تعمیرات مبل

لیست تعمیرکاران مبل در تهران

در این صفحه از استاده به معرفی تعمیرکاران مبل در بالا پرداختیم که می‌توانید با شماره موبایل درج شده تماس بگیرید و یا از طریق واتس‌اپ با متخصصین تعمیر مبل در ارتباط باشید.

لیست قیمت تعمیر مبل و هزینه رویه کوبی مبل همراه با {معرفی بهترین تعمیرکاران جهت تعمیرات مبل} در همه مناطق تهران و انجام تعمیر مبل در منزل همه مواردی است که در این صفحه از “خدمات آنلاین استاده” به آن خواهیم پرداخت

تعمیر مبل

تعمیر مبل یکی از بهترین روش‌ها برای پرداخت هزینه کمتر نسبت به خرید مبل جدید است.
چندین نکته در زمان تعمیرات وجود دارد که نیاز است آشنایی بیشتری با این نکات داشته باشیم تا در هزینه و قیمت‌های تمام شده صرفه جویی کرده باشیم و از همه مهمتر با بالاترین کیفیت خدمات را از تعمیرکار مبل دریافت کنیم.

خدمات مرتبط با تعمیرات مبل

هزینه تعمیر مبل

در موارد زیر که به آنها اشاره شده است نمی‌توان هزینه مشخصی را در نظر گرفت ولی سعی کردیم که حدود قیمت را مشخص کنیم.

نوع خدمتمیانگین قیمت به تومان
تعمیرات استیل 7 نفرهاز 3.500.000 تا 5.500.000
تعمیرات استیل 9 نفرهاز 4.500.000 تا 7.000.000
تعمیرات راحتی 7 نفره2.000.000 تا 6.000.000
تعمیرات راحتی 9 نفره5.000.000 تا 7.000.000
تعمیرات هر عدد میزبان250.000
رویه کوبی مبل استیل (بدون پارچه)2.000.000 تا 4.000.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 6 نفرهاز 1.500.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 8 نفرهاز 2.200.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 10 نفرهاز 3.000.000
رنگ کاری مبل1.000.000 تا 2.500.000

تعمیر مبل برای تعمیرکاران مبل به دو دسته زیر تقسیم بندی می‌شوند. و بیشتری هزینه  دستمزد را در بر خواهند داشت. به صورت جداگانه به هرکدام می پردازیم. در نظر داشته باشید که امکان دارد مبل شما نیاز به فقط یکی از آنها برای تعمیر داشته باشد.

رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل از مهمترین قسمت‌ها در زمان تعمیرات مبل است. این کار آنقدر حساس است که در این قسمت می‌توان مشاهده کرد که اگر بهترین رویه کوبی مبل برای شما انجام شود، شما صاحب یک مبل جدید شده اید که کیفیت و ماندگاری آن از مبل‌های نو بسیار بالاتر است.

رویه کوبی مبل استیل و رویه کوبی مبل راحتی تفاوت‌های چندانی در زمان تعمیرات مبل دارند. تعمیرکاران حرفه‌ای مبل که آنها با نام رویه کوب بیشتر می‌شناسیم، تجربه بسیار زیادی باید در زمینه رویه کوبی مبل داشته باشند تا بتوانند رویه کوبی مبل استیل ویا رویه کوبی مبل راحتی را به بهترین شکل کار کنند.

هزینه رویه کوبی مبل چقدر است؟

نوع خدمتمیانگین قیمت به تومان
رویه کوبی مبل استیل (بدون پارچه)2.000.000 تا 4.000.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 6 نفرهاز 1.500.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 8 نفرهاز 2.200.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 10 نفرهاز 3.000.000

دستمزد رویه کوبی یکی از پر هزینه‌ترین فعالیت‌ها برای تعمیر مبل است. که بستگی به 2 مورد دارد.

 1. نوع و متراژ پارچه‌ای که برای رویه کوبی مبل استفاده می شود
  1،000،000 تومان تا 4،000،000 تومان
  این هزینه برای یک دست مبل 7 نفره است. یا یک مبل 7 نفره را در نظر بگیرید که در پشت مبل هم از پارچه استفاده شده. کاملا منطقی است که هزینه دستمزد رویه کوبی یک مبل که در پشت آن پارچه استفاده نمی‌شود از مبلی که در پشت آن پارچه استفاده شده است، بیشتر شود.
 2. حرفه‌ای بودن تعمیرکاری که رویه کوبی را انجام می‌دهد.

موارد زیر هزینه هایی هستند که پس از تماس با تعمیرکار  مبل مشخص خواهند شد.

 • هزینه خرید پارچه برای رویه کوبی مبل که به خود شما بستگی دارد
  شما مسئول خرید پارچه مبلی هستید. ولی حتما از تعمیرکار خود در این رابطه مشاوره‌های لازم را بگیرید. این مورد مهم باعث می‌شود که شاید هزینه‌های شما کمتر شود و از پارچه یا چرم خوبی برای مبل خود استفاده کنید. برخی از تعمیرکاران مبل با تجربه خوبی که در این زمینه دارند، خرید پارچه مبل شما را خودشان انجام می‌دهند که در این صورت کافی است تنها رنگ پارچه و طرح دلخواه خود را لحاظ کنید.
 • هزینه ایاب و ذهاب نسبت به توافق شما با تعمیرکار مبل صورت می‌گیرد؛ در بعضی از مواقع تعمیرکار هزینه ایاب و ذهاب را بر عهده خواهد گرفت.
 • رنگ آمیزی بدنه مبل (در صورت نیاز)
 • شخص یا شرکت تعمیر کننده
  نسبت به حرفه‌ای بودن تعمیرکار مبل هزینه خدمات آنها با سایر تعمیرکارهای دیگر متفاوت می‌باشد. می‌توان به برش پارچه اشار کرد که هر چقدر برش پارچه مبل شما به خوبی انجام شود، رویه کوبی مبل شما بهتر انجام خواهد شد. پس توجه داشته باشید که اختلاف قیمت تعمیرات کارها با یکدیگر نسبت به این موارد متفاوت می‌باشد.
 • در صورت نیاز مبل شما به رنگ کاری مبل یا هر موارد دیگری که نیاز به نجاری داشته باشد، هزینه آن به صورت جداگانه محاسبه خواهد شد.

در نظر داشته باشید که در زمان استفاده از پارچه های گران قیمت برای رویه کوبی مبل، بهتر است تعمیرکار مبل حرفه‌ای این کار را انجام دهد. که در پایین به شما برای تشخیص دادن یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک خواهیم کرد.

تشخیص کیفیت کلاف مبل

دستمزد تقویت یا تعمیر کلاف مبل، یکی دیگر از بیشترین هزینه های تعمیرات مبل است. کلاف مبل به اسکلت اصلی مبل گفته می شود که قسمت های آن شامل چوب، فوم یا ابر، تسمه ها و فنرها است.

زمان استفاده از متخصصین تعمیرات مبل در استاده، بازدید و کارشناسی مبل کاملا رایگان است

به دلیل نوع طراحی مبل، کاربر به سادگی نمی‌تواند کلاف مبل را مشاهده کند. نوع اتصال کلاف مبل باید به درستی بررسی و تعمیر شوند و در صورت نیاز به تقویت یا تعویض اجزاء آن که در بالا به آن اشاره شد اقدامات لازم از طرف تعمیرکار مبل صورت می گیرد.

رویه کوبی مبل ارزان

رویه کوبی مبل کار بسیار سختی است که استادکاران باتجربه به عنوان رویه کوب فقط می‌توانند این کار را به درستی انجام دهند. تبلیغات مثل رویه کوبی مبل ارزان یا تعویض رویه مبل ارزان شمارا گمراه نکند. اگر رویه کوبی مبل شما به درستی انجام نشود، بعد از چند روز موارد زیر را مشاهده خواهید کرد.

 • باز شدن یا در رفتن منگنه‌ها
 • بازشدن و یا در رفتن لمسه‌های مبل
 • چروک خوردن و یا کش آمدن پارچه مبل

رویه کوبی ارزان فقط یک تبلیغ است برای دور ریخته شدن پول شما. هیچ رویه کوب ماهری با هزینه کم اقدام به تعمیرات مبل نمی‌کند.

تعمیر مبل راحتی

در ادامه این صفحه از استاده به معرفی تعمیرکاران در زمینه تعمیر مبل راحتی خواهیم پرداخت که می‌توانید با شماره‌های موجود در بالا تماس بگیرید و درخواست خود را به تعمیرکار اعلام نمایید. لیست قیمت رویه کوبی مبل راحتی نیز مورد دیگری است که در این صفحه از خدمات آنلاین “استاده” مشاهده خواهید کرد.

مبل راحتی از اجزای مختلفی تشکیل شده است. این اجزا عبارتند از: کلاف مبل، ابر یا فوم، فنر یا تسمه، میخ و چسب، پارچه و آستر. به مرور زمان و درصورت استفاده نادرست و یا عوامل دیگر، ممکن است هر یک از این اجزا خراب شوند و نیاز به تعمیر داشته باشند. با توجه به این که استفاده از مبل راحتی در طول شبانه روز بیشتر از مبل استیل است، فرسودگی و خرابی آن نیز بیشتر است و در نتیجه تعمیر مبل راحتی متداول‌تر است و نیاز مردم به آن بیشتر است.

در ابتدا باید ببینیم که آیا تعمیرات مبل راحتی به صرفه است یا خیر، چرا که اگر کلاف قدیمی باشد یا نقص زیادی داشته باشد و یا مقاومت و جنس با بالا و باکیفیتی نداشته باشد، به احتمال زیاد تعمیرات مبل راحتی هزینه بر است، اما باز هم تاکید می‌شود که در این زمینه از فرد مورد اطمینان و باتجربه کمک بگیرید.

