و روشن نشدن تلویزیون سامسونگ چیست؟)
 • خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ و روشن نشدن مجدد آن
 • قرمز شدن صفحه نمایش ال سی دی یا ال ای دی تلویزیون
 • روشن شدن تلویزیون و عدم خاموش شدن دوباره آن

علت

نوسانات جریان برق

تلویزیون سامسونگ با ولتاژ کم کار می‌کند و اگر برق دارای نوسان باشد، مقدار بسیار زیادی ولتاژ یا انرژی و به صورت ناگهانی وارد تلویزیون می‌شود که در این حالت مین برد آسیب خواهد دید.

غیر اصل بودن کابل‌های اتصالی به مین برد

همواره استفاده کردن از کابل‌های غیر اصل و تقلبی عواقبی خواهد داشت که یکی از آن‌ها خرابی مین برد است. کابل‌ها به مین برد متصل هستند؛ پس هرگونه خرابی به وجود آمده برای این قطعات منجر به ایجاد مشکل در مین برد خواهد شد.

دلیل سیاه شدن صفحه تلویزیون سامسونگ را اینجا بخوانید.

فرسودگی قطعات تلویزیون سامسونگ

هرگونه فرسودگی و خرابی قطعه‌های داخلی تلویزیون سامسونگ به طور مستقیم بر کارکرد مین برد تلویزیون تاثیر منفی خواهد گذاشت. از جمله عواملی که فرسودگی قطعات را در مدت زمان کوتاه‌تر به همراه خواهد داشت، گرما و حرارت است.

وب‌ سایت و فلش ویروسی

اگر از طریق تلویزیون سامسونگ خود وارد وب سایتی که ویروسی باشد، شوید و در نتیجه آن تلویزیون سامسونگ ویروسی شود و یا اینکه فلشی را به تلویزیون متصل کنید که ویروسی شده باشد، با اختلال در عملکرد تلویزیون مواجه خواهید شد. یکی از عواقب ویروسی شدن تلویزیون، خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ در نتیجه خراب شدن و یا آسیب رسیدن به مین برد است.

ویروسی شدن تلویزیون سامسونگ

راهکار

 • استفاده از محافظ برق
 • استفاده از کابل‌های اصل
 • استفاده نکردن طولانی مدت از تلویزیون سامسونگ
 • خاموش کردن تلویزیون سامسونگ به مدت 20 دقیقه پس از سه ساعت استفاده
 • تعمیر قطعات فرسوده در صورت کم بودن تعداد آنها
 • تعویض کلی مین برد در صورت زیاد بودن میزان قطعه‌های فرسوده متصل به آن
 • بررسی ویروسی بودن یا نبودن فلش مورد استفاده قبل از اتصال به تلویزیون سامسونگ

دلیل پرش تصویر تلویزیون ال جی و سامسونگ و سونی به همراه راهکار مطالعه کنید.

وجود مشکل در دستگاه‌های متصل به تلویزیون سامسونگ

ممکن است از تلویزیون سامسونگ به عنوان مانیتور و یا برای وصل کردن تلفن همراه یا سایر وسایل الکترونیک خود به آن استفاده کنید. اگر وسیله متصل شده به تلویزیون دچار مشکل یا خرابی باشد، ممکن است به تلویزیون نیز آسیب برساند. به طور مثال امکان دارد مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ یکی از خرابی‌های به وجود آمده باشد. بهتر است در صورت بروز چنین مشکل، فورا وسیله و دستگاه متصل شده را از تلویزیون سامسونگ جدا کنید.

تایمر خواب یا حالت ذخیره برق

ممکن است تایمر خواب یا حالت ذخیره برق را فعال کرده باشید و تنظیمات آن را از یاد برده یا فراموش کرده باشید. اگر در یک زمان خاص تلویزیون خاموش و روشن شود، می‌توانید با بررسی مجدد و دقت کردن به این تنظیمات این موضوع را بررسی کنید. اگر اتفاقی این گزینه برای شما فعال شده باشد، با رفتن به قسمت تنظیمات می‌توانید این گزینه‌ها را غیرفعال و تلویزیون خود را تنظیم کنید.

سخن نهایی

به طور کلی اگر با مشکل خاموش شدن ناگهانی تلویزیون سامسونگ مواجه شدید بهتر است حتما با کمک تعمیرکار مجرب تلویزیون سامسونگ نسبت به عیب‌یابی و رفع مشکل تلویزیون خود اقدامات لازم را انجام دهید تا از به وجود آمدن مشکلات جدی‌تر برای تلویزیون پیشگیری کرده باشید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *