برند سامسونگ همواره محصولات بسیار باکیفیتی را در زمینه محصولات لوازم‌خانگی تولید می‌کند. بدین ترتیب در بسیاری از خانه‌ها ما شاهد حضور یخچال‌های سامسونگ هستیم. دقت داشته باشید جهت انجام تعمیر یخچال در منزل می‌توانید با شماره‌های موجود در همین صفحه در استاده ثبت سفارش کنید. یخچال‌های سامسونگ نیز در اثر شرایط مختلف ممکن است دچار اشکالات متعددی شوند. البته جای نگرانی نیست. در این محتوا از استاده مگ نیز ما قصد داریم از اساس در مورد خرابی و عیب یابی یخچال سامسونگ صحبت کنیم. با ما همراه باشید تا پاسخ سؤالات خود را دریافت کنید.

عیب یابی یخچال سامسونگ

یخچال‌های سامسونگ به‌طورکلی به چهار شکل یخچال‌های معمولی، سایدبای‌ساید، یخچال‌های مدل فریزر بالا و فریزر پایین تقسیم می‌شوند. از جمله مشکلاتی که ممکن است برای یخچال سامسونگ به وجود بیاید به شرح زیر است:

 • سرد نبودن داخل یخچال سامسونگ: در چنین مواقعی تعمیرکار جهت تعمیر یخچال سامسونگ مواردی مانند فن فریزر، فن یخچال، موتور، قطعات دیفراست، گاز یخچال، کندانسور، لاستیک دور درب و دریچه دمپر را بررسی می‌کند. به‌احتمال بسیار قوی خرابی در یکی از موارد زیر موجب سرد نبودن داخل یخچال شده است. آموزش تنظیم دمای یخچال سامسونگ [ تابستان و زمستان ] را اینجا بخوانید.
 • اشکال در موتور یخچال سامسونگ: مهم‌ترین قطعهٔ هر محصولی، موتور آن است. به دلایل بسیار مختلف ممکن است موتور یخچال شما دچار اشکال شود. به طور مثال سوختن سیم‌پیچ الکتروموتور یکی از دلایل خرابی موتور است. جهت اقدام برای تعمیر موتور یخچال در استاده روی آن کلیک کنید.
 • اشکال در برد سامسونگ: خرابی‌های به وجود آمده در برد یخچال سامسونگ باعث می‌شود تا ما شاهد کارکردن مداوم یخچال باشیم و به عیب یابی آن بپردازیم. خاموش نشدن یخچال سامسونگ در ادامه باعث آسیب‌های بیشتری می‌شود. اشکال در برد همچنین ممکن است موجب گرما در یخچال شود. در این شرایط بهتر است برد یخچال سامسونگ تعویض شود. جهت اقدام برای تعمیر برد یخچال سامسونگ در استاده روی آن کلیک کنید.
 • کار نکردن لامپ یخچال سامسونگ: این مشکل می‌تواند ناشی از سوختن خود لامپ، اشکال در میکروسوئیچ و سوکت لامپ باشد. خرابی در این قطعه نیز مشکل چندان سختی نیست. کافی است لامپ سالمی را به‌جای لامپ خراب بگذارید.
 • اشکال در یخسازی: خرابی در یخسازی را می‌توانید با نشانه‌هایی مانند نرسیدن آب به یخ‌ها، سوختن موتور یخساز، به‌وجودآمدن صدا، یخ نساختن توسط این قطعه و اشکال در جک یخساز مشاهده کرد. در این‌گونه از مواقع، به‌احتمال بسیار زیاد فیلتر یخچال سامسونگ دچار مشکل شده است. علت کار نکردن یخساز ساید سامسونگ را اینجا بخوانید.
 • داشتن سروصدای زیاد: خرابی در قطعاتی مانند موتور فن، شکستگی در پره‌های فن و اشکال در کمپرسور باشد. در چنین شرایطی بهتر است هرچه سریع‌تر برای رفع این مشکل اقدام کنید. زیرا تداوم صدای آزاردهندهٔ یخچال منجر به خرابی در موتور آن می‌شود.
 • اشکال در فریزر: هنگام مشاهدهٔ مشکل در فریزرهای یخچال سامسونگ تعمیرکاران مواردی مانند خرابی در موتور، نشت گاز، لاستیک دور درب، فن موتور، برد الکترونیکی و ترموستات را بررسی می‌کنند. یکی از این قطعات به‌احتمال بسیار زیاد موجب خرابی در فریزر شده است. چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده است؟
 • اشکال در اتوماتیک نشدن یخچال سامسونگ: در مواقعی که یخچال شما به‌هیچ‌عنوان خاموش نمی‌شود بهترین گزینه برای بررسی ابتدا قسمت ترموستات است. پس از آن می‌توان علت به‌وجودآمدن این مشکل را نشت گاز، خرابی قسمت فریزر، نقص در دیفراست، اشکال در موتور یا سنسور دما دانست.
 • خاموش شدن یخچال سامسونگ: معمولاً این مورد از عیب یابی به دلیل اشکال در ترموستات، موتور، اورلود یا قطعی برق به وجود می‌آید. ابتدا به سراغ اتصالات برق بروید و مطمئن شوید که روشن نشدن یخچال ناشی از این اشکال نیست. پس از آن باید از یک تعمیرکار برای درست‌کردن یخچال سامسونگ کمک بگیرید. علائم خرابی ترموستات یخچال چیست؟
 • خرابی درب یخچال سامسونگ: درصورتی‌که درب یخچال خراب شود، بهتر است که این مشکل را نادیده نگیرید. اگر درب یخچال خراب شود، موتور یخچال بیشتر از توان خود مجبور به کارکردن می‌شود. در نتیجه در درازمدت به این قطعه بسیار مهم آسیب وارد می‌شود.
 • برفک زدن یخچال سامسونگ: ابتدا باید مطمئن شوید تا یخچال سامسونگ را در محیط مناسبی قرار داده‌اید. محیط‌های مرطوب موجب برفک زدن این نوع از یخچال‌ها می‌شود. اشکال در ترموستات یا خرابی درب یخچال نیز از دیگر عوامل تعیین‌کننده در برفک زدن یخچال سامسونگ هستند.

