معرفی نمایندگی تعمیر ماکروفر کنوود به همراه نکاتی در زمینه تگهداری از ماکروویو کنوود. شماره‌های تعمیرگاه و تعمیرگاه مجاز تعمیر ماکروفر کنوود برای تعمیر انواع خرابی ماکروویو کنوود: تعمیر مگنترون ماکروفر کنوود، تعمیر برد، تعمیر مشکل گرم نکردن ماکروویو کنوود و…

چند سالی است که دستگاه ماکروفر، جای خود را در خانه های ما باز کرده‎اند. ماکروفر‎ها، سرعت پخت غذا را افزایش داده و احتمال سوختگی غذاها را کمتر می‌کنند. یکی از برندهای معروف در عرصه ساخت ماکروفر‎ها، برند کنوود است. کنوود، یک شرکت ژاپنی است که دارای سابقه ای طولانی است که ماکروفر‎های تولیدی این شرکت، بسیار باکیفیت هستند و در بازار ایران، جایگاه مطلوبی برای خود دست و پا کرده اند.

احتمالا، موضوع تعمیر ماکروفر کنوود و یا نگرانی بابت خراب شدن آن، شما را به خواندن این صفحه ترغیب کرده است. در ادامه، در مورد این مسائل صحبت می‎کنیم و به طور خاص، سوالات شما در مورد دلایل خرابی ماکروفر کنوود و نحوه استفاده صحیح از این نوع ماکروفرها را پاسخ می‎دهیم. همچنین در مورد نمایندگی تعمیرات ماکروویو کنوود نیز صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

قیمت تعمیر ماکروفر کنوود

خدمتقیمت به تومان
قیمت تعمیر برد ماکروفر کنوود800.000 تا 1.500.000
قیمت تعویض برد ماکروفر کنوود 1.000.000 تا 2.500.000
قیمت تعویض میکروسوئیچ ماکروفر کنوود 700.000 تا 1.000.000
قیمت تعویض موتور گردان ماکروفر کنوود توافقی
قیمت تعویض ترموستات ماکروفر کنوود 500.000 تا 1.500.000
قیمت تعویض لامپ مگنترون ماکروفر کنوود 900.000 تا 2.000.000
قیمت تعویض خازن ماکروفر کنوود 500.000 تا 700.000
قیمت تعمیر دیود ماکروفر کنوود توافقی
قیمت تعمیر ورق نسوز ماکروفر کنوود 400.000 تا 800.000
قیمت تعمیر المنت ماکروفر کنوود توافقی
قیمت تعمیر ترانس ماکروفر کنوود 1.000.000 تا 1.500.000

اجرت تعمیرکار ماکروفر کنوود در تهران

خدمتقیمت به تومان
اجرت تعمیرکار برای تعویض قطعه و تعمیر ماکروفر کنوود50.000 تا 150.000

تعمیرات ماکروفر و ماکروویو کنوود

هر وسیله الکتریکی، از جمله ماکروفرهای کنوود، بعد از مدتی به دلیل استهلاک قطعات و یا پایان یافتن طول عمر بعضی قسمت‌های دستگاه، در معرض خرابی قرار می‎گیرند. اما علاوه بر این مسئله، نحوه استفاده ما از دستگاه، نقش زیادی در طول عمر آن دارد. طبعا نگهداری صحیح و اصولی از ماکروفر، سبب زیاد شدن عمر قطعات و به طور کلی دستگاه را در پی خواهد داشت. در ادامه در مورد اقداماتی که قبل از اقدام به تعمیر ماکروفر کنوود سبب بروز مشکل در ماکروفر می‌شوند، صحبت می‌کنیم.

یکی از عوامل اصلی خرابی ماکروفرهای کنوود، روشن نگه داشتن طولانی مدت دستگاه است. در صورتی که غذایی در دستگاه نباشد و بی‌دلیل آن را روشن نگه داریم، تجمع امواج تولیدی دستگاه را در کابین داخلی آن در پی خواهد داشت که در درازمدت، آسیب جدی به ماکروفر کنوود ما وارد می‎کند.

از آنجایی که ماکروفر با انواع غذا‎ها سر و کار دارد و استفاده از آن به شکلی است که احتمال ریختن غذا در قسمت داخلی زیاد است، تمیز نکردن ماکروفر، در بلندمدت می‎تواند اختلالات بزرگی را در عملکرد دستگاه ایجاد کند.

یکی دیگر از عوامل خرابی ماکروفر کنوود، قرار گرفتن دستگاه مستقیم جلوی نور خورشید است، زیرا باعث داغ شدن دستگاه می‎شود و در دراز مدت اثرات بدی بر دستگاه می‎گذارد. در هنگام نصب ماکروفر، باید به این نکته توجه داشت که دستگاه را در قسمتی از آشپزخانه وصل کنید که در طول روز، نور مستقیما به آن تابش نکند.

همچنین جوشاندن مایعات در ماکروفر، کار اشتباهی است که ماکروفر کنوود را با آسیب‌های جدی روبرو می‎کند.

از دیگر مسائلی که خانواده‌ها در نگهداری ماکروفر‎ها به آن بی‏‌توجه هستند، خرابی‌های کوچک و مقطعی دستگاه است. در واقع این نوع خرابی‌ها، این اطلاع را به ما می‎دهند که ماکروفر ما در آستانه قرار گرفتن در معرض خرابی‌های جدی‌تری است. تعمیر ماکروفر کنوود در زمان مناسب، ما را از خرابی‌های بزرگ و پرداخت هزینه‌های بیشتر، نجات می‎دهد.

