آیا از قابلیت‌های دیگر قرص ماشین ظرفشویی آگاه هستید؟ برخی افراد از قرص ماشین ظرفشویی تنها برای شستشوی ظروف توسط ماشین ظرفشویی استفاده می‌کنند. اما باید به شما بگوییم که این قرص کاربردهای زیادی در نظافت منزل دارد. ما در این صفحه از استاده قصد داریم شما را با کاربردهای قرص ماشین ظرفشویی هنگام نظافت آشنا کنیم. تا ادامه مطلب همراه ما باشید.

قابلیت‌های دیگر قرص ماشین ظرفشویی

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، برخی افراد از قابلیت‌های فراوان قرص ماشین ظرفشویی برای نظافت اطلاعی ندارند. این ماده با فرمولاسیون قوی خود قابلیت تمیز کردن بسیاری از سطوح و لوازم را دارد که ما در این صفحه از خدمات استاده شما را با برخی از آنها آشنا می‌کنیم.

شستشوی پارچه‌های مورد استفاده برای تمیز کردن سطوح آشپزخانه

شما می‌توانید از قرص ماشین ظرفشویی برای شستشوی پارچه‌های مورد استفاده در آشپزخانه استفاده کنید. در این صورت هیچ‌گونه آسیبی به بافت پارچه شما نخواهد رسید.

همچنین، بسیاری از پارچه‌های مورد استفاده برای کار آشپزخانه از جنس کتان هستند و ممکن است در اثر شستن آنها با ماده نامناسب، پارچه زبر، خشن و در نهایت ناکارآمد شود. بنابراین، استفاده از قرص ماشین ظرفشویی کارآمد می‌باشد و با این روش دیگر نگران این اتفاق نخواهید بود.

شستشوی پارچه‌های مورد استفاده برای تمیز کردن سطوح آشپزخانه

شستشوی ظروف ضد حرارت

معمولا در اثر استفاده از ظروفی مانند پیرکس و ظروف مورد استفاده در فر و مایکروفر، باقی‌مانده چربی و لکه غذا شما را آزار می‌دهد و شستشوی دشواری در انتظار شماست.

در این شرایط، راه‌حل آسانی جلوی روی شماست: داخل ظرفی را با آب داغ پر کرده و یک قرص ماشین ظرفشویی را درون آن بیندازید. سپس، برای چند ساعت یا حتی یک روز کامل ظرف را کنار بگذارید. در نهایت پس از گذشت زمان کافی به شستشوی آسان آن بپردازید.

شستشوی ظروف ضد حرارت

تمیز کردن لکه‌های دیوار و کف زمین

معمولا اکثریت کودکان به نقاشی کشیدن روی دیوار و یا کف زمین علاقه دارند و تمیز کردن این نقاشی‌ها برای والدین معضلی بزرگ است. با روشی که در ادامه با آن آشنا خواهید شد، می‌توانید تمامی خطوط و نقاشی ایجاد شده توسط خودکار، مداد و حتی ماژیک را از بین ببرید.

روش‌های پاک کردن خودکار و جوهر روی کاغذ دیواری را در استاده بخوانید.

برای تمیز کردن دیوار و کف زمین منزل با قرص ماشین ظرفشویی می‌توانید یک قرص ماشین را در 3.5 لیتر آب ریخته و آن را حل کنید. سپس با پارچه‌ای تمیز که به این محلول آغشته شده است، نسبت به تمیز کردن سطوح اقدام کنید.

تمیز کردن لکه‌های دیوار و کف زمین

شستشوی سرویس بهداشتی

برخی مواقع ممکن است با کثیفی سنگ سرویس بهداشتی منزل مواجه شده باشید و هیچ روشی برای تمیز کردن آن به صورت کامل کارساز نبوده باشد. شما می‌توانید با استفاده از یکی از قرص‌های ظرفشویی این کار را به نحو احسن انجام دهید.

