تعمیر پکیج کالدا ونزیا

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

تعمیرات پکیج کالدا ونزیا

پکیج کالدا ونزیا، یکی از مدل‌های پکیج بوتان می‌باشد. البته تولید این مدل پکیج متوقف شده است، اما انجام تعمیرات پکیج کالدا ونزیا و یا تعویض قطعات آن توسط تعمیرکاران حرفه‌ای و یا نمایندگی‌های تعمیر پکیج بوتان انجام می‌شود.  در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” قصد داریم که به بررسی مشکلات مربوط به انجام تعمیر پکیج کالدا ونزیا و معرفی تعمیرکار برای تعمیر پکیج بپردازیم.

تعمیر پکیج دیواری کالدا ونزیا 

در واقع معمول‌ترین دلایل خرابی پکیج مربوط به مشکلات فنی قطعات است. نکته اول در تعمیرات پکیج کالدا ونزیا مربوط به رسوب‌زدایی و هواگیری پکیج می‌باشد. اگر سرویس‌دهی دستگاه را در زمان مناسب انجام دهید، نیاز به تعمیر و یا حتی تعویض قطعات و صرف هزینه‌های بالاتر را نخواهید داشت.

تعمیر پکیج دیواری کالدا ونزیا

عیب‌یابی و تعمیرات پکیج کالدا ونزیا را می‌توان با توجه به کدخطای نمایان شده بر روی دستگاه تشخیص و انجام داد. البته در مدل‌های آنالوگ پکیج کالدا ونزیا این عیب‌یابی از طریق چشمک‌زن چراغ‌های پنل دستگاه انجام می‌گیرد. اما در مدل‌های دیجیتالی از طریق نمایش حروف انگلیسی و اعداد این کدخطا بر روی مانیتور دستگاه نمایش داده می‌شود  و عملا تعمیر پکیج دیواری کالدا ونزیا در این مدل اندکی راحتتر شروع می شود.

 تکنیسین‌ها از طریق شناسایی کدهای خطای دستگاه، نسبت به تعمیرات پکیج کالدا ونزیا اقدام می‌نمایند. به عنوان مثال نمایش رنگ زرد در چراغ خطای پکیج کالدا ونزیا نشان از خرابی و قطع شدن سنسور NTC دستگاه می‌باشد. همچنین نمایش رنگ قرمز در چراغ خطای پکیج نشان از خراب شدن قطعه برد دستگاه، عدم تنظیم فشار پکیج، قطع بودن سنسور گرمایی و یا معیوب شدن ترموستات می‌باشد.

 برای انجام تعمیر پکیج دیواری کالدا ونزیا و رفع چراغ‌های خطای دستگاه باید تعمیرکار هر یک از قطعات بیان شده را چک، تعویض و یا تعمیر نمایند.

در مورد کدخطاهای مدل دیجیتالی پکیج کالدا ونزیا نیز باید بگوییم که کدخطا E12 مربوط به معیوب شدن قطعه برد الکترونیکی می‌باشد. همچنین کدخطا E2 مربوط به ایراد در شعله پکیج و کدخطا E50 مربوط به ایراد فن پکیج می‌باشد.

رفع هر یک از این ایرادات و تعمیرات پکیج دیواری کالدا ونزیا که نیاز به تعویض این قطعات دستگاه با قطعه اورجینال شرکت می‌باشد، باید حتماً توسط تعمیرکاران نمایندگی و یا تعمیرکارانی که از قطعات اورجینال استفاده می‌کنند انجام شود. در کنار این کدخطاهای پکیج کالدا ونزیا، در برخی از اوقات نیز ایراداتی در دستگاه رخ می‌دهد که هیچ گونه کدخطایی بر روی پکیج نمایش داده نمی‌شود. برای عیب‌یابی این نوع ایرادات باید با توجه به مشکل ایجاد شده در عملکرد پکیج به رفع آن اقدام کنید.

به عنوان مثال اگر آب مصرفی به میزان لازم گرم نمی‌شود، معمولاً به خاطر رسوب‌گرفتگی مبدل صفحه‌ای پکیج، معیوب شدن سنسور NTC دستگاه و یا عدم تنظیم بودن شعله پکیج می‌باشد. باید هر یک از این دلایل بیان شده را به ترتیب قطعات ذکر شده چک کنید و مشکل را برطرف نمایید.

