چه نکاتی در زمان استفاده از مکانیک سیار باید رعایت کنیم؟

نکات استفاده از مکانیک سیار

اگر تا به حال از خدمات مکانیک سیار استفاده نکرده‌اید و خودرو شما دچار مشکل نشده است بسیار خوش شانس هستید زیرا هر چقدر هم خودرو لوکس و سالم باشد احتمال خرابی آن وجود دارد. برای استفاده از این خدمات دانستن نکات استفاده از مکانیک سیار بسیار اهمیت دارد زیرا این موارد به شما کمک می‌کنند تا با مشکلات بیشتری روبه رو نشوید و بتوانید خدمات خوبی از مکانیک دریافت کنید.

در این صفحه قصد داریم تا شما را با مهمترین نکات استفاده از مکانیک سیار آشنا کنیم و بدانیم چه مواردی را در زمان درخواست باید رعایت کنیم.

لیست تعمیرکاران خودرو در تهران

قبل از اقدام برای مکانیک سیار بدانید!

برای دریافت تمام و کمال خدمات از هر مرکزی بهترین راه دانستن مواردی است که حق شما هستند. به طور خلاصه باید این نکته را در نظر داشت که در موقعیت­های زیر می‌توان از مکانیک سیار استفاده کرد:

 • جهت تعمیر خرابی در موتور خودرو یا سرویس اساسی و ریشه­ای آن
 • جهت تعمیر مشکلاتی که در سیستم گیربکس و جعبه دنده به وجود آمده
 • جهت تعمیر دیفرانسیل چرخ­ها
 • جهت تعمیر سیم کشی و مشکلات برق خودرو
 • جهت تعمیر قطعات جانبی به کار رفته شده مانند تسمه تایم، واترجت و…

حال وقت آن است که با نکات دیگری پیرامون این موضوع صحبت شود تا شما بتوانید بهترین خدمات را از افراد دریافت کنید.

 • ابتدا به خوبی تحقیق کنید تا با بهترین مکانیکی سیار در محدوده مورد نظرتان تماس بگیرید.

معمولا زمانی از خدمات مکانیک سیار استفاده می‌شود که فرد در محلی خارج از محدوده زندگی خودش است. در این موارد اگر فرد مطمئنی سراغ دارید از او کمک بخواهید. در غیر این صورت از افرادی که به آن محدوده وارد‌تر هستند.

 • با مکانیک‌هایی تماس بگیرید که در تعمیر ماشین شما تبحر و تخصص دارند.

خودروها مدل‌های مختلفی دارند و تعمیر ماشین‌های خارجی و ایرانی با هم تفاوت دارد. به این منظور ابتدا از خود بپرسید که کدام مکانیکی می‌تواند خودرو من را به صورت تخصصی تعمیر کند و سپس با او تماس بگیرید.

 • مراقب وسایل موجود در ماشینتان باشید.

برای جلوگیری از مشکلات دیگر و پیشگیری از مسائلی مانند سرقت، بهترین پیش‌نهاد تماس با فرد مطمئن و شرکت‌‌های مطرح است. اما به هر حال سعی کنید تا وسایل ارزشمند خود را در ماشین قرار ندهید و در حین کار در کنار تعمیر کار حضور داشته باشید و دلیل خرابی ماشین را سوال کنید.

 • به پیشنهادات مکانیک سیار گوش دهید.

در برخی موارد مکانیک سیار به شما پیشنهاد می‌دهد که برای بررسی دقیق‌تر خودرو آن را به وسیله یدک‌کش به تعمیرگاه برسانید. در این موارد برای حفظ ایمنی خود و سرنشینان سعی کنید از پیمودن ادامه مسیر صرفنظر کرده و خودرو را به تعمیرگاه برسانید.

 • ماشین را دستکاری نکنید.

بسیار از افراد پیش از آمدن مکانیک سیار سعی می‌کنند تا خودشان با دستکاری خودرو آن را روشن و یا درست کنند. توجه داشته باشید که اگر این کار حرفه و تخصص شما نیست خودرو را دستکاری نکنید و یا اگر ماشین شما سر و صداهای عجیبی دارد و چراغ چک آن روشن شده است، دیگر آن را حرکت ندهید.

 • هزینه‌ها را چک کنید.

به دلیل اینکه دستمزد و هزینه خدمات مکانیک سیار بالاتر است، سعی کنید پیش از شروع تعمیر خودرو، هزینه‌های تعمیر هر قطعه را سوال کنید تا در نهایت از مبلغ دریافتی شگفت زده نشوید.

در رابطه با دستمزد تعمیرکار،‌ در درجه اول مسافت است که در میزان هزینه­ها تاثیر به سزایی دارد. ممکن است شما یک ماشین گران قیمت یا خیلی قدیمی داشته و در جایی بسیار دور تر از نمایندگی­های مخصوص اینگونه اتومبیل­ها زندگی کنید، فردی که برای تعمیر به محل شما خواهد آمد قطعا هزینه ایاب ذهاب و پول بنزینی که مصرف کرده را دریافت خواهد کرد.

پس از حضور فرد در محل و تشخیص عیب که اغلب خود این کار نیز هزینه­هایی را در بر می­گیرد، نوع خرابی و زمان و عملیاتی که برای تعمیر خودروی شما به کار می­برد نیز خود به نوعی در هزینه­های فرد مکانیک سیار موثر است.

 • در رابطه با حل مشکلات پیش پا افتاده مطالعه کنید.

بهتر است خودتان هم کمی از ماشین سر در بیاورید تا بتوانید مشکلات پیش پا افتاده را تا حدی حل کنید. برای مثال هر چند وقت یک بار باتری ماشین، لاستیک و باد آن، فیلتر هوا و روغن ترمز را چک کنید و نحوه چک کردن آن‌ها را نیز بیاموزید.

نتیجه گیری

استفاده از خدمات مکانیکی سیار هم بایدها و نبایدهایی دارد که در این صفحه سعی شده به آن‌‌ها پرداخته شود. با توجه به اینکه خرابی خودرو تا حدی قابل پیش‌بینی است و با انجام سرویس‌های دوره‌ای می‌توان از آن جلوگیری کرد،‌‌ پیشنهاد می‌شود تا به ماشین خود رسیدگی کنید. هم‌چنین در صورتی که نیاز به استفاده از مکانیک سیار داشتید، نکات مطرح شده را رعایت کنید تا با مشکلات بعدی رو به رو نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *