لیست تعمیرکاران دوربین مداربسته در تهران

دیگه هرجا که نگاه می‌کنیم یا رفت و آمد داریم، دوربین مداربسته وجود داره و به همین دلیل می‌شه گفت دوربین مداربسته از پرمصرف‌ترین قطعاتی است که ما در زندگیمون باهاش سروکار داریم. حالا؛ ما به تعمیر دوربین مداربسته یا متخصص دوربین مداربسته هم نیاز داریم، درسته؟

ما در این صفحه تلاش کردیم با استفاده از تجربه متخصصی باتجربه نکاتی در باره تعمیرات دوربین مدار بسته ارائه دهیم که در زمان استفاده از این خدمت، تا جای ممکن از ضرر‌های احتمالی (مثل زمان و هزینه) جلوگیری کنیم. مواردی مثل قیمت تعمیر، وظایف تعمیرکار دوربین، نکاتی که در زمان تعمیر باید توجه کنید و…

خدمات مربوط به تعمیر دوربین مداربسته

قیمت تعمیر دوربین مدار بسته در استاده

نوع تعمیراتمیانگین قیمت به تومان
تعمیر دوربین آنالوگ100.000 تا 250.000
تعمیرات دوربین تحت شبکه300.000 تا 550.000
تعمیر دوربین‌های چرخشی1.200.000 تا 1.700.000
سرویس دزدگیر و سیستم1.500.000 تا 2.500.000
رفع مشکل سیم BNC50.000 تا 75.000
عیب‌یابی صدا و میکروفن70.000 تا 95.000
تعمیرات نرم افزاری و ریست پسورد150.000 تا 200.000
خارج کردن فیلم70.000 تا 120.000
رفع خرابی انتقال تصویر130.000 تا 200.000
تعویض آداپتور و ترانس50.000 تا 75.000
تعمیر کلی دوربینتا 800.000

دقت داشته باشید که هزینه ایاب و ذهاب تعمیرکار بین 30.000 تا 50.000 تومان متغیر می‌باشد.

قیمت تعمیردوربین مداربسته بسته به مقدار خسارتی که دوربین دیده باشد تعیین میگردد؛ دوربین مداربسته از یک کیس فلزی، شیشه جلوی لنز، لنز آی آرکات، ال ای دی، دید درشب، برد اصلی و سیم رابط تشکیل شده است که نهایتا اگه دوربین خیلی آسیب دیده باشه و احتیاج به تعویض برد داشته باشه قیمت تعمیرات آن بسته به نوع برد ورزولیشن دوربین متغییره میباشد. به طورمعمول اگه دوربین تحت شبکه باشد ممکن است هزینه بیشتر شود.

قیمت تعمیر دوربین مدار بسته

باید بدانید که قیمت تعمیر دوربین مداربسته با توجه به میزان خدمات و تجهیزات مورد استفاده تعیین می شود. در برخی موارد تعمیرات دوربین مدار بسته بسیار اساسی بوده و نیاز به تعویض تجهیزات مدار دوربین است، که در این موارد علاوه بر هزینه‌های تعمیر باید هزینه خرید دستگاه‌های جایگزین نیز اضافه گردد. همچنین هزینه تعمیرات رابطه مستقیم با نوع دوربین مدار بسته دارد.

تعویض سیم‌کشی مدار دوربین در بازه‌های زمانی مشخص می‌تواند به سلامت تجهیزات مدار کمک کند. همچنین این موضوع می‌تواند احتمال قطعی کابل‌ها را در بلند مدت کاهش دهد.

تعمیر دوربین مدار بسته

انجام کلیه تعمیرات انواع دوربین مداربسته

می‌دانید که نصب دوربین می تواند برای مدت زمان طولانی بدون کوچکترین ایرادی تصویربرداری کند. ایرادات موجود در این سیستم‌ها معمولا ناشی از سوختگی تجهیزات و یا اتصال در سیم‌کشی مدار دوربین است که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

بیشترین دلایل خرابی دوربین است

موارد مهم دراین زمینه می توانند نصب دوربین در شرایط ومکان نامناسب باشد بطور مثال نصب دوربین باکیس پلاستیکی که ضد آب نیست در معرض رطوبت یا نصب دوربین نامناسب در مکانهایی با گرمای شدید مثل کوره ها …

دلیل بعدی سیم کشی نامناسب واستفاده از سیمهای نامرغوب است استفاده از سیم تصویر مرغوب باشیلد ومغزی درجه یک وهمچنین روکش ضخیم بسیار مهم است.

از دیگر دلایل خرابی استفاده نکردن از سیستم برق رسانی استاندارد میباشد که این مورد میتواند باعث آسیب به برد دوربین واختلال در دید درشب دوربین ونویز روی تصویر شودکه انتخاب پاور یا آدابتور مناسب و سیم برق استاندارد چاره این کار است

یکی از دلایلی که شاید اصلا به چشم نیاید کاربر دوربین است یعنی شخصی که از دوربین استفاده میکند اگر کارکرد و تعمیر ونگهداری دوربین وبه طور کلی سیستم را بلد نباشد و اهمیت ندهد میتواند باعث پیری سیستم گردد.

تشخیص خرابی و آسیب دیدگی دوربین مداربسته

ازراههای تشخیص آسیب دیدگی دوربین می توان به نوع تصویر دهی دوربین اشاره کرد به طور مثال تصویر تار یا سیاه یا زرد وقرمز در برخی اوقات دوربین روز تصویر دارد شب سیاه می شود.

قطع ووصل شدن تصویر افتادن خط های بزرگ وکوچک ونویز روی تصویر

عایق بودن خود بدنه دوربین نسبت به وسایل رسانا.شکستگی کیس دوربین شکستگی شیشه دوربین یاازبین رفتن چسب یا عایق بین شیشه و قسمت فلزی یاازبین رفتن عایق سیم خروجی دوربین. چک کردن باکس وجهبه تقسیم که دچار ضربه وشکستگی نشده باشد همچنین چک کردن سیم های برق وتصویر دوربین وتجهیزات سرراه دوربین اعم از فیش و آدابتور سوییچ سوکت

خود دستگاه دوربین در معرض تابش مستقیم نور خورشید نباشد یا در معرض گرد وغبار نباشد و…

تمامی این عوامل نیاز به فردی دلسوز وکارآمد دارد تا بتواند خوب تشخیص بدهد و سیستم را قبل از وقوع حادثه نجات بدهد و از افزایش هزینه های تحمیلی به سیستم جلوگیری کند پس پیشنهاد میشود اگر تجهیزات ودوربین مداربسته در ابعاد بزرگ وصنعتی دارید بایک نصاب حرفه ای وکاربلد قرار داد ببندید تا بصورت هفتگی وماهیانه سیستم شمارا بازرسی وچک نماید تا از بروز مشکلات احنمالی جلوگیری شود

تعمیر کار دوربین مدار بسته چه وظایفی دارد

این مبحث بسیار شخصی و بستگی به فرد دارد ونقش شما در انتخاب تعمیرکار فقط جستجو و مشورت میباشد به طوری که بتوانید بهترین مرکز تعمیر را انتخاب کنید. در پایین به وظایف متخصص در زمان تعمیر دوربین مداربسته باید انجام دهد، اشاره خواهیم کرد.

بعد از تحویل کالا به مراکز خدمات همچی به تخصص و زبده بودن اشخاص تجربه کاری وجدان کاری تعمیرکار دارد. برخی از تعمیر کارها زحمت عیب یابی و تعمیر رابه خود نمیدهند و فقط در صدد تعویص قطعه معیوب بر می آیند. اما برخی دیگر با در اختیار داشتن تجهیزات تعمیرگاهی وتخصص بالا دوربین راباکمترین هزینه تعمیر میکنند.

  • وظیفه دیگر تعمیر کار در جریان گذاشتن مالک دوربین از هزینه هاست قبل از اقدام به تعمیر یاتعویض قطعه ان.
  • وظیفه دیگر که بسیار مهم است زیر تست قرار دادن دوربین بعد از تعمیر است این امر باعث میشود تا ایرادات دوربین در زمان تست محرض شوند و مجددا برطرف شوند.
  • از وظایف دیگر میتوان به تعمیر دوربین در کمترین زمان ممکن اشاره کرد.

نکاتی که در زمان تعمیر دوربین مداربسته باید در نظر بگیرید

1- خسارت احتمالی

مهم اطلاع اولیه از نوع ومیزان خسارت احتمالی میباشد به طور مثال دوربین شما در اتش سوزی سوخته است و مشخص است که تعمیر نشدنی است پس بهتر است به جای تعمیر روی تعویض فکر کنید یااینکه دوربین شما بسیار قدیمی است وسالهای زیادی است که کار کرده در این زمان  بهتر است آن را تعویض کنید

2- نداشتند تخصص تعمیر دوربین

دومین نکته توجه به اتمام مدت زمان گارانتی میباشد در این خصوص باید گفت اگر دوربین گارانتی داشته باشد بعد ازفرستادن دوربین به مرگز گارانتی ممکن است بدون هزینه تعمیر شود واگر فاقد گارانتی باشد بحث پیچیده تر میشود که در پاراگراف بعد توضیح خواهیم داد. از مواردی که باوجود گارانتی هم هزینه بر روی دست صاحب دوربین میگذارد  واکثر شرکت ها آن راقبول نمیکنند میتوان به ضربه سوختگی تعمیر توسط افراد غیر مجاز آب رفتگی و نوسانات برقی اشاره کرد

در این زمان حتما از افراد حرفه ای که دراین خصوص تخصص دارند کمک بگیرید تا دوربین شما را از محل نصب باز کنند به نحوی که بیش از حد موجود به دوربین و سیستم آسیب وارد نشود .ودومین قدم  پیداکردن تعمیر کار مناسب که بتواند باکمترین هزینه دوربین شما را تعمیر کندیا توسط خودتان یا توسط نصاب دوربین که عمدتا به نصاب محول میگردد در مبحث بعدی به ویژگی های تعمیرکار خوب می پردازیم

عوامل مهم در کاهش خرابی وافزایش طول عمر دوربین

برای شروع باید به این موضوع بپردازیم که انتخاب چندین اصل در راه اندازی دوربین مداربسته فوق العاده مهم است واین عوامل مهم در کاهش خرابی وافزایش طول عمر دوربین بسیار اهمیت دارند.