همچنین دلیل انفجاری روشن شدن پکیج نیز می‌تواند به خاطر جمع شدن گردوخاک بر روی مشعل و الکترود جرقه‌زن پکیج، عدم تنظیم فاصله الکترود جرقه‌زن تا مشعل، مسدود شدن سوراخ‌های مشعل و ضعیف شدن ولتاژ جرقه می‌باشد. می‌توان با انجام سرویس‌های دوره‌ای پکیج از انجام تعمیرات پکیج کالدا ونزیا و صرف هزینه‌های بالاتر برای تعویض قطعات جلوگیری کرد.

 قیمت تعمیر پکیج کالدا ونزیا

با توجه به اینکه در اغلب موارد نیاز به تعویض قطعات وجود دارد، لیست زیر می‌تواند آگاهی شما را از هزینه‌ها بالاتر ببرد.

نام قطعهقیمت به تومان
شیر پرکن بوتان کالدا ونزیا45.000
پمپ پکیج بوتان750.000
فن بوتان کالداونزیا580.000
مبدل اصلی کالدا ونزیا241.250.000
شیر اطمینان کالدا ونزیا100.000
برد کنترل کالدا ونزیا/اپتیما625.000
چندراهه پلاستیکی کالدا ونزیا170.000
فلوسوئیچ پکیج کالداونزیا125.000

تعرفه قیمت تعمیر پکیج کالدا ونزیا بسته به نوع خدمت و یا ایراد پکیج تعیین می‌شود. به این معنا که انجام سرویس‌های دوره‌ای پکیج که شامل رسوب‌زدایی پکیج، تنظیم نمودن فشار دستگاه و هواگیری آن می‌شود، نسبت به بررسی ایرادات ایجاد شده در پکیج و تعویض قطعات معیوب کاملا متفاوت می‌باشد.

درباره قیمت تعمیر پکیج کالدا ونزیا براساس نوع خدمت انجام شده و همچنین هزینه قطعات تعمیری و یا تعویض شده باید بررسی و برآورد گردد. اما قابل ذکر است که قیمت قطعات تعویض شده بر طبق هزینه خرید قطعه اورجینال از نمایندگی شرکت بوتان می‌باشد.

در مجموع باید بگوییم که قیمت تعمیر پکیج کالدا ونزیا براساس هزینه رفت و آمد تعمیرکار، تعرفه دستمزد تعمیرکار در منزل، قیمت قطعات اورجینال نمایندگی و غیره محاسبه می‌شود.

تعمیر برد پکیج کالدا ونزیا 

یکی از ایراداتی که احتمال بروز آن در دستگاه بالا میباشد، خرابی برد پکیج است. از این رو تعمیر برد پکیج کالدا ونزیا جزو حساس‌ترین و پیچیده‌ترین تعمیراتی است که حتما باید توسط تکنسین‌های مجرب صورت گیرد. دلیل این امر کنترل عملکرد برخی از قطعات پکیج چون پمپ، شیر گاز و جرقه‌زن توسط قطعه برد پکیج می‌باشد.

به همین دلیل اکثر ایراداتی که مربوط به تعمیرات پکیج کالدا ونزیا می‌باشد به وسیله تعویض و یا تعمیر برد رفع خواهد شد. البته همان طور که تعمیر برد پکیج کالدا ونزیا نیاز به تجربه و تخصص فنی بالایی دارد، انجام آن باید توسط ابزارآلات ویژه و خاصی صورت گیرد. چرا که اطلاعات تخصصی برای تعمیرات این قطعه حساس پکیج لازم می‌باشد.

کلام آخر 

تعمیر پکیج کالدا ونزیا به دلیل پیچیدگی و ارتباط هر یک از قطعات با یکدیگر، کاملا کار تخصصی و حرفه‌ای می‌باشد. چرا که با توجه به مطالب گفته شده برای تعمیر برد پکیج کالدا ونزیا، متوجه ارتباط عملکرد هر یک از قطعات با یکدیگر شده‌اید. از این رو بهتر است که در صورت بروز مشکل و نمایش کدخطا در پکیج از دستکاری آن خودداری و با افراد متبحر بابت تعمیرات پکیج کالدا ونزیا تماس بگیرید.

آخرین مطالب تعمیرات پکیج در استاده مگ