معرفی نمایندگی تعمیرات ماکروویو کنوود

ماکروویوها از آن دسته از وسایل الکتریکی هستند که تعمیر آن‎ها بدون داشتن تخصص کافی، ممکن نیست. پس هنگام وجود  مشکل در ماکروویو کنوود ، از تعمیرات خودسرانه پرهیز کنید و فورا از نمایندگی های تعمیرات ماکروویو کنوود که به صورت مجاز فعالیت می‎کنند، کمک بخواهید.

نمایندگی تعمیرات ماکروویو کنوود تقریبا در همه منطقه‌های پایتخت وجود دارند و شما می‌توانید از آن‌ها خدمات را دریافت کنید. هم‌چنین اکثر این نمایندگی‌ها قابلیت اعزام تعمیرکار به محل را هم دارند که در اسرع وقت حضور پیدا می‌کنند، ایرادات ماکروفر کنوود شما را بررسی می‌کنند و در صورت نیاز آن را به خود به تعمیرگاه می‌برند.

نکته آخر درباره تعمیر ماکروویو کنوود این است که معمولا نمایندگی‌‌های مجاز به شما گارانتی برای انجام کارشان هم ارائه می‌دهند. بنابراین پیشنهاد می‌شود این موضوع را قبل از سپردن ماکروفرتان به تعمیرکار سوال کنید.

از آنجایی که ماکروفر‎ها دارای ساختار نسبتا پیچیده‎ای هستند، نداشتن تخصص کافی در تعمیر آن‎ها می‎تواند منجر به ایجاد مشکلات بزرگ‎تری در دستگاه شود. پس در انتخاب نمایندگی‌های تعمیرات ماکروفر کنوود دقت بسیار کنید.

نحوه صحیح نگهداری ماکروفر کنوود

در بخش قبل، عوامل اصلی خرابی در ماکروفرهای کنوود را بررسی کردیم که توجه به آن‎ها امری ضروری در نگهداری از ماکروفر است. در این قسمت نکات دیگری را درباره کار کردن اصولی از ماکروفر کنوود، بیان می‎کنیم. امکان دارد بعضی از این نکات، در ظاهر بسیار ساده به نظر برسند، اما رعایت همین نکات، از خراب شدن تدریجی و نیاز به تعمیر ماکروفر کنوود ما در درازمدت جلوگیری می‎کنند.

 • پس از گرم کردن مواد غذایی که سیال و روان هستند، دقایقی صبر کنید تا ماده غذایی کمی سرد شود تا احتمال سرریز شدن و ریختن آن در کابین داخلی ماکروفر کم شود.
 • ماکروفرها صرفا برای استفاده در منازل تولید می‌شوند؛ استفاده از آن‎ها در مراکز صنعتی درست نیست.
 • وسایل با وزن زیاد روی ماکروفر، نگذارید.
 • یکی از مهم‎ترین توصیه‌های ما در زمینه نگهداری ماکروفر کنوود، لزوم تمیزکاری دوره‎ای آن است. به یاد داشته باشید تمیزکاری ماکروفر، صرفا به منظور زیبا ماندن آن نیست. تمیز کردن قسمت داخلی ماکروفر با طول عمر آن، رابطه مستقیم دارد.

دلایل گرم نشدن غذا در ماکروفر کنوود

گاهی با گذاشتن غذا در ماکروفر کنوود با این مسئله مواجه خواهید شد که غذا گرم نمی‌شود و نسبت به تایمی که غذا را قرار داده‌اید گرمای دلخواد را ندارد. این وضعیت زمانی اتفاق می‌افتد که موارد زیر سبب اختلال در کارکرد ماکروفر کنوود شود:

 • ایراد در ترانس، خازن، دیود، ولتاژ دستگاه
 • عدم کارکرد درست ترموستات
 • خرابی مگنترون ماکروفر کنوود
 • بسته نشدن درست درب ماکروفر
 • خرابی چفت درب و عدم بسته شدن درب دستگاه

جرقه زدن ماکروفر کنوود چه علتی دارد؟

گاهی ممکن است بی دلیل ماکروفر کنوود جرقه بزند و شما را شوکه کند!

 • ممکن است که از ظرف‌های غیر استاندارد برای گرم کردن غذا استفاده کرده‌اید. این ظروف می‌تواند ظرف‌هایی با آبکاری طلا، ظروف یکبار مصرف فلزی و … باشد.
 • شاید اتصالات درونی دستگاه مشکل داشته باشند که باید توسط متخصص چک شود.
 • قبل از اقدام به هر کاری حتما از میزان تمیز بودن ماکروفر کنوود مطمئن باشید! شاید زمان زیادی است که این کار را فراموش کرده‌اید.

دلیل گرم شدن سریع غذا در ماکروفر کنوود چیست؟

دلایل این اتفاق می‌تواند:

 • درست انتخاب نکردن تنظیمات پخت غذا باشد.
 • ترموستات ماکروفر کنوود دچار مشکل شده باشد.
 • شاید نسبت به حجم غذا، زمان زیادی را برای گرم شده انتخاب کرده‌اید.

گریل ماکروویو KENWOOD روشن نمی‌شود؟!

 • مشکل در برد ماکروویو کنوود
 • ایراد در کارکرد ترموستات
 • مشکل در سیم المنت دستگاه

بهتر است در صورت وجود این مشکل از یک تعمیرکار بخواهید تا دستگاه را بررسی کند. برای این کار می‌توانید از متخصصین معرفی شده در استاده جهت تعمیر ماکروفر کنوود تماس بگیرید.

چرا غذا در مایکروفر نمی‌چرخد؟

 • مشکل در سینی گردان ماکروفر است که ممکن است پایه‌های آن شکسته باشد.
 • غذای موجود زیر سینی گردان سبب عدم چرخش سینی شود.
 • خرابی قطعه موتور چرخ دنده

آخرین مطالب تعمیر ماکروفر و ماکروویو در استاده مگ