زمانی که پارچه و یا آستر مبل آسیب دیده باشند، و کلاف مبل مقاومت خوبی دارد، رویه کوبی راه خوبی برای برطرف کردن آسیب‌ها است.

البته تعویض مبل راحتی را  حتما به تعمیرکار ماهر بسپارید، چرا که در صورت وجود مشکلات در اجزای دیگر مبل مثل ابر و فوم و یا فنر مبل، ممکن است مدت کوتاهی پس از تعمیر دوباره رویه مبل آسیب ببیند و نیاز به تعمیر پیدا کند؛ در نتیجه قبل از انجام رویی کوبی مبل راحتی حتما باید موارد دیگر بررسی و در صورت وجود مشکل برطرف شوند.

هزینه رویه کوبی مبل راحتی

خدمتقیمت به تومان
رویه کوبی راحتی 7 نفرهاز 3.000.000
رویه کوبی راحتی 9 نفرهاز 4.000.000
تعمیر مبل راحتی 7 نفره2.000.000 تا 6.000.000
تعمیر مبل راحتی 9 نفره5.000.000 تا 7.000.000

همانطور که به این موضوع اشاره شد، تعویض رویه مبل راحتی تنها تعویض پارچه و آستر مبل را شامل نمی‌شود، بلکه فوم و فنر را نیز باید در نظر گرفت. به همین خاطر هزینه رویه کوبی مبل راحتی به عوامل گوناگونی بستگی دارد و صرفا به دستمزد تعمیرکار و هزینه پارچه محدود نمی‌شود. هزینه رویه کوبی و تعمیرات مبل راحتی به عوامل زیر بستگی دارد:

 • قیمت پارچه‌ای که قصد تعمیر یا تعویض آن را دارید: یکی از اصلی‌ترین هزینه‌ها برای رویه کوبی مبل راحتی، قیمت پارچه‌ای است که می‌خواهید آن را تعمیر یا تعویض کنید. این هزینه به جنس پارچه، طرح آن و مقداری که برای مبل شما نیاز است بستگی دارد. معمولا هزینه پارچه مبل راحتی از مبل استیل کمتر است.

باید گفت که جنس و استحکام رویه انتخابی شما نیز روی این هزینه تاثیر گذار است و هرچقد که استحکام پارچه بیشتر باشد، این هزینه به احتمال زیاد بالاتر خواهد بود.

 • دستمزد تعمیرکار
 • مواد اولیه مورد استفاده مثل فوم و ابر که ممکن است نیاز به تعمیر داشته باشند.
 • ممکن است مبل شما نیاز به رنگ کردن نیز داشته باشد و یا پس از تعمیر به آن نیاز پیدا کند، در این صورت این هزینه نیز جزو هزینه تعمیر مبل راحتی در نظر گرفته می‌شود.

رویه کوبی مبل راحتی

مبل راحتی یکی از دسته وسایل بسیار کاربردی در هر خانه‌ای است و به همین امر موارد زیادی وجود دارد که باعث خراب شدن و فرسودگی آن شوند نیاز به تعمیر مبل راحتی می‌شود. اگر مبل شما ظاهر اولیه خود را از دست داده است و یا رویه مبل شما آسیب دیده است و یا حتی تصمیم به تغییر رنگ و طرح مبل خود را دارید، می‌توانید با رویه کوبی مبل راحتی، مبل آسیب دیده را تعمیر کنید و یا طرح و رنگ آن را تغییر دهید.

البته رویه کوبی مبل راحتی با تعویض رویه آن محدود به تعویض یا تعمیر پارچه نمی‌شود و در حالت کلی اتصال فنرها، ابر یا فوم و در نهایت بخش نهایی را شامل می‌شود. ممکن است فکر کنیم که همیشه تعمیر مبل راحتی به صرفه‌تر است، اما دیده شده که در برخی موارد نه تنها به صرفه نیست، بلکه هزینه‌ی بیشتری نیز خواهد داشت. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود که برای بررسی این موضوع از یک تعمیرکار مطمئن و ماهر مشورت بگیرید. تعمیرکاران مبل معرفی شده در استاده می‌توانند به شما در این زمینه کمک کنند.

همانطور که بررسی شد، هزینه رویه کوبی مبل راحتی و تعمیرات آن می‌تواند تغییر کند و همچنین دستمزد تعمیرکار به عواملی مثل جنس و استحکام پارچه و همچنین اندازه و جزئیات برش پارچه بستگی دارد. به همین دلیل تعیین هزینه مشخص باید توسط تعمیرکار ماهر و مورد اطمینان صورت بگیرد.

تعمیر مبل استیل

تعمیر مبل استیل با بهترین کیفیت و در اسرع وقت یکی از خدماتی است که در همه مناطق غرب، شرق، شمال و جنوب تهران به آن نیاز خواهیم داشت که در راستای رفع این نیاز، خدمات آنلاین استاده به معرفی بهترین تعمیرکاران مبل استیل پرداخته است تا بتوانید با درنظر گرفتن ویژگی هر یک از تعمیرکاران تعمیر مبل، خدمت مورد نظر را به آن‌ها واگذار نمایید.

