آگهی‌های بالا تبلیغاتی می‌باشند و استاده صرفا معرفی مشاغل خدماتی را انجام می‌دهد و هرگونه توافقات انجام کار و مالی مربوط به آن بر عهده طرفین می‌باشد.

ترفندهای رفع گرفتگی توالت فرنگی با اسید، جوش شیرین و سلفون را بخوانید و بدون استفاده دستگاه‌های لوله بازکنی توالت فرنگی، به رفع گرفتگی توالت فرنگی خود بپردازید. در ادامه مطلب، به دلایل گرفتگی لوله توالت فرنگی و روش‌های فوری لوله بازکنی و باز کردن چاه توالت فرنگی در خانه خواهیم پرداخت.

لوله بازکنی توالت فرنگی

گرفتگی لوله توالت فرنگی و یا سیفون توالت فرنگی ممکن است در هر خانه‌ای اتفاق بیافتد و به لوله بازکنی نیاز پیدا کند. گرفتگی لوله توالت فرنگی دلایل متفاوتی از جمله گیر کردن مو و دستمال و جرم گرفتن لوله دارد که در ادامه بطور کامل به آن‌ها خواهیم پرداخت. در بعضی موارد ترفندهای ساده خانگی جوابگوست و نیازی به راه حل‌های پیچیده ندارد.

اما برای گرفتگی‌های جدی‌تر باید با یک تعمیرکار با تجربه تماس بگیرید تا پس از بررسی، به رفع گرفتگی لوله توالت فرنگی بپردازد. برای لوله بازکنی توالت فرنگی نیز می‌توانید از تعمیرکاران لوله بازکنی معرفی شده در استاده کمک بگیرید. در صورت بی توجهی به گرفتگی لوله توالت فرنگی و نیاز آن به لوله بازکنی، ممکن است مشکلات بدتری به بار آورد. در صورتی که اگر همان موقع اقدام به لوله بازکنی شود، سریعا رفع خواهد شد.

رفع گرفتگی توالت فرنگی

در ادامه به ترفندهای فوری برای رفع گرفتگی توالت فرنگی می‌پردازیم. برای رفع فوری گرفتگی چاه توالت فرنگی در خانه می‌توانید از محلول‌های اسیدی، جوش شیرین، سلفون، دستمال کاغذی و یا صابون استفاده کنید. اگر هیچکدام از ترفند ها جوابگو نباشد احتمالا توالت فرنگی شما نیاز به بررسی توسط یک متخصص حرفه‌ای لوله بازکنی دارد تا گرفتگی حاصل را برطرف سازد.

رفع گرفتگی توالت فرنگی با اسید

 • در صورت گرفتگی توالت فرنگی با مدفوع میتوانید از اسیدها استفاده کنید. استفاده از اسید وقتی مناسب است که گرفتگی در چاه و لوله کامل نباشد. علاوه بر این اسید توانایی حل کردن اجسام سخت را ندارد.
 • از محلول‌های دست ساز برای باز کردن گرفتگی چاه توالت فرنگی استفاده نکنید. (ساخت لوله بازکن خانگی بدون خطر را اینجا بخوانید.)
 • برای این کار حتما از عینک، دستکش مخصوص و ماسک استفاده کنید. چرا که این اسید گازی سمی دارد که در صورت استشمام طولانی مسمومیت ایجاد کرده و حتی موجب مرگ می‌شود.
 • قوی بودن اسید را براساس جنس لوله انتخاب کنید. در خانه‌های قدیمی که لوله ها از جنس چدن می‌باشد، به هیچ عنوان از محلول‌های اسیدی استفاده نکنید. در لوله کشی از جنس پلی اتیلن می‌توانید از اسیدهای قوی استفاده کنید.
 • برای رفع گرفتگی توالت فرنگی با اسید، ابتدا دستورالعمل روی جلد اسید را بخوانید و سپس طبق آن عمل کنید تا نتیجه بهتری بگیرید.
 • پس از رفع گرفتگی، توالت فرنگی خود را مانند حرفه‌ای‌ها تمیز کنید و دیگر نگران گرفتگی نباشید.

