متخصصین تعمیرات مبل در استاده

ویدیو تعمیر مبل در استاده

خدمات مربوط تعمیر مبل استاده

هزینه تعمیر مبل

جهت دریافت قیمت دقیق تعمیر مبل و مشاوره لازم با تعمیرکار مبل، با شماره تماس‌های موجود در صفحه تماس حاصل نمایید.

لیست قیمت تعمیر مبل و هزینه در همه مناطق تهران و انجام تعمیر مبل در منزل همه مواردی است که در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” به آن خواهیم پرداخت

تعمیر مبل یکی از بهترین روش‌ها برای پرداخت هزینه کمتر نسبت به خرید مبل جدید است.
چندین نکته در زمان تعمیرات وجود دارد که نیاز است آشنایی بیشتری با این نکات داشته باشیم تا در هزینه و قیمت‌های تمام شده صرفه جویی کرده باشیم و از همه مهمتر با بالاترین کیفیت خدمات را از تعمیرکار مبل دریافت کنیم.

در موارد زیر که به آنها اشاره شده است نمی‌توان هزینه مشخصی را در نظر گرفت ولی سعی کردیم که حداقل و حداکثر قیمت را به‌طور مشخص بیان کنیم.

توجه فرمایید: می‌توانید برای دیدن لیست قیمت پارچه مبلی روی آن کلیک نمایید.

تعمیر مبل برای تعمیرکاران مبل به دو دسته زیر تقسیم بندی می‌شوند. و بیشتری هزینه  دستمزد را در بر خواهند داشت. به صورت جداگانه به هرکدام می پردازیم. در نظر داشته باشید که امکان دارد مبل شما نیاز به فقط یکی از آنها برای تعمیر داشته باشد.

تجربیات تعمیرکاران مبل در استاده

تعمیرات مبل در منزل

مواردی مثل انتخاب و خرید پارچه یا چرم مبل، آیا اصلا مبل ارزش تعمیر یا تعویض رویه داره؟ از چه فومی استفاده کنیم بهتره، هزینه یا اجرت تعمیرات مبل چجوری محاسبه میشه؟ روشها و راه های کلاه برداری این خدمت چجوریه و چندتا نکته دیگه.

قبل از شروع بگم که این اطلاعات توسط تیم محتوایی استاده از تعمیرکاران مبل که تجربه بالایی در این زمینه دارند جمع آوری شده است.

اول از همه بریم سراغ هزینه های تعمیر مبل:

 • یکی از مهمترین معیارهای ما در کار تعمیر مبل، هزینه اونه. در کل هزینه تعمیرات مبل به 4 قسمت تقسیم میشه. اجرت یا دست مزد تعمیر کار یا رویه کوبی مبل. هزینه پارچه یا چرم مبل. هزینه تقویت یا تعویض فوم و در آخر هم رنگ کاری مبل.
 • هزینه های پارچه، فوم و سفارش رنگ کاری معمولا ثابت هستند و بستگی به نیاز و انتخاب شما مشخص میشه که در ادامه دربارشون صحبت می کنیم. اما هزینه دستمزد! چیزی که خیلی متغیر دیده میشه تو بازار!
 • معمولا هزینه های خدمات به این شکل باید از طرف اتحادیه مشخص بشه که متاسفانه مثل خیلی از خدمات دیگه، اتحادیه هیچ قیمت مشخصی اعلام نکرده و با وجود پیگیری های استاده از اتحادیه، هیچ پاسخی دریافت نشده.

در هر صورت بهترین راه اینه که شخص یا مجموعه معتبری کار تعمیرات مبل شما انجام بده. اگر برای استعلام قیمت تعمیرات مبل، از چند شخص یا مجموعه سوال بپرسید، بی شک با اختلاف قیمت های چند میلیونی برای هزینه دستمزد مواجه میشین. تجربه و کیفیت رویه کوبی شخص تعمیرکار، تاثیر بسیار زیادی در اجرت تعمیر مبل شما داره که در ادامه بیشتر صحبت میکنیم.

خب بریم سراغ پارچه یا چرم مبلی:

که معمولا بیشترین هزینه در زمان تعمیر مبل داره و ما بیشترین دغدغه برای انتخاب پارچه یا چرم مناسب داریم. تعمیرکاران مبل که میگن هر پارچه یا چرم مبلی در جای خودش بهترین کارکرد داره، پس انتخاب پارچه یا چرم مبل بستگی به نوع مبل، اینکه کجا میخواد استفاده بشه و همینطور سبک دکوراسیون داخلی شما داره.

ولی قطعا تفاوتی در کیفیت پارچه یا چرم های ترک، ایرانی و چینی هست. پارچه های ترک به کیفیت و ظرافت بالا معروفن و عمر بالایی دارند. مثلا زود پوسته پوسته نمیشن، حالت خودشون رو زود از دست نمیدن و در زمان شست شوی مبل کیفیت رنگ کم نمیشه. از طرفی هم پارچه های ایرانی میشه پیدا کرد که کیفیتشون نزدیک به پارچه های ترک باشه و قیمت کمتری نسبت به پارچه  ترک داشته باشن.

انتخاب پارچه یا چرم مبل مناسب، که ایرانی باشه یا ترک، مخمل باشه یا ساده یا نانو باشه، نیاز به مشاوره و راهنمایی از طرف یک شخص با تجربه داره. تعمیرکار مبل شما موظفه که راهنمایی و مشاوره مناسبی درباره انتخاب پارچه یا چرم مبل به شما بده. بعد خودتون تصمیم بگیرید که خرید پارچه مبلی از طرف تعمیرکار مبل انجام بشه یا خودتون! که پیشنهاد ما اینه که تعمیرکار مبل این کارو برای شما انجام بده.

تمام سعی خودتون بکنید که پارچه یا چرم پارچه مبلی رو از نزدیک ببینید، لمس کنید و بعد انتخاب کنید نه از روی عکس. در زمان استفاده از خدمات تعمیر مبل استاده، هم مشاوره مناسبی برای انتخاب پارچه یا چرم مبلی میگیرید، هم با ارسال کاتالوگ در محل، پارچه و چرم مبلی رو، در منزل و در فضای دکوراسیون خودتون انتخاب کنید.

حالا یک سوال مهم، آیا مبل ما ارزش تعمیر داره یا نه؟

اگر کلاف مبل شما سالم باشه، چوب مبل کیفیت و جنس خوبی داشته باشه، جواب سوال بله هست و صرفه در این است که مبل شما تعمیر بشه. هیچ فرقی بین مبل نو و مبل تعمیری که پارچه یا چرم اون تعویض شده وجود نداره به شرطی که تعمیرات مبل به خوبی و رویه کوبی مبل کاملا اصولی انجام بشه. استاده میتونه به شما راهنمایی بده که آیا تعمیر مبل شما به صرفه است یا نه و این هم در نظر داشته باشید که استاده 3 تا 10 سال ضمانت تعمیرات مبل و رویه کوبی به شما خواهد داد.

خب حالا از چه فومی استفاده بشه بهتره؟

فوم مبل؛ در برخی موارد نیاز هست فوم مبل شما تعویض بشه. خب حالا از چه فومی استفاده بشه بهتره؟ مدل های رایج فوم در بازار فوم سرد و فوم گرم که فوم سرد کیفیت بالاتری نسبت به فوم گرم داره. ولی مبل، فوم مخصوص خودشو داره که یه چیزی بین فوم سرد و گرم هست که به نام فوم مخصوص مبل شناخته میشه. این فوم مبل هم هرچقدر تراکمش بیشتر باشه کیفیت بالاتری داره.

شرکت ها یا اشخاص معتبر در زمان تعمیر مبل معمولا از فوم مخصوص مبل استفاده می کنند که بستگی به نوع مبل شما هم داره. این از اون نکته هایی که میتونه تو اختلاف قیمت تعمیر مبل تاثیر بذاره. برای اینکه بتونید تشخیص بدید از چه فومی در مبل شما استفاده شده این کارو انجام بدید. فوم گرم خیلی نرم تر از فوم سرد، روی نشیمنگاه مبل با دست فشار بدید و بردارید، اگر فرورفتگی سریع به حالت خودش برگشت یعنی از فوم سرد یا فوم مخصوص مبل استفاده شده.

