اگر شما نیز از حیوانات خانگی در منزل خود نگهداری می‌کنید، حتما به کلینیک دامپزشکی نیاز پیدا خواهید کرد. معمولا در این زمان به جستجوی نزدیک‌ترین کلینیک دامپزشکی خواهید پرداخت. حتی ممکن است شب هنگام و در زمانی خارج از زمان کاری، به کلینیک حیوانات خانگی نیاز داشته باشید. در این مواقع اورژانس دامپزشکی شبانه روزی به کمک شما خواهد آمد. ما در این صفحه از خدمات استاده به معرفی مراکز و کلینیک دامپزشکی و آدرس دامپزشکی شبانه روزی می‌پردازیم و ویژگی‌های یک کلینیک دامپزشکی خوب آشنا کنیم.

کلینیک دامپزشکی شبانه روزی

ما در استاده، کلینیک شبانه روزی حیوانات با بهترین امکانات برای حیوانات خانگی را معرفی خواهیم کرد. شما می‌توانید با مراجعه به ادامه این مطلب، شماره تماس مورد نیاز خود را پیدا کنید. همچنین عوامل تاثیرگذار در تعیین هزینه ویزیت جراح دامپزشک نیز در ادامه مورد بررسی قرار گرفته است.

شماره تلفن دامپزشکی شبانه روزی

در ادامه، شماره درمانگاه شبانه روزی حیوانات موجود است. شما می‌توانید با شماره‌های موجود تماس بگیرید تا از شرایط درمانگاه شبانه روزی دامپزشکی آگاه شوید.

هزینه ویزیت دامپزشک

خدمتقیمت به تومان
ویزیت در کلینیک دامپزشکیاز 120.000
ویزیت خانگیاز 350.000
صدور شناسنامه100.000
تزریق عضلانی20.000
تزریق وریدی30.000
تزریق زیرپوستی20.000
گچ گیری سگ بزرگ جثهاز 380.000
گچ گیری سگ کوچک جثهاز 280.000
آتل بندیاز 180.000
پانسمان نرماز 140.000
تزریق مایع درمانی وریدیاز 140.000
تزریق مایع درمانی زیرپوستیاز 140.000
انتقال خوناز 450.000
قطره ضد انگلاز 90.000
تزریق ضد انگلاز 60.000
خوراندن قرص ضد انگل ایرانیهر عدد از 30.000
خوراندن قرص ضد انگل خارجییک سری کامل 60.000

جراح دامپزشک در کلینیک پس از معاینه و درمان حیوانات، مبلغی را تحت عنوان ویزیت دریافت می‌کند. به طور کلی مبالغ پرداختی در کلینیک دامپزشکی با توجه به بیماری و نوع درمان حیوان تعیین می‌شود.

نوع کلینیک دامپزشکی نیز ممکن است در مبالغ تاثیرگذار باشد. به طور مثال کلینیک سیار دامپزشکی هزینه متفاوتی نسبت به یک کلینیک ساده دریافت می‌کند و در عوض، خدمات پیشرفته‌‌ای نیز ارائه خواهد کرد.

کلینیک دامپزشکی شبانه روزی

عامل بعدی، مکان قرارگیری کلینیک حیوانات خانگی است؛ به گونه‌ای که هر چه میزان خدمات مورد نیاز بیشتر باشد، علی رغم وجود نزدیک‌ترین کلینیک دامپزشکی، در نهایت هزینه نهایی بیشتر خواهد شد. گونه، نژاد و حتی جثه حیوان مد نظر نیز در تعیین قیمت اثرگذارند.

در زمان نیاز حیوان به آزمایش، هزینه کیت تشخیصی نیز بر سایر مبالغ اضافه خواهد شد. علاوه بر آن، هزینه ویزیت دامپزشک در هنگام نیاز به ویزیت در محل با هزینه رفت و آمد محاسبه خواهد شد.

