تعمیر مبل

لیست تعمیرکاران مبل در تهران

در این صفحه از استاده به معرفی تعمیرکاران مبل در بالا پرداختیم که می‌توانید با شماره موبایل درج شده تماس بگیرید و یا از طریق واتس‌اپ با متخصصین تعمیر مبل در ارتباط باشید.

در ادامه نیز به پیرامون مسائل زیر خواهیم پرداخت:
هزینه تعمیر مبل ، رویه کوبی مبل و هزینه‌های آن ، تعمیرات مبل راحتی ، چگونگی تشخیص کیفیت کلاف مبل ، بهترین زمان تعمیرات مبل ، بهترین روش برای مشخص شدن تعمیر کار مبل حرفه ای و… که در زمان تعمیر مبل خود باید بدانید.

تعمیر مبل

تعمیر مبل یکی از بهترین روش ها برای پرداخت هزینه کمتر نسبت به خرید مبل جدید است.
چندین نکته در زمان تعمیرات وجود دارد که نیاز است آشنایی بیشتری با این نکات داشته باشیم تا در هزینه و قیمت های تمام شده صرفه جویی کرده باشیم و از همه مهمتر با بالاترین کیفیت خدمات را از تعمیر کار خود دریافت کنیم.

خدمات مرتبط با تعمیر مبل

هزینه تعمیر مبل

در موارد زیر که به آنها اشاره شده است نمی توان هزینه مشخصی را در نظر گرفت ولی سعی کردیم که حدود قیمت را مشخص کنیم.

نوع خدمتمیانگین قیمت به تومان
استیل 7 نفرهاز 3.500.000 تا 5.500.000
استیل 9 نفرهاز 4.500.000 تا 7.000.000
راحتی 7 نفره2.000.000 تا 6.000.000
راحتی 9 نفره5.000.000 تا 7.000.000
هر عدد میزبان250.000
رویه کوبی مبل استیل (بدون پارچه)2.000.000 تا 4.000.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 6 نفرهاز 1.500.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 8 نفرهاز 2.200.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 10 نفرهاز 3.000.000
رنگ کاری مبل1.000.000 تا 2.500.000

تعمیر مبل برای تعمیرکاران مبل به دو دسته زیر تقسیم بندی می شوند. و بیشتری هزینه  دستمزد را در بر خواهند داشت. به صورت جداگانه به هرکدام می پردازیم. در نظر داشته باشید که امکان دارد مبل شما نیاز به فقط یکی از آنها برای تعمیر داشته باشد.

رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل از مهمترین قسمت‌ها در زمان تعمیرات مبل است. این کار آنقدر حساس است که در این قسمت می‌توان مشاهده کرد که اگر بهترین رویه کوبی مبل برای شما انجام شود، شما صاحب یک مبل جدید شده اید که کیفیت و ماندگاری آن از مبل‌های نو بسیار بالاتر است.

رویه کوبی مبل استیل و رویه کوبی مبل راحتی تفاوت‌های چندانی در زمان تعمیرات مبل دارند. تعمیرکاران حرفه‌ای مبل که آنها با نام رویه کوب بیشتر می‌شناسیم، تجربه بسیار زیادی باید در زمینه رویه کوبی مبل داشته باشند تا بتوانند رویه کوبی مبل استیل ویا رویه کوبی مبل راحتی را به بهترین شکل کار کنند.

هزینه رویه کوبی مبل چقدر است؟

نوع خدمتمیانگین قیمت به تومان
رویه کوبی مبل استیل (بدون پارچه)2.000.000 تا 4.000.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 6 نفرهاز 1.500.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 8 نفرهاز 2.200.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 10 نفرهاز 3.000.000

دستمزد رویه کوبی یکی از پر هزینه ترین فعالیت ها برای تعمیر مبل است. که بستگی به 2 مورد دارد.

 1. نوع و متراژ پارچه ای که برای رویه کوبی مبل استفاده می شود
  1،000،000 تومان تا 4،000،000 تومان
  این هزینه برای یک دست مبل 7 نفره است. یا یک مبل 7 نفره را در نظر بگیرید که در پشت مبل هم از پارچه استفاده شده. کاملا منطقی است که هزینه دستمزد رویه کوبی یک مبل که در پشت آن پارچه استفاده نمی شود از مبلی که در پشت آن پارچه استفاده شده است، بیشتر شود.
 2. حرفه ای بودن تعمیر کاری که رویه کوبی را انجام می دهد.

موارد زیر هزینه هایی هستند که پس از تماس با تعمیر کار  مشخص خواهند شد.

 • هزینه خرید پارچه برای رویه کوبی مبل که به خود شما بستگی دارد
  شما مسئول خرید پارچه مبلی هستید. ولی حتما از تعمیر کار خود در این رابطه مشاوره های لازم را بگیرید. این مورد مهم باعث می شود که شاید هزینه های شما کمتر شود و از پارچه یا چرم خوبی برای مبل خود استفاده کنید. برخی از تعمیر کاران مبل با تجربه خوبی که در این زمینه دارند، خرید پارچه مبل شما را خودشان انجام می دهند که در این صورت کافی است تنها رنگ پارچه و طرح دلخواه خود را لحاظ کنید.
 • هزینه ایاب و ذهاب نسبت به توافق شما با تعمیر کار صورت می گیرد؛ در بعضی از مواقع تعمیر کار هزینه ایاب و ذهاب را بر عهده خواهد گرفت.
 • رنگ آمیزی بدنه مبل (در صورت نیاز)
 • شخص یا شرکت تعمیر کننده
  نسبت به حرفه ای بودن تعمیرکار هزینه خدمات آنها با سایر تعمیر کارهای دیگر متفاوت می باشد. می توان به برش پارچه اشار کرد که هر چقدر برش پارچه مبل شما به خوبی انجام شود، رویه کوبی مبل شما بهتر انجام خواهد شد. پس توجه داشته باشید که اختلاف قیمت تعمیر کارها با یکدیگر نسبت به این موارد متفاوت می باشد.
 • در صورت نیاز مبل شما به رنگ کاری مبل یا هر موارد دیگری که نیاز به نجاری داشته باشد، هزینه آن به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد.

در نظر داشته باشید که در زمان استفاده از پارچه های گران قیمت برای رویه کوبی مبل، بهتر است تعمیر کار حرفه ای این کار را انجام دهد. که در پایین به شما برای تشخیص دادن یک تعمیر کار حرفه ای کمک خواهیم کرد.

تشخیص کیفیت کلاف مبل

دستمزد تقویت یا تعمیر کلاف مبل، یکی دیگر از بیشترین هزینه های تعمیرات مبل است. کلاف مبل به اسکلت اصلی مبل گفته می شود که قسمت های آن شامل چوب، فوم یا ابر، تسمه ها و فنرها است.

زمان استفاده از متخصصین تعمیرات مبل در استاده، بازدید و کارشناسی مبل کاملا رایگان است

به دلیل نوع طراحی مبل، کاربر به سادگی نمی تواند کلاف مبل را مشاهده کند. نوع اتصال کلاف مبل باید به درستی بررسی و تعمیر شوند و در صورت نیاز به تقویت یا تعویض اجزاء آن که در بالا به آن اشاره شد اقدامات لازم از طرف تعمیر کار شما صورت می گیرد.

رویه کوبی مبل ارزان

رویه کوبی مبل کار بسیار سختی است که استادکاران باتجربه به عنوان رویه کوب فقط می‌توانند این کار را به درستی انجام دهند. تبلیغات مثل رویه کوبی مبل ارزان یا تعویض رویه مبل ارزان شمارا گمراه نکند. اگر رویه کوبی مبل شما به درستی انجام نشود، بعد از چند روز موارد زیر را مشاهده خواهید کرد.

 • باز شدن یا در رفتن منگنه‌ها
 • بازشدن ویا در رفتن لمسه‌های مبل
 • چروک خوردن ویا کش آمدن پارچه مبل

رویه کوبی ارزان فقط یک تبلیغ است برای دور ریخته شدن پول شما. هیچ رویه کوب ماهری با هزینه کم اقدام به تعمیرات مبل نمی کند.

از چه پارچه ای برای مبل خود استفاده کنیم؟

پارچه مبل مهمترین عامل زیبایی مبل و دکوراسیون داخلی ما هستند. در زمان تعمیرات مبل انتخاب پارچه مبلی از بزرگترین چالش ها به حساب می آید. (البته بعد از انتخاب و پیدا کردن یک تعمیر کار حرفه ای) کیفیت پارچه، طرح و رنگ هایی که با دکوراسیون داخلی و منبت مبل همخوانی داشته باشند، قابل شستشو بودن آن ها، کهنه نبودن پارچه ها و … همگی موارد بسیار مهمی می باشند که هنگام انتخاب پارچه باید در نظر بگیرید.