متاسفانه روش هایی برای کلاهبرداری در زمان تعمیر مبل از طرف مجموعه ها یا تعمیرکاران مبل نامعتبر در کمین شماست که باید به این موارد دقت داشته باشید:

امکان داره از ابر یا خورده پارچه به جای فوم مبل استفاده بشه. امکان داره به جای تعویض فوم، اونو تقویت کنن و از فوم جدید استفاده نشه. یا امکان داره متراژ پارچه یا چرم بیشتر از متراژ مورد نیاز به شما اعلام بشه. پس حتما از تعمیرکاران یا مجموعه های معتبر برای تعمیر مبلتون استفاده کنید.

در آخر به چندتا سوال پر تکرار پاسخ بدیم.

 • اگر چوب یا کلاف مبل شکسته شده باشه قابل تعمیره
 • در زمان رنگ کاری چوب مبل، حتما رنگ قبلی باید تراشیده بشه ،مگر اینکه رنگ جدید همون رنگ قبلی باشه.
 • امکان تبدیل مبل دونفره به مبل تک نفره وجود داره ولی معمولا صرف اقتصادی نداره
 • به  هیچ عنوان روزهای پایانی سال رو برای تعمیر مبل انتخاب نکنید، بهترین زمان تا قبل از بهمن ماه است.

تشخیص کیفیت کلاف مبل

دستمزد تقویت یا تعمیر کلاف مبل، یکی دیگر از بیشترین هزینه های تعمیرات مبل است. کلاف مبل به اسکلت اصلی مبل گفته می شود که قسمت های آن شامل چوب، فوم یا ابر، تسمه ها و فنرها است.

زمان استفاده از متخصصین تعمیرات مبل در استاده، بازدید و کارشناسی مبل کاملا رایگان است

به دلیل نوع طراحی مبل، کاربر به سادگی نمی‌تواند کلاف مبل را مشاهده کند. نوع اتصال کلاف مبل باید به درستی بررسی و تعمیر شوند و در صورت نیاز به تقویت یا تعویض اجزاء آن که در بالا به آن اشاره شد اقدامات لازم از طرف تعمیرکار مبل صورت می گیرد.

تعمیر مبل راحتی

در ادامه این صفحه از استاده به معرفی تعمیرکاران در زمینه تعمیر مبل راحتی خواهیم پرداخت که می‌توانید با شماره‌های موجود در بالا تماس بگیرید و درخواست خود را به تعمیرکار اعلام نمایید. لیست قیمت تعمیر مبل راحتی نیز مورد دیگری است که در این صفحه از خدمات آنلاین “استاده” مشاهده خواهید کرد.

مبل راحتی از اجزای مختلفی تشکیل شده است. این اجزا عبارتند از: کلاف مبل، ابر یا فوم، فنر یا تسمه، میخ و چسب، پارچه و آستر. به مرور زمان و درصورت استفاده نادرست و یا عوامل دیگر، ممکن است هر یک از این اجزا خراب شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. با توجه به این که استفاده از مبل راحتی در طول شبانه روز بیشتر از مبل استیل است، فرسودگی و خرابی آن نیز بیشتر است و در نتیجه تعمیر مبل راحتی متداول‌تر است و نیاز مردم به آن بیشتر است.

در ابتدا باید ببینیم که آیا تعمیرات مبل راحتی به صرفه است یا خیر، چرا که اگر کلاف قدیمی باشد یا نقص زیادی داشته باشد و یا مقاومت و جنس با بالا و باکیفیتی نداشته باشد، به احتمال زیاد تعمیرات مبل راحتی هزینه بر است، اما باز هم تاکید می‌شود که در این زمینه از فرد مورد اطمینان و باتجربه کمک بگیرید.

زمانی که پارچه و یا آستر مبل آسیب دیده باشند، و کلاف مبل مقاومت خوبی دارد، رویه کوبی راه خوبی برای برطرف کردن آسیب‌ها است.

البته تعویض مبل راحتی را  حتما به تعمیرکار ماهر بسپارید، چرا که در صورت وجود مشکلات در اجزای دیگر مبل مثل ابر و فوم و یا فنر مبل، ممکن است مدت کوتاهی پس از تعمیر دوباره رویه مبل آسیب ببیند و نیاز به تعمیر پیدا کند.

قیمت تعمیر مبل راحتی

مبل راحتی یکی از دسته وسایل بسیار کاربردی در هر خانه‌ای است و به همین امر موارد زیادی وجود دارد که باعث خراب شدن و فرسودگی آن شوند نیاز به تعمیر مبل راحتی می‌شود. اگر مبل شما ظاهر اولیه خود را از دست داده است و یا رویه مبل شما آسیب دیده است و یا حتی تصمیم به تغییر رنگ و طرح مبل خود را دارید، می‌توانید با رویه کوبی مبل راحتی، مبل آسیب دیده را تعمیر کنید و یا طرح و رنگ آن را تغییر دهید.

تعمیر مبل استیل

نمونه کار تعمیر مبل راحتی تک نفره

تعمیر مبل استیل با بهترین کیفیت و در اسرع وقت یکی از خدماتی است که در همه مناطق غرب، شرق، شمال و جنوب تهران به آن نیاز خواهیم داشت که در راستای رفع این نیاز، خدمات آنلاین استاده به معرفی بهترین تعمیرکاران مبل استیل پرداخته است تا بتوانید با درنظر گرفتن ویژگی هر یک از تعمیرکاران تعمیر مبل، خدمت مورد نظر را به آن‌ها واگذار نمایید.

همچنین در ادامه این صفحه از استاده علاوه بر معرفی تعمیرکار برای تعمیر مبل استیل قدیمی و تعمیر مبل کلاسیک همراه جدول قیمت تعمیرات استیل را مشاهده خواهید کرد.

قیمت تعمیر مبل استیل

قیمت تعمیر مبل استیل با توجه به موارد زیر متغیر می‌باشد و هزینه آن متفاوت است:

 • میزان خرابی مبل استیل و کلاسیک: خرابی مبل استیل میتواند یک مورد یا چند مورد باشد. مثلا مبل استیل شما فقط نیاز به تعمیر کلاف مبل داشته باشد یا علاوه بر آن نیاز به تعویض روکش نیز داشته باشد.
 • رنگ کاری مبل استیل: یکی دیگر از مهمترین عوامل در میزان افزایش قیمت تعمیرات مبل استیل می‌باشد. استفاده از رنگ‌های خاص میتواند قیمت رنگ کاری مبل استیل را بیشتر کند.
 • تخصص در کار: به میزان متخصص بودن و حرفه‌ای‌تر بودن تعمیرکار هزینه تعمیرات افزایش خواهد یافت.
 • تعداد مبل‌های استیل: هرچه تعداد مبل استیل بیشتر باشد در نهایت هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید. میز ناهارخوری را نیز نباید از نظر انداخت.
 • تعویض پارچه مبل استیل: اگر مبل استیل نیاز به تعویض پارچه داشته باشد قیمت تعمیرات مبل استیل افزایش پیدا خواهد کرد. در این مورد نوع پارچه‌ای که برای تعویض استفاده می‌شود در قیمت تعمیرات بسیار دخیل است. عملا پارچه‌های گران قیمت با افزایش هزینه همراه خواهند بود.

تعمیر مبل استیل قدیمی

میزان قدیمی بودن مبل استیل می‌تواند نقش به سزایی در تعیین هزینه و همچنین قابل تعمیر یا نبودن آن داشته باشد. تعمیرکار مبل برای انجام تعمیر مبل استیل قدیمی به این نکات توجه می‌کند:

توجه داشته باشید که یک تعمیرکار منصف مبل استیل باید تمام مشاوره‌های لازم را قبل از اقدام به تعمیرات انجام دهد و شما را در جریان کار قرار دهد.

 • میزان فرسودگی چوب مبل استیل: اگر میزان فرسودگی چوب‌ها زیاد باشد و تعمیرکار تشخیص دهد که تعمیر آن ارزشی ندارد و هزینه کردن برای خرید یک ست مبل استیل به صرفه‌تر است پس بهتر است از صرف هزینه برای تعمیرات صرفه نظر کنید.
 • میزان شکستی و فرسودگی چهارچوب مبل استیل و کلاسیک: اگر چوب مبل استیل یا کلاسیک و کلاف آن شکستگی غیرقابل تعمیری داشته باشد پس از جانب تعمیرکار قابل حل نمی‌باشد.

با بررسی این دو مورد تعمیرکار تشخیص می‌دهد که آیا می‌توان به تعمیر مبل استیل قدیمی پرداخت یا خیر. اما اصولا این دسته از مبل‌ها قابل تعمیر می‌باشند و درصد کمی از آن‌ها قابلیت تعمیرات ندارند.

استاده با معرفی بهترین تعمیرکاران مبل استیل در تهران این بستر را برای شما فراهم آورده است که می‌توانید به طور مستقیم با تعمیرکار تماس بگیرید و پس از بازدید تعمیرکار و مشاوره‌های لازم اقدام به تعمیر مبل استیل قدیمی و رویه کوبی مبل استیل کنید.

قیمت تعمیر مبل کلاسیک

جهت دریافت قیمت دقیق از تعمیرکاران مبل استاده، با شماره تماس‌های موجود در صفحه تماس بگیرید.

تعمیرات مبل سلطنتی

مبلمان سلطنتی یکی از خاص‌ترین مبلمان ها بوده و نگهداری از این مبل‌ها بسیار حساس است تا نیاز ما را به تعمیرات مبل سلطنتی کاهش دهد زیرا تعمیر و تعویض پارچه آن‌ها بسیار مهم بوده و باید با دقت و حساسیت زیادی انجام شود. در ادامه مطلب همراه ما بمانید تا در زمینه تعمیر مبل سلطنتی بیشتر صحبت کنیم.

انجام تعمیرات مبل سلطنتی به طور کلی به موارد زیر بستگی دارد:

 • میزان خرابی مبل سلطنتی
 • نیاز به رنگ کاری مبل
 • وجود شکستگی در چوب مبل
 • نیاز به تعویض پارچه سلطنتی
 • تقویت فوم و ابرها

تمامی موارد گفته شده توسط تعمیرکارن مبل در استاده مورد بررسی قرار خواهد گرفت و پس از آن هزینه نهایی به مشتری داده خواهد شد.

هزینه تعمیر مبل سلطنتی

جهت دریافت قیمت دقیق تعمیر مبل سلطنتی از تعمیرکاران مبل استاده، با شماره تماس‌های موجود در صفحه تماس بگیرید.

تعمیر مبل چرم

نمونه کار روکش چرمی مبلمان اداری

یکی از حساس‌ترین اموری در زمان تعمیرات مبل که بهتر است قبل از اقدام به انجام آن اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید تعمیر مبل چرم میباشد. هر اندازه هم که مراقب مبلمان چرم خود باشید و جنس آن از کیفیت و دوام زیادی برخوردار باشد باز هم در طول زمان و استفاده مکرر از آن در معرض تهدیداتی از جمله پارگی، سائیده شدن و کثیف شدن قرار می­گیرند و در واقع دچار فرسودگی می­شوند. اما جای خوشحالی دارد که مبل چرم شما قابلیت ترمیم و تعویض را دارند. در این جا شما را با ترفندهای ترمیم چرم آشنا می­کنیم.

قیمت تعویض و تعمیر مبل چرم

توجه فرمایید که قیمت تعمیر و تعویض روکش مبل چرمی کاملا بستگی به مدل مبل دارد. جهت دریافت قیمت تصویر مبل چرمی خود را برای متخصصین ارسال نمایید.

به طور کلی تعمیر مبل چرم شامل تعمیر بدنه، تعویض روکش و ترمیم آن میشود! اگر در طی گذر زمان احساس کردید دیگر مبل­هایتان زیبایی قبل را ندارند اصلا نگران نباشید، در این شرایط می توانید به فکر تعویض رویه مبل خود باشید. شما با این کار هم زیبایی سابق رابه مبل خود بازگردانده­اید و هم به طول عمر دوباره آن افزوده­اید.

