تعمیر پکیج مرکوری

لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

تعمیر پکیج مرکوری

در صورت بروز مشکل و نیاز به تعمیر پکیج مرکوری ، به دلیل این که این برند تولید محدودی داشته و قطعات آن در دسترس نمایندگی‌های خاص طرف قرارداد شرکت است، بهتر است که برای تعمیر پکیج و رفع مشکل پکیج و عیب‌یابی دستگاه تنها با شرکت مونتاژ شده یا تعمیرکاران و نمایندگی‌های معتبر تماس بگیرید.. 

در این صفحه قصد داریم که به بیان مشکلات متداول این دستگاه و چگونگی تعمیرات پکیج مرکوری بپردازیم و راه‌حل‌های لازمه را ذکر کنیم.

 تعمیر پکیج دیواری مرکوری

تعمیر پکیج دیواری مرکوری

 یکی از شایع‌ترین مشکلات پکیج دیواری مرکوری مربوط به نوسان دمای آب گرم دستگاه می‌باشد. برای رفع این مشکل و تعمیر پکیج دیواری مرکوری تنها لازم است که فشار آب ساختمان را چک کرده و پمپ دستگاه را تعویض نمایید. برخی از اوقات نیز به دلیل خرابی یکی از قطعات پکیج چون خراب بودن سنسور NTC، معیوب بودن قطعه فلومتر پکیج و یا حتی رسوب‌گیری در برخی از قطعات دستگاه رخ دهد.

 سنسور NTC وظیفه تشخیص دمای آب پکیج و میزان کردن آن را دارد. اگر این قطعه خراب باشد نمی‌تواند دمای آب را به برد پکیج ارسال کرده و عملکرد درستی داشته باشد. در این صورت و برای رفع این مشکل باید این قطعه را تعویض کنید.

در مورد خراب بودن قطعه فلومتر پکیج نیز می‌توان گفت که چون عملکرد این قطعه دستگاه به طور مستقیم با تنظیم شعله پکیج و گرم کردن آب دستگاه در ارتباط است، اگر ایرادی در این بخش پکیج رخ دهد، باید برای تعمیر پکیج دیواری مرکوری نسبت به تعویض این قطعه نیز اقدام کنید. چرا که معمولاً مشکل این نوع قطعه با تعمیر مجدد این بخش رفع نخواهد شد.

در مورد رسوب‌زدایی پکیج نیز باید بگوییم که به دلیل سختی آب مصرفی معمولاً بعد از گذشت یک سال تا یک سال و نیم استفاده از پکیج حتماً باید رسوب‌زدایی و تمیز کردن دستگاه را انجام دهید تا این امر باعث وارد شدن آسیب به سایر قطعات و لزوم تعمیر پکیج دیواری مرکوری را به دنبال نداشته باشد.

 یکی از مشکلات و ایرادات دیگر این پکیج مربوط به انفجاری روشن شدن پکیج دیواری مرکوری می‌باشد. دلیل این ایراد در دستگاه معمولاً به خاطر مسدود شدن سوراخ‌های مشعل پکیج در اطراف قطعه جرقه‌زن، عدم تنظیم فشار گاز پکیج، خرابی و ضعیف شدن قطعه جرقه‌زن پکیج، نشتی برق و… می‌باشد. معمولاً این مشکل باید از سوی تکنیسین‌کار کنترل شود تا تعمیر پکیج دیواری مرکوری به درستی انجام شود.

