پد ضد لرزش ماشین لباسشویی چیست؟ قیمت خرید

پد ضد لرزش ماشین لباسشویی

اگر از لرزش‌ها و تکان‌های مکرر لباسشویی خود آزرده شده‌اید، حتماً برای خرید پد ضد لرزش ماشین لباسشویی اقدام کنید. یکی از مواردی که موجب می‌شود سکوت و آرامش منزل ما به هم بریزد، لرزش‌های شدید در ماشین لباسشویی است. این تکان‌های شدید همواره با سروصدای زیادی همراه است.

بنا به دلایل فوق، شرکت‌های مختلف برای این که بتوانند به حل مشکلات شما بپردازند، به سراغ تولید پدهای ضد لرزش برای ماشین‌های لباسشویی رفته‌اند. یکی دیگر از نام‌های این محصول کاربردی، لرزه‌گیر لباسشویی است. به طور کلی دلایل مختلفی موجب تکان‌های شدید در لباس‌شویی‌های ما می‌شود. بنابراین در ادامه از این صفحه از خدمات استاده به ذکر این دلایل می‌پردازیم و قیمت انواع مختلف پد ضد لرزش ماشین لباسشویی را نیز معرفی می‌کنیم.

قیمت پد ضد لرزش ماشین لباسشویی

خدمتقیمت به تومان
پد ضد لرزش ماشین لباسشویی70.000 تا 500.000

در رابطه‌ با قیمت پد ضد لرزش لباسشویی می‌توان گفت که نمی‌توانیم قیمت معین یا تک قیمتی را برای آنها مشخص کنیم. زیرا بسته به نوع پد ضد لرزش انتخابی توسط شما، قیمت آنها نیز تغییر پیدا خواهد کرد. در نتیجه قیمت آن کاملاً بستگی به انتخاب شما دارد.

پد ضد لرزش لباسشویی چیست

علت لرزش‌های ماشین لباسشویی

پیش از خرید لرزه‌گیرها برای لباسشویی خود، باید دلیل به‌ وجود آمدن تکان‌های شدید در ماشین لباسشویی مشخص شود. برخی از اوقات به دلیل اشکال در قطعات داخلی لباسشویی شاهد لرزش‌های شدید هستیم. بدین ترتیب برای رفع این مشکلات باید به سراغ یک تعمیرکار ماهر برویم. از جمله دلایل لرزش‌های ماشین لباسشویی به شرح زیر است:

بالانس نبودن وزنه‌های نگهدارنده

با گذشت زمان زمان ممکن است وزنه‌هایی که باعث تعادل و بالانس لباسشویی شده‌اند، از آن جدا شوند. بدین ترتیب تعادل لباسشویی دچار مشکل می شود و تکان های شدیدی به وجود می‌آید. قطعه‌ای به نام فلکه آبکشی نیز وجود دارد که در اثر خراب شدن موجب لرزش های شدیدی در لباسشویی می شود.

تراز نبودن دستگاه

یکی از مشکلاتی که موجب می‌شود تا لرزش‌های شدید در هنگام شستن لباس برای ماشین لباسشویی به وجود بیاید، هم تراز نبودن آن است. این مشکل غالبا در هنگام نصب لباسشویی به وجود می‌آید. در این شرایط با استفاده از پدهای صد لرزش می‌توانیم از تکان‌های دستگاه جلوگیری کنیم. برخی مواقع نیز نیاز به یک تعمیرکار داریم تا بتواند با ابزارهای مخصوص خود، کار تراز کردن لباسشویی را به درستی انجام دهد.

عیب قطعات داخلی

از کار افتادگی قطعات داخلی در مخزن لباسشویی می‌تواند منجر به این اشکال اساسی شود. در لباسشویی، قطعه‌ای به نام تاخو وجود دارد که وظیفه آن برق‌رسانی در لباسشویی است. خراب‌ شدن این قطعه موجب می‌شود تا سیستم برق‌رسانی در لباسشویی دچار اختلال شود. در نتیجه لباسشویی با لرزش‌هایی در هنگام کار کردن مواجه می‌شود. آموزش و نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را در “استاده” بخوانید.

خرابی فنر و کمک فنر

خرابی فنر و کمک‌فنر لباسشویی نیز از جمله مواردی است که در اثر خرابی آنها شاهد لرزش‌های متعددی در لباسشویی می‌شویم. توصیه می‌کنیم به میزان استاندارد لباس‌ها را داخل لباسشویی بریزید. در صورتی‌ که بیش از اندازه این کار را انجام دهید، منجر به تکان‌های شدید در ماشین لباسشویی خواهید شد.

نکاتی مهم درباره پد ضد لرزش ماشین لباسشویی

در رابطه‌ با پدهای ضد لرزش ماشین لباسشویی می‌توان به موارد مهم زیر اشاره کرد که دانستن آنها خالی از لطف نمی‌باشد:

  • پدهای ضد لرزش در دو نوع مختلف تولید و عرضه می‌شوند. پدهای خانگی و پدهای صنعتی از انواع متفاوت آن هستند.
  • در رابطه‌ با نحوه عملکرد آن می‌توان گفت که در قسمت پایینی این محصول، مکشی بسیار قوی وجود دارد. این مکش قوی موجب می‌شود تا پد قدرت بسیاری به دست بیاورد و بتواند لباسشویی را ثابت نگه دارد.
  • جنس پدهای ضد لرزش پلاستیکی بوده که به‌ طور کلی دارای ارتفاعی معادل 4 متر است.
  • می‌توانید از اینگونه پدها برای لباسشویی‌های تمامی برندها از جمله ال جی، اسنوا، دوو، سامسونگ و … استفاده کنید.
خرید پد ضد لرزش لباسشویی

چگونگی نصب پد ضد لرزش ماشین لباسشویی

  1. ابتدا باید لباسشویی به طور کامل بلند شود
  2. پایه‌های خود لباسشویی را محکم به پدها فشار دهید تا داخل بروند
  3. بررسی کنید تا لاستیک‌های لباسشویی به خوبی درون پدها فرو رفته باشند. در غیر این صورت شاهد این هستید که کماکان هم تراز نیستند.

انواع پدهای ضد لرزش ماشین لباسشویی

همان‌طور که گفتیم، پدهای ضد لرزش به‌ طو رکلی به دو دسته پدهای خانگی و صنعتی تقسیم می‌شوند. دسته‌بندی دیگری نیز از این نوع پدها وجود دارد که به اختصار به ذکر هر کدام می‌پردازیم.

پد ضد لرزش پایه ثابت

این نوع پدهای ضد لرزش منعطف نبوده و به طور مستقیم می‌توانید پایه‌های لباسشویی را به آنها متصل کنید.

پد ضد لرزش پیچ‌دار

همانگونه که از نام آنها مشخص است، این نوع پدها دارای پیچ هستند که با استفاده از بستن آن می‌توان ارتفاع ماشین لباسشویی را نیز تنظیم کرد. برای نصب آن ابتدا باید پایه‌های خود لباسشویی به طور کلی باز شوند.

نتیجه‌ گیری

پدهای ضد لرزش ماشین لباسشویی به جهت جلوگیری از لرزش‌ها و تکان‌های شدید لباسشویی به کار می‌روند. این پدها به انواع و اقسام مختلفی تقسیم می‌شوند. با توجه‌ به نوع و کیفیت متغیر پدها نیز قیمت آنها متفاوت است. بدین ترتیب می‌توان گفت که قیمت ثابتی ندارند. بنابراین برای تهیه پد ضدلرزش مناسب لباسشویی با کارشناسان ما در “استاده” در ارتباط باشید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *