گاهی اوقات به دلیل نیاز کم به یخ یا برای مثال در فصل سرما، برخی افراد تمایل به خاموش کردن یخساز دارند. به همین دلیل در ادامه به آن می‌پردازیم. راه اندازی یخساز یخچال اصلا سخت و دشوار نیست و خودتان می‌توانید از پس آن برآیید؛ اما اگر مهارت کافی ندارید، از تکنسین ماهر در این تعمیر ساید سامسونگ کمک بگیرید.

یکی از ویژگی‌های کاربردی یخچال فریزرهای جدید، ساختن یخ در زمان کم و محفظه‌ای برای نگه داشتن آن‌هاست. باتوجه به اینکه ممکن است استفاده از یخساز زیاد باشد، بنابراین یکی از مشکلات متداولی که برای یخچال به وجود می‌آید، خراب شدن یخساز است که در صورت نوع میشکل باید از متخصصین تعمیر یخچال استفاده کنید.

  • برای اینکار باید ابتدا لوله یا همان شیلنگ آب یخچال به شیر آب متصل شود تا آب ورودی از آن تامین شود.
  • پس از اینکه لوله را وصل کردید، باتوجه به نوع و مدل یخچال خود، یخساز را فعال کنید. فعال سازی یخساز می‌تواند توسط میله‌ی اهرمی مانند انجام شود، می‌تواند توسط پنل هوشمند روی یخچال انجام شود و یا با دکمه‌ی روشن خاموش، فعال شود. این مرحله به مدل یخچال بستگی دارد. در برخی انواع یخچال حتی نوع یخ را نیز می‌توان تعیین کرد.

خاموش کردن یخساز

همانطور که بالاتر توضیح داده شد، فعال کردن یخساز کار دشواری نیست. اگر شما تصمیم دارید که مدتی از یخساز استفاده نکنید، برای مثال هنگام سفر و یا فصل‌های سرد، بهتر است که به خاموش کردن یخساز فکر کنید؛ چرا که کار کردن و فعال بودن یخساز باعث مصرف انرژی می‌شود.

برای خاموش کردن یخساز به همان شیوه‌ای که برای فعال کردن یخساز گفته شد باید عمل کرد، ولی برعکس. بدین صورت که اگر اهرم وجود دارد، باتوجه به راهنمای یخچال، اهرم را جابه جا کنید. اگر دکمه روشن خاموش دارد، از طریق آن یخساز را خاموش کنید و در صورت داشتن پنل هوشمند، طبق دستور راهنمای یخچال عمل کنید.

خاموش کردن یخساز ال جی

خاموش کردن یخساز ال جی
  • در مدل‌هایی از یخچال ال جی که یخساز درون فریزر قرار دارد، یک کاور بالای مخزن وجود دارد که اگر آن را بردارید، دکمه خاموش و زوشن را می‌بینید و از آن باید برای خاموش کردن یخساز استفاده کنید.
  • اگز مخزن یخ روی درب قرار دارد، دقیقا مثل حالت قبلی دکمه روشن خاموش را پیدا کنید.
  • در مدل‌هایی از یخچال ال جی که کلید یخساز روی پنل هوشمند دستگاه قرار دارد، کلید Ice ON / OFF مربوط به این مورد است. با قرار دادن آن در حالت off می‌توانید آن را غیرفعال کنید.

خاموش کردن یخساز بوش

خاموش کردن یخساز بوش
  • برای خاموش کردن یخساز ساید KAG90 بوش، باید ابتدا فعال سازی قفل کودک را انجام دهید. سپس چند لحظه دکمه “یخ ریز/یخ درشت”  را نگه دارید. پس از شنیدن صدای آلارم خاموش کردن یخساز به درستی انجام شده است. جهت اقدام برای تعمیر یخچال فریزر بوش روی آن کلیک کنید.
  • برای خاموش کردن کردن یخساز ساید KAD80 بوش، قفل کودک را فعال کنید. و بعد از آن دو دکمه سمت چپ پنل هوشمند (+ و – ) را برای چند لحظه لمس کنید. پس از شنیدن صدای آلارم خاموش کردن یخساز انجام شده است.
  • برای خاموش کردن یخساز یخچال ساید بای ساید KAN بوش، کافی است تنها دکمه قفل یخساز را فشار دهید. 8 دلیل برای ریختن آب روی موتور یخچال را اینجا بخوانید.

خاموش کردن یخساز سامسونگ

برای خاموش کردن یخساز سامسونگ، کافی است که دکمه روشن و ختموش کردن را از روی پنل هوشمند پیدا کرده و آن را چند ثانیه نگه دارید.

خاموش کردن یخساز دوو

خاموش کردن یخساز دوو
  • روش اول این است که کلید های lock / mute را برای چند لحظه نگه دارید نا یخساز خاموش شود.
  • در روش دوم می‌توانید به راحتی کلید ice of را فشار دهید تا یخساز دوو خاموش شود.

طبقه بندی شده در