لیست تعمیرکاران خودرو در تهران

می­دانستید که پراید اولین بار در کره جنوبی تولید شده؟ بله این خودرو در واقع از کره­ای­ها به ما رسیده که سال 72 برای اولین بار توسط شرکت سایپا به بازار داخلی عرضه شد و از همان ابتدا فروش عجیبی پیدا کرد و هنوز هم خریدار دارد تا آنجا که بسیاری از مردم این روزها پراید را برای امرار معاش و به عنوان تاکسی انتخاب می­کنند.

از آنجا که این خودرو رایج بوده عموما تعمیر آن یکی از ساده­ترین کارها است. در این صفحه از خدمات آنلاین استاده قرار است درباره مکانیک سیار پراید، خدمات و نکات مهم آن بخوانیم. با ما همراه باشید.

چه زمان از مکانیک سیار پراید استفاده کنیم؟

چه زمان از مکانیک سیار پراید استفاده کنیم؟

یک مکانیک سیار فردی آموزش دیده و حرفه­ای بوده که باید در زمانی کوتاه خود را به خودروی معیوب رسانده و آن را تعمیر کند. عیب­یابی و رفع و رجوع آن وظیفه هر مکانیک است. هر خودرویی دچار بعضی مشکلات معمولی خواهد شد که اغلب در خودروهای نسبتا ضعیف­تر شاید بیشتر پیش آید.

مشکلاتی که در 5 سیستم اصلی هر خودرو شکل می­گیرد که پراید نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در نتیجه به مکانیک سیار پراید نیازمند می­شویم. از جمله این مشکلات در موارد زیر خلاصه می­شوند:

 • سیستم سوخت رسانی پراید: شامل بخش­هایی از خودرو است که کار رسانایی سوخت را انجام داده و مستقیما با سوخت­رسانی در ارتباط است شامل: لوله­های اگروز و سوخت­رسانی، باک بنزین یا گاز، انژکتور، فیلتر هوا و…
 • سیستم خنک کاری: تمام اجزائی که در خودرو پراید به کار رفته و به کار خنک­سازی سایر بخش­های خودرو می­پردازند شامل: واتر پمپ، رادیاتور، ترموستات و… هستند که در صورت ایجاد نقص حتما به حضور یک تعمیرکار سیار پراید نیاز است.
 • سیستم روغن کاری: از جمله اجزائی که این سیستم­ها را شکل خواهند داد شامل: گیج روغن، کارتر، پمپ روغن و فیلتر روغن است که نیاز به تعمیر آن زیاد است.
 • سیستم برق­ رسانی: سیستم انتقال و عبور الکتریسیته در پراید را می­توان شامل مواردی از جمله، شمع، کویل و وایرها دانست.
 • سیستم­های انتقال خودرو: این سیستم­ها نیز عموما شامل دیسک کلاچ، دیفرانسیل، چرخ­ها وفلابویل هستند.

خدمات مکانیک سیار پراید

گفتیم که گاهی ممکن است مشکلی در خودرو پراید ایجاد شود که قادر به تشخیص و رفع آن نباشیم. از اصلی­ترین این مشکلات ایجاد نقص در سیستم موتور پراید است. در این شرایط باید حتما از فردی خبره و حرفه­ای که تمام اجزاء خودرو را شناخته و توان تشخیص آن را دارد کمک گرفت. اغلب مشکلاتی که در پراید ایجاد می­شوند حاصل کثیف شدن فیلتر روغن خودرو است. در این شرایط به مکانیک سیار پراید نیاز بوده که بهترین گزینه برای کمک­رسانی در شرایط این‌چنینی است. میتوانید جهت تعمیرات قفل درب 206 اقدام کنید.

خیلی­ها معتقدند که سرویس­های سیار موقت بوده و نمی­توان به آن اعتماد کرد اما شاید باورتان نشود، گاهی سرویس­های سیار به قدری حرفه‌ای کار میکنند که عمر خودرو شما را افزایش داده و قطعه­ای که تعمیر شده تا مدت­ها بدون هیچ نقصی کار خواهند کرد و از همه مهم­تر به صرفه بودن استفاده از این خدمات است.

پس اگر دچار هر مشکلی شده و در جاده مانده یا حتی نتوانستید پراید خود را از پارکینگ بیرون بیاورید مکانیک سیار می­تواند در اموری که شامل موارد زیر هستند به شما کمک کند:

 • سرویس کردن موتور معیوب شده
 • سرویس و تعمیر کاری موتور
 • سریس نمودن جعبه دنده و به طور کلی گیربکس پراید
 • سرویس و تعمیرات سیم کشی و برق رسانی پراید
 • تعمیرات سیستم­های دیفرانسیل و انتقال
 • تعمیرات و سرویس قطعات و وسایل جانبی خودرو

در صورت ایجاد هر کدام از مشکلات ذکر شده در ماشین پراید خود کافیست با یک مکانیک سیار تماس گرفته و از او کمک بخواهید تا در اولین فرصت خود را به شما رسانده و هر کدام از این مشکلات را که برای خودروی شما ایجاد شده حل کند.

برای مکانیک سیار پراید چه دستمزدی تعیین شده است؟

بهتر است در ابتدا این نکته را ذکر کنیم که کمک گرفتن از مکانیک سیار، خود صرفه جویی در هزینه و سوخت است. به جای انتقال خودرو به تعمیرگاه و مصرف زیاد سوخت و هزینه های انتقال می­توان مکانیک را به محل آورده و از او کمک گرفت. ممکن است خودرو پراید خود را به تعمیرگاهی ناشناخته برده و آن را به دست تعمیرکاری غیر حرفه­ای دهید. چه خواهد شد؟

تعمیر نشدن کاری و ریشه­ای پراید و ایجاد مشکلات بعدی را حتما خواهید داشت. در این صورت کافیست با مکانیک سیار تماس گرفته و و از او کمک بگیرید. هزینه­های تعیین شده برای مکانیک خودرو نیز با توجه به میزان خرابی خودرو و زمانی که برای تعمیر طی خواهد شد و همینطور براساس قطعاتی که خراب شده متغیر است.

مکانیک سیار پراید پس از حضور در محل و باز کردن خودرو باید ایراد اصلی را حدس زده و به تعمیر آن بپردازد. بعضی تعمیرات زمان بر بوده و به خاطر آنها باید قطعات دیگری نیز تعویض یا تعمیر شوند، به همین دلیل نمی­توان نرخی ثابت برای حضور مکانیک در نظر گرفت؛ چراکه هزینه­ها در پایان کار مکانیک مشخص خواهند شد.

جمع بندی

دیدیم که پراید نیز مانند هر خودروی دیگر دچار مشکل خواهد شد. اما این نکته را باید مد نظر قرار داد که به دلیل رایج بودن این خودرو در ایران و داشتن سیستمی نه چندان پیچیده تعمیر راحت و کم هزینه­ای نیز به دنبال دارد. بنابراین هر زمان دچار مشکلی از جانب خودرو خود شدید مکانیک سیار پراید بهترین و به صرفه­ترین روش برای کمک گرفتن است.