بهترین و مجهزترین کلینیک دامپزشکی

در کلینیک‌های دامپزشکی با توجه به مکان قرارگیری، امکانات، تجهیزات و تیم مورد نظر، قسمت‌های متفاوتی را برای ارائه خدمات در نظر گرفته‌اند. گفتنی است بهترین و مجهزترین مراکز رسیدگی به حیوانات شامل بخش‌های زیر می‌شود. این بخش‌ها عبارتند از:

بخش جراحی

اصلی‌ترین کار کلینیک دامپزشکی همین مورد است. حیوانات خانگی نیز ممکن است با مشکلاتی مواجه شوند که نیاز به عمل جراحی داشته باشند. در کلینیک حیوانات خانگی باید حتما این بخش وجود داشته باشد تا تمامی خدمات مربوط به جراحی ارائه شود. جراحی شامل موارد مختلفی می‌شود که برخی از آنها عبارتند از: درمان شکستگی، جراحی دندان، سزارین، جراحی شکستگی، عقیم سازی و…

پانسیون و بستری حیوانات

اگر برای مدت زمانی کوتاه مانند چند ساعت، چند روز و یا چند هفته، کاری ضروری برای شما پیش بیاید، می‌توانید از خدمات پانسیون استفاده کنید. همچنین اگر حیوان خانگی شما به عمل جراحی و سپس مراقبت‌های ویژه نیاز داشته باشد می‌توانید برای مدتی، نگهداری آن را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید.

تزریقات و واکسیناسیون

واکسیناسیون دوره‌ای، واکسن انگل، هاری و… از نیازهای هر حیوان خانگی است که باید توسط دامپزشک و در زمان تعیین شده انجام شود. علاوه بر این زمانی که برخی از داروها نیاز به تزریق داشته باشند می‌توانید با استفاده از این بخش و با خیالی آسوده تزریقات حیوان خانگی خود را به افراد متخصص بسپارید.

تزریقات و واکسیناسیون حیوانات

فروشگاه و پت شاپ

غذا و خوراکی، لباس، وسایل سرگرمی، محصولات بهداشتی و… را نیز می‌توانید از این بخش تهیه کنید.

آرایشگاه

بهداشت و زیبایی حیوانات خانگی در استفاده از این خدمات خلاصه می‌شود. شما باید هر چند وقت یک بار و برای رعایت بهداشت و حفظ سلامتی حیوان خانگی خود نسبت به پیرایش آن اقدام کنید. برای این کار در کلینیک حیوانات خانگی افراد متخصص و دوره دیده نسبت به کوتاه کردن مو، ناخن و شستشوی آنها اقدام خواهند کرد.

آزمایشگاه، سونوگرافی و اندوسکوپی

هر یک از موارد نام برده شده دارای بخش‌های جداگانه‌ای هستند و تمامی امور لازم جهت گرفتن آزمایش و امور مربوط به سونوگرافی و اندوسکوپی توسط دامپزشک انجام خواهد شد.

پارک حیوانات

برای بازی و احساس آرامش حیوان خانگی می‌توانید لحظاتی را نیز در پارک حیوانات موجود در کلینیک سپری کنید.

صدور شناسنامه

اگر پس از به سرپرستی گرفتن و یا خرید یک حیوان خانگی نیاز به صدور شناسنامه داشته باشید می‌توانید از این مراکز استفاده کنید.

صدور گواهی خروج از کشور

برای دریافت این مجوز باید شناسنامه اصلی را به کلینیک آورده و سپس گواهی خروج و پاسپورت را دریافت کنید. توجه داشته باشید که این کار دارای مراحل مختلفی است که تمامی اقدامات لازم در کلینیک دامپزشکی انجام خواهد شد.

بهترین و مجهزترین کلینیک دامپزشکی

گفتنی است در هنگام انتخاب یک مرکز خوب و مجهز باید به موارد زیر توجه کنید:

 • مجوز نظام پزشکی
 • داشتن امکانات دندانپزشکی حیوانات
 • داشتن بخش‌های واکسیناسیون و جراحی
 • برخورد مناسب
 • داشتن فضای آزاد برای حرکت حیوانات
 • وجود آزمایشگاه

کلینیک سیار دامپزشکی

کلینیک سیار جزو بهترین کلینیک‌های دامپزشکی محسوب می‌شود؛ چرا که در هر زمان در صورتی که نیاز به دامپزشک و خدمات دامپزشکی داشته باشید، ویزیت در محل به شما ارائه خواهد شد. حال ممکن است کنجکاو شوید که ویژگی‌‌های یک کلینیک سیار چیست؟ در ادامه با این ویژگی‌ها بیشتر آشنا خواهید شد. مهم‌ترین ویژگی‌های یک کلینیک دامپزشکی سیار عبارتند از:

 • ارائه خدمات دارویی
 • ارائه خدمات درمانی
 • ارائه خدمات جراحی
 • واکسیناسیون
 • صدور شناسنامه
 • عقیم سازی با جدیدترین روش‌ها
 • تصویربرداری حیوانات
 • جرم گیری دندان حیوانات
 • کشیدن دندان حیوانات
 • اصلاح و شستشوی حیوانات

طبقه بندی شده در