تعمیرات تخصصی لپ تاپ

تا یک سال ضمانت تعمیر و تعویض قطعات

تضمین کیفیت

تضمین کتبی استفاده از بهترین قطعات موجود بازار و تضمین اورجینال بودن قطعات مصرفی در تعمیرات

فاکتور رسمی

ارائه فاکتور رسمی به شرکت‌ها و ارگان‌های دولتی، کد ملی یا کد اقتصادی

لیست کامل تعرفه‌های هزینه تعمیر لپ تاپ و معرفی مجهزترین مراکز تعمیر لپ تاپ در منزل و محل: ما می‌خواهیم به تمامی سوالات و ابهامات شما در زمینه تعمیر لپ تاپ، نحوه محاسبه نرخ تعرفه تعمیر لپ تاپ و مدت زمان تحویل آن از مراکز تعمیر لپ تاپ یا آنلاین با شما صحبت کنیم و تمام قیمت‌ها را در غالب جدول ارائه خواهیم داد.

اول از همه با جدول هزینه تعمیرات لپ تاپ شروع خواهیم کرد و در ادامه به عیب‌یابی لپ تاپ خواهیم پرداخت تا بتوانید به سادگی مجهزترین مرکز تعمیرات لپ تاپ را به صورت آنلاین پیدا و انتخاب کنید.

خدمات مربوط به تعمیر لپ تاپ

جدول هزینه تعمیر لپ تاپ

خدمتقیمت به تومان
تعویض ال سی دی لپ تاپ 1.200.000 تا 4.000.000
تعویض تاچ لپ تاپ 250.000 تا 600.000
تعویض قاب قاب ال سی دی لولا لپ تاپ 300.000 تا 1.500.000
تعویض لامپ فلورسنت لپ تاپ 150.000 تا 1.000.000
تعویض کیبورد لپ تاپ 200.000 تا 1.000.000
تعمیر جیپ لپ تاپ 400.000 تا 800.000
تعمیر آداپتور لپ تاپ 100.000 تا 300.000
تعمیر فن لپ تاپ 50.000 تا 250.000
تعمیر مادر برد بسته به ایراد لپ تاپ توافقی
اجرت تعویض مادر برد لپ تاپ 400.000
ارتقا هر قطعه لپ تاپ بدون باز کردن 100.000
ارتقا با باز کردن لپ تاپ150.000
ریکاوری اطلاعات لپ تاپ توافقی
سرویس سخت افزاری لپ تاپ 250.000
نصب ویندوز و درایور کامل لپ تاپ250.000

همانطور که میدانید هزینه تعمیر لپ تاپ به‌طور مستقیم به نوع خرابی، نوع تعمیرات قطعه مورد نظر و یا تعویض آن بستگی دارد. پس با توجه به جدول بالا می‌توانید تعرفه هزینه تعمیر لپ تاپ را ببینید.

قیمت تعمیر لپ تاپ در زمان تعمیرات، تغییر خواهد کرد؟

اگر عیب یابی به درستی صورت گیرد خیر. معولا به دلیل تست کردن قطعات برای عیب یابی پیش‌بینی اولیه هزینه انجام می‌شود و این امکان وجود دارد که پیش‌بینی قیمت به درستی انجام نشود و هزینه تعمیر لپ تاپ افزایش یا در برخی موارد کاهش یابد

حتما از تعمیرکار لپ تاپ یا مرکز تعمیرات لپ تاپ معتبر بخواهید برگه تحویل دستگاه را به شما بدهند.

در برگه تحویل به شما گفته می‌شود که لپ تاپ شما با چه مشکلاتی دریافت شده است.

مراکز معتبر تعمیر لپ تاپ تغییر قیمت کمتری نسبت به تعرفه هزینه تعمیر لپ تاپ اولیه دارند، پس بنابراین، اقدام به استعلام قیمت و بررسی مجهزترین مراکز تعمیر لپ تاپ به صورت آنلاین کنید.

هزینه سرویس لپ تاپ

نوع خدمتقیمت به تومان
سرویس سخت افزاری لپ تاپ 250.000

برای مشخص شدن هزینه این خدمت کافی است برند لپ تاپ را به تعمیرکار یا مرکز تعمیر لپ تاپ بگویید تا بتواند قیمت دقیق را به شما بدهد. جدول قیمت زیر بر مبنای عیب‌یابی و تعمیرات اولیه لپ تاپ است

خدمات تعمیر لپ تاپ

در پایین سعی شده با تفکیک تعمیرات سخت افزاری و نرم افزاری لپ تاپ به انواع خدمات تعمیرات لپ تاپ بپردازیم، تعمیر لپ تاپ بیشتر شامل قطعات داخلی آن می‌شود که و معمولا کم پیش می‌آید نیاز به تعویض قطعه لپ تاپ داشته باشند مگر با مشکلاتی مثل سوختن قطعه لپ تاپ مواجه شده باشیم یا با ضربه محکم قطعه ( مثلا مانیتور ) از بین رفته باشد.

بسیار پیش آمده در زمان اقدام به تعمیر لپ تاپ از طرف مرکز یا تعمیرکار، قطعه‌ای خراب شود و تاثیر در افزایش هزینه تعمیر لپ تاپ شما داشته باشد.

لپ تاپ‌های قدیمی ریسک پیدا نشدن قطعه لپ تاپ را دارند.

بسته به مادربرد شما امکان دارد تعویض قطعه لپ تاپ وجود نداشته باشد و فقط اقدام به تعمیرات لپ تاپ انجام شود.

تعمیرات مادربرد لپ تاپ

تعمیر یا تعویض مادربرد لپ تاپ

مادربرد، اصلی ترین قطعه کامپیوتر شما است. مهمترین و حساس‌ترین قطعه لپ تاپ. تعمیر مادربرد لپ تاپ کار کاملا تخصصی است حتی مراکز کمی در زمینه تعمیر لپ تاپ وجود دارد که بتواند تعمیرات مادربرد را به صورت کامل انجام دهد. دلایل خرابی سخت افزاری خیلی از لپ تاپ‌ها می‌تواند مادربرد باشد. مثل:

 • خرابی کارت صدا
 • سوکت های USB
 • خرابی CPU
 • اسلایدهای RAM
 • خنک کننده‌ها
 • کارت گرافیک
 • و 100 ها مشکل دیگر

از مواردی که می‌تواند به ما بگوید که مادربرد دارای مشکل(ات) است، موارد زیر است.

 • کلا لپ تاپ روشن نمی‌شود
 • نورهای داخلی لپ تاپ در زمان روشن کردن، خاموش هستند ( یعنی هیچ نوری را در دستگاه مشاهده نمی‌کنید )
 • اختلال در نمایشگر لپ تاپ
 • شارژ نشدن درست باتری
 • از بین بردن باتری لپ تاپ به صورت مداوم ( مثلا دوبار باتری عوض کردین ولی باز هم باتری خراب می‌شود )
 • و 100 ها دلیل دیگر

مادربرد گرانترین قطعه لپ تاپ است و در زمان تعمیرات لپ تاپ کاری تخصصی و نیاز به دانشی بالا دارد. حتما از مجهزترین مرکز تعمیرات لپ تاپ و معتبر برای عیب یابی و تعمیر لپ تاپ استفاده کنید. این انتخاب می‌تواند در هزینه پایانی شما برای تعمیرات تاثیر هم بگذارد.

هزینه تعمیر مادربرد

نوع خدمتقیمت به تومان
اجرت تعویض مادر برد لپ تاپ 400.000

از آنجایی که انجام تعمیرات این قطعه مهم بسیار حساس است و تعمیر آن را نباید به دست هر تعمیرکاری سپرد، دقت داشته باشید که هزینه تعمیر لپ تاپ (مادربرد لپ تاپ) بعد از انجام بررسی و چک کردن انجام میگیرید. اما برای تعویض آن قیمت مشخصی وجود دارد که در جدول زیر مشاهده خواهید کرد. چه اقدام به تعمیر لپ تاپ در منزل خواهید کرد چه در مرکز تعمیرات لپ تاپ، حتما تلاش کنید خدمات تعمیر مادربرد لپ تاپ را به مجهزترین مرکز تعمیرات لپ تاپ بدهید.

مادربرد، اصلی‌ترین قطعه لپ تاپ شماست، بهترین قطعه و تعمیرکار را انتخاب کنید و هزینه مناسب را برای تعمیرات مادربرد پرداخت کنید.

تعمیر ال سی دی LCD لپ تاپ

تعویض ال سی دی لپ تاپ

دم دست ترین قطعه لپ تاپ LCD آن است. بیشترین مراجعات برای تعمیر لپ تاپ در بیشتر مواقع شما امکان تشخیص خرابی LCD را دارید مثل ضربه خوردن و شکسته شدن نمایشگر. اگر قسمتی از نمایشگر شما رنگی رنگی است یا سیاه است مثلا اندازه یک نقطه و چند نقطه، نشانگر آن است که یک یا تعداد بیشتری از پیکسل‌های نمایشگر شما سوخته و دربرخی موارد در مرور زمان تعداد آن بیشتر می‌شود و باید حتما نمایشگر را تعویض کنید. پیشنهاد می‌کنم مطلب تعمیر LCD لپ تاپ یا تعویض آن؟ را مطالعه کنید.