در ادامه به معرفی و بررسی دلایل خرابی ساید بای ساید سامسونگ می‌پردازیم و راهکارهای مناسب جهت رفع این مشکلات را به شما عزیزان ارائه خواهیم داد. با ما همراه باشید.

دلایل خرابی ساید بای ساید سامسونگ

دلایل خرابی ساید بای ساید سامسونگ

خنک نکردن یخچال ساید بای ساید سامسونگ

مواردی که منجر به افت برودت هنگام عیب یابی یخچال یا فریزر ساید بای ساید سامسونگ می‌شوند، عبارت هستند از:

 • وجود برفک در قسمت اپراتور
 • نشت گاز
 • خرابی لاستیک درب دستگاه
 • وجود نقص در قسمت ترموستات، کمپرسور، فن، سنسور یا ترموفیوز و…

لازم به ذکر است گاهی اوقات تنظیم نبودن درجه ترموستات منجر به عدم تولید سرمای کافی توسط یخچال سامسونگ خواهد شد. بنابراین توصیه می‌شود قبل از مراجعه به تعمیرکار از تنظیم بودن درجه ترموستات دستگاه اطمینان حاصل نمایید.

در صورت خرابی لاستیک درب یخچال یا فریزر ساید بای ساید سامسونگ، سرمای تولید شده توسط دستگاه هدر می‌رود و از طول عمر مفید کمپرسور کاسته خواهد شد. همچنین این شرایط منجر به افزایش مصرف برق می‌شود.

جهت عیب‌یابی دقیق و برطرف نمودن اصولی مشکل پیش آمده بهتر است دستگاه خود را به نمایندگی معتبر و یا تعمیرکار متخصص بسپارید.

شنیده شدن صدای عجیب و غیرمعمول از یخچال ساید بای ساید سامسونگ

عواملی که منجر به شنیده شدن صدای عجیب و غیرطبیعی از ساید بای ساید سامسونگ می‌شوند، شامل موارد زیر می‌باشند:

 • در صورتی که هنگام تکان دادن بدنه‌ی یخچال سامسونگ دیگر صدای عجیب و غیرمعمول شنیده نمی‌شود؛ به احتمال زیاد دستگاه شما تراز نیست و لرزش لوله‌های متصل به کمپرسور باعث ایجاد صدای غیرطبیعی می‌شود.
 • وجود نقص در قسمت فن یا کمپرسور
 • معیوب بودن موتور دستگاه(هزینه تعویض موتور یخچال سامسونگ)
 • شل شدن اتصالات موتور به شاسی

جهت عیب‌یابی فنی و رفع اصولی مشکل پیش آمده توصیه‌ی ما به شما عزیزان این است که دستگاه خود را به نمایندگی معتبر و یا تعمیرکار متخصص بسپارید.

برفک زدن فریزر ساید بای ساید سامسونگ

معیوب بودن و اختلال در عملکرد هر یک از قطعات زیر می‌تواند منجر به برفک زدن فریزر ساید بای ساید سامسونگ شود. این قطعات عبارت هستند از:

 • المنت
 • سنسور
 • ترمودیسک
 • ترموفیوز
 • تایمر ریفراست
 • برد الکترونیک

اگر محل زندگی شما دارای آب‌وهوای گرم و مرطوب می‌باشد، با باز و بسته شدن مداوم و بیش از حد درب یخچال یا فریزر ساید بای ساید سامسونگ، مقدار زیادی رطوبت وارد دستگاه می‌شود که منجر به برفک زدن آن خواهد شد. بنابراین در این شرایط توصیه‌ی ما به شما عزیزان این است که از باز و بسته کردن غیرضروری درب دستگاه جدا خودداری نمایید.

همچنین گاهی اوقات خرابی لاستیک درب یا دفورمه شدن درب دستگاه منجر به برفک زدن آن خواهد شد. لازم به ذکر است شما می‌توانید در صورت کجی یا دفورمه شدن لاستیک درب، آن را به کمک آب جوش یا سشوار به حالت اولیه بازگردانید.

