لیست تعمیرکاران پکیج در تهران

تعمیر پمپ پکیج جزو یکی از مشکلات معمول مصرف‌کنندگان پکیج دیواری می‌باشد. از این رو اگر شما نیز با علائمی همچون خارج شدن آب از کیت برق پمپ، قطع شدن برق کنتور، بوی شدید سوختگی و… روبرو شدید، نشان از خرابی و سوختگی پمپ پکیج می‌باشد که حتماً باید از خدمات تعمیر پکیج استفاده کرد تا آن را تعمیر و یا تعویض نمایید. در این صفحه به بررسی چگونگی تعمیر پمپ پکیج و قیمت سرویس آن می‌پردازیم.

قیمت تعمیر پمپ پکیج

ابتدا بهتر است بدانیم پمپ پکیج چه کارایی‌ای در سیستم دارد.

 1. همانطور که در وسایل دیگری که دارای پمپ هستند هم دیده‌اید، این قطعه باعث حرکت می‌شود. حال در پکیج، آب توسط پمپ گردش پیدا می‌کند و دمای گرم خودش را حفظ می‌کند.
 2. فشار آب توسط پمپ کنترل می‌شود.

پمپ پکیج در انواع مدل‌های زیر در بازار وجود دارد و به همین ترتیب قیمت تعمیر پمپ پکیج هم متفاوت است.

 • پمپ WILO
 • پمپ GRUNDGOS
 • پمپDAB

قیمت پمپ‌ها  به مواردی مانند اصلی یا فیک بودن، مارک، نو یا دست دوم بودن و محصول کدام کشور بودن آن‌ها بستگی دارد که این موارد در تعیین قیمت تعمیر پمپ پکیج نیز بی تاثیر نیستند.

نکته حائز اهمیت دیگر در قیمت تعمیر پمپ پکیج این است که شما در موارد خاصی نیاز به تعمیر پمپ پکیج پیدا می‌کنید و در موارد دیگری که تعمیر کارساز نبود باید نسبت به تعویض آن اقدام کنید. لیست زیر قیمت حدودی این کار را نمایش می‌دهد.

قیمت به تومانخدمات
80.000تعویض پمپ کامل با فلنج فلزی
70.000تعویض پمپ کامل با کالیت

سرویس پمپ پکیج

همانطور که اشاره شد متخصص برای انجام سرویس پمپ پکیج باید از سلامت آن مطمئن شد تا شما هزینه اضافه‌ای نپردازید و دوباره لازم نباشد که پمپ را عوض کنید. برای مثال اگر شما بوی سوختگی احساس می‌کنید و یا حتی اگر پمپ نیم سوز شده باشد بهتر است آن را به جای تعمیر تعویض کنید.

چرا به سرویس پمپ پکیج نیاز داریم؟

ابدا باید بدانید که پمپ پکیج ممکن است به دلایل مختلفی خراب شده و یا حتی بسوزد. از علل این خرابی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

عدم مرغوبیت پمپ

عدم انجام سرویس به موقع

خالی و بدون آب کار کردن پکیج

رسوب‌گیری

نصب اشتباه پکیج

خرابی برد پکیج

با بروز هر یک از موارد بالا شما به سرویس پمپ پکیج نیاز پیدا خواهید کرد. هم‌چنین در ادامه شما را با مشکلات رایج در رابطه با تعمیر پمپ پکیج آشنا می کنیم و به راهکار مقابله با آن اشاره می‌کنیم.

 1. در ابتدای کار با هر وسیله برقی باید برق را قطع کرد که سرویس پمپ پکیج نیز از این قاعده مستثنی نیست و می‌بایست برق آن را قطع کنید.
 2. سعی کنید قسمت رویی پکیج یا بدنه را بردارید تا دسترسی شما به پمپ آسان شود.
 3. اگر می‌خواهید بررسی‌های اولیه تعمیر پمپ پکیج را خودتان انجام دهید و با متخصص تماس نگیرید پیشنهاد می‌کنیم نقشه‌ای از اتصالات داشته باشید و یا از آن عکس بگیرید.
 4. پمپ را از پکیج جدا کنید.
 5. در این مرحله دیگر به تخصص نیاز است زیرا باید عیب‌یابی پمپ را انجام داده و آن را تعمیر کنید.
 6. پس از تعمیر پمپ باید مشابه اتصالات قبلی سر جایش نصب شود و از سالم بودن و کار کردن پکیج مطمئن شوید.

چگونه بفهمیم چه مشکلی در پکیج وجود دارد؟

 • همانطور که اشاره شد وظیفه اصلی پمپ حفظ دما و فشار آب است. پس در صورت بروز مشکلات مشابه می‌توانید به خرابی پمپ مشکوک باشید. در بعضی موارد این مشکل با سرویس پمپ پکیج و شستشوی آن حل می‌شود.
 • در حالت دیگر شما متوجه می‌شوید که پمپ اصلا روشن نمی شود. در این حالت یکی از دلایل می‌تواند نصب اشتباه این قطعه باشد که به راحتی حل می‌شود و چاره دارد.
 • برخلاف مورد قبلی در بعضی موارد پمپ دائما کار می‌کند و استراحتی ندارد. معمولا این مشکل را باید در برد پکیج جویا شد و در مواردی حتی لازم است برد را تعویض کرد.
 • در موارد دیگری هم تنظیمات پمپ خراب می‌شود که باید آن ‌را مجددا تنظیم کنید.
 • نشتی آب پمپ نیز دردسرساز است و بیشتر نشان دهنده خرابی و پوسیدگی اجزای پمپ است.
 • اگر پمپ شما هواگیری نشده باشد، مشکلی که شایع است سر و صدای زیاد آن است که به سادگی برطرف می‌شود.

سخن آخر

تعمیر پمپ پکیج نیز از جمله کارهایی است که نیاز به تخصص دارد و باید به دست فرد کاربلد صورت بگیرید زیرا شاید باز کردن قطعات پکیج و دسترسی به پمپ آسان باشد. اما عیب یابی و دانستن ایراد کار است که به تعمیر آن کمک می‌کند.