لیست متخصصین نقاشی ساختمان در تهران

گروه نقاشی محمدیان

امتیاز 4.4 از 156

استاده در: نقاشی ساختمان، کاغذ دیواری، خورده کاری، نقاشی درب، پنجره و نرده

مزایا: بازدید رایگان، تضمین بازگشت وجه، گارانتی بهترین رنگ

این جایگاه برای شماست

امتیاز 4.2 از 16

برای جذب مشتری بیشتر، به متخصصین استاده بپیوندید

معرفی نقاشان ساختمان باتجربه و حرفه‌ای به منظور انتخاب صحیح نقاش ساختمانی برای شما، خدمت دیگری از خدمات آنلاین استاده می‌باشد که در این صفحه به طور کامل به آن می‌پردازیم. بهترین متخصصین نقاشی ساختمان در تهران را استاده به شما معرفی خواهد کرد تا ضمن دیدن نمونه کار بتوانید بهترین نقاش را برای ساختمان خود انتخاب کنید.

قیمت نقاشی ساختمان

نوع خدماتقیمت هر متر مربع (تومان)
رنگ روغنی22،000 تا 27،000
رنگ پلاستیک18،000 تا 21،000
رنگ مولتی کالر20،000 تا 24،000
رنگ اکریلیک19،000 تا 25،000
رنگ بلکا20،000 تا 25،000
رنگ نما24،000 تا 30،000
رنگ کنیتکس20.000 تا 24.000


البته به خاطر داشته باشید که قیمت ها به صورت حدودی می باشد یعنی بسته به نوع رنگ انتخابی شما، جنس رنگ، زیر کار این قیمت ها به طور دقیق از طرف نقاش ساختمانی تعیین می گردد. برای مشاهده لیست کامل و دقیق قیمت نقاشی ساختمان (نرخ اتحادیه) روی لینک کلیک کنید.

چرا هزینه نقاش ساختمانی متغیر است؟

چرا هزینه نقاش ساختمانی متغیر است؟

بیشترین و مهمترین عامل که در هزینه نقاشی ساختمان تاثیر گذار است زیر ساخت های موجود خانه هستند که پس از بررسی نقاش این مهم مشخص خواهد شد. عامل دیگر کیفیت خود رنگ نقاشی ساختمان است که درجه یک باشد ویا … که این مورد هم از طرف شما مشخص خواهد شد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که هزینه نقاشی ساختمان در نهایت چقدر برای شما تمام خواهد شد؟

اجازه دهید دو مثال برای شما بیاوریم تا این مهم به درستی بازگو شود:

فرض کنید می خواهید خانه خود را رنگ کنید و با نقاش ساختمان صحبت کرده اید که یکی مبلغ 2.000.000 تومان دستمزد به شما داده است و دیگری مبلغ 2.500.000 تومان. به نظر شما کدامیک می تواند عاقلانه تر باشد؟ در اینجا باید دقت کنید که برخی از نقاشان ساختمان مبلغ کمتری را بیان می کنند اما در پایان کار به شما می گویند این تنها مبلغ دستمزد و رنگ دیوارها می باشد و رنگ چهارچوب ها و یا ابزار مورد استفاده را محاسبه نکرده ام! اما نقاشی که قیمت بالاتری می گوید از صفر تا صد نقاشی ساختمان را در نظر گرفته و قیمت نهایی را به شما ابلاغ نموده است.

پس دقت داشته باشید که هنگام اقدام به رنگ ساختمان حتما از نقاش ساختمان بخواهید که مبلغ نهایی را به صورت شفاف به شما بگوید.

مثال بعدی در مورد متری بودن قیمت می باشد:

فرض کنید خانه ای 100 متری دارید و می خواهید آن را با رنگ روغن نقاشی کنید؛ نقاشی به شما می گوید متری 15.000 تومان و نقاش دیگر می گوید متری 20.000 تومان و در نهایت شما نقاشی که قیمت هر متر را کمتر می گیرد انتخاب می کنید و فرض می کنید که در نهایت باید مبلغ 1.500.000 تومان به عنوان تسویه نهایی بپردازید.

اما با مبلغ بیشتری مواجه خواهید شد! در واقع اینجا نقاش برای جذب مشتری هزینه های جانبی و ابزار مورد استفاده را در نظر نخواهد گرفت و در پایان هزینه را به صورت جداگانه درخواست می کند! اما نقاشی که قیمت بیشتری برای هر متر می دهد تمام هزینه ها را در نظر خواهد گرفت. پس در این قسمت نیز توجه داشته باشید که هیچگاه قیمت هر متر را نپرسید و در نهایت از نقاشان بخواهید که قیمت نهایی را به شما بدهند.

