متخصصین تعمیرات مبل در استاده

امروزه تقریبا در هر خانه‌ای مبلمان با مدل‌های گوناگون دیده می‌شود. به دلیل استفاده مکرر و روزانه از این وسیله، به طور حتم بعد از مدتی نیاز به تعمیرات خواهد داشت. رویه کوبی مبل یکی از سخت‌ترین فرآیندهای مبلسازی و تعمیرات مبل می‌باشد.

ممکن است افراد به دلیل هزینه بالا و یا این که چون مبلمانشان خیلی آسیب جدی ندیده است مایل به تعویض زود به زود نباشند. اما در عین حال  تمایل داشته باشند که تغییری در دکوراسیون انجام دهند. افراد به وسیله رویه کوبی می‌توانند به مبل خود ظاهری جدید بدهند و آن را از حالت کهنه و قدیمی در بیاورند.

قیمت رویه کوبی مبل

خدمتحدود قیمت به تومان
مبل استیل 7 نفرهاز 3.000.000 تا 5.000.000
مبل استیل 9 نفرهاز 3.800.000 تا 6.000.000
مبل راحتی 7 نفرهاز 4.000.000 تا 7.000.000
مبل راحتی 9 نفرهاز 6.000.000 تا 8.000.000
مبل کلاسیکاز 4.000.000 تا 7.000.000
مبل سلطنتی 7 نفرهاز 4.000.000 تا 7.000.000
مبل سلطنتی 9 نفرهاز 5.000.000 تا 7.000.000

همان‌طور که قبلا اشاره کردیم رویه کوبی مبل مراحل مختلفی دارد. می‌توان گفت با توجه به این مرحله‌ها و ابزاری که استفاده می‌شود باید هزینه رویه کوبی را برآورد کرد. همچنین بسته به مدل مبل و نوع پارچه‌ای که برای روکش استفاده می‌شود قیمت نهایی متغیر خواهد بود. بنابراین برای تعیین هزینه رویه کوبی ابتدا لازم است تعمیرکار مبل میزان تعمیراتی که مورد نیاز است را تعیین کرده و سپس قیمت نهایی را اعلام نماید.

جهت مشاهده کاتالوگ پارچه مبلی و انتخاب طرح مورد نظر خود روی آن کلیک کنید.

مواردی که در ادامه به آن اشاره می‌کنیم مهم‌ترین عوامل در تعیین هزینه رویه کوبی مبل می‌باشد:

 • ­ فوم‌ها و فنرهای مبل نیاز به تعویض دارند یا خیر.
 • تعداد مبل‌هایی که رویه کوب می‌شوند.
 • نوع مبلی که برای تعمیرات انتخاب می‌شود. به طور مثال: مبل چرم ,استیل و یا راحتی
 • هزینه پارچه رومبلی که برای روکش مناسب است.
 • میزان مهارت رویه کوب و مقدار سختی که مبل دارد.

جهت اقدام برای خدمات زیر روی آنها کلیک کنید:

دستمزد رویه کوبی یکی از پر هزینه‌ترین فعالیت‌ها هنگام تعمیر مبل‌ها است. که بستگی به 2 مورد دارد.

 1. نوع و متراژ پارچه‌ای که برای رویه کوبی مبل استفاده می شود
  این هزینه برای یک دست مبل 7 نفره است که باز هم به استیل یا راحتی بودن آن بستگی دارد. یا یک مبل 7 نفره را در نظر بگیرید که در پشت مبل هم از پارچه استفاده شده. کاملا منطقی است که هزینه دستمزد رویه کوبی یک مبل که در پشت آن پارچه استفاده نمی‌شود از مبلی که در پشت آن پارچه استفاده شده است، بیشتر شود.
 2. حرفه‌ای بودن تعمیرکاری که رویه کوبی را انجام می‌دهد.

جدیدترین رنگ چوب مبل برای مبل استیل، شامپاینی، بژ و … را در این صفحه مشاهدکنید.

موارد زیر هزینه هایی هستند که پس از تماس با تعمیرکار مبل مشخص خواهند شد.

