خدمات و قیمت کفسابی سنگ و ساب زن سنگ

دفتر شمال تهران

کفسابی سنگ

کفسابی سنگ با استفاده از دستگاه مخصوص آن انجام می‌شود. در حقیقت فرد ساب زن سنگ، لایه‌ی نازکی از سنگ کف را می‌سابد که انجام این کار جلوه‌ای زیبا به سنگ‌های کف می‌دهد به طوریکه پستی‌ها و بلندی‌های اضافی روی سطح سنگ را حذف کرده و آینه‌ای و براق شدن سنگ‌ها نیز باعث نو شدن آن‌ها می‌شود. در کفسابی سنگ، برای دریافت نتیجه بهتر، نوع دستگاه و تعداد دفعات ساب نیز اهمیت ویژه‌ای دارد. در واقع هر چه قدر که ساب زن سنگ تجربه و تخصص بیشتری داشته باشد، ساب زنی سنگ نیز به نحو مطلوب‌تری انجام خواهد شد.

به طور کلی می‌توان گفت که کفسابی سنگ و سنگ سابی در سه بخش زیر بیشتر انجام می‌شود که به صورت زیر می‌باشد.

 1. با گذشت زمان کف و دیواره‌های‌ مغازه‌ها یا خانه‌های قدیمی، کهنه به نظر می‌آیند که در این حالت کفسابی سنگ، جلوه‌ای تازه و نو به سنگ‌ها می‌دهد و باعث درخشان‌ و براق شدن سنگ‌ها می‌شود.
 2. در بعضی از مواقع، سطح سنگ‌های مورد نظر بر اثر عواملی مانند شوینده‌های دارای اسید و… سابیده می‌شوند که در این صورت با انجام ساب سنگ، سطح رویی سنگ را تراشیده سپس آن را صاف کرده تا سنگ‌ها براق شوند.
 3. کفسابی سنگ به صورت سطحی نیز هنگامی مورد استفاده قرار می‌گیرد که سطح محیط با ماده‌ای کثیف شده باشد به طوریکه پاک کردن آن مشکل بوده و باعث کاهش زیبایی سنگ‌ها و محیط شده که در چنین حالتی با کفسابی سطحی، سنگ‌ها را تمیز و براق می‌کنند.

قیمت کفسابی سنگ

خدمتقیمت به تومان
کفسابی با لقمه یا سمباده ایرانی3000 تا 5000
کفسابی با لقمه یا سمباده ایتالیایی6000 تا 8000
یکدست و براق کردن کفپوش5000 تا 10000

قیمت کفسابی سنگ به موارد زیادی وابسته است که از جمله آن‌ها می‌شود به جنس (نوع) سنگ، متراژ محیط، نوع ساب زنی سنگ و… اشاره کرد.

همچنین منطقه‌ای که قرار است کفسابی در آن انجام شود بر قیمت کفسابی نیز تاثیر می‌گذارد. مثلا کفسابی سنگ در تهران از متری شش هزار تومان شروع می‌شود درحالیکه در سایر شهرستان‌ها متری ده هزار تومان می‌باشد.

 • جنس (نوع) سنگ: عموما سنگ‌ها به دو دسته‌ی سنگ نرم و سنگ سخت تقسیم می‌شوند. معمولا کفسابی سنگ‌های سخت، قیمت بالایی دارند ولی کفسابی سنگ‌های نرم دارای قیمت کمتری می‌باشد. به طور مثال ساب زنی سنگ‌های گرانیت یکی از کفسابی‌هایی است که هزینه زیادی برای انجام آن باید پرداخته شود درحالیکه کفسابی موزاییک یکی از ارزان‌ترین کفسابی‌های سنگ را شامل می‌شود.
 • متراژ محیط مورد نظر: همانطور که گفته شد مساحت مکان نیز یکی از موارد موثر در قیمت کفسابی سنگ می‌باشد به این صورت که هر اندازه متراژ محیط مورد نظر بالاتر باشد قیمت تمام شده ساب زنی نیز مقرون به صرفه‌تر خواهد بود.
 • نوع ساب زنی سنگ: یکی دیگر از مواردی که در قیمت کفسابی سنگ تاثیر گذار است نوع ساب زنی سنگ است. ساب زنی ایتالیایی یکی از بهترین کفسابی‌های سنگ است که با توجه به اینکه از کیفیت بالایی برخوردار است، قیمت آن نیز نسبت به سایر کفسابی‌ها بالاتر می‌باشد.  