برای تعویض و تعمیر روکش مبل چرمی ابتدا باید با دقت کافی الگو کشی کنید!

برای این کار بهترین و درواقع تنها راهکار خارج کردن پارچه چرم آسیب دیده با دقت فراوان می‌باشد. به آرامی پارچه را خارج کنید و الگو را روی چرم جدید پیاده سازی نمایید پس از آن چرم‌ها را به هم وصل کنید و سپس آن را برروی مبل بکشید و وصل کنید. دقت داشته باشید که اگر با این حرفه سروکار نداشته اید و یا چرم شما دارای لمسه دوزی مبل می‌باشد به هیچ وجه اقدام به همچین کاری نکنید و آن را به یک متخصص بسپارید.

در خصوص قیمت تعویض رویه مبل چرم باید گفت نمی­توان از همان اول قیمت کار را مشخص کرد؛ چرا که با توجه به قیمت­های متغیر روزانه و همچنین مشخص شدن قیمت نهایی بعد از تعویض کامل کار، هزینه آن مشخص می­گردد. ولی برای گرفتن قیمت تقریبی تعویض رویه مبلمان خود می­توانید با تعمیرات مبلمان تماس گرفته و از قیمت­های روز اطلاع یابید. اما به طور قطع تعویض روکش مبل چرم شما بسیار کم هزینه تر از خرید مجدد آن است. پس به طور کلی موارد زیر تاثیر مستقیمی بر قیمت تعویض روکش چرمی دارد.

شهر و محل زندگی

اندازه مبل و تعداد آن

نوع چرم

از چه پارچه‌ای برای مبل خود استفاده کنیم؟

پارچه مبل مهمترین عامل زیبایی مبل و دکوراسیون داخلی ما هستند. در زمان تعمیرات مبل انتخاب پارچه مبلی از بزرگترین چالش‌ها به حساب می آید. (البته بعد از انتخاب و پیدا کردن یک تعمیرکار حرفه‌ای مبل) کیفیت پارچه، طرح و رنگ هایی که با دکوراسیون داخلی و منبت مبل همخوانی داشته باشند، قابل شستشو بودن آن‌ها، کهنه نبودن پارچه‌ها و … همگی موارد بسیار مهمی می‌باشند که هنگام انتخاب پارچه باید در نظر بگیرید.

آیا هر مبلی را باید تعمیر کرد؟

کاملا مشخص است که جواب این سوال خیر است. می‌توانیم با در نظر گرفتن موارد زیر، جواب این سوال که آیا مبل شما ارزش تعمیر دارد یا خیر؟ مشخص شود.

در صورتی که ساختمان مبل شما یا به صورت درست تر کلاف مبل شما کیفیت خوبی داشته باشد، می‌توان گفت که تعمیر مبل شما کار درستی است ولی در غیر این صورت یا پس از تعمیرات مبل، مبل کیفیت خود را به زودی از دست خواهد داد و فقط برای یک مدت کوتاهی مبل شما ظاهر خوبی دارد و یا هزینه بیشتری نسبت به خرید یک مبل جدید بابت تعمیرات مبل خود باید پرداخت کنید.

پیشنهاد می شود در صورت تمایل به تعمیر مبلی که کلاف خوبی ندارد، هزینه زیادی بابت پارچه مبلی خود پرداخت نکنید و در مقابل هزینه خوبی بابت پارچه خود در زمانی که مبل شما از کلاف خوبی برخوردار است پرداخت کنید چون پس از تعمیر مبل خود، یک مبل کاملا سالم و نو دارید که می‌تواند چندین سال برای شما قابل استفاده باشد.

تعمیر مبل در منزل

در برخی از مواقع خود شما می‌توانید دست به کار تعمیرات مبل در منزل شوید. این مورد به خرابی مبل شما بستگی دارد. اگر سطحی باشد و شما حوصله آن را داشته باشید می‌توانید این کار را در منزل انجام دهید.