 • هزینه خرید پارچه برای رویه کوبی مبل که به خود شما بستگی دارد
  شما مسئول خرید پارچه مبلی هستید. ولی حتما از تعمیرکار خود در این رابطه مشاوره‌های لازم را بگیرید. این مورد مهم باعث می‌شود که شاید هزینه‌های شما کمتر شود و از پارچه یا چرم خوبی برای مبل خود استفاده کنید. برخی از تعمیرکاران مبل با تجربه خوبی که در این زمینه دارند، خرید پارچه مبل شما را خودشان انجام می‌دهند که در این صورت کافی است تنها رنگ پارچه و طرح دلخواه خود را لحاظ کنید.
 • هزینه ایاب و ذهاب نسبت به توافق شما با تعمیرکار مبل صورت می‌گیرد؛ در بعضی از مواقع تعمیرکار هزینه ایاب و ذهاب را بر عهده خواهد گرفت.
 • رنگ آمیزی بدنه مبل (در صورت نیاز)
 • شخص یا شرکت تعمیر کننده
  نسبت به حرفه‌ای بودن تعمیرکار مبل هزینه خدمات آنها با سایر تعمیرکارهای دیگر متفاوت می‌باشد. می‌توان به برش پارچه اشار کرد که هر چقدر برش پارچه مبل شما به خوبی انجام شود، رویه کوبی مبل شما بهتر انجام خواهد شد. پس توجه داشته باشید که اختلاف قیمت تعمیرات کارها با یکدیگر نسبت به این موارد متفاوت می‌باشد.
 • در صورت نیاز مبل شما به رنگ کاری مبل یا هر موارد دیگری که نیاز به نجاری داشته باشد، هزینه آن به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد.

در نظر داشته باشید که در زمان استفاده از پارچه های گران قیمت برای رویه کوبی مبل، بهتر است تعمیرکار مبل حرفه‌ای این کار را انجام دهد. که در پایین به شما برای تشخیص دادن یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک خواهیم کرد.

نمونه کار رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل از مهمترین قسمت‌ها در زمان تعمیرات مبل‌ها است. این کار آنقدر حساس است که در این قسمت می‌توان مشاهده کرد که اگر بهترین رویه کوبی برای شما انجام شود، شما صاحب مبل‌هایی جدید شده‌اید که کیفیت و ماندگاری آن از مبل‌های نو بسیار بالاتر است.

رویه کوبی مبل‌های استیل و راحتی تفاوت‌های چندانی در زمان تعمیرات دارند. تعمیرکاران حرفه‌ای مبل که آنها را با نام رویه کوب بیشتر می‌شناسیم، تجربه بسیار زیادی باید در زمینه رویه کوبی داشته باشند تا بتوانند رویه کوبی مبل‌های استیل یا راحتی را به بهترین شکل کار کنند.

رویه کوبی مبل چیست؟

رویه کوبی در واقع فرآیند نوسازی مبلمان است. یکی از شاخه‌های صنعت بزرگ مبلمان سازی به شمار می‌رود. از این روش می‌توان برای استفاده مجدد از مبلمان و یا صندلی‌هایی که دیگر قابل استفاده نیستند و در گوشه‌ای رها شده‌اند بهره برد. در روند رویه کوبی‌ها به جز اسکلت، هر آن چه در بدنه قرار دارد از جمله: کلاف فنر پنبه پارچه‌های مبل اسفنج و فوم‌ها تعویض و یا پر می‌شود و به مبل‌ها ظاهری زیباتر و جدیدتر می‌دهند و تقریبا مبل و یا صندلی به شکل ابتدایی خود بر می‌گردد. بیشترین تغییرات و کاری که در رویه کوبی مبل انجام می‌پذیرد تغییر در کلاف مبلمان است. کسی که این مراحل و کارها را انجام می‌دهد به رویه کوب معروف است.

رویه کوبی مبل ارزان

رویه کوبی مبل‌ها کار بسیار سختی است که استادکاران باتجربه به عنوان رویه کوب فقط می‌توانند این کار را به درستی انجام دهند. تبلیغات مثل رویه کوبی مبل ارزان یا تعویض رویه مبل ارزان شمارا گمراه نکند. اگر رویه کوبی مبل‌های شما به درستی انجام نشود، بعد از چند روز موارد زیر را مشاهده خواهید کرد.

 • باز شدن یا در رفتن منگنه‌ها
 • بازشدن و یا در رفتن لمسه‌های مبل
 • چروک خوردن و یا کش آمدن پارچه مبل

رویه کوبی ارزان فقط یک تبلیغ است برای دور ریخته شدن پول شما. هیچ رویه کوب ماهری با هزینه کم اقدام به تعمیرات مبل نمی‌کند.

انواع روش رویه کوبی

در صنعت مبلسازی رویه کوبی مبل‌ها به دو شکل انجام می شود:

 1. رویه کوبی مبل تعمیری: این روش در مبل‌های فرسوده و قدیمی که در مواردی استفاده هم نمی‌شوند صورت می‌گیرد. پس از شکافتن پارچه تمام محتویات آسیب دیده و کهنه را خارج می‌کنند. و از کلاف و اسفنج یا فوم‌های جدید برای شروع رویه کوبی استفاده می‌شود. در مواردی نیز لازم است قبل از آغاز رویه کوبی اسکلت مبل‌ها تعمیر و یا رنگ شود. در آخر نیاز به انتخاب پارچه روکش مبلمان است که بسته به نوع بدنه و جنس کلاف‌های داخلی انتخاب می‌شوند.
 2. دومین روش رویه کوبی در ساخت مبلمان جدید می‌باشد که این قسمت جزو آخرین مرحله در ساخت مبلمان است. در این مورد مبل قدیمی و فرسوده وجود ندارد و نیازی به شکافتن پارچه مبل و خارج کردن الیاف کهنه نداریم. بلکه اسکلت تازه ساخته شده‌ای داریم که باید به وسیله کلاف خام رویه کوبی در آن را آغاز کنیم.

مراحل رویه کوبی مبل‌ها

رویه کوبی مبل مراحل گوناگون و زیادی دارد. ممکن است همه مبل‌ها و صندلی‌ها نیاز به انجام تمام مراحل نداشته باشند. زیرا بسته به نوع اسکلت و مدلی که مبل شما دارد لازم نباشد که بعضی از مراحل در زمان رویه کوبی انجام شود. در کل مراحل این کار دارای چند بخش است که تقریبا در بیشتر مدل‌ها یکی بوده و در اینجا به آن‌ها اشاره می کنیم:

 • پر کردن کلاف مبلمان
 • تعویض فوم‌ها و در بعضی موارد اسفنج‌ها
 • تعویض کردن فنرهای داخلی مبل
 • انتخاب پارچه رو مبلی برای عوض کردن روکش

ابزار لازم جهت رویه کوبی

برای شروع رویه کوبی نیاز به یک سری لوازم و ابزار مخصوص می‌باشد که در ادامه به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

 • آماده کردن یک لیسه نجاری برای شروع کار لازم است.
 • داشتن چکش و انواع مختلف پیچ گوشتی در سایزهای متفاوت
 • اره آهن بر که به دلیل تیغه نازک برای برش‌های دقیق و ظریف بر روی چوب استفاده می‌شود.
 • دستگاه دریل
 • یک ست کامل از کاتر و تیغ‌ها
 • مغار و رنده که برای کنده کاری و زدن طرح های رو اسکلت مبل انجام می‌شود.
 • در اخر چسب مخصوص و قوی برای پارچه و چوب

جدیدترین مدل رویه کوبی مبل در سال 2022

جدیدترین مدل رویه کوبی مبل که در سال 2022 در واقع استفاده از لمسه کاری می‌باشد که این روزها طرفدار بسیار پیدا کرده است که می‌توانید نمونه عکس‌های آن را مشاهده نمایید.

همچنین به استفاده از پارچه مبلی مربوط می‌شود. استفاده از رنگ‌های قوی پر انرژی و مثبت! بر خلاف سال‌های قبل که رنگ‌های بسیار ملایم و نود طرف دار پیدا کرده بودند امسال طراحی مبل‌ها با رنگ آمیزی پر رنگ بسیار دیده می‌شود. همینطور ترکیب رنگ‌هایی در طبیعت وجود دارد نیز مورد توجه بسیاری از طراحان بوده است. مورد دیگری که جزو ترندهای سال جدید قرار گرفته استفاده از اشکال و خطوط منحنی در طراحی مبل‌ها می‌باشد.

در این صفحه توضیحات جامعی در مورد روند رویه کوبی مبل ارائه شد. دو ویژگی‌ مهم یک مرکز معتبر تعمیرات مبلمان، داشتن سابقه کاری طولانی مدت و نمونه کارهای حرفه‌ای است. برای نتیجه گیری بهتر است مبلمان خود را به یک مرکز تعمیر بسپارید که از متریال و مواد با کیفیت و درجه یک در رویه کوبی استفاده کند و اصلا در این باره خساست به خرج ندهید. زیرا در صورت استفاده از مواد نامرغوب مبل‌های شما در طول زمان کمی مجددا نیاز به تعمیر خواهد داشت و یا بعد از رویه کوبی ظاهر خوبی به دست نمی‌آورد.

طبقه بندی شده در

با برچسب در