همچنین در ادامه این صفحه از استاده علاوه بر معرفی تعمیرکار برای تعمیر مبل استیل قدیمی و تعمیر مبل کلاسیک همراه جدول قیمت تعمیرات و هزینه رویه کوبی مبل استیل را مشاهده خواهید کرد.

قیمت تعمیر مبل استیل

نوع خدمتمیانگین قیمت به تومان
استیل 7 نفرهاز 3.500.000 تا 5.500.000
استیل 9 نفرهاز 4.500.000 تا 7.000.000
هر عدد میزبان250.000
رویه کوبی مبل استیل (بدون پارچه)2.000.000 تا 4.000.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 6 نفرهاز 1.500.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 8 نفرهاز 2.200.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 10 نفرهاز 3.000.000
رنگ کاری مبل1.000.000 تا 2.500.000

قیمت تعمیر مبل استیل با توجه به موارد زیر متغیر می‌باشد و هزینه آن متفاوت است:

 • میزان خرابی مبل استیل و کلاسیک: خرابی مبل استیل میتواند یک مورد یا چند مورد باشد. مثلا مبل استیل شما فقط نیاز به تعمیر کلاف مبل داشته باشد یا علاوه بر آن نیاز به تعویض روکش نیز داشته باشد.
 • رنگ کاری مبل استیل: یکی دیگر از مهمترین عوامل در میزان افزایش قیمت تعمیرات مبل استیل می‌باشد. استفاده از رنگ‌های خاص میتواند قیمت رنگ کاری مبل استیل را بیشتر کند.
 • تخصص در کار: به میزان متخصص بودن و حرفه‌ای‌تر بودن تعمیرکار هزینه تعمیرات افزایش خواهد یافت.
 • تعداد مبل‌های استیل: هرچه تعداد مبل استیل بیشتر باشد در نهایت هزینه بیشتری را باید پرداخت کنید. میز ناهارخوری را نیز نباید از نظر انداخت.
 • رویه کوبی مبل استیل: اگر مبل استیل نیاز به رویه کوبی داشته باشد قیمت تعمیرات مبل استیل افزایش پیدا خواهد کرد. در این مورد نوع پارچه‌ای که برای تعویض پارچه مبل استیل استفاده می‌شود در قیمت تعمیرات بسیار دخیل است. عملا پارچه‌های گران قیمت با افزایش هزینه همراه خواهند بود.

قیمت تعمیر مبل کلاسیک

خدمتقیمت به تومان
هزینه تعمیر مبل کلاسیکاز 4.000.000

هزینه رویه کوبی مبل استیل

خدمتقیمت به تومان
قیمت رویه کوبی مبل استیل بدون پارچه2.000.000 تا 4.000.000

برآورد هزینه رویه کوبی مبل استیل به طور مستقیم به نوع پارچه و میزان سختی کار بستگی دارد. هرچقدر تعداد مبل‌های استیل و قیمت پارجه مبلی بیشتر باشد و طرح بیشتری روی مبل باشد که سبب افزایش سختی کار شود؛ هزینه رویه کوبی مبل استیل بیشتر می‌شود.

تعمیر مبل استیل قدیمی

میزان قدیمی بودن مبل استیل می‌تواند نقش به سزایی در تعیین هزینه و همچنین قابل تعمیر یا نبودن آن داشته باشد. تعمیرکار مبل برای انجام تعمیر مبل استیل قدیمی به این نکات توجه می‌کند:

توجه داشته باشید که یک تعمیرکار منصف مبل استیل باید تمام مشاوره‌های لازم را قبل از اقدام به تعمیرات انجام دهد و شما را در جریان کار قرار دهد.

 • میزان فرسودگی چوب مبل استیل: اگر میزان فرسودگی چوب‌ها زیاد باشد و تعمیرکار تشخیص دهد که تعمیر آن ارزشی ندارد و هزینه کردن برای خرید یک ست مبل استیل به صرفه‌تر است پس بهتر است از صرف هزینه برای تعمیرات صرفه نظر کنید.
 • میزان شکستی و فرسودگی چهارچوب مبل استیل و کلاسیک: اگر چوب مبل استیل یا کلاسیک و کلاف آن شکستگی غیرقابل تعمیری داشته باشد پس از جانب تعمیرکار قابل حل نمی‌باشد.

با بررسی این دو مورد تعمیرکار تشخیص می‌دهد که آیا می‌توان به تعمیر مبل استیل قدیمی پرداخت یا خیر. اما اصولا این دسته از مبل‌ها قابل تعمیر می‌باشند و درصد کمی از آن‌ها قابلیت تعمیرات ندارند.

استاده با معرفی بهترین تعمیرکاران مبل استیل در تهران این بستر را برای شما فراهم آورده است که می‌توانید به طور مستقیم با تعمیرکار تماس بگیرید و پس از بازدید تعمیرکار و مشاوره‌های لازم اقدام به تعمیر مبل استیل قدیمی کنید.

