تعمیر اسپیکر در محل ( بلوتوثی، خانگی، کامپیوتر)

دفتر شمال تهران

تعمیر اسپیکر

اسپیکرها در دو نوع می‌باشند که شامل اکتیو و پسیو می‌باشند. اسپیکرهای اکتیو، اسپیکرهایی هستند که سیستم کنترل صوتی الکترونیکی مانند سیستم اکولایزر و ولوم صدا دارند. در حالی که اسپیکر پسیو به اسپیکرهایی گفته می‌شود که از دستگاه‌های دیگر مانند آمپلی فایر، صدا را دریافت کرده و آن را پخش می‌کند. در واقع این نوع اسپیکرها نوعی از بلندگو هستند که وسیله‌ای برای کنترل صدا ندارند. بنابراین تعمیر اسپیکر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اسپیکرها به علت ساختاری که دارند دچار خرابی‌های گوناگونی می‌شوند که در این صورت، باید به تعمیر آنها بپردازید. تعمیر اسپیکر، کار بسیار تخصصی و پیچیده‌ای است که باید توسط تعمیرکاران حرفه‌ای و با تجربه انجام گیرد. حال در ادامه این مطلب از “استاده” به معرفی تعمیرکار جهت تعمیر اسپیکر در محل از جمله انواع بلوتوثی، خانگی و کامپیوتر خواهیم پرداخت.

تعمیر اسپیکر بلوتوثی در محل  

اسپیکرهای بلوتوثی، اسپیکرهایی هستند که با استفاده از آنها می‌توانید در هر مکانی که قرار دارید بدون نیاز به برق شهری، موسیقی گوش دهید.

این نوع اسپیکرها انواع مختلفی دارند و به دلایل متفاوتی نیز دچار خرابی‌های گوناگونی می‌شوند؛ اما از آن جایی که معمولا ساختار دورنی آنها مشابه یکدیگر است، به خوبی تعمیر خواهند شد. در واقع زمانی که این نوع اسپیکرها دچار خرابی می‌شوند، شما می‌توانید با مرکز تعمیرات اسپیکر، تماس گرفته و به تعمیر دستگاه خود بپردازید. زمانی که فرد متخصص به محل مورد نظر مراجعه می‌کند، با بررسی‌های لازم به تعمیر اسپیکر می‌پردازد.

خدمات تعمیر اسپیکر بلوتوثی

تعمیرات اسپیکر بلوتوثی، با توجه به نوع خرابی شامل تعمیرات مختلفی است که برخی از مهم‌ترین آنها به صورت زیر می‌باشند:

 • تعمیرات اسپیکرهای بلوتوثی آبخورده
 • تعمیر برد اسپیکر
 • خدمات تعمیر یا در صورت لزوم تعویض پورت‌های ورودی و خروجی اسپیکرهای بلوتوثی
 • تعمیر یا در صورت لزوم تعویض سوکت شارژ  اسپیکرهای بلوتوثی
 • تعمیرات و برطرف کردن مشکل کم شدن صدای اسپیکر

تعمیر اسپیکر خانگی در محل

اسپیکرهای خانگی نوع دیگری از اسپیکرها می‌باشند که استفاده از آنها باعث می‌شود لذت تماشای فیلم و گوش دادن موسیقی چند برابر شود. اسپیکرهای خانگی انواع مختلفی دارند که از جمله آنها می‌توان به ایستاده، بی‌سیم، قابل حمل و… اشاره کرد که در برندهای مختلفی نیز ساخته می‌شوند.

اسپیکر وسیله‌ای بسیار کاربردی و در عین حال ظریف است که پس از خرید، باید با دقت و به صورت صحیح از آن مراقبت کنید تا دچار خرابی نشود. البته در صورت خرابی نیز نباید نگران تعمیرات آن باشید؛ چون در این مواقع، می‌توانید با مرکز نمایندگی تعمیرات اسپیکر تماس گرفته و به تعمیرات دستگاه خود بپردازید.

تعمیر اسپیکر خانگی در محل

اسپیکر خانگی نیز ممکن است دچار خرابی‌های متفاوتی شود که برخی از آنها به صورت زیر هستند:

پخش نشدن هیچ گونه صدا از اسپیکر خانگی

در بعضی از مواقع، اسپیکر صدا ندارد و هیچ گونه صدایی تولید نمی‌کند. در این شرایط باید به بررسی منبع برق و سیم‌ها بپردازید. همچنین از وجود جریان برق در پریزها نیز مطمئن شوید. سپس به بررسی دکمه‌های پاور اسپیکر بپردازید. اگر تمام مراحل را بررسی کرده و مشکلی پیدا نکردید و همچنان اسپیکر صدایی تولید نکرد، باید تعمیرات آن را به فرد متخصص بسپارید.

روشن نشدن اسپیکر خانگی

یکی دیگر از خرابی‌های اسپیکر خانگی، روشن نشدن آن است که نیاز به تعمیر دارد. در واقع روشن نشدن اسپیکر، دلایل گوناگونی از قبیل خرابی کابل برق، خرابی برد پاور اسپیکر و… دارد که باید تمامی آنها بررسی شوند.