آیا هر مبلی را باید تعمیر کرد؟

کاملا مشخص است که جواب این سوال خیر است. می توانیم با در نظر گرفتن موارد زیر، جواب این سوال که آیا مبل شما ارزش تعمیر دارد یا خیر؟ مشخص شود.

در صورتی که ساختمان مبل شما یا به صورت درست تر کلاف مبل شما کیفیت خوبی داشته باشد، می توان گفت که تعمیر مبل شما کار درستی است ولی در غیر این صورت یا پس از تعمیرات مبل، مبل کیفیت خود را به زودی از دست خواهد داد و فقط برای یک مدت کوتاهی مبل شما ظاهر خوبی دارد و یا هزینه بیشتری نسبت به خرید یک مبل جدید بابت تعمیرات مبل خود باید پرداخت کنید.

پیشنهاد می شود در صورت تمایل به تعمیر مبلی که کلاف خوبی ندارد، هزینه زیادی بابت پارچه مبلی خود پرداخت نکنید و در مقابل هزینه خوبی بابت پارچه خود در زمانی که مبل شما از کلاف خوبی برخوردار است پرداخت کنید چون پس از تعمیر مبل خود، یک مبل کاملا سالم و نو دارید که می تواند چندین سال برای شما قابل استفاده باشد.

برای متوجه شدن موارد بالا فقط کافی است که مواردی که در قسمت “قبل از تعمیر مبل بخوانید” را مطالعه بفرمایید

10 نکته طلایی که قبل از تعمیرات مبل باید بدانید

10 نکته طلایی که قبل از تعمیر مبل باید بدانید

با توجه کردن به موارد زیر می توانید هزینه های خود را برای تعمیرات مبل کاهش دهید، تعمیر کار خوبی برای تعمیر مبل خود انتخاب کنید و…

با چه روشی متوجه شویم که تعمیر کار مبل ما حرفه ای است؟

قبل از سفارش تعمیر مبل خود از تعمیر کار درخواست نمونه کارهای خودش را بکنید

بهترین روش براورد هزینه تعمیرات مبل چیست؟

عکس کامل مبل خود را برای تعمیرکار خود ارسال کنید

بهترین روش خرید پارچه مبلی چیست؟

مشاوره لازم را در رابطه با خرید پارچه مثل نوع آن یا محل خرید آن را از تعمیرکار خود بگیرید با توافق بین شما و تعمیرکار، خرید پارچه می تواند از طرف تعمیرکار صورت بگیرد. در غیر این صورت مشاوره کامل در رابطه با نوع پارچه، قیمت پارچه و محل خرید پارچه را از تعمیرکار خود بگیرید.

از چه جنس پارچه ای برای مبل خود استفاده کنیم؟

پیشنهاد می شود برای مبل هایی که کلاف خوبی ندارند از پارچه گران قیمت استفاده نکنید. از تعمیرکار خود در این زمینه مشاوره بگیرید. به دلیل نوع طراحی مبل، شما به سادگی نمی توانید متوجه شوید که کلاف در چه شرایطی است.

هزینه ایاب و ذهاب به چه صورت برای تعمیرات مبل محاسبه می شود؟

هزینه ایاب و ذهاب کاملا توافقی است.
قبل از ارسال مبل برای تعمیر کار یا زمانی که تعمیر کار برای دریافت مبل شما می آید، توافق های لازم برای هزینه ایاب و ذهاب را صورت دهید.

از چه فومی تعمیر کار استفاده می کند؟

بسته به نوع مبل شما مشخص خواهد شد ولی حتما قبلا شروع کار مشخص کنید از چه فوم یا ابری تعمیرکار می خواهد استفاده کند. فوم سرد، گرم و…

آیا کلاف مبل شما را بازسازی ویا تقویت می کند؟

قبل از شروع به کار تعمیر کار باید مشخص کند که آیا مبل شما نیازی به تعمیر ویا بازسازی دارد یا خیر و حتما قبل از بازسازی ویا تقویت کلاف با شما هماهنگی های لازم برای هزینه آن صورت بگیرد.