به این صورت که قرص را درون سنگ توالت انداخته و صبر کنید تا کاملا در آن حل شود. سپس، با یک برس توالت تمیز نسبت به تمیز کردن سرویس بهداشتی اقدام کنید. پس از پاکسازی سنگ به صورت کامل، نوبت به شستشوی آن با آب و شوینده می‌رسد.

شستشوی سرویس بهداشتی

خوشبو کردن سطح زباله

اگر همواره به تمیزی سطل زباله اهمیت می‌دهید، برای اینکه از سطل زباله بوی بد به مشام شما نرسد، این روش را به شما پیشنهاد می‌کنیم: سطل را با آب جوش پر کرده و بعد، یک قرص ماشین ظرفشویی را درون آن بیندازید و تا 10 دقیقه صبر کنید که به خوبی درون آب حل شود. سپس، محلول را بیرون ریخته و سطل را تمیز کنید. حالا دیگر هیچ‌گونه بوی بدی از سطل به مشام شما نخواهد رسید.

9 راه و روش آسان برای خوشبو کردن خانه را بخوانید.

خوشبو کردن سطح زباله

تمیز کردن یخچال

در برخی مواقع به دلیل ماندن غذای فاسد درون یخچال، بوی بدی تولید می‌کند که بسیار آزار دهنده است. همچنین، گاهی نیز ذرات غذا درون یخچال ریخته شده و خشک می‌شوند. در این صورت برای تمیز کردن آن در این حالت می‌توانید از محلول آب گرم و قرص ماشین ظرفشویی استفاده کنید. یخچال را چگونه تمیز کنیم؟ نظافت یخچال را بیاموزید.

تمیز کردن یخچال

تمیز کردن داخل ماشین لباسشویی

ممکن است متوجه بوی نامطبوعی از محفظه داخل ماشین لباسشویی شده باشید و یا حتی قصد از بین بردن آهک‌های باقی‌مانده از آب را داشته باشید. برای رهایی از این مشکلات می‌توانید دو عدد از قرص نام برده شده را داخل محفظه بیندازید و دمای دستگاه را روی 140 درجه تنظیم و آن را روشن کنید. با این کار، با یک تیر دو نشان زده‌اید؛ زیرا هم لباسشویی را جرم گیری کرده‌اید و هم از بوی نامطبوع و آهک‌های موجود در محفظه رهایی پیدا کرده‌اید.

تمیز کردن داخل ماشین لباسشویی

تمیز کردن لکه‌های موجود روی قمقمه و فلاسک

ممکن است پس از استفاده از فلاسک و قمقمه، لکه‌هایی در اثر ماندن چای و قهوه درون آن مشاهده کنید. حتی در برخی مواقع، داخل آنها بسیار تیره می‌شود.

برای برطرف کردن این مشکل، یک قرص را با مقداری آب جوش درون ظروف مد نظر ریخته و درپوش آن را قرار دهید. سپس، به مدت یک نصفه روز صبر کنید. پس از گذشت این زمان قمقمه و فلاسک شما مثل روز اول خواهند شد.

تمیز کردن لکه‌های موجود روی قمقمه و فلاسک

تمیز کردن فر و اجاق گاز

یک قرص ماشین ظرفشویی را برای مدت زمان ده دقیقه درون آب گرم حل کنید. دستکش بپوشید و پارچه آغشته به محلول را روی نواحی آلوده گاز بکشید. سپس، با اسفنج یا دستمال کاغذی داخل فر و یا زیر اجاق گاز را به خوبی تمیز کنید.

تمیز کردن فر و اجاق گاز

از بین بردن لکه‌های زرد پیراهن سفید

برای از بین بردن لکه‌های زرد پیراهن سفید خصوصا در قسمت زیربغل می‌توانید از روشی که در ادامه ذکر می‌شود استفاده کنید. با این روش حتی می‌توانید لکه‌های قدیمی را نیز از بین ببرید. 

برای این کار، یک قرص ظرفشویی را درون تشت پر از آب گرم ریخته و لباس‌ها را درون تشت بریزید. کمی صبر کرده و پس از حل شدن آن نسبت به شستشوی لباس‌ها اقدام کنید.

از بین بردن لکه‌های زرد پیراهن سفید