انواع رنگ ساختمان

استفاده انواه رنگ از طرف نقاش ساختمانی

رنگ ساختمان در واقع پوششی مناسب برای گچ می باشد که باعث زیبایی و جلوه دیوارهای خانه و یا محیط کار ما می شود که در چهار نوع مختلف نقش پوشش را ایفا می کند:

 1. رنگ روغنی
 2. رنگ پلاستیکی
 3. رنگ آکریلیک
 4. رنگ مولتی کالر
 5. رنگ بلکا

که در زیر به معرفی هر یک از آن‌ها می پردازیم.

نقاشی ساختمان با رنگ روغن

رنگ روغنی یکی از پرکاربرد ترین و با کیفیت ترین نوع از رنگ‌های نقاش ساختمانی محسوب می شود و در سه نوع رنگ روغنی مات، براق و نیمه براق تولید می شوند که اصولا به دلیل رعایت استاندارها و همچنین مقاوت بیشتر در برابر گرد و دوده و قابل شست و شو بودن دیوار ها در نقاشی ساختمان از آن استفاه می شود.

اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنیم این است که رنگ‌های روغنی که در نقاشی ساختمان از آن ها استفاده می‌کنند دارای سرب می باشند و تا سال ها این مواد مضر از بین نخواهند رفت به همین دلیل کارخانه هایی به تول رنگ های بدون سرب روغنی در کشور پرداخته اند که توانسته اند سلامت افراد به خصوص بیماران، کودکان و سالمندان را حفظ نمایند. نکته دیگری که باید به آن اشاره نمود، رنگ های روغنی که جزء دسته مات هستند غیر قابل شست و شو می باشند و همچنین به طور کلی رنگ های روغنی به خوبی معایب دیوار را پوشش نمیدهند و حتما باید قبل از شروع رنگ کاری، زیر سازی مناسب دیوارها انجام  شود.

نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیکی

رنگ های پلاستیکی به جهت اجرا و خشک شدن سریع آن ها، بدون بو بودن این نوع رنگ ها و قابلیت پوشانندگی بالا حائز اهمیت می باشد. برخی از فروشندگان نوع تمام پلاستیک آن را قابل شست و شو اعلام می کنند که طبق تجربیات این حرف صحیح نمی باشد! اما تفاوتی که با رنگ روغنی دارد در غیر قابل شست و شو بودن صد در صد این نوع رنگ می باشد که اکثر ایرانیان از رنگ پلاستیکی برای رنگاری سقف ساختمان و داخل کمد دیواری از آن استفاده می کنند؛ رنگ پلاستیکی به دو دسته نیم پلاستیکی و تمام پلاستیکی تقسیم می شود.

نقاشی ساختمان با رنگ آکریلیکی

رنگ های آکریلیکی در سه نوع براق، مات و نیمه براق در بازار موجود می باشند؛ این نوع از رنگ نسبت به رنگ های پلاستیکی درصد شست و شو بیشتری دارند اما به طور صد در صد قابل شست و شو نیستند.

از جمله مزایای رنگ های آکریلیک می توان به مقاوت آن در برابر رطوبت، بوی کمتر، اجرای سریع آن و همچنین به پوشش دهی بالا و دوام بالای آن اشاره کرد. غیر از رنگ آکریلیک، به رنگ ضد زنگ آکریلیک که برای سطح های فلزی و رنگ آستری آکریلیک که به عنوان لایه زیرین رنگ آکریلیک از آن استفاده می شود، می توان نام برد.

نقاشی ساختمان با رنگ مولتی کالر

نقاشی خانه با رنگ مولتی کالر

مولتی کالر درواقع رنگی است که دارای یک رنگ زمینه می باشد و چند رنگ دیگر مانند رگه هایی داخل آن رنگ زمینه وجود دارد؛ از رنگ مولتی کالر به سبب مقاوت بسیار بالای آن در برابر آلودگی می توان در رنگ کاری مکان های پر رفت و آمد نظیر مکان های عمومی استفاده کرد. این نوع از رنگ ساختمان قابلیت شست و شو کامل و صد در صد را ندارد اما همانطور که گفته شده به دلیل بافت رنگ و قابلیت بالا در جذب آلودگی ها، نسبت به رنگ های دیگر کمتر نیاز به شست و شو دارد.

از مزایای دیگر رنگ مولتی کالر برای نقاشی خانه می توان به تنوع زیاد آن، بدون بو بودن، ترمیم راحت، پوسته نشدن رنگ و همچنین اجرای سریع آن، مخصوصا برای مکان هایی که خالی کردن فضای آن ها دشوار است، نام برد.

اما با توجه به مزایای زیادی که این نوع از پوشش رنگ دارد باید به این نکته بسیار توجه کرد که قبل از استفاده از رنگ مولتی کالر در زمان نقاشی خانه باید با یکی از رنگ های روغنی، پلاستیکی و یا آکریلیک دیوار را زیر سازی کرد (از نقاش ساختمانی خود در این زمینه مشاوره بگیرید) و همچنین پس از مدتی برای اینکه دوباره بخواهیم از رنگ های پلاستیکی و … استفاده کنیم. به دلیل ناهمواری های موجود در رنگ مولتی کالر باید هزینه زیادی به جهت آماده سازی و یک دست کردن دیوار ها پرداخت کنیم.

مقایسه قیمت انواع رنگ ساختمان

همانطور که در بحث قبلی به آن اشاره شد هر یک از رنگ‌های ساختمان دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند که همین ویژگی ها سبب ایجاد تفاوت در قیمت پایانی رنگ‌ها شده است. اما به طور کلی می توان گفت رنگ ساختمان روغنی و نیمه روغنی، آکرلیک و همچنین مولتی کالر نسبت به رنگ های پلاستیکی به دلیل ویژگی‌های بهتر از قیمت بالاتری برای نقاشی خانه برخوردار می باشند.

نقاشی ساختمان را از کدام سمت شروع کنیم؟

رنگ ساختمان را از کدام سمت شروع کنیم؟

این مسئله به دو مورد بستگی دارد: 1. نوع پروژه 2. سلیقه نقاش ساختمان

 1. نوع پروژه: اگر پروژه نقاشی ساختمان بزرگ باشد و نقاش بخواهد یک ساختمان را به‌طور کامل رنگ کند پس ابتدا باید از واحدها شروع کند؛ پس از آن شروع به رنگ‌کاری راه‌پله‌ها و بعد پارینگ و حیاط می‌باشد.
 2. سلیقه نقاش: اگر پروژه برای یک واحد باشد نقاش انتخاب میکند که چگونه وارد عمل شود. برخی نقاشان ترجیح میدهند ابتدا نقاشی دیوارها و سقفف‌های پذیرایی، حال و آشپزخانه را انجام دهند سپس به سراغ اتاق‌ها، حمام و سرویس بهداشتی بروند و برخی بالعکس. اما گروه دیگر ترجیح می‌دهند ابتدا مکان‌های کوچک‌تر همچون سرویس بهداشتی و … را انجام دهند و سپس وارد حال و پذیرایی شوند.

کاربرد براق کننده‌ها در نقاشی ساختمان چیست؟

زمانی که کار رنگ آمیزی ساختمان شما به اتمام می رسد فراموش نکنید که باید به قسمت های چوبی ساختمان نظیر چهارچوب درب، خود درب ها و حتی وسایل چوبی موجود در منزل نیز توجه کرد. از این رو؛ می توانید با استفاده از براق کننده‌های مخصوص شفافیت و زیبایی قابل توجهی به قسمت های مذکور در زمان نقاشی خانه انتقال داد که با استفاده از روغن جلا و کیلر می توان این امر مهم را پیاده سازی نمود. استفاده از روغن جلا و همچنین کیلر بسیار آسان می باشد به این ترتیب که می توانید پس از خرید روغن جلا و کیلر از فروشگاه های معتبر رنگ و نقاش ساختمانی، مقداری آن را رقیق کنید و سپس با ابزار قلمو آغاز به کار نمایید که حلال کیلر نیز تینر فوری می باشد.

براق کننده در نقاشی خانه

دقت داشته باشید که اگر چوب مورد نظر دارای خلل و فرج باشد می توانید ابتدا این خلل ها را به وسیله مایعی شفاف به نام سیلر پر کنید سپس پس از خشک شدن شروع به زدن کیلر و روغن جلا کرد. توجه داشته باشید که روغن جلا مقاوتی بالایی در برابر رطوبت، آب و گرما ندارد.