ولی در برخی موارد سیستم روشن می‌شود ولی هیچ تصویری شما مشاهده نمی‌کنید ( فن صدا می‌دهد ولی تصوییر ندارید ). موارد زیر می‌تواند مشکلاتی باشد که شما هیچ تصویری مشاهده نمی‌کنید.

 • مشکل در قطعه ال سی دی=> نیاز به تعمیر ویا تعویض قطعه
 • مشکل در کارت گرافیک
 • مشکل در رم لپ تاپ

معمولا تعمیرات برای ال سی دی انجام نمی‌شود ( هزینه تعمیر اختلاف زیادی با تعویض ندارد ) و نمایشگر به طور کامل تعویض می‌شود.

هزینه تعمیر ال سی دی

نوع خدمتقیمت به تومان
تعویض LCD یا LED 1.200.000 تا 4.000.000
تعویض LED تاچ 250.000 تا 600.000
تعویض قاب قاب ال سی دی لولا لپ تاپ 300.000 تا 1.500.000
تعویض لامپ فلورسنت لپ تاپ 150.000 تا 1.000.000

بسته به اینکه چه مشکلی برای ال سی دی یا ال ای دی لپ تاپ شما پیش آمده است، هزینه تعمیر لپ تاپ (LCD)بسیار متغیر است. حتی در مورد تعویض لامپ فلورسنت LCD حتما باید با متخصص صحبت کنید تا بتوانید قیمت تعمیر ال سی دی را دریافت کنید. در جدول بالا تعرفه هزینه را خواهید دید.

خدمات تعمیر هارد

هارد یکی دیگر از مهمترین قطعات لپ تاپ شما است. شاید مهمترین اطلاعات زندگی و کاری شما روی هارد لپ تاپ شما ذخیره شده باشد. محافظت از آن باید همیشه اولویت داشته باشد. حال اگر خراب شد چه کار کنیم؟ به چه صورت باید از اطلاعات خود محافظت کنیم؟در پایین به اصلی‌ترین موارد خرابی هارد لپ تاپ اشاره خواهیم کرد و برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مطلب تعمیر هارد لپ تاپ بهتر است یا تعویض ؟ بخوانید.

 • تعمیر عدم نمایش تصویر
 • وارد نشدن لپ تاپ بعد از روشن شدن به ویندوز
 • هنگ کردن بیش از اندازه ویا سرعت پایین لپ تاپ
 • از دست رفتن برخی اطلاعات
 • تعمیرات مشکل در نصب ویندوز
 • تعمیر گرم شدن لپ تاپ
 • سرعت کم در خواندن ویا نوشتن اطلاعات در ویندوز

تعمیر کارت گرافیک

وقتی کارت گرافیک ما خراب باشد نمی‌توانیم از آن چشم‌پوشی کنیم، چون نمی‌توانیم از لپ تاپ استفاده کنیم. کارت گرافیک معمولا مشکل نرم افزاری دارد و می‌توانیم با استفاده داریورهای آن مشکل را برطرف کنیم و نیازی به تعمیرات نداشته باشیم. مراحل زیر قبل از تعمیر لپ تاپ خود بررسی کنید، امیدواریم مشکل با بررسی موارد زیر برطرف شود. در بیشتر مواقع امکان تعمیرات کارت VGA وجود دارد و البته هزینه تعمیرات کمتر از تعویض است.

 • قبل از هر چیزی از نصب درایور کارت گرافیک به صورت صحیح مطمئن شوید. معمولا درست نصب نبودن درایور ( های ) نرم افزاری کارت گرافیک مشکلات زیادی برای ما ایجاد می‌کنند.
 • اتصال مانیتور به کارت گرافیک را بررسی کنید. امکان دارد مشکل از کابل VGA یا HTMI مانیتور باشد.
 • کارت گرافیک خود را به صورت نرم افزاری آپدیت کنید ( مدل کارت گرافیک خود را در گوگل سرچ کنید )
 • دریاور کارت گرافیک خود را یک بار غیر فعال و مجدد فعال کنید

موارد زیر نشانگر آن است که شما به تعمرکار لپ تاپ نیاز دارید.

