لیست تعمیرکاران جک درب پارکینگ | کرکره برقی | درب اتوماتیک | آرامبند

تعمیرات چشمی درب پارکینگ عملیاتی که باید در کمترین زمان و با دقت کاف انجام بگیرید. معرفی تعمیرکار جهت انجام تعمیر چشمی درب پارکینگ و سنسور چشمی همراه قیمت تعمیرات سنسور چشمی را در ادامه این صفحه از خدمات آنلاین استاده به آن‌ها می‌پردازیم.

همچنین علت خرابی چشمی درب پارکینگ و عیب یابی آن، نحوه عملکرد چشمی درب پارکینگ و ارتفاع مناسب و پاسخ به اینکه چشم فتوسل درب پارکینگ چیست را بررسی خواهیم کرد.

قیمت تعمیر چشمی درب پارکینگ

خدمتقیمت به تومان
تعمیر چشمی درب پارکینگاز 100.000 تا 250.000
تعمیر سنسور چشمیاز 100.000

باید توجه داشت که حتما از تعمیرکاران متعهد و حرفه‌­ای استفاده کنید که استاده با معرفی بهترین تعمیرکاران جهت تعمیر چشمی درب پارکینگ، شما را جهت انجام بهتر خدمات مربوط درب و کرکره برقی به آن‌ها وصل خواهد کرد.

علت خرابی چشمی درب پارکینگ

در دنیای امروز اتوماتیک شدن وسایل مختلف کار ما را راحت کرده است. اما همین وسایل اتوماتیک در صورت خرابی می­تواند آسیب­ رسان نیز باشد. از همین روی باید همواره مراقب استفاده مناسب از این وسایل بود.

علت خرابی چشمی درب پارکینگ دلایل گوناگونی دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

 • یکی از موارد مهم خرابی چشمی درب پارکینگ می‌تواند رفتن آب داخل چشمی باشد. که این امر معمولا به دلیل آب­بندی نامناسب و همچنین کیفیت نازل چشمی درب پارکینگ است.
 • دلیل دیگر آلودگی‌های موجود (غبار، آب باران و …) در لنز چشمی درب پارکینگ است.
 • قطعی سیم‌ها می­تواند علت دیگری برای خرابی چشمی درب پارکینگ باشد.
 • علت بعدی ممکن است به شکسته شدن چشمی مرتبط باشد.
 • شاید علت خرابی چشمی درب پارکینگ پایان زمان سودمند استفاده از آن باشد.

اما ممکن است زمانی که درب پارکینگ باز است، با زدن ریموت، درب پارکینگ بسته نشود. در این صورت باید به عیب یابی چشمی درب پارکینگ بپردازید.

عیب یابی چشمی درب پارکینگ

 1. قدم اول مطمئن شدن از وصل بودن برق ساختمان است.
 2. اقدام بعدی تست کردن ریموت درب پارکینگ است که آیا باتری دارد و سالم است یا نیاز به تعمیر ریموت درب پارکینگ داریم؟!
 3. چک کردن چشم­‌های الکترونیک درب اتوماتیک پارکینگ اقدام بعدی است که باید انجام شود و در ادامه راهکار آن را خواهیم گفت.
 4. چنانچه چشم‌­های الکترونیک سنسورهای نوری به رنگ قرمز نباشند و مدام چشمک بزنند یا اینکه قابل دیدن نباشند، باید برای تعمیر آن اقدام کرد.
 5. در مرحله بعدی عملکرد جک­‌های اتوماتیک باید مورد بررسی قرار بگیرند.
 6.  اگر درب پارکینگ شما بی­‌جهت باز و بسته شوند، نیاز به تعمیر دارد.
 7. ممکن است فلاشر درب اتوماتیک پارکینگ خراب شده باشد.

تعمیر سنسور چشمی درب پارکینگ

خدمتقیمت به تومان
تعمیر سنسور چشمیاز 100.000
سنسور چشمی درب

راه فهمیدن خرابی چشمی درب پارکینگ این است که وسیله‌ای را مقابل چشمی درب پارکینگ تکان دهید، به منظور قطع و وصل کردن مسیر دید آن. چنانچه صدایی نشنیدید، ایراد می­تواند از فتوسل باشد.

تعمیر سنسور چشمی درب پارکینگ حتما باید توسط افراد متخصص و تعمیرکاران حرفه­ای انجام شود که خدمات آنلاین استاده به معرفی بهترین تعمیرکاران در زمینه تعمیر سنسور چشمی درب پارکینگ میپردازد. چرا که اگر خودتان اقدام به تعمیر آن کنید، ممکن است صدمات جبران ناپذیری به سنسور چشمی درب پارکینگ وارد شود.

از آنجاییکه سنسور چشمی درب پارکینگ برای جلوگیری از برخورد درب با شیئ یا انسان تعبیه شده است، سهل انگاری در این مورد بسیار خطرناک است. همچنین اگر چشمی درب پارکینگ بر اثر ضربه شکسته شده باشد، باید برای تعویض آن اقدام کنید و حتما باید از جنس اصل و فابریک استفاده شود، زیرا اگر از جنس خوبی استفاده نشود، تابش نور خورشید کارکرد آنرا دچار اختلال می­کند.

نحوه عملکرد چشمی

چشمی­‌های درب پارکینگ به شکل چشمی­‌های فرستنده و چشمی­‌های گیرنده استفاده می­‌شوند. این چشمی­‌های دوقلو وقتی­که روبروی هم قرار می­گیرند، یک خط نامرئی را تشکیل می‌­دهند. نحوه عملکرد چشمی درب پارکینگ به این ترتیب است که اگر کسی یا شیئی در اصطلاح جلوی این خط نامرئی را مسدود کند، در واقع میان بین چشمی فرستنده و چشمی گیرنده قطع خواهد شد.

در این حالت چنانچه درب پارکینگ باز باشد، دستور بسته شدن درب از سوی مدار فرمان تحت هیچ شرایطی داده نخواهد شد و دستور باز شدن درب صادر خواهد شد. این اقدام از آسیب دیدن خودرو یا انسان یا هر شیئی دیگر جلوگیری خواهد کرد.

ارتفاع مناسب چشمی درب پارکینگ

چشمی­‌های درب پارکینگ به شکل جفتی مورد استفاده قرار می­گیرند. به صورتی­‌که دو عدد گیرنده و فرستنده در بیرون از درب و دو عدد دیگر در قیمت داخلی درب و کاملا رو در روی هم نصب می­‌شوند. پایین‌ترین ارتفاعی که از روی زمین قرار می­گیرند، 25 cm و بلندترین آن 60 cm است و بر روی دیوارهای جانبی یا خروجی درب پارکینگ نصب می­شوند اما در صورتی­که این امکان وجود نداشته باشد، بر روی یک پایه­‌های خاصی قرار می‌گیرند.

چشمی فتوسل چیست؟

چشمی فتوسل درب

چشم ایمنی یا فتوسل دو تکه سیاهی هستند که روی دیوارهای دو طرف درب‌های پارکینگ متصل می‌­شوند. فتوسل در واقع حسگر شناسایی مانع است. عملکرد آنها بدین گونه است که اشعه­ باریکی از نور مادون قرمز در راستای یک خط مستقیم، به طرف گیرنده مقابل فرستاده می­شود و گیرنده آنرا دریافت می­کند. چنانچه مسیر این نور مادون قرمز توسط شیئی قطع شود، عملیات بسته شدن درب متوقف می­شود و درب در جهت معکوس خود حرکت می­کند و تا زمان کنار رفتن مانع، درب باز خواهد بود.

نتیجه گیری

سخن آخر اینکه استفاده­ بی رویه از هر وسیله­‌ای ممکن است خیلی زود به خرابی آن منجر شود. باید مراقب بود که تنها یک مصرف کننده­ صرف نباشیم. چشمی درب پارکینگ باعث می­شود که شما نه تنها خیلی راحت در ماشین خود نشسته و درب را با زدن دکمه‌­ای باز کنید، بلکه با وجود سنسور چشمی درب پارکینگ هنگام بسته شدن درب، خیالتان از برخورد درب پارکینگ با ماشین یا هر شخص یا شیئی راحت باشد.