ویدیو آموزش نقاشی ساختمان

ویژگی‌‌‌های یک نقاش ساختمانی؟

نقاش ساختمانی

نقاشی ساختمان مانند هر حرفه دیگری نیاز به تجربه و مهارت کافی دارد که در ادامه به چند نکته مهم اشاره خواهیم کرد:

 • نقاش ساختمان ماهر باید خوش قول باشد و در اسرع وقت سر کار خود حضور یابد.
 • نقاش ساختمان باید دارای پروانه کسب باشد
 • اطلاعات به روز از انواع رنگ ها و علم ترکیب انواع رنگ
 • رنگی که مد نظر مشتری می باشد با بهترین کیفیت درست کند.
 • آگاهی کافی در مورد اینکه چه رنگی برای چه قسمتی از خانه و یا محل کار متناسب می باشد.
 • یک نقاش ساختمان ماهر نظافت منزل در زمان نقاشی خانه را برای شما سخت نمی‌کند یعنی هنگام شروع تا پایان کار از ریختن هرگونه لکه و مواد اضافی برروی زمین، سقف‌ها دیوارها جلوگیری می‌کند.
 • مشتری مدار باشد و به نوع انتخاب مشتری احترام بگذارد مگر در مواقعی که مشتری علم کافی نداشته باشد.
 • در زمان تعیین شده کار خود را به پایان برساند و کم کاری نکند.
 • با سلیقه باشد و بتواند پیشنهادات جذابی در مورد چگونگی انتخاب رنگ برای قسمت های مختلف خانه به مشتری ارائه دهد.

“استاده” در این صفحه به معرفی انواع رنگ های ساختمان و مزایای آن ها و با پرداختن به چگونگی محاسبه قیمت رنگ آمیزی ساختمان و تعرفه ها و معرفی بهترین شرکت های خدمات نقاشی ساختمان، قصد دارد تا بهترین خدمات آنلاین را در این زمینه به شما معرفی نماید.  

مطالب مرتبط برای شما...

 1. Avatar بنیامین says:

  سلام
  یک نقاش می خوام برای واحد ۱۱۷ متری بسیار تمیز و مرتب و کاربلد باشه و پروتکل های بهداشتی و در زمان کرونا صد در صد رعایت کنه مودب و تمیز و با اخلاق باشه و در کارش مسلط باشه و حتی بتونه راهنمایی خوبی در مورد انتخاب رنگ باشه و بروز بودن و شیک شدن اپارتمان براش معنی داشته باشه نه قلمو و سطل و بگیره دستش و رنگ بزنه با ظرافت کار کنه و نقاشی تیره دست باشه متشکرم

  • تیم پشتیبان استاده تیم پشتیبان استاده says:

   سلام
   لطفا با سرویس کاران همین صفحه تماس بگیرید.
   نمونه کارهای سرویس کاران هم می توانید مشاهده کنید

 2. Avatar arjinpaint says:

  سلام
  ما تولید کننده رنگهای پایه آب با بهترین کیفیت با فرمولاسیون ویژه هستیم. چطور میتونیم با شما شمکاری داشته باشیم.

  • تیم پشتیبان استاده تیم پشتیبان استاده says:

   سلام
   لطفا در صفحه تماس با ما، فرم را تکمیل بفرمایید یا از طریق آدرس ایمیل با ما در ارتباط باشید.

   • Avatar علی اکبرغریب says:

    اگر استادهای استانها رامعرفی کنید بهتراست ازیزد

    • تیم پشتیبان استاده تیم پشتیبان استاده says:

     جناب آقای غریب عزیز سلام
     در تلاشیم که در زمان کوتاه شهرهای دیگر هم اضافه کنیم

 3. Avatar محیا هاشمی says:

  سلام خدمات و کار رنگ کارتون حرف نداره واقعا ب موقع و
  با کیفیت عالی و قیمت مناسب کار میکنن

 4. Avatar راضیه says:

  سلام ببخشید ماسک هم میزنید حین نقاشی؟ چون کروناس راستش میترسم😢

 5. Avatar کاربر میهمان says:

  سلام من به یک نقاش ماهر و قیمت مناسب نیاز دارم۰

 6. Avatar کاربر میهمان says:

  سلام من به یک نقاش جهت اپارتمان صد متری و رنگ روغنی نیازمندم لطفا نقاش ماهر وقیمت مناسب باشه

 7. Avatar hassan says:

  باسلام چرارنگ روغنی سفید بعدازچند ماه زردمایل به نارنجی میشود

 8. Avatar غلامحسین محمودی says:

  بنده نقاش هستم میخاستم عضو متخصص سایت بشم لطفا راهنمایی کنید

 9. Avatar Bahar says:

  من سال پیش رنگ مولتی کالر زدم و الان خیلی پشیمونم برام تکراری شده

  • Avatar کاربر میهمان says:

   سلام مشکلی نیست راهکارمن یه رنگ ساده برای ساختمان باتغیرات جزیی میشه هوای تازه به خانه بدی.

  • Avatar حمید says:

   سلام
   اگه نقاش ساختمان حرفه ای بخوای درخدمتم
   درضمن من میتونم اون رنگ مولتی کالررابه رنگ روغنی بازیرسازی عالی تحویل جنابعالی بدم
   حیدرزاده

 10. Avatar بهنام says:

  من برای خونم رنگ بلکا زدم و راضی هستم

 11. Avatar Reza says:

  سلام
  ببخشید اگه دیوار خونه حتی یک مقدار کم هم نم داشته باشه بازم باید گچکاری کرد بعد نقاشی؟

  • admin admin says:

   باسلام
   کاملا بستگی به میزان و عمق نم دیوار دارد.
   اگر عمق نم دیوار زیاد باشد و شما به صورت سطحی اقدام به برطرف کردن نم بکنید، بعد از زمان کوتاهی نم خودش را روی دیوار نمایش می دهد.

  • Avatar حمید says:

   سلام
   اگه نقاش ساختمان ونقاشی کناف وگچکاری حرفه ای بخوای درخدمتم…
   درضمن برای جواب سوالتون عرض کنم که.
   شمابایداون جائی که رطوبت داره گچکاری نکنین شمابایدقبل ازگچکاری،جاهای رطوبت دارراتاجائی که باقلم وچکش بنائی بشکافیدوبعدبذاریدخشک بشه سپس گچکاری کنین بعدازاینکه گچ کاملاخشک شدروی سطوح گچ روغن الیف زیرکاربزنین سپس2دست بتونه روغنی چپ وراست بمالیدسپس کاررنگکاری راشروع کنین
   حیدرزاده

  • Avatar حمید says:

   سلام اگه نقاش حرفه ای ساختمان وگچکاری و…بخوای درخدمتم…
   ودرضمن درموردجواب سوالتون عرض کنم که شمابایداولین کاری که شروع کنیداینه که شمابایداولابدانیدکه نم ورطوبت اندازه نوک سوزن هم باشه باعث میشه به کل سطح دیوارنفودکنه شایدیک روزمتوجه نشی امابعدازچندروزمیبینی که همه جایاکل سطوح دیوارنن ورطوبت نفوذکرده است
   ثانیاشمابایدسطح رطوبت داررابشکافین سپس ببینین که ازکجانم نفوذپیدامیکنه اون قسمت راباایزوگان یاسیمان ترمیم بکنین سمس بزارین خشک بشه بعدگچکاری کنین بعدازاینکه سطوح گچکاری کاملا خشک شد روی سطوح گچی روغن الیف زیرکاررزین گل بزنین سپس شروع به بتونه کاری ورنگ آمیزی بکنین…
   حیدرزاده

 12. Avatar كمال فرهادي says:

  گچ ديوار اگر ريخته باشه و نقاش بخواد اون قسمت درست كنه هزينه اضافه ميگيره؟

  • admin admin says:

   باسلام
   بستگی به نوع توافقی که شما با شخص نقاش یا اون مجموعه هست می کنید.
   معمولا کچکاری دیوار دز زمان نقاشی از طرف نقاش صورت می گیره مگر اینکه نوع گچکاری و حجم آن زمان بر باشد.
   در این صورت نیاز به توافق مجدد است.
   باتشکر

  • Avatar کاربر میهمان says:

   بله

  • Avatar حمید says:

   سلام
   اگه نقاش ساختمان ونقاش کناف وگچکاری حرفه ای خواستین درخدمتم…
   درضمن برای جواب سوالتون عرض کنم که اگه کارگچکاریتون جزئی باشه اگه بنده بخوان برای شناکارنقاشی انجام بدن هزینه گچکاری نمیگرن واگرحجم کارگچکاریتون بیشترباشه هزینه جداحساب میشود.
   حیدرزاده

 13. Avatar کاربر میهمان says:

  تعرفه هرمتر نقاشي خونه چنده

  • admin admin says:

   باسلام
   در صورت همکاری با مجموعه ای معتبر در همین صفحه اطلاعات تماس درج خواهد شد.
   باتشکر

  • Avatar امیر says:

   خونه ۷۰ متری نقاشی چقدر میشه

   • admin admin says:

    باسلام
    لطفا با شماره های صفحه تماس بگیرید

   • Avatar حمید says:

    سلام
    اگه نقاش ساختمان ونقاش کناف وگچکاری حرفه ای بخواین درخدمتم…
    ودرموردجواب سوالتون عرض کنم که اول بایدازخونتون بازدیدکنم سپس قیمت رابه شمادوست عزیزبرآوردعادلانه بکنم.
    قیمت حدودی5میلیونوتومان الی6میلیون تومان دراین بازار
    حیدرزاده

 14. Avatar m.aq says:

  خیلی خوب بود

  برای سوال پرسیدن اینجا کلیک کنید  یا نظر خود را در کادر پایین بنویسید

Your email address will not be published.