توصیه می‌شود جهت عیب‌یابی دقیق و برطرف نمودن اصولی مشکل پیش آمده بهتر است دستگاه خود را به نمایندگی معتبر و یا تعمیرکار متخصص بسپارید.

روشن نشدن یخچال ساید بای ساید سامسونگ

اگر از صحت اتصالات دستگاه و برقراری جریان برق اطمینان دارید و همچنان دستگاه شما روشن نمی‌شود، احتمالا اشکال از برد اصلی یخچال، ترموستات و یا موتور می‌باشد که در این صورت می‌بایست توسط نمایندگی معتبر و تکنسین ماهر و متخصص نسبت به تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ اقدام فرمایید.

خارج نشدن آب از آبریز یخچال ساید بای ساید سامسونگ

به طور معمول علت بروز این مشکل مربوط به سوختن شیر برقی دستگاه می‌باشد. توصیه می‌شود جهت عیب‌یابی دقیق و تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ، دستگاه خود را به نمایندگی معتبر و یا تعمیرکار ماهر و متخصص بسپارید. نحوه خاموش كردن يخساز يخچال ساسد سامسونگ چگونه است؟

خراب شدن صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ

عواملی که منجر خراب شدن صفحه نمایشگر یخچال ساید بای ساید سامسونگ می‌شوند به شرح زیر می‌باشد:

 • شستن غیراصولی و نادرست صفحه نمایشگر
 • وارد شدن ضربه به صفحه نمایشگر

در این شرایط باتوجه به بررسی و نظر تعمیرکار مجرب و متخصص می‌بایست برد نمایشگر دستگاه تعمیر و یا درصورت نیاز تعویض گردد.

خراب شدن برد یخچال ساید بای ساید سامسونگ

می‌توان گفت مهم‌ترین قطعه که اساسی‌ترین نقش را در عملکرد یخچال سامسونگ ایفا می‌کند، برد دستگاه می‌باشد. برد دستگاه می‌تواند به دنبال شستشوی نادرست و غیر اصولی و یا نوسانات برق دچار اشکال شود. در این شرایط پس از بررسی و نظر تکنسین ماهر و متخصص می‌بایست برد دستگاه تعمیر و یا در صورت نیاز تعویض گردد.

یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال ساید بای ساید سامسونگ

علت منجمد شدن و یخ زدن مواد غذایی یخچال ساید بای ساید سامسونگ مربوط به عمل نکردن دستگاه اتومات، جدا شدن لوله بالب از جایگاه مخصوص خود در اپراتور، خرابی ترموستات و سنسورها می‌باشد. در صورت بروز مشکل ذکرشده عیب‌یابی دقیق و تعمیر اصولی ساید بای ساید سامسونگ می‌بایست توسط نمایندگی معتبر و یا تعمیرکار متخصص و مجرب انجام شود.

داغ شدن غیرطبیعی موتور یخچال ساید بای ساید سامسونگ

دمای موتور یخچال ساید بای ساید سامسونگ تا 80 درجه سانتی گراد طبیعی می‌باشد. اما درصورتی که بالاتر رود منجر به خاموش شدن اورلود (فیوز محافظتی کمپرسور) و درنتیجه عدم فعالیت مناسب موتور خواهد شد. به طور معمول در این شرایط نیاز است نسبت به تعویض موتور دستگاه اقدام فرمایید.

روشن شدن فیلتر تصفیه آب یخچال ساید بای ساید سامسونگ

درصورت روشن شدن فیلتر تصفیه آب دستگاه نیاز است نسبت به تعویض فیلتر ساید اقدام فرمایید. پیشنهاد ما به شما عزیزان این است که هردو فیلتر داخل و پشت دستگاه را تعویض نمایید.

کم بودن فشار آب آبریز یخچال ساید بای ساید سامسونگ

درصورتی که از مناسب بودن فشار آب منزل خود اطمینان دارید و همچنان مشکل کم فشار بودن آب آبریز ساید بای ساید سامسونگ برطرف نشده است، پیشنهاد می‌شود نسبت به تعویض فیلتر آب دستگاه اقدام نمایید.

وجود برق در بدنه یخچال ساید بای ساید سامسونگ

عواملی که منجر به برق دادن بدنه‌ یخچال ساید بای ساید سامسونگ می‌شوند، شامل موارد زیر می‌باشند:

 • معیوب بودن سیم‌های رابط دستگاه
 • وجود اتصالی در سر پیچ لامپ درون یخچال با بدنه
 • وجود اتصالی در ترموستات یا موتور دستگاه با بدنه
 • نصب نادرست و غیراصولی سیم اتصال به زمین

توصیه‌ی ما به شما همراهان عزیز این است که جهت عیب‌یابی دقیق و برطرف نمودن اصولی مشکل پیش آمده، دستگاه خود را به نمایندگی معتبر و یا تعمیرکار متخصص بسپارید.

طبقه بندی شده در