خدمات کفسابی و ساب زنی سنگ

خدمات سنگ سابی

در بعضی از مواقع ممکن است بر اثر بی احتیاطی شوینده‌های اسیدی به درون‌ سنگ‌ها نفوذ کنند که این کار باعث از بین رفتن لایه‌ی رویی سنگ‌ها شده و ممکن است لکه‌هایی را روی سنگ باقی بگذارد.

در چنین حالتی یکی از خدماتی که کفسابی انجام می‌دهد این است که با کفسابی سنگ، لایه رویی برداشته شده و سنگ را صیقل و براق خواهد کرد.

جهت اقدام برای کفسابی سرامیک در استاده روی آن کلیک کنید.

همچنین کف پارکینگ‌ها به دلیل عبور لاستیک‌های ماشین،دارای لکه‌های سیاهی هستند که با گذشت زمان این لکه‌ها به سنگ‌ها نفوذ کرده و جلوه‌ای نامطلوب به سنگ‌ها و پارکینگ می‌دهند. در این مواقع نیز با انجام کفسابی و ساب زنی سنگ، سنگ‌ها را به راحتی تمیز و درخشان می‌کنند.

به طور کلی برخی از خدمات کفسابی و ساب زنی سنگ شامل موارد زیر می‌باشد.

 • ساب زنی سنگ سبب صاف و براق شدن سنگ‌ها می‌شود.
 • بعد از کفسابی، نظافت سنگ‌ها به راحتی انجام شده و جلوه‌ای زیبا به محیط خواهد داد.
 • انجام کفسابی سنگ سبب پایداری سنگ‌های کف خواهد شد.

معرفی ساب زن سنگ

ساب زن سنگ

یکی از مواردی که در کیفیت کفسابی سنگ تاثیر گذار است، تجربه و مهارت ساب زن سنگ است. بنابراین ساب زن سنگ حرفه‌ای دارای ویژگی‌های خاصی می‌باشد که برخی از آن‌ها به صورت زیر می‌باشد.

 • ساب زن سنگ با در نظر گرفتن همه شرایط از جمله نوع سنگ، از دستگاه مخصوص کفسابی سنگ استفاده می‌کند تا  سنگ‌ها را به طور کامل صاف، یکدست و براق ‌کند. در نتیجه انجام ساب زنی سنگ باعث زیباتر شدن جلوه محیط نیز خواهد شد.
 • ساب زن سنگ، بخش‌هایی از کف یا کنار دیوار  که ساب زنی آن‌ها با دستگاه امکان پذیر نیست را به طور دستی و به نحو مطلوب ساب زنی خواهد کرد.
 • ساب زن سنگ پس از کفسابی سنگ‌ها، فاضلاب کفسابی را جمع می‌کند. همچنین گوشه‌ها و کناره‌های دیوار را نیز تمیز می‌کند.

نتیجه گیری

 • کفسابی سنگ یکی از روش‌های موثری می‌باشد که  انجام آن، سبب جلوه بیشتر محیط، صاف و یکدست شدن سنگ‌ها و… می‌شود.
 • همچنین برای جلوگیری از فرسایش سنگ، از ساب زنی استفاده می‌شود.
 • قیمت کفسابی سنگ به موارد متعددی وابسته است که به توضیح برخی از آن‌ها پرداخته شد.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.