نصب پکیج

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

نصب پکیج

در ساختمان‌های مسکونی برای گرمایش فضا و داشتن آب گرم از راهکارهای مختلفی مانند نصب پکیج استفاده می‌کنند که این روزها بسیار باب است.  در این صفحه از “استاده” قصد داریم به خدمات تعمیر پکیج و نصب پکیج و دستمزد و هزینه نصب انواع آن بپردازیم.

هزینه نصب پکیج

هزینه نصب برای پکیج‌ها به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه به هر یک از آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • اولین عامل که روی هزینه تاثیرگذار می‌باشد، عملیات مقدماتی است. ایتدا باید لوله کشی ساختمان را مورد بررسی قرار دهید تا هرگونه اشکال و ایراد آن را رفع کنید و سپس نسبت به نصب پکیج اقدام نمایید. درست است که این اقدام به هرحال باید انجام شود، اما ممکن است هم‌زمانی آن با هزینه خرید و نصب، هزینه‌ای سنگین ایجاد کند.
 • از دیگر پارامترهایی که روی هزینه نصب پکیج تاثیرگذار است، هزینه لوله‌کشی‌های مربوط به پکیج است. پکیج‌های امروزی نیاز به لوله‌کشی‌های مخصوص دیواری دارند که هزینه مربوط به نقشه لوله‌کشی، خرید لوازم آن و انجام لوله‌کشی نیز به هزینه کلی افزوده می‌شود.
 • اگر فضایی که برای نصب در نظر گرفته‌اید مناسب و کافی نباشد، هزینه‌های اضافی برش، تعویض و تعمیر کابینت نیز به هزینه نصب پکیج اضافه می‌شود.
 • انتخاب یک نصاب حرفه‌ای و متخصص ممکن است در ابتدا هزینه‌ی اضافی و بیشتری را به شما تحمیل کند، چرا که نصابان حرفه‌ای ارزان کار نمی‌کنند، اما در واقع با انتخاب فردی که در کار خود متخصص است، در زمان و هزینه‌های جانبی صرفه‌جویی کرده‌اید و در طولانی مدت نیز کمتر نیاز به تعمیر پکیج و متحمل شدن هزینه‌های گزاف خواهید داشت.
 • از دیگر نکاتی که می‌تواند روی هزینه تاثیر داشته باشد، انتخاب دستگاهی است که تنها برای ایجاد آب گرم باشد یا برای گرمایش منزل نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

نصب پکیج بوتان

انتخاب درست پکیج مسئله بسیار مهمی است و هرگز نباید به خاطر هزینه کمتر، دستگاهی نامناسب و ناکارآمد برای محیط زندگی خود انتخاب کنید، چرا که این امر منجر به هزینه‌ی دوباره یا نارضایتی اعضای خانواده خواهد شد.

اگر شما تصمیم به نصب پکیج بوتان برای استفاده در محل زندگی‌تان گرفته‌اید، ممکن است نیاز به هزینه بیشتری داشته باشید. نصب پکیج بوتان با توجه به اینکه نیاز به حضور فردی متخصص از شرکت دارد و هزینه دستگاه نیز بالاتر است، معمولا بیشتر است.

به دلیل داشتن گارانتی و خدمات پس از فروش و اعزام متخصصین جهت نصب و سرویس پکیج بوتان، خیال ما در آینده راحت‌تر می‌شود.

چگونگی نصب پکیج

به طور کلی پکیج دارای چند بخش مهم شامل سنسور، مشعل و مبدل حرارتی است که هماهنگی آن‌ها باعث تنظیم دما و گرمایش می‌شود.

اگر قصد دارید برای منزل یا محل زندگی‌تان یک پکیج داشته باشید بهتر است اطلاعات کافی درباره‌ی روش نصب پکیج بدست آورید. درست است که احتمالا این کار را به نصابان حرفه‌ای می‌سپارید، اما اگر اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید، می‌توانید بهترین نصاب را انتخاب و در زمان اجرا روی کار وی نظارت کافی داشته باشید.

نصب پکیج برای یک نصاب حرفه‌ای کار سختی نیست، اما نکاتی وجود دارد که هر نصابی باید به آن توجه کند.

درباره محل قرارگیری پکیج باید دقت کنید که:

 • دیواری که برای نصب انتخاب می‌شود، باید از دیوارهای مستحکم خانه باشد و در ساخت آن از مصالح محکمی استفاده شده باشد.
 • فاصله پکیج از دیوار مقابل آن در حالت استاندارد کمتر از یک متر نباشد.
 • حداقل فاصله مجاز پکیج از کابینت بغل ۱۵ سانت باشد.
 • حداقل فاصله مجاز پکیج از زمین ۱۰۰ سانت باشد.

نکات مهم هنگام نصب پکیج

 1. علت ایجاد فاصله ۱۵ سانتی از کابینت‌های مجاور، برای زمان تعمیر دستگاه است. اگر فاصله پکیج از کابینت مجاور کمتر از ۱۰ الی ۱۵ سانت باشد، هنگام انجام عملیات تعمیر برای تعمیرکار دشوار بوده و در برخی مواقع امکان دارد به علت نبودن فضای کافی تعمیرکار ناچار به خارج کردن پکیج از محل خود و افزایش هزینه‌ها شود.
 2. از دیگر نکاتی که در نصب پکیج باید به آن دقت شود، این است که پکیج نباید دقیقا در بالای لوازم گرما زا مثل اجاق گاز قرار بگیرد.
 3.  هم‌چنین پکیج نباید در محلی که احتمال نم ساختمان وجود دارد، قرار بگیرد.
 4. حتما از نصاب پکیج خود بخواهید در مسیر ورود هوا فیلتر قرار دهد تا از ورود گرد و غبار به داخل پکیج جلوگیری شود، این امر می‌تواند روی طول عمر پکیج تاثیر بگذارد.

در پایان

در این صفحه از خدمات آنلاین استاده با نکات مهم برای نصب پکیج و هزینه‌های پیش رو برای انجام کار آشنا شدید. اما نکته مهم این است که پکیجی را انتخاب کنید که پشتیبانی بهتری دارد و فقط به قیمت تمام شده برای نصب توجه نکنید.

آخرین مطالب تعمیرات پکیج در استاده مگ