رویه کوبی مبل استیل

بدون شک هرچقدر رنگ کاری مبل زیبا و چشم نواز باشد اما رویه کوبی مبل استیل بدون کیفیت انجام شود در نهایت تعمیر آن رضایتی را برای شما به‌همراه نخواهد آورد. برای تعویض رویه کوبی مبل استیل دو راهکار پیش رو دارید:

 1. خودتان مسئولیت خرید پارچه مبلی استیل را برعهده بگیرید.
 2. این وظیفه را برعهده تعمیرکار مبل استیل بگذارید که البته باید در مورد سلیقه، دکوراسیون داخلی و بودجه مورد نظر خود با تعمیرکار صحبت کنید.

انجام رویه کوبی مبل استیل کاری بسیار باظرافت، پر زحمت و پر دقت می‌باشد که از پس هر تعمیرکار مبلی برنخواهد آمد؛ حتما قبل از اقدام به تعویض پارچه مبل استیل نمونه‌های قبل و بعد تعمیرکار را مشاهده کنید و بابررسی جزئیات کار اقدام نمایید. میتوانید همین حالا با شماره تعمیرکاران استاده در زمینه رویه کوبی مبل استیل تماس بگیرید.

همچنین توجه داشته باشید که برای انجام رویه کوبی مبل استیل پ تعویض پارچه آن میتوانید از پارچه‌های مخمل، مازراتی، ساتن، کتان و … استفاده کنید که حتما دقت داشته باشید با دکوراسیون داخلی هارمونی داشته باشد.

تعویض پارچه مبل استیل

حال یک تعمیرکار حرفه‌ای برای انجام رویه کوبی و تعویض پارچه مبل استیل باید موارد زیر را درنظر بگیرد:

 • جنس پارچه مبل استیل: اگر جنس پارچه بی‌کیفیت باشد و در حین کار به آن توجهی نشود در نهایت رویه کوبی مبل استیل با کیفیت نخواهد بود.
 • میزان پارچه مبل استیل: باید به تعداد مبل استیل پارچه تهیه شود تا از حین کار با کمبود پارچه مواجه نشود.
 • نوع سلیقه مشتری: تعمیرکار مبل استیل باید سلیقه و خواست مشتری را از صفر تا صد درنظر بگیرد حتی زمان تعویض پارچه مبل استیل که یسیار مهم‌تر می‌باشد.

تعمیرات مبل سلطنتی

مبلمان سلطنتی یکی از خاص‌ترین مبلمان ها بوده و نگهداری از این مبل‌ها بسیار حساس است تا نیاز ما را به تعمیرات مبل سلطنتی کاهش دهد زیرا تعمیر و تعویض پارچه آن‌ها بسیار مهم بوده و باید با دقت و حساسیت زیادی انجام شود. در ادامه مطلب همراه ما بمانید تا دراین این زمینه از تعمیر مبل بیشتر صحبت کنیم.

هزینه تعویض پارچه مبل سلطنتی

نوع خدمتمیانگین قیمت به تومان
سلطنتی 7 نفرهاز 3.800.000 تا 5.800.000
سلطنتی 9 نفرهاز 4.800.000 تا 7.500.000
هر عدد میزبان300.000
رویه کوبی مبل سلطنتی (بدون پارچه)2.300.000 تا 4.300.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 6 نفره سلطنتیاز 1.800.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 8 نفره سلطنتیاز 2.500.000
رویه کوبی میز ناهارخوری 10 نفره سلطنتیاز 3.300.000
رنگ کاری مبل سلطنتی1.300.000 تا 2.800.000

رویه کوبی مبل سلطنتی

روکش بعضی از مبل‌ها مانند مبل‌های راحتی را به آسانی می‌توان جدا و کمی نو نوارشان کرد؛ اما در مبل‌های سلطنتی باید به کمک یک فرد حرفه‌ای این کار را انجام داد. به طور کلی تعویض و تعمیرات پارچه مبل سلطنتی به صورت روش‌های زیر انجام می‌شود:

 • تعویض اسفنج به کار رفته در مبل
 • تعمیر فنر کشی آن
 • تعمیر کف و پشت مبل
 • شستشو و نظافت پارچه در صورت امکان
 • تعویض پارچه و بازسازی آن( درصورتی که مشکل پارچه با شستشو حل نشود)
 • رویه کوبی مبل

تعمیر مبل چرم

یکی از حساس‌ترین اموری در زمان تعمیرات مبل که بهتر است قبل از اقدام به انجام آن اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشید تعمیر مبل چرم میباشد. هر اندازه هم که مراقب مبلمان چرم خود باشید و جنس آن از کیفیت و دوام زیادی برخوردار باشد باز هم در طول زمان و استفاده مکرر از آن در معرض تهدیداتی از جمله پارگی، سائیده شدن و کثیف شدن قرار می­گیرند و در واقع دچار فرسودگی می­شوند. اما جای خوشحالی دارد که مبل چرم شما قابلیت ترمیم و تعویض را دارند. در این جا شما را با ترفندهای ترمیم چرم آشنا می­کنیم.