 • بعد از چند دقیقه بازی کردن ویا فیلم دیدن تصویر می‌رود ویا کامپیوتر خاموش می‌شود. مشکل از فن گرافیک شما است.
 • اگر با تکان دادن لپ تاپ تصویر می‌رود، مشکل از شل بودن کارت گرافیک در اسلاید مادر بورد است ویا اتصال پایه VGA یا HTMI به مادربرد شل شده است.
 • پس از روشن کردن لپ تاپ هیچ تصویری مشاهده نمی‌کنید. امکان سوختن کارت گرافیک وجود دارد ویا برق وارد کارت گرافیک نمی‌شود
 • وقتی درایور کارت گرافیک را نصب می‌کنید، اختلال در نمایش تصاویر دارید ویا کلا تصویر را از دست می‌دهید.
 • سیستم عامل امکان شناسایی کارت گرافیک را ندارد.

در زمان تعمیر لپ تاپ شما که مشکل از کارت گرافیک است، معمولا با تعمیر و تعویض چیپ‌های گرافیکی مشکل برطرف می‌شود.

تعمیرات رم RAM لپ تاپ

بهترین راه برای اینکه متوجه شویم رم دارای مشکل است، جایگزین آن با یک رم جدید که مطمئن هستیم سالم است، است. وقتی لپ تاپ شما روشن نمی‌شود، تصویری نشان نمی‌دهد، پس از اجرای برنامه با خطا های گوناگون مواجه می‌شویم، هنگ کردن های پیاپی و… نشانگر مشکل از RAM لپ تاپ است.

اگر در سیستم عامل خود این مشکلات به وجود می‌آید معمولا با نصب برنامه‌های خاص ویا حذف برخی برنامه‌ها مشکل برطرف می‌شود. معمولا در داخل سیستم عامل به دلیل پایین بودن قدرت پایین رم، این مشکلات به وجود می‌آید و تنها راه افزایش رم لپ تاپ است. معمولا اگر مشکلات قبل از بالا آمدن ویندوز خود را نشان داد، شما نیاز به تعمیرات سخت افزاری لپ تاپ دارید ولی مشکلات موجود در سیستم عامل مثل هنگ کردن و… رم را می‌توان به صورت نرم افزار برطرف کرد.

تعمیرات کیبورد لپ تاپ

کوچکترین مشکل در کیبورد لپ تاپ می‌تواند آقدر آزاردهنده باشد که شمارا کلافه و عصبانی کند. اگر حوصله داشته باشید معمولا خود شما می‌تواندی مشکل کیبورد را برطرف کنید. معمولا جابه جا شدن دکمه کیبورد باعث می‌شود آن دکمه کار نکند و با استفاده از وسیله تیز مثل چاقو می‌توانید دکمه را دربیاورید و مجدد در جای خود به درستی قرار دهید. در نظر داشته باشید معمولا دکمه کیبرد لپ تاپ را نمی‌شود به صورت جداگانه تعمیر یا تعویض کرد، بنابراین، مراقب باشید تا هزینه تعمیر لپ تاپ شما برای یک یا چند دکمه کیبرد افزایش پیدا نکند!

خرابی کیبورد لپ تاپ

در زمان جا گذاری خوب مراقب باشید مشکلی مثل این عکس پیش نیاید. کمی حوصله هزینه این کار است.

در صورتی که هیچ کدام از دکمه های کی بورد کار نمی‌کند، باید به فکر تعمیر لپ تاپ خود باشید.

هزینه تعمیر کیبورد

برای تعیین هزینه تعمیر کیبورد باید دو راه وجود دارد که کاملا به میزان خرابی آن وابسته است. اگر کیبورد نیاز به باز کردن داشته باشد هزینه بیشتری را جهت تعمیر آن باید بپردازید در غیر این صورت با قیمت کمتری میتوانید برای تعمیر آن اقدام کنید.

نوع خدمتقیمت به تومان
تعویض کیبورد لپ تاپ 200.000 تا 1.000.000

تعمیر شارژر لپ تاپ

بیشترین دلیل خرابی شارژر لپ تاپ نوسانات برق است. خرابی شارژر شاید از نگاه اول زیاد مشکل بزرگی نباشد ولی همین شارژر می‌تواند مشکلات بزرگی مثل سوختن قطعات را سبب شود. تست و بررسی مشکل آداپتور لپ تاپ نیاز به استفاده از وسایلی مثل اهم متر و… و دستگاه‌های مخصوص انجام شود. انجام تست‌ها می‌توان متوجه شد که کدام مدار مشکل دارد ویا مشکل دقیقا از کجاست.

