چه مواردی هزینه حمل اثاثیه منزل را افزایش می‌دهد؟

چه مواردی هزینه حمل اثاثیه منزل را افزایش می‌دهد؟

موارد زیادی در هزینه حمل اثاثیه منزل تاثیر می‌گذارد که بهتر است برای شفاف‌سازی و آگاهی بیشتر هر یک از این عوامل را در نظر بگیرید و با اطلاعات کامل این پروسه را طی کنید.

در این صفحه از “خدمات آنلاین نکت” به موارد تعیین کننده در هزینه حمل اثاثیه منزل در زمان باربری اشاره می‌کنیم.

چه مواردی در هزینه حمل اثاثیه نقش کلیدی دارند؟

چه مواردی در هزینه حمل اثاثیه نقش کلیدی دارند؟

عوامل بسیاری روی دستمزد کارگر حمل اثاثیه و نرخ باربری اثر گذار هستند که به آن‌ها می‌پردازیم.

تعداد طبقات

تعداد طبقات از جمله موارد مهم برروی هزینه حمل اثاثیه هستند. برای حساب و کتاب این هزینه باید بدانید که شما در چه طبقه‌ای زندگی می‌کردید و اکنون قرار است در کدام طبقه ساکن شوید. یعنی به ازای افزایش هر طبقه چه در مبدا و چه مقصد هزینه بالا می‌رود.

برای درک بهتر به این مثال توجه کنید. اگر در سوم بوده‌اید و حال در مکان دیگری به طبقه ۴ می‌روید، جمع تعداد طبقات یعنی ۷ طبقه برای شما هزینه می‌اندازد.

نکته: اگر منزل شما آسانسور دارد و می‌توانید از آن برای حمل بار استفاده کنید، نباید هزینه تعداد طبقه ساختمان محاسبه شود و هزینه از همکف در نظر گرفته می‌شود.

شرایط آب و هوایی

اگر به فکر کاهش هزینه هستید، پیش از اسباب کشی وضعیت هوا را چک کنید چرا که اگر روز برفی یا بارانی را برگزیدید، هزینه شما بالاتر می‌رود.

در این روزها نیاز است که ماشین حمل بار مسقف باشد تا وسایل خیس و خراب نشوند. و هم‌چنین شرایط آب و هوایی بر میزان کارایی کارگران تأثیر گذار است، بنابراین هزینه حمل برای روزهای بارانی و یا برفی نسبت به روزهای آفتابی بیشتر است.

حمل اثاث سنگین

حمل اثاث سنگین

منطقی است که بر اساس وزن و ابعاد وسایل هزینه شما بالاتر برود. مثلا یخچال‌های ساید امروزی که بزرگ هستند و وزن بالایی دارند.

حتی در مواردی شیشه‌های بزرگ مانند شیشه میز ناهار خوری که هم ابعاد زیادی دارد و هم حساس و سنگین است هم جزء این موارد است.

ناگفته نماند که حمل و نقل این موارد حساس هستند و برای آماده‌سازی وسایل می‌توان از کارگر بسته‌بندی اسباب‌کشی استفاده کرد تا با بسته بندی صحیح و اصولی خیال ما را تا حد قابل توجهی راحت کند.

بنابراین هر چه تعداد کارتن اسباب کشی بیشتر شود، وزن آن‌ها بیشتر باشد و یا اگر ابعاد و وزن بیشتری داشته باشد، هزینه تصاعدی بالا می‌رود.

مسافت

منطقی است که هر چه مسافت طولانی‌تر باشد، ‌هزینه بالاتر رود. حمل و نقل داخل شهری و فاصله‌ای زیر ۲ کیلومتر که نزدیک محسوب می‌شود با اسباب کشی به شهرستان دیگر بسیار فرق دارد.

فاصله ماشین حمل بار تا منزل

فاصله پارک ماشین حمل بار برروی هزینه حمل اثاثیه تأثیرگذار است! این موضوع یعنی اگر فاصله ۱۰ تا ۱۵ متر باشد، هزینه‌‌ای دریاف نمی‌شود ولی اگر بیشتر باشد باید دقت داشته باشید که هزینه کارگران بیشتر می‌شود.

این موضوع بیشتر برای منازلی که در کوچه‌های تنگ و باریک هستند صدق می‌کند.

زمان اسباب کشی

هزینه باربری برای اسباب کشی راحت در ایام مخلتف سال و هفته متفاوت است. بعضی مواقع مانند آخر هفته‌ها و یا تابستان اوج جابه جایی افراد است، پس دقت داشته باشید در این زمان نیز می‌توان شاهد افزایش قیمت به دلیل تقاضای بیشتر بود.

زمان حمل بار

دستمزد پایه کارگران برای اسباب کشی معین است که اگر این زمان بیشتر به طول انجامد شما باید بیشتر هزینه کنید. پس از گذشت این زمان باید هزینه کارگران و ماشین حمل بار را بدهید. پس بهتر است برای کم کردن این زمان، ساعت‌های مناسب و بدون ترافیکی را در نظر بگیرید.

نوع وسیله حمل بار

برای حمل بار می‌توان از کامیون، وانت نیسان و یا وانت پیکان کمک گرفت که قاعدتا هزینه آن‌‌ها متفاوت است. برای مثال کامیون هزینه بیشتری دارد و بعد از آن وانت نیسان و وانت پیکان به ترتیب هزینه کمتری می‌گیرند. اما دقت داشته باشید که با گرفتن یک کامیون شاید بتوانید تمامی بارها را جابه جا  کنید و نیازی به وسیله دیگری نداشته باشید. کامیون‌ها حدود 6 الی 7 تن ظرفیت دارند و می‌توان اسباب‌های حجیم و زیاد را در آن جا داد و از حمل‌و‌نقل اضافی خودداری کرد.

گاو صندوق

گاو صندوق هم جز موارد بسیار سنگین است که بر اساس وزن‌اش هزینه باربری فرق دارد. مثلا اگر وزن گاو صندوق ۵۰ کیلو باشد، هزینه حمل‌اش به ازای هر طبقه است و اگر سنگین‌تر باشد هم به ازای هر ۵۰ کیلو مبلغی به هزینه قبلی اضافه می‌شود.

شیشه میز ناهار خوری

شیشه‌های بزگ به دلیل بد دست بودن و وزنشان بسیار حساس هستند و باید در حمل آن‌ها دقت بالایی داشت. بنابراین حمل آن‌ها با توجه به ضخامت و اندازه و تعداد طبقات متفاوت است.

تعداد کارگران و دستمزد آن‌ها

اگر می‌خواهید کار شما به سرعت تمام شود، باید از قبل به تعداد کارگران هم فکر کرده باشید. دستمزد کارگران هم با توجه به تعداد آنها و هزینه ایاب و ذهاب آن‌‌ها با نوع ماشینی که انتخاب می‌کنید فرق دارد.

در پایان

عوامل تاثیرگذار بر هزینه حمل اثاثیه منزل یکی از نکات قابل توجه برای حمل وسایل می‌باشد که می‌توان با دانستن نکات ذکر شده تا حد امکان در این هزینه صرف جویی نمود. برای داشتن اسباب کشی کم هزینه‌تر و راحت‌تر سریع تصمیم نگیرید.

مطالب مرتبط برای شما...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *