معرفی متخصصین باتجربه تعمیر جاروبرقی و برخی از نمایندگی تعمیر جاروبرقی در تهران – تمامی تعمیرکاران و نمایندگی‌های زیر تمامی خدمات تعمیرات جاروبرقی را در تمامی مناطق تهران (غرب، جنوب، شرق و شمال) ارائه خواهند داد. استاده تلاش کرده تا بتواند از باتجربه ترین متخصصان تعمیرات جاروبرقی در تهران و نمایندگی‌های معتبر تعمیر جاروبرقی را در این صفحه معرفی کنید. می‌توانید در این صفحه به شماره تماس تعمیرکار جاروبرقی و قیمت تعمیر جاروبرقی به سادگی دسترسی داشته باشید.

زمان زیادی است که جاروبرقی به یکی از ملزومات هر خانه‌ای تبدیل شده است و در هر خانه حداقل یک نوع از آن وجود دارد. وسیله‌ای که با ایجاد یک اختلاف فشار، خانه و محل کار ما را تمیز و قابل زندگی می‌کند. شاید با این حجم از آلودگی هوا و مشغله‌های کاری، بدون وسیله‌ای مانند جاروبرقی نمی‌شد سطح بهداشت را همچنان بالا نگه داشت. اما اکنون می‌بینیم که جاروبرقی‌های مختلفی برای پاک‌سازی انواع سطوح ساخته شده است. تعمیر جارو برقی و عیب‌یابی آن نیز کاری تخصصی تلقی می شود که نیاز به تجربه دارد.

خدمات مربوط به تعمیر جاروبرقی

قیمت تعمیر جاروبرقی

نوع خدمتقیمت
هزینه تعویض بلبرینگ جاروبرقی200.000 تا 450.000
هزینه تعویض سیم پیچی موتور جاروبرقی300.000 تا 750.000
هزینه تعویض کلکتور350.000 تا 550.000
هزینه تعویض پروانه جاروبرقی250.000 تا 550.000
هزینه تعویض ذغال جاروبرقی350.000 تا 750.000
هزینه تعویض بالشتک جاروبرقی450.000 تا 750.000
هزینه تعویض سیم جمع کن جاروبرقی100،000 تا 950،000
هزینه تعمیر سیم جمع کن جاروبرقی180.000 تا 500.000

هزینه تعمیر جاروبرقی براساس برند جاروبرقی و قطعه خراب شده که نیاز به تعویض یا تعمیر دارد متفاوت است. در زیر تلاش شده قیمت تعمیر جاروبرقی براساس برند و قطعه ارائه شود.

هزینه تعمیر جاروبرقی سامسونگ

قیمت تعمیر برد جاروبرقی سامسونگ550.000 تومان
قیمت تعویض موتور جاروبرقی سامسونگ480.000 تا 900.000 تومان
قیمت خرطومی جاروبرقی سامسونگ40.000 تا 120.000 تومان

هزینه تعمیر جاروبرقی فیلیپس

قیمت خرطومی جاروبرقی فیلیپس100،000 تا 280،000
قیمت تعویض موتور جاروبرقی فیلیپس650،000 تا 1،250،000
قیمت تعمیر برد جاروبرقی فیلیپس550،000

هزینه تعمیر جاروبرقی پارس خزر

قیمت خرطومی جاروبرقی پارس خزر40،000 تا 120،000
قیمت تعویض موتور جاروبرقی پارس خزر400،000 تا 950،000
قیمت تعمیر برد جاروبرقی پارس خزر550،000

قیمت تعمیر جاروبرقی ال جی

قیمت خرطومی جاروبرقی ال جی580،000
قیمت تعویض موتور جاروبرقی ال جی480،000 تا 750،000
قیمت تعمیر برد جاروبرقی ال جی550،000

قیمت تعمیر جاروبرقی ناسیونال

قیمت خرطومی جاروبرقی ناسیونال100،000 تا 280،000
قیمت تعویض موتور جاروبرقی ناسیونال520،000 تا 750،000
قیمت تعمیر برد جاروبرقی ناسیونال550،000

هزینه تعمیر جاروبرقی آاگ

قیمت خرطومی جاروبرقی آاگ100،000 تا 260،000
قیمت تعویض موتور جاروبرقی آاگ560،000 تا 1،100،000
قیمت تعمیر برد جاروبرقی آاگ550،000

تعرفه خدمات سایر جاروبرقی‌ها

قیمت خرطومی40،000 تا 200،000
قیمت تعویض موتور400،000 تا 1،200،000
قیمت تعمیر برد550،000

هزینه سرویس جاروبرقی

هزینه سرویس جاروبرقی از 150،000 تومان تا 190،000 تومان است.

سرویس جاروبرقی شامل عیب‌یابی و چک کردن قطعات زیر می‌شود:

 • کلکتور
 • موتور جاروبرقی
 • پروانه
 • ذغال
 • بلبرینگ
 • شستشو
 • بادگیری
 • کوک کردن سیم جمع کن

اینکه دستگاهتان را از کجا خریده‌اید اهمیتی ندارد، نمایندگی تعمیرات جاروبرقی می‌تواند در رفع مشکل دستگاه به شما کمک کند. در تعیین قیمت تعمیر جاروبرقی و نوع خرابی قطعه بسیار تاثیر گذار است. علاوه بر این اگر تعمیرات در محل انجام گیرد، علاوه بر اجرت تعمیر، مبلغ کمی برای ایاب و ذهاب تعمیرکار در نظر گرفته می‌شود.

خدمات تعمیر جاروبرقی

خرابی‌های هرازچندگاه این دستگاه، یادآور این موضوع می‌شود که جاروبرقی نیز مانند سایر وسایل الکتریکی، بعد از مدتی دچار نقص فنی می‌شود و نیاز به تعمیر و تعویض قطعات پیدا می‌کند. در برخی از موارد، خودمان دست به آچار می‌شویم و اقدام به تعمیر جاروبرقی در منزل می‌کنیم. بسیاری موارد نیز ضمانت نامه را استفاده می‌کنیم و از نمایندگی تعمیر جاروبرقی برای این کار بهره می‌بریم. در بخشی از ادامه مطلب، به شما خواهیم گفت که هر ایراد جاروبرقی، ممکن است از کجا سرچشمه بگیرد.

اگر جاروبرقی شما دارای گارانتی می‌باشد، حتما از خود نمایندگی جاروبرقی خود درخواست سرویس و تعمیر جاروبرقی به صورت رایگان کنید.

خدمات تعمیرات جاروبرقی انواع برند

نمایندگی‌های معتبر تعمیر جاروبرقی می‌بایست از تمامی برندها در خدمات و سرویس‌های خود پشتیبانی کنند. برخی از این برندها که سرویس‌کاران استاده آنها را پشتیبانی می‌کنند به شرح زیر است:

 • تعمیر جاروبرقی سامسونگ
 • تعمیر جاروبرقی ال جی
 • تعمیر جاروبرقی AEG
 • تعمیر جاروبرقی ناسیونال
 • تعمیر جاروبرقی الکترولوکس
 • تعمیر جاروبرقی دوو

همچنین مراکز و نمایندگی تعمیر جاروبرقی باید خدمات زیر را در زمینه تعمیرات جاروبرقی ارائه دهد:

 • تعمیرات موتور جاروبرقی
 • تعمیرات جاروبرقی سوخته
 • تعمیرات جاروبرقی به دلیل بوی سوختگی
 • تعمیرات برد جاروبرقی
 • تعویض و تعمیر کیسه جاروبرقی
 • برطرف کردن مشکل روشن نشدن جاروبرقی
 • پایین بودن قدرت مکش جاروبرقی
 • عیب یابی خاموش شدن جاروبرق
 • تعمیرات قطعات جاروبرقی به دلیل روشن نشدن ناگهانی
 • داغ شدن جاروبرقی
 • تعمیرات صدای خیلی زیاد جاروبرقی

تلاش شده است در زیر به بررسی و عیب یابی خرابی جاروبرقی بپردازیم و بخری از عنوان‌های بالا که سرویس کار جاروبرقی باید عیب یابی و تعمیرات انجام دهد را توضیح دهیم. اطلاع از این نوع خرابی‌ها و روش تعمیرات می‌توان به شما کمک کند تا بهتر بتوانید یک سرویس کار یا نمایندگی تعمیرات جاروبرقی معتبر را شناسایی کنید.

رفع عیب جاروبرقی

برای اینکه بتوان ایرادات جارو برقی را به درستی تشخیص داد، پس از مشاهده هر یک از علائم زیر که عمده مشکلات هم به‌آن‌ها مربوط است به یک تعمیرکار مراجعه کنید. عمده مشکلات را می‌توان با توجه به علائمی مانند کاهش کشش یا کم‌وزیاد شدن صدای موتور پیدا کرد. در اینجا موارد احتمالی را بخوانید:

چرا جاروبرقی خاموش میشه؟

یکی از رایج‌ترین دلایل خاموش شدن ناگهانی جاروبرقی، پر شدن بیش‌ازحد کیسه یا مخزن جاروبرقی است. در غیر این صورت می‌تواند به موارد زیر مربوط باشد:

داغ شدن ترموستات، داغ شدن موتور، انسداد لوله‌ها، قطع شدن سیم برق و یا اتصالات برق داخل بدنه، کثیف شدن بیش‌ازحد فیلتر، نیم سوز شدن و یا سوختن جاروبرقی و نیز خرابی کلید روشن و خاموش

تعمیرات روشن نشدن جاروبرقی

در صورت روشن نشدن جاروبرقی، ایراد دستگاه می‌تواند به یکی از موارد زیر مرتبط باشد:

 پریز برق، دوشاخه دستگاه، قطعی در قسمتی از سیم، ایراد در قسمت اتصال سیم‌جمع‌کن، کلید روشن و خاموش دستگاه، پر شدن بیش‌ازحد کیسه جاروبرقی، رله در جاروبرقی‌های رله دار و سوختن موتور

تعمیرات داغ شدن جاروبرقی

داغ شدن موتور جاروبرقی همواره عکس العمل ترموستات و خاموش شدن جاروبرقی را در پی خود دارد؛ مگر اینکه ترموستات خراب شده باشد. مشکلی که موجب داغ شدن دستگاه می‌شود، می‌تواند در میان موارد زیر باشد:

 • خراب شدن فن
 • پر شدن کیسه
 • کثیف بودن فیلتر
 • لوله مسدود
 • خرابی ترموستات
 • کار کردن زیاد و فشار زیاد به موتور
 • نیم سوز شدن موتور و سوختن برد

تعمیر مکش ضعیف و قدرت کم

از ساده‌ترین عواملی که به کاهش مکش ختم می‌شود، پر شدن مخزن و یا کیسه جاروبرقی است. اما موارد دیگری نیز هستند که برخی توسط شما و برخی دیگر به دست تعمیرکار جاروبرقی قابل حل است. ممکن است فیلتر زیادی کثیف شده باشد، لوله یا خرطومی دچار پارگی شده باشد و یا یک شیء بزرگ در لوله‌ها گیر کرده باشد. در صورت مشاهده قدرت پایین موتور جاروبرقی، از تمیز بودن کلکتور اطمینان پیدا کنید. ممکن است زغال دستگاه خراب شده باشد. از قرارگیری صحیح زغال در تماس با کلکتور اطمینان حاصل کنید.

تعمیر صدای خیلی زیاد جاروبرقی

اگر صدایی از دستگاه شنیده می‌شود، ممکن است مشکل از یاتاقان باشد. در نهایت حتی ممکن است مشکل از نیم‌سوز شدن موتور باشد. این مورد با توجه به صدای غیرعادی موتور و جریان مصرفی زیاد در اندازه‌گیری‌های انجام‌شده، قابل تشخیص خواهد بود.

چرا از نمایندگی تعمیر جاروبرقی استفاده کنیم؟

برخی عیب‌های جاروبرقی، تنها به کمی دانش و تجربه نیاز دارد تا تعمیر جاروبرقی در منزل انجام گیرد و نیازی به مراجعه به نمایندگی نباشد. اما خرابی جاروبرقی، همیشه به دست خود شما قابل حل نیست و در بسیاری موارد، به وجود یک نیروی متخصص نیاز است. بنابراین در صورت در دست داشتن ضمانت نامه، به نمایندگی تعمیر جاروبرقی مراجعه کنید و در غیر این صورت از دانش یک تعمیرکار بهره ببرید. البته برای مراجعه به نمایندگی، نیاز قطعی به ضمانت نامه نیست و خدمات نمایندگی‌ها شامل حال هرگونه مراجعه‌کننده‌ای می‌شوند.

چه زمانی برای تعمیر جاروبرقی اقدام کنیم؟

ممکن است جاروبرقی دچار مشکلاتی شود که با کمترین هزینه قابل حل باشد. اما بسیاری افراد بدون فهمیدن و توجه به علائم خرابی، به استفاده از دستگاه ادامه می‌دهند. این می‌تواند مشکل را جدی‌تر کند و هزینه بیشتری برای شما بتراشد. بنابراین در صورت مشاهده هرکدام از این مشکلات، سریعاً اقدام به تعمیر جاروبرقی خود کنید: کاهش کشش دستگاه، افزایش یا کاهش صدای موتور، شنیده شدن صدای وزوز از جاروبرقی، پخش شدن گردوغبار، داغ شدن دستگاه، خاموش شدن ناگهانی و روشن نشدن دستگاه.

تعمیر جاروبرقی در تهران

در هر جایی از تهران باشید می‌توانید به سادگی، تعمیرکار و نمایندگی موردنیاز برای تعمیر جارو برقی خود را پیدا کنید. فقط کافی است درباره دریافت این خدمات در منطقه محل سکونت خود اندکی جستجو کنید. در کدام منطقه زندگی می‌کنید؟ تعمیرات جاروبرقی در همه مناطق تهران از طرف سرویس کاران ارائه می‌شود و شما می‌توانید از آن استفاده کنید.

استاده در این صفحه تعمیرکاران و نمایندگی‌های معتبر تعمیر جاروبرقی را به شما معرفی کرده است؛ از این رو، این سرویس کاران اقدام به تعمیر جاروبرقی در تمامی مناطق تهران خواهند کرد.

مناطق شامل: فرمانیه، انقلاب، تجریش، جردن، پونک، سعادت آباد، شهرک غرب، نارمک، افسریه و …

تعمیر جاروبرقی با قطعات اورجینال

قطعات اورجینال را به سختی می‌توان یافت. با توجه به پر شدن بازار از قطعات چینی، تقلبی و بالا بودن قیمت قطعات اورجینال با توجه به قیمت ارز، ریسک تعمیر در مراکز نامعتبر بالا رفته است.

قطعات خریداری‌شده از فروشگاه و نمونه‌هایی که تعمیرکارها بر روی آن نصب می‌کنند، ممکن است اصلی نباشند. بنابراین، سپردن تعمیر به نمایندگی‌ها ترجیحاً گزینه بهتری است. زیرا نمایندگی‌ها قطعات اورجینال را نصب می‌کنند و همچنین در صورت بروز مشکل، امکان پیگیری وجود دارد.

استفاده درست از جاروبرقی

استفاده از جاروبرقی در موارد زیر می‌تواند موجب خرابی زودهنگام آن شود. بنابراین تا حد ممکن، نکته زیر را رعایت کنید و از جارو برقی برای جمع کردن موارد زیر استفاده نکنید:

 • ذرات باقی مانده از سمباده کشی
 • تکه‌های درشت شیشه
 • زباله‌های مرطوب مانند غذا
 • اشیاء ریز و تیز فلزی

