امروزه با وجود استفاده از شیوه‌های جدید در تبلیغات، تراکت‌ها هنوز هم یکی از مؤثرترین روش‌ها برای معرفی خدمات و آگاهی از فعالیت مشاغل و کسب‌وکارها هستند. بسیاری از افراد در هنگام قدم‌ زدن با تراکت‌ها روبه‌رو شده و آنها را می‌بینند. شاید شما هم جزو این دسته از افراد بوده‌اید. تراکت‌ها در همه‌جا حضور دارند؛ در خانه‌ها، روی برف‌پاک‌کن ماشین‌ها، بر روی دیوارها و غیره. بنابراین قیمت طراحی تراکت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اکثر این تراکت‌ها قبل از اینکه خوانده شوند، راهی سطل آشغال می‌شوند یا عابرین پیاده بی‌ توجه از کنار آنها عبور خواهند کرد. اگر می‌خواهید تبلیغات شما مؤثر باشد و در نگاه اول افراد را تحت‌ تأثیر قرار دهد، باید از شیوه‌های خلاقانه در طراحی استفاده کنید چرا که طراحی تراکت یکی از اقداماتی است که در این قسمت به کمک شما می‌آید. در این راستا، با ما تا انتهای این مطلب از “استاده” همراه باشید.

هزینه طراحی تراکت

خدمتنمونه کارسایز تراکتقیمت به تومان
A6 یک رو عمومی1 اتودA6120.000
A6 دورو عمومی1 اتودA6200.000
A6 یک رو اختصاصی2 اتودA6250.000
A6 دورو اختصاصی2 اتودA6380.000
A5 یک رو عمومی1 اتودA5210.000
A5 دورو عمومی1 اتودA5365.000
A5 یک رو اختصاصی2 اتودA5410.000
A5 دورو اختصاصی2 اتودA5600.000
A4 یک رو عمومی1 اتودA4300.000
A4 دورو عمومی1 اتودA4500.000
A4 یک رو اختصاصی2 اتودA4510.000
A4 دورو اختصاصی2 اتودA4740.000

در این بخش می‌توانید با توجه‌ به سایز تراکت، هزینه‌های طراحی را مشاهده کنید. دقت داشته باشید قیمت‌های موجود بدون در نظر گرفتن چاپ تراکت می‌باشد.

هزینه خدمات طراحی تراکت

نکات مهم در طراحی تراکت

همان‌طور که اشاره کردیم، طراحی اصولی تراکت بازدهی تبلیغات را بالا می‌برد. اگر در طراحی تراکت نکات مهم و اصولی را رعایت کنیم، تراکت می‌تواند مخاطب را به خواندن وادار کند. در این قسمت می‌خواهیم به بررسی مهم‌ترین اصل طراحی تراکت بپردازیم. با ما در راستای آگاهی از قیمت طراحی تراکت همراه باشید. لیست قیمت چاپ لیبل و لیبل پشت چسب دار را مشاهده نمایید.

انتخاب تیتر مناسب

تیتر مناسب یکی از مهم‌ترین مواردی است که در ذهن مخاطب تأثیر می‌گذارد. نوشتن تیتر خلاقانه شانس موفقیت را بالاتر می‌برد و ممکن است مخاطب تا آخر تراکت را بخواند.

قیمت چاپ کارت ویزیت در سال 1401 همراه تعرفه و هزینه‌ها را در “استاده” بخوانید.

پرهیز از زیاده‌گویی

نوشتن زیاد باعث می‌شود کاربر از خواندن آن صرف‌ نظر کند. اگر می‌خواهید تبلیغات شما خوانده شود، بهتر است پیام‌های خود را به‌ صورت مختصر و مفید بنویسید. برای دریافت اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید مخاطبان را به تماس تلفنی، آدرس سایت یا ارتباط در شبکه‌های مجازی ارجاع دهید.

استفاده از فونت مناسب

فونت نوشتاری در طراحی تراکت باید خوانا و ساده باشد. سعی کنید به‌ جای استفاده از چند فونت مختلف، موارد مهم را بزرگ‌تر و پررنگ‌تر بنویسید.

مخاطبان خود را بشناسید

شناسایی مخاطبان گامی مهم قبل از نوشتن محتوای پیام‌ها است. قبل از نوشتن، ابتدا جامعه هدف، سن افراد، منطقه موردنظر و جنسیت افراد را مورد ارزیابی قرار دهید.

برج سته‌کردن مزیت‌ها و برتری‌ها

به‌ طور قطع هر کسب‌وکاری از مزایای منحصر به‌ فردی برخوردار است. نوشتن مزایا شانس شما را برای موفقیت در بین رقبا افزایش می‌دهد. اگر قصد دارید تا جشنواره تخفیف، قرعه‌کشی، مسابقه و… برگزار کنید، بهتر است آن را با فونت بزرگ‌تر و برجسته‌تر به دیگران اطلاع دهید.

استفاده از تصاویر باکیفیت

استفاده از تصاویر باعث زیباتر شدن تراکت می‌شود. اگر از تصاویر خلاقانه و باکیفیت استفاده کنید، کاربر تراکت شما را می ببیند، می‌خواند و شانس موفقیت شما بالاتر خواهد رفت. همچنین با استفاده از تصاویر می‌توانید محصولات خود را نیز به دیگران معرفی کنید.

نکات مهم در طراحی تراکت

ویرایش کردن و بازخوانی تراکت

قبل از چاپ تراکت یک‌ بار دیگر با دقت آن را بخوانید. غلط‌های نگارشی و املایی اثر منفی در ذهن مخاطب ایجاد می‌کنند و شکست در تبلیغات را به همراه خواهد داشت. همچنین ممکن است هنگام ویرایش بخواهید محتوای خود را تغییر دهید؛ مواردی به آن اضافه یا قسمتی از محتوا را حذف کنید.

استفاده از پالت رنگی مناسب

بعضی از طراحان در هنگام طراحی تراکت از ساختار RGB که شامل رنگ Red:قرمز،Green: سبز و Blue: آبی است استفاده می‌کنند. این رنگ‌ها بیشتر برای مانیتورها و تلفن‌های هوشمند کاربرد دارند و برای صنعت چاپ توصیه نمی‌شوند. برای طراحی تراکت باید از فرمت رنگی CMYK که مخفف Cyan:فیروزه‌ای، Magenta: سرخابی،Yellow: زرد و Black به معنای رنگ مشکی است. قیمت چاپ تراکت سیاه و سفید را بخوانید.

استفاده از فرمت مناسب برای خروجی گرفتن

بهتر است در هنگام خروجی نهایی، یکی از فرمت‌های TIFF, PDF, JPEG را انتخاب کنید. این فرمت‌ها کیفیت خروجی را کاهش نمی‌دهند و به همین دلیل گزینه مناسب‌تری نسبت به سایر فرمت‌ها هستند.

توجه به خط برش

زمان طراحی تراکت توجه کنید که محتوا 5 میلی‌متر با لبه فاصله داشته باشد تا زمان برش تراکت، نوشته‌ها از زیر دستگاه برش از بین نروند.

نکات مهم در طراحی تراکت 2

سخن پایانی

طراحی تراکت یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از چاپ است که می‌تواند موفقیت شما را در تبلیغات افزایش دهد. تراکت‌ها باید در عین سادگی به زیباترین شکل ممکن پیام‌رسان به مخاطب باشد و به‌ صورت مختصر خدمات و محصولات را به مشتری معرفی کنند. در این راستا جهت آشنایی با قیمت طراحی تراکت، با ما در “استاده” در ارتباط باشید.

طبقه بندی شده در

با برچسب در