قیمت تعویض و تعمیر مبل چرم

توجه فرمایید که قیمت تعمیر و تعویض روکش مبل چرمی کاملا بستگی به مدل مبل دارد. جهت دریافت قیمت تصویر مبل چرمی خود را برای متخصصین ارسال نمایید.

به طور کلی تعمیر مبل چرم شامل تعمیر بدنه، تعویض روکش و ترمیم آن میشود! اگر در طی گذر زمان احساس کردید دیگر مبل­هایتان زیبایی قبل را ندارند اصلا نگران نباشید، در این شرایط می توانید به فکر تعویض رویه مبل خود باشید. شما با این کار هم زیبایی سابق رابه مبل خود بازگردانده­اید و هم به طول عمر دوباره آن افزوده­اید.

برای تعویض و تعمیر روکش مبل چرمی ابتدا باید با دقت کافی الگو کشی کنید!

برای این کار بهترین و درواقع تنها راهکار خارج کردن پارچه چرم آسیب دیده با دقت فراوان می‌باشد. به آرامی پارچه را خارج کنید و الگو را روی چرم جدید پیاده سازی نمایید پس از آن چرم‌ها را به هم وصل کنید و سپس آن را برروی مبل بکشید و وصل کنید. دقت داشته باشید که اگر با این حرفه سروکار نداشته اید و یا چرم شما دارای لمسه دوزی مبل می‌باشد به هیچ وجه اقدام به همچین کاری نکنید و آن را به یک متخصص بسپارید.

در خصوص قیمت تعویض رویه مبل چرم باید گفت نمی­توان از همان اول قیمت کار را مشخص کرد؛ چرا که با توجه به قیمت­های متغیر روزانه و همچنین مشخص شدن قیمت نهایی بعد از تعویض کامل کار، هزینه آن مشخص می­گردد. ولی برای گرفتن قیمت تقریبی تعویض رویه مبلمان خود می­توانید با تعمیرات مبلمان تماس گرفته و از قیمت­های روز اطلاع یابید. اما به طور قطع تعویض روکش مبل چرم شما بسیار کم هزینه تر از خرید مجدد آن است. پس به طور کلی موارد زیر تاثیر مستقیمی بر قیمت تعویض روکش چرمی دارد.

شهر و محل زندگی

اندازه مبل و تعداد آن

نوع چرم

از چه پارچه‌ای برای مبل خود استفاده کنیم؟

پارچه مبل مهمترین عامل زیبایی مبل و دکوراسیون داخلی ما هستند. در زمان تعمیرات مبل انتخاب پارچه مبلی از بزرگترین چالش‌ها به حساب می آید. (البته بعد از انتخاب و پیدا کردن یک تعمیرکار حرفه‌ای مبل) کیفیت پارچه، طرح و رنگ هایی که با دکوراسیون داخلی و منبت مبل همخوانی داشته باشند، قابل شستشو بودن آن‌ها، کهنه نبودن پارچه‌ها و … همگی موارد بسیار مهمی می‌باشند که هنگام انتخاب پارچه باید در نظر بگیرید.

از چه پارچه‌ای برای روکش مبلمان سلطنتی استفاده کنم؟

این سوال کاملا منطقی و مهم است. این مورد کاملا به سلیقه خود شما بستگی دارد. ساتن، کریستال، پارچه مبلی مخمل، پشم یا کتان نمونه‌های رایج روکش مبل سلطنتی هستند. در هر صورت سعی کنید تا پارچه‌هایی را که لکه نگرفته و زود پاره نمی‌شوند انتخاب نمایید. انتخاب رنگ و طرح روکش نیز به سلیقه و شرایط خودتان بستگی دارد؛ مثلا برای افرادی که استفاده زیادی از مبل های سلطنتی دارند، رنگ‌های روشن خیلی توصیه نمی‌شود. از طرفی یکی از سوالات رایج در طراحی مبل سلطنتی ساده یا طرحدار بودن پارچه آن است.

پارچه‌های طرحدار نسبت به نوع ساده آن در صورت لکه گرفتن کم‌تر مشخص بوده و نیازی به تعویض سریع ندارند. از طرفی اگر اهل ست کردن مداوم و تعویض مبل‌های منزلتان هستید پیشنهاد می‌کنیم تا از مبل‌های سلطنتی با طرح‌های ساده استفاده کنید. اما اگر فکر می‌کنید در همان بازه‌های کوتاه مدت نیز ممکن است پارچه مبلمان منزلتان به هر دلیلی لکه‌دار یا سوراخ شود، حتما پارچه‌های از نوع طرحدار را به کار بگیرید. زیرا شلوغی طرح‌ها مانع از دیده شدن زیاد لکه‌ها و سوراخی آن می‌شود.