تعمیرات مبل چرم در منزل

زمانی که مبل شما آسیب دید چه کاری باید انجام دهید؟ آیا باید آن را دور انداخت و یا به فکر خرید مبلمان دیگری بود! این‌جا است که باید گفت، دست نگه دارید به هیچ وجه لازم به کنار گذاشتن آن نیست. شما می­توانید مبل آسیب دیده خود را در منزل ترمیم کنید. برای این کار دو راه وجود دارد. یا خود دست به کار شوید و با کمک گرفتن از اطلاعات در این زمینه، به تعمیر مبل خود در منزل بپردازید و یا این که راه دوم را برگزینید و تعمیر مبل خود را به یک متخصص واگذار کنید. اگر جزء گروه اول هستید به این موارد توجه نمایید.

 1. بزرگ ترین مسئله که باعث می­شود افراد به فکر ترمیم مبل خود در خانه بیفتند پوسته پوسته شدن چرم آن است. برای این که این وضعیت وخیم­تر نشود ابتدا لازم است پوسته­های جدا شده را با دقت هر چه تمام تر جدا نموده و رنگ­ مخصوص مبل چرم را به آن قسمت اضافه کنید.
 2. مورد دوم پارگی رویه چرمی مبل است. در این صورت مقداری چرم خریداری کرده و آن را در قسمت پارگی قرار دهید و در آن جا بچسبانید و یا با نخ و سوزن در محل پارگی بدوزید.
 3. مورد سوم سائیدگی چرم است. برای رفع و ترمیم سائیدگی های بزرگ بر روی مبل چرم خود می­توانید مقداری رنگ مخصوص به آن محل اضافه کنید. به کارگیری این عوامل می­تواند توسط خود شما انجام شود و مبلمان چرم خود را مانند روز اول نمایید. اما بهتر است از حضور یک متخصص در منزلتان برای ترمیم مبل چرم بهره بگیرید.

 روند تعمیرات مبل به چه صورت است ؟

 • ابتدا پارچه یا چرم از خود مبل جدا می‌شود که به آن ها رویه مبل گفته می‌شود.
 • در اینجا خیاط دست به کار می‌شود. خیاط با استفاده از الگوی مبل، پارچه های جدید را برش می دهد و خیاطی را شروع می‌کند. از خود رویه قدیمی مبل به عنوان الگو استفاده می‌شود.
 • فوم یا ابر مبل بررسی می‌شود. در صورت نیاز آنها تقویت می شوند و یا در غیر این صورت به تعمیرات فوم مبل باید اقدام کرد.
 • در برخی از مبل ها از ابر استفاده می‌شود و در برخی از مبل ها از فوم. که فوم ها به دو دسته فوم سرد مبل و فوم گرم تقسیم می‌شوند. حالت ارتجاعی و نرمی فوم سرد از گرم بیشتر است. به همین دلیل هزینه فوم سرد از گرم بیشتر است و این مورد یکی از دلایلی است که در هزینه تعمیر مبل تفاوت ایجاد می‌کند.
 • در این مرحله کیفیت کلاف مبل بررسی می‌شود. اگر کلاف مبل مانند فنرها، کش های مبل و … نیاز به تعمیر یا تقویت داشته باشند از طرف تعمیرکار باید انجام شود و تعمیر نشیمن مبل انجام گیرد.در صورت وجود مشکل حاد در حال انجام کار، پیمان کار می بایست مشکل را به اطلاع کارفرما که مبل را در اختیار تعمیرکار مبل قرار داده است برساند.
 • به دلیل نوع طراحی مبل که به سادگی نمی‌توان کلاف مبل را مشاهده کرد این مورد باید از طرف تعمیرکار به دقت بررسی شود و به اطلاع کارفرما رسانده شود. متاسفانه در برخی از تعمیرکاران مبل، مشاهده می‌شود که این مورد را به خوبی بررسی نمی‌کنند و بعد از مدت کوتاهی از تعمیرات مبل، مبل کیفیت خود را از دست داده است و دیگر قابل استفاده نیست.
 • در آخر رنگ آمیزی یا تعمیر بدنه انجام می‌شود . (البته در صورت نیاز)
 • اگر بدنه مبل نیاز به تعمیر داشته باشد باید از طرف تعمیرکار مبل اقدامات انجام شود. البته با هماهنگی کارفرما. تعمیر بدنه چوبی با بدنه مبل فلزی با هم متفاوت هستند و هزینه های آن با هم فرق دارند. (هزینه تعمیر مبل فلزی بیشتر از مبل چوبی است)
 • در صورتی که بدنه مبل نیاز به رنگ کاری داشته باشد، رنگ کار این کار را انجام می دهد که به صورت معمول شکستگی‌های مبل برطرف می شود، سپس لکه گیری انجام می شود، سمباده زده می‌شود و در آخر 2 تا 3 دست رنگ زده می‌شود.