معمولا با تعویض قطعات شارژر لپ تاپ مشکل برطرف می‌شود و در برخی موارد باید به فکر خرید یک شارژر جدید باشید. پس از شارژر خود به خوبی مراقبت کنید برای خرید شارژر جدید حتما به اطلاعات درج شده ( ولتاژ و… ) دقت داشته باشید که با لپ تاپ شما همخوانی داشته باشد.

استفاده همیشگی از نوسان‌گیر برق کاهش چشمگیری در هزینه تعمیرات لپ تاپ را برای شما خواهد داشت

نوسان برق می‌تواند مادربرد و تمامی قطعات لپ تاپ شما را دارای مشکل کند

تعمیرات باتری لپ تاپ

شاید بیشتیرن قسمت لپ تاپ که بیشتری خرابی را دارد، باتری است. خوب شارژ نشدن باتری، زود خالی شدن باتری و… از مشکلات رایج باتری لپ تاپ هستند. در این قسمت اول میخواهیم چند روش برای بهبود عملکرد باتری لپ تاپ ( که از طرف ما تست شده است ) را بررسی کنیم و در صروت برطرف نشدن مشکل باتری، باید فکر تعمیر لپ تاپ باشیم.

1- با استفاده از روش زیر و انجام قدم به قدم مراحل زیر می‌توانید باتری خود را کالیبره کنید

کالیبره کردن باتری لپ تاپ
 1. Control Panel
 2. Power Options
 3. Change plan settings
 4. Change Advanced Power Settings

پس از مراحل بالا

 1. به قسمت Battery بروید
 2. قسمت‌های Critical battery action و Critical battery level را باز کنید
 3. On battery و Plugged In روی Hibernate ست کنید
 4. Critical battery level را روی 5ویا7 درصد قرار دهید

پس از اتمام کامل باتری لپ تاپ شما و خاموش شدن دستگاه، باتری را کامل شارژ کنید و دستگاه خود را روشن کنید، این کار می‌تواند به بهبود عملکرد باتری لپ تاپ شما کمک کند.

2- زنده کردن باتری لپ تاپ‌های نیکل هیدرید فلز یا نیکل کادمیوم

اگر باتری لپ تاپ شما نیکل هیدرید فلز یا نیکل کادمیوم است می‌توانید این روش را تست کنید ( اطلاعات پشت باتری را مطالعه کنید ). این کار می تواند درست شدن کامل باتری لپ تاپ شما کمک بسیار زیادی بکند. این روش هم به صورت تجربی و هم به صورت علمی ثابت شده است و اگر باتری شما نیکل هیدرید فلز یا نیکل کادمیوم است نگران آزمایش این روش نباشید.

مراحل زیر را قدم به قدم انجام دهید

زنده کردد مجدد باتری لپ تاپ
 1. لپ تاپ را خاموش کرده و باتری را خارج کنید
 2. باتری را در کیسه پلاستیکی زیپ‌دار ( حتما زیپ‌دار ) قرارد دهید
 3. کیسه را تا 10 ساعت در فریزر قرار دهید
 4. بعد از 10 ساعت باتری را خارج کرده و بگذارید در دمای اتاق تا از حالط یخ‌زدگی خارج شود
 5. مجدد باتری را در لپ تاپ خود قرار دهید

دو روش بالا شاید بتواند به بهبود عملکر باتری لپ تاپ شما کمک کند. شاید بدون استفاده از باتری ( استفاده مستقیم شارژر به لپ تاپ ) مشکلی برای شما پیش نیاید. اینجوری شما یک لپ تاپ غیر قابل حمل دارید. حتما باتری لپ تاپ خود را به دست متخصصین با تجربه و معتبر برای تعمیرات قرارد دهید.

تعمیر فن لپ تاپ

هیچ‌وقت برای درست کردن فن لپ تاپ زمان را از دست ندهید. فن کار خنک کردن قطعات داخلی را انجام می‌دهد و اگر کار خود را به درستی انجام ندهد امکان دارد مشکلات زیادی را ایجاد کنید.

تعمیر ویا تعویض فن لپ تاپ هزینه زیادی ندارد پس سعید کنید این کار را سریع انجام دهید.

صدا دادن فن و افزایش گرمای لپ تاپ به این معنا است که فن خراب شده است ویا نشاندهنده گرد و خاک زیاد روی آن است. اگر می‌توانید به روش درست گرد و خاک فن ( ها ) را بگیرید اول این کار را انجام دهید. حتما از کولپد ( خنک‌کننده لپ تاپ ) استفاده کنید.

تعمیر تاچ پد

تاچ پد به دو صورت نرم افزاری و سخت افزاری دارای مشکل می‌شوند. وقتی که فقط قسمتی از تاچ پد مثل یک دکمه یا قسمت خاصی از تاچ پد، این مشکل سخت افزاری است و نیاز به تعمر لپ تاپ دارد و با باز کردن لپ تاپ در زمان تعمیرات مشکل مشخص می‌شود. در زمان‌های هنگ کردن لپ تاپ امکان دارد که تاچ پد شما کلا کار نکند که این مشکل نرم افزاری است. در برخی موارد هم که تاچ پد شما کار نمی کند ول دکمه های کیبورد مثل Numlock کار می‌کنند هم مشکل سخت افزاری نیست. معمولا با ریست کردن لپ تاپ مشکلات نرم افزاری تاچ پد برطرف می‌شود و باید عیب یابی کنید که چرا این اتفاق افتاده است ویا برای این مورد هم می‌توانید از متخصص تعمیر لپ تاپ کمک بگیرید.

تعمیر پورت USB لپ تاپ

معمولا استفاده نادرست از پورت‌های یو اس بی باعث خرابی آنها می‌شود. آرام جازدن یو اس بی و بد جازدن از مهمترین دلیل‌های خرابی پور USB لپ تاپ است. اگر زربه شدید به لپ تاپ وارد شود باعث می‌شود خازن‌ها، لحیم‌ها و پایه‌های داخلی پورت یو اس بی خم شوند و اتصال را به درستی انجام ندهند و شما شاهد قطع و وصلی یو اس بی بشوید. هزینه تعمیر پورت USB بسته به نوع مادربرد ویا پورت آن دارد. هزینه در پورت‌های USB که برد سرخود دارند و پورت یو اس بی هایی که برد آنها به مادربرد متصل هستند متفاوت است.

تعمیر قاب لپ تاپ

قاب لپ تاپ با ضربه محکم می‌شکند ویا ترک می‌خورد. معمولا هم مشکلی برای کارکرد با لپ تاپ ایجاد نمی‌کند. با استفاده از چسب‌های مخصوص شکستگی ویا ترک در زمان تعمیر لپ تاپ مشکل برطرف می‌شود و معمولا نیازی به تعویض وجود ندارد و با تعمیرات قاب مشکل برطرف خواهد شد.

تعمیرات لپ تاپ چقدر زمان می‌برد؟

اگر برای شما جای سوال دارد که برای سرویس و انجام تعمیرات به چند روز کاری زمان احتیاج است تا لپ تاپ خود را دریافت کنید، جدول زیر میتواند منبع خوبی برای شما باشد.

تحویل یک روزهتعویض LCD، تعویض کیبورد، تعویض DVD
تحویل دو روزهتعمیر CHIP گرافیک، تعویض CPU، تعویض کابل شارژر، تفویض مادربرد، تعویض قاب و لولا، تعویض اسپیکر، تعویض هارد، تعویض DC JAK، تعویض کابل وای فای، تعویض فن
تحویل سه روزهتعمیر مادربرد، رفع خاموشی دستگاه، تعویض فلورسنت LCD، تعمیر POWER

عیب یابی مهمتر از هر چیزی

عیب یابی لپ تاپ

عیب یابی در زمان خرابی لپ تاپ شما ویا تعمیر لپ تاپ مهمترین عامل است. اگر عیب یابی درست صورت بگیرد ( حتی خودرو و هر وسیله دیگری که نیاز به تعمیر دارد ) کار ساده تر خواهد شد و در بیشتر مواقع با کارهای ساده‌ای که در پایین با آنهاهم اشاره خواهیم کرد می‌توانید مشکل را برطرف کنید ( حداقل تاحدودی )

در پایین به رایج ترین مشکلاتی که برای لپ تاپ می‌تواند اتقاف بیوفتد پرداختیم و بعد از آن صورت جداگانه به روش‌های برطرف کردن مشکل لپ تاپ و تعمیرات آنها پرداخت شده است.

صداهای غیر عادی از لپ تاپ!

صداهای غیر عادی لپ تاپ
 • صدای بوق به صورت ممتد نشانگر مشکل در بایوس لپ تاپ است
  این مشکل هم نرم افزاری است ویا سخت افزاری. اگر نرم افزاری باشد و دانش نسبی را داشته باشید با جستجو در اینترنت می‌توانید مشکل بایوس را برطرف کنید و اگر سخت افزاری باشد نیاز به متخصص دارید.
 • صدای خیلی زیاد از فن‌ها معمولا برای فن سی پی یو، کارت گرافیک، هارد و خود لپ تاپ است که بیشترین دلیل آن گرد و خاک روی آنها است ( در پایین توضیحات کاملتری داده شده است )
  در برخی موارد وقتی نرم افزارهای زیادی را اجرا می‌کنید فن CPU با سرعت بیشتری برای خنک کردن CPU می‌چرخد تا آن را خونک کند.
 • صداهای خش خش یا ویز ویز ( جور دیگه‌ای نمیشه صدارو تو متن انتقال داد ) معمولا برای فن قطعات است که به احتمال زیاد با ضربه ویا جابه جایی شدید لپ تاپ، فن قطعه جابه جا شده است.
 • صدای تق تق اگر می‌شنوید معمولا مشکل از هار لپ تاپ است ( این مشکل باید سریع برطرف شود چون به اطلاعات شما آسیب می‌رساند )
  ساختار هارها چیزی شبیح به گرامافون است که یک سوزن از روی یک سطح اطلاعات را می‌خواند. وقتی ضربه به لپ تاپ وارد شود، این سوزن می‌تواند به سطح هارد صدمه وارد کند.
  این مشکل برای درایو CD/DVD هم می‌تواند اتفاق بیوفتد

خاموش شدن ناگهانی

 • اگر خود لپ تاپ به صورت اتوماتیک بعد از روشن کردن سریع خاموش می‌شود، این نشان گرد آن است که فن‌های خنک کننده به درستی کار نمی‌کنند و سریع باید تعمیرات لپ تاپ صورت بگیرد.
  اگر فن شما نتواند قطعه مورد نظر را خنک کند و لپ تاپ شما خاموش نشود، قطعه می‌سوزد.
 • اگر لپ تاپ بعد از تکان خوردن خاموش شود، رم دستگاه درست در جای خودش قرار نگرفته است.

هنگ کردن لپ تاپ

هنگ کردن لپ تاپ

دلایل بسیار زیادی برای هنگ کردن لپ تاپ ویجود دارد که معمولا هم نرم افزاری هستند ویا قطعات لپ تاپ شما قدرت کافی برای پردازش اطلاعات را ندارند. شما یا باید به اندازه قدرت لپ تاپ خود از آن کار بکشید ( سازنده تمامی نرم افزارها به شما اطلاعات کامل از میزان حداقل سخت افزار برای استفاده از آن نرم افزار را به شما می‌دهند ) یا قطعات لپ تاپ خود را ارتقاع دهید ویا لپ تاپ با سخت افزار قوی‌تری خریداری کنید. در غیر این صورت اگر مشکل هنگ کردن وجود داشته باشید باید، عیب یابی سخت افزاری باید انجام شود و تعمر لپ تاپ یا قطعات باید صورت بگیرد.

مشکلات رایج در نمایشگر لپ تاپ

 • اگر تصویر در مانیتور شما می‌پرد، معمولا مشکل از کارت گرافیک است
  نرم افزار گرافیک خود را مجدد نصب کنید و اگر مشکل برطرف نشد یا کارت گرافیک شما مشکل دارد یا فلت مانیتور خراب شده است که باید توسط متخصصین مشکلات برطرف شود.

لپ تاپ یک دستگاه مکانیکی است و می‌تواند به صورت نامحدود مشکل و خرابی برای آن اتفاق بیوفتد. در بالا فقط به مشکلات رایج اشاره شده است

در زمان تعمیر لپ تاپ، متخصصین و شرکت‌های تعمیرات لپ تاپ از ابزارهای عیب‌یابی ویژه خود برای پیدا کردن مشکل و برطرف کردن آن‌ها استفاده می‌کنند.

حتما از متخصصین ویا شرکت‌های معتبر برای تعمیر لپ تاپ خود استفاده کنید.

مشکلات عمومی لپ تاپ

در پایین به برخی از مشکلات عمومل لپ تاپ می‌پردازیم که با شناسایی آن‌ها بتوانید با بهبود منابع خود اقدام به تعمیرات لپ تاپ بپردازید.

مشکل هنگ کردن لپ تاپ

100 نوع دلیل می‌تواند هنگ کردن داشته باشد ولی مواردی که در پایین می‌آید از رایج ترین آنها است.

 • پایین بودن حافظه RAM
 • پر بودن حافظه دیسک لپ تاپ
 • پایین بودن سرعت خواندن و نوشتن دیسک لپ تاپ ( هارد SSD این مشکل را برطرف می‌کند )
 • نرم افزارهای مخرب ( ویندوز خود را مجدد نصب کنید )
 • کاهش بهره‌وری قطعات لپ تاپ به دلیل خرابی آن‌ها

معمولا مشکل هنگ کردن لپ تاپ، مشکلات نرم افزاری است.

داغ شدن بیش از حد لپ تاپ

داغ شدن لپ تاپ نشانگر آن است که فن‌‌های خنک کننده کار خود را به خوبی انجام نمی‌دهند. گرد و خاک موجود بر روی فن‌ها از مهمترین دلایل درست کار نکردن فن‌ها هستند. از کولپد ( فن خنک کننده لپ تاپ ) استفاده کنید و اقدامات لازم برای از بین بردن گرد و خاک را انجام دهید.

داغ شدن لپ تاپ در مرور زمان قطعات لپ تاپ را دچار خرابی خواهد کرد و از داغ شدن لپ تاپ به سادگی نگذرید، به سادگی می‌توانید از هزینه‌های اضافه برای تعمیر لپ تاپ جلوگیری کنید

نداشتن صدا

نداشتند صدا لپ تاپ می‌تواند دو مورد زیر باشد

 • مشکل در کارت صدا لپ تاپ
 • نصب نبودن درایور لپ تاپ

معمولا با نصب صحیح نرم افزار کارت صدا مشکل برطرف خواهد شد و در غیر این صورت تعمیر لپ تاپ باید انجام شود.

حتما به این نکات در زمان تعمیر لپ تاپ دقت کنید

امنیت اطلاعات

امنیت اطلاعا شما مهمترین مسئله در زمان تعمیر لپ تاپ است. معمولا ما اطلاعات خصوصی و مهمی بر روی لپ تاپ داریم. از مراکز معتبر برای تعمیرات استفاده کنید.

تعمیر لپ تاپ در محل

اگر قطعه لپ تاپ نیاز به تعمیر نداشته باشد، امکان تعمیر لپ تاپ در محل وجود دارد. البته این مورد بعد از شناسایی مشکل دقیق مشخص خواهد شد.

ضمانت پس از تعمیرات

تعمیر کار لپ تاپ شما ویا آن مرکز تعمیرات باید به شما تضمین قطعات تعمیر شده ویا قطعات جدید را به شما تا یک هفته یا یک ماه بدهد.

تست و تحویل لپ تاپ

دقت داشته باشید پس از انجام تعمیرات لپ تاپ چه در محل و یا چه در مراکز معتبر، حتما لپ تاپ خود را تست کنید تا اگر هر ایرادی داشت همان لحظه گزارش دهید و پیگیری کنید.

چه کار کنیم لپ تاپ خراب نشود؟

همیشه می‌گیم پیشگیری بهتر از درمان است. پس با در نظر گرفتن موارد زیر می‌توانید نیاز به تعمیر لپ تاپ را به حداقل برسانیم

 • به هیچ عنوان از لپ تاپ در تخت ویا روی بالشت استفاده نکنید. امکان گردش هوا را از فن‌ها می‌گیرید ( به نظر من بزرگترین مشکلات از همینجا شروع می‌شوند )
 • حتما از کولپد استفاده کنید. خنک کننده‌های با کیفیک که به افزایش گردش هوا داخل لپ تاپ کمک می‌کنند.
 • در زمان روشن بودن لپ تاپ آن را زیاد جابه جا یا تکان ندهید.
 • حتما به صورت نرم افزاری اقدام به خاموش کردن لپ تاپ بکنید
 • مایعات را دور از لپ تاپ خود نگه دارید
 • نرم افزارهای غیر ضرورری را ببندید تا فشار پردازنده‌ها و قطعات به حداقل برسند.
 • اگر لپ تاپ به صورت صاف بر روی سطح قرار نگیرد، امکان درست عمل نکردن قطعات است.
 • سعی کنید در مکان‌هایی که گرد و خاک زیادی دارند از لپ تاپ استفاده نکنید. این گرد و خاک‌ها باعث می‌شوند فن‌های خنک کنده به درستی کار نکنند.

آخرین مطالب کامپیوتر و لپ تاپ در استاده مگ