1- نصاب باتجربه

اولین عامل انتخاب شخصی که به کار دوربین مداربسته چیره باشد ودارای سابقه کاردراین زمینه باشد که این شخص یا همان نصاب نقش مهمی در کاهش هزینه ها وهمچنین شکیل بودن و در نتیجه اصولی بودن کار دارد.

2- نوع دوربین مداربسته

دومین نکته مهم انتخاب نوع دوربین متناسب با نوع مکان نصب که این اصل وابستگی شدیدی به مورد اول دارد یعنی اگر نصاب شما حرفه ای باشد می تواند بهترین گزینه را برای انتخاب وخرید دوربین به شما پیشنهاد بدهد

3- وسایل حفاظتی

سومین مورد که در طول عمر وکاهش خرابی دوربین نقش بسزایی دارد استفاده از وسایل حفاظتی اعم از حفاظت از سیم دوربین که در این مورد بستگی به مکان نصب دوربین میتوان از داکت یا لوله های مختلف مثل لوله فلکسی یا پلی اتیلن یا لوله های معمولی برق کشی استفاده کرد این پوشش ها میتوانند سیم دوربین را از آفتاب سوختگی گرد وغبار نفوذ آب و تداخل با سیم های دیگر (نویز و..)

مورد بعدی حفاظتی می تواند باکس ها یا جعبه تقسیم هایی که برای آدابتور وفیش های دوربین کنار ان قرار میدهیم باشد این باکس ها نیز بسیار مهم هستند واگر خوب نصب نشوند واز جنس خوبی برخوردار نباشند می توانند در محیط های بیرونی سبب نفوذ آب و رطوبت وگرد وغبار به داخل محفظه شوند که در نتیجه می تواند به سیستم آسیب برساند.

== حفاظت از خود دوربین وکیس در این مورد می توانیم از قاب های آماده که دوربین داخل آن قرار میگیرد استفاده کنیم .مورد بعدی نصب پوشش های مرسوم دیگر مثل جوشکاری سایه بان که میتواند شامل یک ورق آهنی که بالای دوربین قرار میگیرد باشد این نکته راباید رعایت کنید گه این پوششها مانع دید دوربین نشوند .

4- عایق دوربین

چهارمین نکته مهم در نصب که عمدتا رعایت نمیشود بحث عایقی دوربین است .دوربین مداربسته حدالمکان نباید روی آهن وتجهیزات رسانا نصب گردد این امر باعث خسارت شدید به کل سیستم میگردد.زیرا تمام دوربین ها از طریق دستگاه اصلی به هم متصل هستند وکوچکترین جرقه یااتصالی میتواند از طریق دستگاه بین همه ی دوربینها پخش شود.

5- سیم و کابل

مورد پنجم همین طور گه در انتخاب نوع دوربین باید دقت کنیم انتخاب سیم وکابل مناسب فیش واتصالات مناسب آدابتور مناسب بادوربین وکلا تجهیزات بکار رفته در راه اندازی ونصب دقت لازم را داشته باشیم.

به طور کلی اگر بتوانیم مواردی که به آنها اشاره شد را راعت کنیم نقش بسازایی در کاهش خرابی و افزایش طول عمر دوربین ایفا کرده ایم.

تعمیر دوربین مدار بسته در محل

تعمیر دوربین مدار بسته در محل

تعمیرات دوربین مداربسته معمولا به دو صورت حضور در محل و غیر حضوری انجام می شود. برای تعمیر غیر حضوری نیاز است که دوربین و یا قطعاتی که دچار مشکل هستند را به نمایندگی شرکت مربوطه برده تا نسبت به رفع ایراد و تعمیر آن اقدام کنند.

اما در حالت تعمیر دوربین مداربسته در محل، شما کافیست با شرکت یا نمایندگی مربوطه تماس بگیرید. بلافاصله متخصصین به محل مورد نظر ارسال شده و تمامی قطعات مدار شما را مورد بررسی قرار می دهند. شما میتوانید با متخصصین تماس بگیرید تا برای انجام خدمات لازم در کوتاهترین زمان جهت تعمیرات دوربین در محل حضور یابند.

چکیده مبحث:

به طور کلی در این مقاله به بحث کاهش خرابی ونکات مهم آن وراهکارهای افزایش طول عمر دوربین مهمترین دلایل خرابی دوربین مداربسته و راهکارهایی که می تواند به ماکمک کند که تشخیص قبل از خرابی داشته باشیم ودر اخر هم به نکاتی در خصوص تعمیر و تعمیر کاران دوربین پرداختیم

آخرین مطالب تعمیر دوربین مداربسته در استاده مگ