بیشترین دلایل خرابی جاروبرقی

 • از رایج‌ترین دلایل خرابی جاروبرقی، عدم رسیدگی به آن است. این نکته را بدانید که جاروبرقی اگر چه وسیله‌ای برای تمیز کردن محیط هستند، اما خودشان هم نیاز به تمیز شدن دارند. عدم رعایت نظافت دستگاه باعث نفوذ گردوغبار به موتور و خرابی آن می‌شود.
 • استفاده طولانی مدت نیز می‌تواند از دلایل خرابی باشد. اگر ساعت‌های زیادی از جاروبرقی استفاده می‌کنید، زمان کوتاهی را نیز برای آرامش دستگاه درنگ کنید.
 • مورد دیگری مربوط به مراقبت فیزیکی از دستگاه است. اگر شما هم جزء آن دسته هستید که هنگام جارو زدن، جارو برقی را بدون توجه و شتاب به این سو و آن سو می‌کشید توجه داشته باشید که ضربه خوردن و یا کوبیده شدن آن به اطراف می‌تواند از عمر آن کم کند و به قطعات داخلی آسیب بزند.
 • هم‌چنین توجه داشته باشید که قابلیت‌های دستگاه شما چیست. برای مثال اگر نباید با دستگاه خود آب جمع کنید هرگز این کار را نکنید زیرا به اعضای داخلی آسیب وارد می‌کند. بنابراین به عنوان توصیه‌، حتما قبل از استفاده از دستگاه دفترچه راهنما آن را مطالعه کنید.

قطعات مختلف جاروبرقی

جاروبرقی یکی از اصلی‌ترین و الزامی‌ترین وسایل برای بالا بردن کیفیت روتین زندگی است. بنابراین سلامت قطعات مختلف آن، بسیار مهم است و در کیفیت کار انجام‌شده و عمر دستگاه تاثیر می‌گذارد. این قطعات گاهی خراب می‌شوند و نیاز به تعمیر و یا تعویض پیدا می‌کنند. عیب‌یابی دستگاه با توجه به علائمی که در جاروبرقی مشاهده می‌شوند برای بررسی هزینه تعمیر جاروبرقی و توسط افراد با تجربه و متخصص انجام می‌گیرد..

بااین‌حال آشنایی با قطعات، قیمت تعمیر قطعات جاروبرقی و تعرفه تعمیر آن‌ها، می‌تواند کمک بزرگی برای شما باشد. با توجه به اینکه فرصت‌طلبان از بی‌اطلاعی مشتری سوء استفاده کرده و قیمت‌های بالا و غیرواقعی را به‌جای تعرفه از آن‌ها طلب می‌کنند، می‌توان با کسب اندکی اطلاعات از ترفند کسب درآمد زیاد آن‌ها مطلع شد. بنابراین در این مطلب اطلاعات لازم برای دانستن مراجعه‌کننده را به حضورتان می‌رسانیم.

در جدول‌های بالا هزینه تعمیر جاروبرقی بر اساس برند و نوع قطعه ارائه شد. حال بهتر است با قطعات جاروبرقی آشنا شویم تا بتوانیم در برخی موارد عیب‌یابی از طرف خودمان انجام شود و قیمت تعمیر جاروبرقی را پیش‌بینی کنیم.

با توجه به نوع جاروبرقی، برخی قطعات آن‌ها نیز متفاوت است و در تعیین نهایی قیمت تعمیر جاروبرقی موثر است. اما جاروبرقی دارای اجزایی اصلی است که در صورت خرابی هر یک از آن‌ها، زمینه ایجاد نقص در قطعات دیگر نیز ایجاد می‌شود. به‌این‌ترتیب دستگاه شما با حداکثر توان کار نمی‌کند و کیفیت نتیجه کاهش می‌یابد. در این بخش از مطلب به معرفی ساده این قطعات می‌پردازیم:

مخزن یا کیسه: زباله و گرد خاک از طریق خرطوم، میله یا دهانه جاروبرقی به مخزن یا کیسه هدایت می‌شود. مخزن‌ها قابل تعویض یا قابل پاک‌سازی هستند.

موتور: از اصلی‌ترین قطعات و به‌نوعی قلب دستگاه است. خراب شدن، نیم‌سوز شدن و سوختن این قطعه موجب ازکارافتادن جاروبرقی می‌شود. خرابی این قطعه ممکن است به دلیل نفوذ گردوخاک، جاروکشیدن آب، روشن ماندن طولانی و داغ شدن بیش‌ازحد باشد.