آیا هر مبلی را باید تعمیر کرد؟

کاملا مشخص است که جواب این سوال خیر است. می‌توانیم با در نظر گرفتن موارد زیر، جواب این سوال که آیا مبل شما ارزش تعمیر دارد یا خیر؟ مشخص شود.

در صورتی که ساختمان مبل شما یا به صورت درست تر کلاف مبل شما کیفیت خوبی داشته باشد، می‌توان گفت که تعمیر مبل شما کار درستی است ولی در غیر این صورت یا پس از تعمیرات مبل، مبل کیفیت خود را به زودی از دست خواهد داد و فقط برای یک مدت کوتاهی مبل شما ظاهر خوبی دارد و یا هزینه بیشتری نسبت به خرید یک مبل جدید بابت تعمیرات مبل خود باید پرداخت کنید.

پیشنهاد می شود در صورت تمایل به تعمیر مبلی که کلاف خوبی ندارد، هزینه زیادی بابت پارچه مبلی خود پرداخت نکنید و در مقابل هزینه خوبی بابت پارچه خود در زمانی که مبل شما از کلاف خوبی برخوردار است پرداخت کنید چون پس از تعمیر مبل خود، یک مبل کاملا سالم و نو دارید که می‌تواند چندین سال برای شما قابل استفاده باشد.

تعمیر مبل در منزل

در برخی از مواقع خود شما می‌توانید دست به کار تعمیرات مبل در منزل شوید. این مورد به خرابی مبل شما بستگی دارد. اگر سطحی باشد و شما حوصله آن را داشته باشید می‌توانید این کار را در منزل انجام دهید.

تعمیرات مبل چرم در منزل

زمانی که مبل شما آسیب دید چه کاری باید انجام دهید؟ آیا باید آن را دور انداخت و یا به فکر خرید مبلمان دیگری بود! این‌جا است که باید گفت، دست نگه دارید به هیچ وجه لازم به کنار گذاشتن آن نیست. شما می­توانید مبل آسیب دیده خود را در منزل ترمیم کنید. برای این کار دو راه وجود دارد. یا خود دست به کار شوید و با کمک گرفتن از اطلاعات در این زمینه، به تعمیر مبل خود در منزل بپردازید و یا این که راه دوم را برگزینید و تعمیر مبل خود را به یک متخصص واگذار کنید. اگر جزء گروه اول هستید به این موارد توجه نمایید.

 1. بزرگ ترین مسئله که باعث می­شود افراد به فکر ترمیم مبل خود در خانه بیفتند پوسته پوسته شدن چرم آن است. برای این که این وضعیت وخیم­تر نشود ابتدا لازم است پوسته­های جدا شده را با دقت هر چه تمام تر جدا نموده و رنگ­ مخصوص مبل چرم را به آن قسمت اضافه کنید.
 2. مورد دوم پارگی رویه چرمی مبل است. در این صورت مقداری چرم خریداری کرده و آن را در قسمت پارگی قرار دهید و در آن جا بچسبانید و یا با نخ و سوزن در محل پارگی بدوزید.
 3. مورد سوم سائیدگی چرم است. برای رفع و ترمیم سائیدگی های بزرگ بر روی مبل چرم خود می­توانید مقداری رنگ مخصوص به آن محل اضافه کنید. به کارگیری این عوامل می­تواند توسط خود شما انجام شود و مبلمان چرم خود را مانند روز اول نمایید. اما بهتر است از حضور یک متخصص در منزلتان برای ترمیم مبل چرم بهره بگیرید.

8 نکته طلایی که قبل از تعمیرات مبل باید بدانید

10 نکته طلایی که قبل از تعمیر مبل باید بدانید

با توجه کردن به موارد زیر می توانید هزینه‌های خود را برای تعمیرات مبل کاهش دهید، تعمیرکار خوبی برای تعمیر مبل خود انتخاب کنید و…

با چه روشی متوجه شویم که تعمیرکار مبل ما حرفه ای است؟

قبل از سفارش تعمیر مبل خود از تعمیرکار درخواست نمونه کارهای خودش را بکنید

بهترین روش براورد هزینه تعمیرات مبل چیست؟

عکس کامل مبل خود را برای تعمیرکار خود ارسال کنید

بهترین روش خرید پارچه مبلی چیست؟

مشاوره لازم را در رابطه با خرید پارچه مثل نوع آن یا محل خرید آن را از تعمیرکار خود بگیرید با توافق بین شما و تعمیرکار، خرید پارچه می تواند از طرف تعمیرکار صورت بگیرد. در غیر این صورت مشاوره کامل در رابطه با نوع پارچه، قیمت پارچه و محل خرید پارچه را از تعمیرکار خود بگیرید.

از چه جنس پارچه ای برای مبل خود استفاده کنیم؟

پیشنهاد می شود برای مبل هایی که کلاف خوبی ندارند از پارچه گران قیمت استفاده نکنید. از تعمیرکار خود در این زمینه مشاوره بگیرید. به دلیل نوع طراحی مبل، شما به سادگی نمی توانید متوجه شوید که کلاف در چه شرایطی است.