همانطور که مشاهده می‌کنید به سادگی با در نظر نگرفتن یا کمکاری موارد بالا ، تعمیرکار مبل می‌تواند هزینه های خود را کاهش دهد. لطفا این موارد را قبل از اقدام به تعمیرات با تعمیرکار چک بفرمایید.

8 نکته طلایی که قبل از تعمیرات مبل باید بدانید

با توجه کردن به موارد زیر می توانید هزینه‌های خود را برای تعمیرات مبل کاهش دهید، تعمیرکار خوبی برای تعمیر مبل خود انتخاب کنید و…

با چه روشی متوجه شویم که تعمیرکار مبل ما حرفه ای است؟

قبل از سفارش تعمیر مبل خود از تعمیرکار درخواست نمونه کارهای خودش را بکنید

بهترین روش براورد هزینه تعمیرات مبل چیست؟

عکس کامل مبل خود را برای تعمیرکار خود ارسال کنید

بهترین روش خرید پارچه مبلی چیست؟

مشاوره لازم را در رابطه با خرید پارچه مثل نوع آن یا محل خرید آن را از تعمیرکار خود بگیرید با توافق بین شما و تعمیرکار، خرید پارچه می تواند از طرف تعمیرکار صورت بگیرد. در غیر این صورت مشاوره کامل در رابطه با نوع پارچه، قیمت پارچه و محل خرید پارچه را از تعمیرکار خود بگیرید.

از چه جنس پارچه ای برای مبل خود استفاده کنیم؟

پیشنهاد می شود برای مبل هایی که کلاف خوبی ندارند از پارچه گران قیمت استفاده نکنید. از تعمیرکار خود در این زمینه مشاوره بگیرید. به دلیل نوع طراحی مبل، شما به سادگی نمی توانید متوجه شوید که کلاف در چه شرایطی است.

هزینه ایاب و ذهاب به چه صورت برای تعمیرات مبل محاسبه می شود؟

هزینه ایاب و ذهاب کاملا توافقی است.
قبل از ارسال مبل برای تعمیرکار یا زمانی که تعمیرکار برای دریافت مبل شما می آید، توافق های لازم برای هزینه ایاب و ذهاب را صورت دهید.

از چه فومی تعمیرکار استفاده می کند؟

بسته به نوع مبل شما مشخص خواهد شد ولی حتما قبلا شروع کار مشخص کنید از چه فوم یا ابری تعمیرکار می خواهد استفاده کند. فوم سرد، گرم و…

آیا کلاف مبل شما را بازسازی ویا تقویت می کند؟

قبل از شروع به کار تعمیرکار باید مشخص کند که آیا مبل شما نیازی به تعمیر ویا بازسازی دارد یا خیر و حتما قبل از بازسازی ویا تقویت کلاف با شما هماهنگی های لازم برای هزینه آن صورت بگیرد.

بدترین زمان برای تعمیرات مبل چه روزهایی است؟

بدترین زمان برای تعمیر، روزهای پایانی سال است. به دلیل محدود بودن زمان و سفارشات زیاد، کیفیت کار تعمیرکار برای تعمیر مبل شما پایین می آید.

در پایان:

دقت داشته باشید که برای انجام هرگونه خدمات آنلاین در زمینه تعمیر مبل با متخصصین آن‌ها در تماس باشید تا در نهایت از کار خود رضایت کامل داشته باشید.

آخرین مطالب تعمیر مبل در استاده مگ