بلبرینگ: هر موتور دارای 2 بلبرینگ است که در دوسر آن قرار دارد و به عملکرد درست آن کمک می‌کند. ایرادات بلبرینگ باعث ایجاد صداهای عجیب و بلند می‌شود. در این صورت، تعویض بلبرینگ ضروری خواهد بود.

برد: اگر موتور قلب جاروبرقی است، بنابراین برد نیز مغز آن به‌حساب می‌آید. فرمان‌هایی که سایر قطعات جاروبرقی انجام می‌دهند، توسط برد به آن‌ها فرستاده می‌شود. بنابراین خرابی برد باعث خرابی کل دستگاه می‌شود. برد قابل تعمیر نیست و در صورت معیوب شدن، حتما باید تعویض شود.

فیلتر: جاروبرقی دارای دو نوع فیلتر است. یک فیلتر داخل بدنه قرار دارد و از نفوذ گردوخاک به آن جلوگیری می‌کند و دیگری بیرون از بدنه و برای جلوگیری از پخش ذرات در فضای خانه است. کثیف شدن بیش‌ازحد فیلتر می‌تواند در کیفیت کار تاثیر گذاشته و باعث خرابی موتور شود. بنابراین باید هرچند وقت یک‌بار تعویض شود.

ترموستات: ترموستات قطعه‌ای است که می‌توان آن را به عنوان سنسور حرارت دستگاه شناخت. در صورت داغ شدن دستگاه، این ترموستات است که دستگاه را خاموش کرده و از آسیب به موتور جلوگیری می‌کند.

سیم‌جمع‌کن: در جاروبرقی‌های سیمی برای منظم بودن و محافظت از سیم، یک سیم‌جمع‌کن وجود دارد که با فشار دادن یک دکمه، سیم را جمع می‌کند. ممکن است قرقره این قطعه خراب شود و سیم را جمع نکند یا گیر کند و یا اینکه در اثر فشار و ضربه، دکمه آن از کار بیفتد.

کلکتور: کلکتور از قطعات داخلی موتور است و در روشن کردن آن کاربرد دارد. برخی مشکلات روشن نشدن می‌تواند به دلیل خرابی این قطعه و یا عدم اتصال درست با ذغال باشد. مشکلات و جرقه زدن کلکتور می‌تواند به آسیب و یا سوختن موتور منجر شود.

ذغال: در معرفی کلکتور، با ذغال نیز آشنا شدید. ذغال در اتصال با کلکتور قرار دارد و کوتاه شدن آن منجر به جرقه زدن کلکتور می‌شود. این ممکن است باعث خرابی موتور شود. کوتاه شدن ذغال به دلیل عمر طولانی جاروبرقی و یا استفاده زیاد آن اتفاق می‌افتد.

فن: موتور پس از ایجاد جریان برق، یک فن را به حرکت درمی‌آورد که در نتیجه باعث تفاوت فشار هوا در داخل و خارج بدنه جاروبرقی می‌شود. این تفاوت فشار، یک مکش به سمت داخل جاروبرقی ایجاد می‌کند.

پروانه: هر جاروبرقی دارای دو نوع پروانه متحرک و ثابت است که ایجاد و هدایت جریان مکش را بر عهده‌دارند.

لوله: در جاروبرقی‌های دارای لوله، اتصال بدنه و دهانه به وسیله لوله‌های خرطومی یا تلسکوپی اتفاق می‌افتد.

سخن آخر

خرابی جاروبرقی می‌تواند علت‌های متفاوتی از قبیل خرابی فن، موتور جارو برقی،‌ ترموستات و… داشته باشد که برای هر کدام راهکارها و روش تعمیر متفاوت است. حتی در مواردی ممکن است تعویض قطعه‌ای نسبت به تعمیر آن مقرون به صرفه‌تر باشد زیرا ممکن است آن قطعه در آینده‌ای نزدیک مجددا هم خراب شود و هزینه‌ای روی دستتان بگذارد. بنابراین پیشنهاد می‌شود به نمایندگی‌های معتبر مراجعه کنید تا روند عیب‌یابی و تعمیر جاروبرقی شما به درستی انجام شود.

آخرین مطالب تعمیر جاروبرقی در استاده مگ