هزینه ایاب و ذهاب به چه صورت برای تعمیرات مبل محاسبه می شود؟

هزینه ایاب و ذهاب کاملا توافقی است.
قبل از ارسال مبل برای تعمیرکار یا زمانی که تعمیرکار برای دریافت مبل شما می آید، توافق های لازم برای هزینه ایاب و ذهاب را صورت دهید.

از چه فومی تعمیرکار استفاده می کند؟

بسته به نوع مبل شما مشخص خواهد شد ولی حتما قبلا شروع کار مشخص کنید از چه فوم یا ابری تعمیرکار می خواهد استفاده کند. فوم سرد، گرم و…

آیا کلاف مبل شما را بازسازی ویا تقویت می کند؟

قبل از شروع به کار تعمیرکار باید مشخص کند که آیا مبل شما نیازی به تعمیر ویا بازسازی دارد یا خیر و حتما قبل از بازسازی ویا تقویت کلاف با شما هماهنگی های لازم برای هزینه آن صورت بگیرد.

بدترین زمان برای تعمیرات مبل چه روزهایی است؟

بدترین زمان برای تعمیر، روزهای پایانی سال است. به دلیل محدود بودن زمان و سفارشات زیاد، کیفیت کار تعمیرکار برای تعمیر مبل شما پایین می آید.

 روند تعمیرات مبل به چه صورت است ؟

هزینه تعمیر مبل و آموزش تعمیر مبل
 • ابتدا پارچه یا چرم از خود مبل جدا می‌شود که به آن ها رویه مبل گفته می‌شود.
 • در اینجا خیاط دست به کار می‌شود. خیاط با استفاده از الگوی مبل، پارچه های جدید را برش می دهد و خیاطی را شروع می‌کند. از خود رویه قدیمی مبل به عنوان الگو استفاده می‌شود.
 • فوم یا ابر مبل بررسی می‌شود. در صورت نیاز آنها تقویت می شوند و یا در غیر این صورت به تعمیرات فوم مبل باید اقدام کرد.
 • در برخی از مبل ها از ابر استفاده می‌شود و در برخی از مبل ها از فوم. که فوم ها به دو دسته فوم سرد مبل و فوم گرم تقسیم می‌شوند. حالت ارتجاعی و نرمی فوم سرد از گرم بیشتر است. به همین دلیل هزینه فوم سرد از گرم بیشتر است و این مورد یکی از دلایلی است که در هزینه تعمیر مبل تفاوت ایجاد می‌کند.
 • در این مرحله کیفیت کلاف مبل بررسی می‌شود. اگر کلاف مبل مانند فنرها، کش های مبل و … نیاز به تعمیر یا تقویت داشته باشند از طرف تعمیرکار باید انجام شود و تعمیر نشیمن مبل انجام گیرد.در صورت وجود مشکل حاد در حال انجام کار، پیمان کار می بایست مشکل را به اطلاع کارفرما که مبل را در اختیار تعمیرکار مبل قرار داده است برساند.
 • به دلیل نوع طراحی مبل که به سادگی نمی‌توان کلاف مبل را مشاهده کرد این مورد باید از طرف تعمیرکار به دقت بررسی شود و به اطلاع کارفرما رسانده شود. متاسفانه در برخی از تعمیرکاران مبل، مشاهده می‌شود که این مورد را به خوبی بررسی نمی‌کنند و بعد از مدت کوتاهی از تعمیرات مبل، مبل کیفیت خود را از دست داده است و دیگر قابل استفاده نیست.
 • در آخر رنگ آمیزی یا تعمیر بدنه انجام می‌شود . (البته در صورت نیاز)
 • اگر بدنه مبل نیاز به تعمیر داشته باشد باید از طرف تعمیرکار مبل اقدامات انجام شود. البته با هماهنگی کارفرما. تعمیر بدنه چوبی با بدنه مبل فلزی با هم متفاوت هستند و هزینه های آن با هم فرق دارند. (هزینه تعمیر مبل فلزی بیشتر از مبل چوبی است)
 • در صورتی که بدنه مبل نیاز به رنگ کاری داشته باشد، رنگ کار این کار را انجام می دهد که به صورت معمول شکستگی‌های مبل برطرف می شود، سپس لکه گیری انجام می شود، سمباده زده می‌شود و در آخر 2 تا 3 دست رنگ زده می‌شود.

همانطور که مشاهده می‌کنید به سادگی با در نظر نگرفتن یا کمکاری موارد بالا ، تعمیرکار مبل می‌تواند هزینه های خود را کاهش دهد. لطفا این موارد را قبل از اقدام به تعمیرات با تعمیرکار چک بفرمایید.

در پایان:

دقت داشته باشید که برای انجام هرگونه خدمات آنلاین در زمینه تعمیر مبل با متخصصین آن‌ها در تماس باشید تا در نهایت از کار خود رضایت کامل داشته باشید.

آخرین مطالب تعمیر مبل در استاده مگ