بدترین زمان برای تعمیرات مبل چه روزهایی است؟

بدترین زمان برای تعمیر، روزهای پایانی سال است. به دلیل محدود بودن زمان و سفارشات زیاد، کیفیت تعمیرکار برای تعمیر مبل شما پایین می آید.

 روند تعمیرات مبل به چه صورت است ؟

هزینه تعمیر مبل و آموزش تعمیر مبل
 • ابتدا پارچه یا چرم از خود مبل جدا می شود که به آن ها رویه مبل گفته می شود.
 • در اینجا خیاط دست به کار می شود. خیاط با استفاده از الگوی مبل، پارچه های جدید را برش می دهد و خیاطی را شروع می کند. از خود رویه قدیمی مبل به عنوان الگو استفاده می شود.
 • فوم یا ابر مبل بررسی می شود. در صورت نیاز آنها تقویت می شوند و یا در غیر این صورت به تعمیر فوم مبل باید اقدام کرد.
 • در برخی از مبل ها از ابر استفاده می شود و در برخی از مبل ها از فوم. که فوم ها به دو دسته فوم سرد مبل و فوم گرم تقسیم می شوند. حالت ارتجاعی و نرمی فوم سرد از گرم بیشتر است. به همین دلیل هزینه فوم سرد از گرم بیشتر است و این مورد یکی از دلایلی است که در هزینه تعمیر مبل تفاوت ایجاد می کند.
 • در این مرحله کیفیت کلاف مبل بررسی می شود. اگر کلاف مبل مانند فنرها، کش های مبل و … نیاز به تعمیر یا تقویت داشته باشند از طرف تعمیر کار باید انجام شود و تعمیر نشیمن مبل انجام گیرد.
 • در صورت وجود مشکل حاد در حال انجام کار، پیمان کار می بایست مشکل را به اطلاع کارفرما که مبل را در اختیار تعمیر کار قرار داده است برساند.
 • به دلیل نوع طراحی مبل که به سادگی نمی توان کلاف مبل را مشاهده کرد این مورد باید از طرف تعمیرکار به دقت بررسی شود و به اطلاع کارفرما رسانده شود. متاسفانه در برخی از تعمیر کاران مبل، مشاهده می شود که این مورد را به خوبی بررسی نمی کنند و بعد از مدت کوتاهی از تعمیر مبل، مبل کیفیت خود را از دست داده است و دیگر قابل استفاده نیست.
 • در آخر رنگ آمیزی یا تعمیر بدنه انجام می شود . (البته در صورت نیاز)
 • اگر بدنه مبل نیاز به تعمیر داشته باشد باید از طرف تعمیر کار اقدامات انجام شود. البته با هماهنگی کارفرما. تعمیر بدنه چوبی با بدنه مبل فلزی با هم متفاوت هستند و هزینه های آن با هم فرق دارند. (هزینه تعمیر مبل فلزی بیشتر از مبل چوبی است)
 • در صورتی که بدنه مبل نیاز به رنگ کاری داشته باشد، رنگ کار این کار را انجام می دهد که به صورت معمول شکستگی های مبل برطرف می شود، سپس لکه گیری انجام می شود، سمباده زده می شود و در آخر 2 تا 3 دست رنگ زده می شود.

همانطور که مشاهده می کنید به سادگی با در نظر نگرفتن یا کمکاری موارد بالا ، تعمیر کار می تواند هزینه های خود را کاهش دهد. لطفا این موارد را قبل از اقدام به تعمیرات با تعمیر کار چک بفرمایید.

آموزش تعمیر مبل در منزل

در برخی از مواقع خود شما می توانید دست به کار تعمیرات در منزل شوید. این مورد به خرابی مبل شما بستگی دارد. اگر سطحی باشد و شما حوصله آن را داشته باشید می توانید این کار را در منزل انجام دهید.

در زیر چند ویدیو آموزشی جمع آوری شده است که امیدواریم با مشاهده آنها بتوانید تعمیر مبل در منزل را انجام دهید.

در پایان:

دقت داشته باشید که برای انجام هرگونه خدمات آنلاین در زمینه تعمیر مبل با متخصصین آن‌ها در تماس باشید تا در نهایت از کار خود رضایت کامل داشته باشید.

آخرین مطالب تعمیر مبل در استاده مگ