رفع گرفتگی توالت فرنگی با جوش شیرین

اگر از اسید برای رفع گرفتگی توالت فرنگی استفاده کردید، به هیچ عنوان بعد از آن از جوش شیرین استفاده نکنید. برای باز کردن گرفتگی چاه توالت با جوش شیرین از دو روش زیر می‌توان استفاده کرد:

 • جوش شیرین با سرکه سفید:

ابتدا مقداری صابون مایع همراه آب جوش داخل لوله بریزید. سپس یک فنجان جوش شیرین را به درون لولهخ بریزید، دقت کنید که تماما وارد لوله شود. پس از آن یک فنجان سرکه سفید داخل لوله بریزید تا بر اثر واکنش بین جوش شیرین و سرکه، گرفتگی داخل لوله توالت فرنگی رفع شود. در آخر نیز آب جوش را برای شستشو و پاک شدن چربی‌ها و مواد، بریزید.

 • جوش شیرین بانمک:

یک فنجان جوش شیرین و نصف آن نمک در لوله توالت فرنگی بریزید. بعد از گذشت چندین ساعت (ترجیحا یک شب تا صبح) با ریختن آب جوش در لوله توالت فرنگی لوله را بشویید. پس از برطرف شدن گرفتگی درون لوله، می‌توانید آب سرد را باز کنید.

روش گرفتگی توالت فرنگی با سلفون

در این روش تنها وسیله مورد نیاز شما یک سلفون مستحکم می‌باشد. ابتدا روی کاسه توالت فرنگی را با سلفون کاملا بپوشانید طوری که فضا برای عبور هوا نباشد. سپس با زدن دکمه فلاش تانک توالت فرنگی، سلفون به سمت بالا می‌آید. با فشار دادن سلفون به سمت پایینبه اجرام داخل لوله فشار وارد می‌شود و گرفتگی‌های جزئی برطرف می‌شود.

علت و دلایل گرفتگی توالت فرنگی چیست؟

هر جسمی که به درون لوله توالت فرنگی راه پیدا کند می‌تواند موجب گرفتگی شود. یکی از دلایل شایع گرفتگی توالت فرنگی، گرفتگی با مدفوع می‌باشد. دستمال کاغذی، مو، صابون و پارچه و اجسام دیگر هرکدام دلیلی برای گرفتگی لوله توالت فرنگی هستند.

بطور کلی دلایل گرفتگی توالت فرنگی به شرح زیر می‌باشد:

روش گرفتگی توالت فرنگی با صابون

زمانی که صابون لیز می‌خورد و به داخل لوله توالت فرنگی می‌رود با خود می‌گویید که حل می‌شود و مشکلی پیش نخواهد آمد. اما همین اتفاق ساده موجب بروز رسوب و جرم در داخل لوله و در نتیجه گرفتگی لوله خواهد شد. هرچه ابعاد صابون بزرگتر باشد احتمال گرفتگی بیشتر است. در این مواقع می‌توانید از روش‌های خانگی و فوری استفاده کنید:

 • آب جوش
 • قلاب آهنی
 • میله فلزی
 • تلمبه لاستیکی

رفع گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی

در صورت گرفتگی توالت فرنگی با دستمال کاغذی، تخلیه آب کند انجام می‌شود. اگر تخلیه بطور کامل انجام نشود احتمالا دلیل جدی‌تری دارد که باید بررسی شود. بنابراین اگر توالت فرنگی شما با دستمال کاغذی گرفته شده می‌توانید از ترفندهای رفع گرفتگی توالت فرنگی فوری استفاده کنید.

برای گرفتگی توالت فرنگی چه باید کرد؟

گرفتگی چاه توالت فرنگی

اگر ترفندها و موارد گفته شده کارساز نبود و گرفتگی توالت فرنگی رفع نشد می‌توانید از یک متخصص کمک بگیرید. ابتدا باید دلیل گرفتگی بررسی شود. سپس برای رفع گرفتگی با روش متناسب اقدام شود. در صورت نیاز به یک متخصص باتجربه و حرفه‌ای با تعمیرکاران معرفی شده در استاده تماس بگیرید تا بهترین خدمات را بدون هیچ دردسری دریافت کنید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در