 هزینه تعمیرات پکیج مرکوری

قطعههزینه (تومان)
حسگر دومبدله پکیج مرکوری  55000
حسگر فلومتر کابلدار پکیج مرکوری  39.000
جرقه پکیج مرکوری ۲۰۰۸  40000
پمپ گراندفوس پکیج مرکوری  774.000
شیر پرکن پکیج مرکوری مدل ۳۲  28000
پشتی مگا پلاس پکیج مرکوری  950000
منبع انبساط پکیج مرکوری ۸لیتر۳/۸  267.000
فن پکیج مرکوری مگا-مدل مگا مدل مگاترم  395.000
قیمت تعمیر پکیج مرکوری

تعیین قیمت تعمیر پکیج مرکوری به عواملی چون میزان خرابی پکیج و تعمیر قطعات، نوع قطعات تعویض شده دستگاه، میزان زمان صرف شده بابت تعمیر و کنترل پکیج، هزینه ایاب‌وذهاب تعمیرکار و… بستگی دارد. البته هر یک از این عوامل بیان شده براساس تعرفه‌های مشخص شده نمایندگی مرکوری قابل برآورد و پیش‌بینی می‌باشد.

 از سوی دیگر قیمت تعمیر پکیج مرکوری با دریافت سرویس‌های مختلف چون رسوب‌زدایی و اسیدشویی پکیج، تنظیم قطعات و عملکرد دستگاه، رفع کردن سروصدای پکیج مرکوری در زمان عملکرد دستگاه، سرویس‌کاری و تعویض قطعات پکیج و غیره می‌تواند کاملا متفاوت و به صرفه انجام شود.

به عنوان مثال هزینه رسوب‌زدایی و انجام سرویس‌های پکیج باید براساس هزینه تعیین شده اتحادیه برای تعیین قیمت تعمیر پکیج مرکوری صورت گیرد. اما به صورت کلی میزان و حجم رسوبات در پکیج که زمان قابل توجهی را برای رسوب‌زدایی صرف خواهد کرد، در پرداخت هزینه از سوی شما تاثیرگذار می‌باشد.

 در مجموع تمام موارد و آیتم‌های بیان شده در برآورد قیمت تعمیر مرکوری باید به صورت مجزا و جداگانه مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد تا هم سرویس‌های ارائه شده از نمایندگی به صورت کامل و با کیفیت انجام شود و هم قیمت مناسب معقولی تعیین و مشخص گردد.

 تعمیر برد با کد خطای نمایش داده شده

تعمیر برد پکیج مرکوری

برد کنترل دستگاه یکی از اصلی‌ترین و گران‌قیمت‌ترین قطعه در پکیج مرکوری می‌باشد. از این رو انجام تعمیر برد پکیج مرکوری باید حتماً توسط نمایندگی‌های مجاز و معتبر صورت گیرد تا از بابت تعمیر و تعویض درست این قطعه نگرانی نداشته باشید. معمولا وجود نوسانات برق باعث آسیب به برد کنترل پکیج می‌شود. از این رو می‌توانید برای جلوگیری از این امر و پرداخت هزینه‌های بالا بابت تعویض و تعمیر برد پکیج مرکوری، با استفاده از محافظ برق از سوختن برد کنترل پکیج جلوگیری کنید.

 در بحث مربوط به ارورهای پکیج نیز کدخطایی که مربوط به خرابی سوکت‌های روی برد کنترل می‌باشد، ارور EC است. اگر این ارور بر روی صفحه نمایشگر پکیج مرکوری نمایش داده شود، باید تعویض این قطعه و یا تعمیر برد پکیج مرکوری توسط تعمیرکاران نمایندگی مرکوری با استفاده از قطعه اورجینال و اصلی این دستگاه صورت گیرد.

کلام آخر 

برای انجام تعمیر پکیج مرکوری ضروری است که تمام فرآیند مربوط به عیب‌یابی و تعویض قطعات توسط تعمیرکاران متخصص و مجرب این برند صورت گیرد. چرا که به دلیل حساس بودن قطعات الکترونیکی پکیج، یک اشتباه و عیب‌یابی نادرست دستگاه باعث وارد شدن خسارات بیشتر به پکیج خواهد شد. از این رو برای جلوگیری از صرف هزینه‌های بیشتر بابت انجام تعمیرات پکیج مرکوری بهتر است که با نمایندگی‌های این برند تماس بگیرید.

آخرین مطالب تعمیرات پکیج در استاده مگ