برای مثال پشت بلندگو دو سیم وجود دارد که به دو بخش ورودی و خروجی وصل می‌شوند و در زمانی‌که این دو سیم اشتباه وصل شوند، سبب روشن نشدن اسپیکر خواهند شد.

تولید کردن صدای نویز دار

یکی دیگر از خرابی‌های اسپیکر خانگی، تولید کردن صدای نویز دار است که باید تعمیرات شود. در واقع هنگام مواجه شدن با چنین مشکلی باید به بررسی کابل‌های ورودی دستگاه بپردازید. البته لازم به ذکر است که استفاده از کابل‌های بی‌کیفیت روی عملکرد اسپیکر اثر منفی گذاشته و سبب تولید صدای نویز دار می‌شود. همچنین اختلال در برد پاور اسپیکر نیز می‌تواند موجب ایجاد این نوع خرابی شود.

تعمیر اسپیکر کامپیوتر در محل

نوع دیگری از اسپیکرها، اسپیکر کامپیترها هستند که برای استفاده و اتصال به لپ تاپ و کامپیوتر طراحی شده‌اند و امکان دارد دچار خرابی شوند. در حقیقت قطع و وصل شدن صدا، کاهش صدا، شنیدن صداهای غیرعادی و… نشانه‌هایی از خراب شدن اسپیکر کامپیوتر هستند که باید علت را بررسی کرده و به تعمیرات آن، بپردازید. خرابی اسپیکر منشا سخت افزاری یا نرم افزاری دارد ولی در بیشتر مواقع با انجام راهکارهای موثر، تعمیر خواهد شد.

تعمیر اسپیکر در محل باعث می‌شود تا بدون خارج شدن از منزل، تعمیرات اسپیکر انجام شود. بدین صورت که کارشناسان به محل مورد نظر مراجعه کرده و به صورت تخصصی آن را ترمیم می‌کنند.

تعمیرات اسپیکر کامپیوتر نیز با توجه به نوع خرابی، متفاوت می‌باشد که مهم‌ترین آنها به صورت زیر می‌باشند.

 • تعمیر قطعات داخلی و در صورت لزوم تعویض قطعات آسیب دیده روی برد اسپیکر مانند خازن‌ها
 • تعمیرات برد الکترونیکی اسپیکر(برد منبع تغذیه داخلی، برد پاور و…) 
 • تعمیر وای فای و بلوتوث داخلی اسپیکر کامپیوتر
 • تعمیرات دکمه‌های شکسته شده اسپیکر کامپیوتر و در صورت نیاز، تعویض آنها

خدمات تعمیرات اسپیکر در محل

 • تعمیر و تعویض قطعات داخلی اسپیکر
 • تعمیرات و تعویض برد پاور اسپیکر
 • تعمیر سیم‌ها و کابل‌های اسپیکر و در صورت نیاز، تعویض آنها
 • تعمیرات دکمه‌های اسپیکر
 • برطرف کردن انواع خرابی‌های اسپیکر

مزایای تعمیر اسپیکر در محل

 • تعمیر اسپیکر در محل باعث صرفه جویی در انرژی، زمان و هزینه می‌شود.
 • تعمیرات اسپیکر در محل، معمولا دارای ضمانت نامه می‌باشد که طبق آن، اگر اسپیکر طبق مدت مشخص شده در ضمانت نامه دچار همان خرابی شود، تعمیرکار متخصص باید به صورت رایگان مجددا به تعمیرات آن، بپردازد.
 • تعمیر اسپیکر در محل باعث می‌شود که اسپیکر در زمان دلخواه مشتری، تحویل داده شود.
 • زمانی که که تعمیرکار از مرکز معتبر تعمیرات اسپیکر به محل مورد نظر مراجعه می‌کند، متخصص و با تجربه بوده و با استفاده از تجهیزات و قطعات با کیفیت به تعمیر اسپیکر می‌پردازد که این امر باعث افزایش عمر اسپیکر نیز خواهد شد.
مزایای تعمیر اسپیکر در محل

عوامل موثر بر هزینه تعمیر اسپیکر در محل

عوامل زیادی بر هزینه تعمیر اسپیکر در محل، موثر می‌باشند که مهم‌ترین آنها، نوع دستگاه، میزان خرابی، نوع و میزان کاری که هنگام بررسی و عیب یابی دستگاه انجام شده است و… می‌باشند. برای مثال گاهی به هنگام تعمیرات اسپیکر، خرابی به گونه‌ای است که با ترمیم قطعات، خرابی برطرف خواهد شد؛ در حالی که در بعضی از مواقع، ممکن است قطعات به گونه‌ای آسیب دیده‌ باشند که باید تعویض شوند تا خرابی رفع شود. در این شرایط هزینه تعویض قطعات از اجرت تعمیر جدا خواهد بود.

نتیجه گیری

تعمیرات اسپیکر در محل، مزایای زیادی دارد که از جمله مهم‌ترین آنها، صرفه جویی در زمان و انرژی می‌باشد. همچنین تعمیر اسپیکر در محل از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه نیز می‌باشد. تعمیر اسپیکرهای بلوتوثی، خانگی و کامپیوتر در محل، خدمات زیاد و متفاوتی دارد. در این راستا توصیه می‌گردد جهت بهره‌مندی از خدمات تعمیر انواع اسپیکر در محل با کارشناسان ما در “استاده” همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.